انسان كامل؛ بيدار در همه ي جهان ها


نكته 168 :
انسان كامل؛ بيدار در همه ي جهان ها

photo_2016-05-15_03-13-39

همه كالبدهاي انسان به صورت خام در مناطق مربوط به خود وجود دارد و فقط نيازمند بيدار شدن به وسيله آگاهي هستند. روح وقتي از طبقات بالاتر به طرف پايين نزول مي كند در هر طبقه اي كه وارد مي شود كالبد آن طبقه را براي درك ارتعاشات موجود آن طبقه و توانايي اداره خود و كنترل بر ناحيه مزبور به تن مي كند تا به ناحيه مادي و كره زمين برسد. براي درك بيشتر مساله بايد يادآور شد كه كالبد اختري يك شخص كه آگاهي وي در طبقه اختري بيدار نشده و توانايي ورود به آن طبقه را ندارد به صورت خام در آن منطقه وجود دارد و تنها نيازمند اين امر است كه آن كالبد ويژه از طرف شخص بكار گرفته شود. به همين صورت تمام كالبدهاي نواحي بالاتر نيز به صورت خام در ارتعاشات مربوطه وجود دارند. وقتي شخصي به مرتبه استادي كامل مي رسد و تمام چاكراي خود را باز مي کند و بر آنها كنترل كاملي دارد، توانايي پيدا مي كند كم كم در مناطق لطيف بالاتر به صورت آگاهانه كالبدهاي لطيف تر خود را بكار گرفته تا در نهايت به منزل نهايي خود در طبقه روح محض برسد.

ذات الهي به صورت متجلي و نامتجلي در خلقت وجود دارد. تمام روح ها و موجودات از بخش متجلي خلقت به وجود آمده اند و در نهايت نيز به همان بخش برخواهند گشت. حالا اينكه در اين رفت و برگشت و در قوس هاي صعودي و نزولي چه تغييراتي در هسته خام آنها به وقوع مي پيوندند راز بزرگ آفرينش است. انسان كامل با بيداري در تمام جهانها در نهايت به اين راز در بالاترين ارتعاش دست خواهد يافت.

هر جهاني كه انسان به وسيله آگاهي در آن بيدار مي شود، ناخالصي ها و كالبدهاي تحتاني را به دور مي اندازد تا اينكه در نهايت به منطقه اي برسد كه به عنوان روح محض ناميده مي شود. اساتيد معنوي بزرگ در تمام جهان ها بيدار هستند و كنترل كاملي بر كالبدهاي خود در مناطق مربوطه دارند.

منبع: تا به اقیانوس

Posted on مِی 13, 2016, in Uncategorized, عرفان. Bookmark the permalink. 3 دیدگاه.

  1. سپاس از ترجمه ی تان

    آن بخش «رفت و برگشت» را نمی دانم از روی چه عبارتی ترجمه کرده اید. آیا Shuttle بوده یا going and back ؟
    و آیا استعاره از «باززایش» نیست ؟

  2. http://indigoflower.net مطالب جالبی در این سایت هست ..بررسی کنید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: