مورد رویت یوفو در Trans-en-Provence


مورد رویت یوفو در Trans-en-Provence
تاریخ : 8 ژانویه 1981 در فرانسه

در 8 ژانویه 1981 در ساعت 5 بعد از شهر رناتو نیکلای کشاورز 55 ساله وقتی در حال کار کشاورزی در ملک خود بود صدای سوت عجیبی را شنید . سپس او یک شیء نعلبکی شکلی را دید که حدود 8 فوت قطرش و در ارتفاع پایین 46 متری زمین در هوا معلق بود . طبق گفته شاهدین این وسیله به شکلی بود که انگار دو نعلبکی وارونه روی همدیگر قرارگرفته باشند . ارتفاع اش در حدود 1.5 متر و سربی رنگ بود وشیاری دوره اش کرده بود . زیر این دستگاه دو قطعه وجود داشت که شاید پایه هایش به حساب می آمد . در آنجا دو حلقه دیگر هم بود که شبیه دریچه بودند . دو قطعه که حدود بیست سانتی متر اززیر دستگاه به بیرون کشیده شده بودند .


نیکلای مدعی شد که شی ء تقریباً اوج گرفت و در امتداد خط رویش درختها بسوی شمال شرقی حرکت کرد و نشانه هایی از سوختگی روی زمین باقی گذاشت . ژاندارمری محل روز بعد پیرو گزارشی که دریافت کرده بود با آقای نیکلای مصاحبه کرد و از صحنه عکس گرفت و نمونه خاک و گیاه آن محوطه را جمع اوری نمود . این نمونه ها به GEPAN ( گروه بررسی پدیده های ناشناخته در هوا و فضا ) فرستاده شد .


از تجزیه وتحلیل آنها به این نتیجه رسیدند که زمین در آن منطقه تحت فشار یک وسیله مکانیکی 4 یا پنج تنی قرار گرفته که گرمایی بین 300 تا 600 درجه سانتی گراد تولید می کرده . مقداری فسفات وروی در مواد نمونه پیداشد . تجزیه و تحلیل یونجه موجود در محل سطح کلروفیل ( سبزینه ) موجود را بین 30 تا 50 درجه کمتر از حد انتظار نشان می داد .
آقا نیکلای در ابتدا فکر می کرد که این شی ء یک دستگاه نظامی آزمایشی است . نزدیکی پایگاه نظامی Canjuers این احتمال را قوت می بخشید . تحقیقات GEPAN تلاش می کرد توضیح عادی برای ماجرا بیابد مثل علل جوی یا پدیده ناشی از عوارض زمین و … با وجود تلاشهای ژاندارمری و GEPAN که دو سال طول کشید توضیح قابل قبولی ارائه نشد . برخی از شکاکها در فرانسه بر این عقیده پافشاری می کردند که تحقیقات GEPAN بویژه در بخش مربوط به شواهد فیزیکی پر از شک و شبهه است .
در گزارش پلیس آمده بود که اثری که روی جاده ظاهر شده شبیه به ردی است که چرخ یک ماشین از خود باقی می گذرد . این ادعا توسط GEPAN رد شد چون آزمایش خاک چیز دیگری را گواهی می داد . رد فیزیکی که در عکس دیده می شود یک دایره کامل را نشان نمی دهد در واقع دو نیم دایره هستند که کم و بیش یکدیگر را قطع کرده اند . همچنین شکل دایره ای با توضیحی که آقای نیکلای ارائه کرده منطبق نیست . البته باید گفت که GEPAN خیلی دیر به صحنه رسید . آن هم زمانی که نیروهای ژاندارمری و یوفولوژیستها و مردم کنجکاو شواهد فیزیکی و ترکیب شیمیایی محل وقوع حادثه را تخریب کرده بودند .

https://www.facebook.com/Lostbookofenki

Posted on سپتامبر 8, 2015, in رويت بشقاب پرنده ها در جهان. Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: