ماه زمین یک ایستگاه فضائی توخالی است.


ماه زمین یک ایستگاه فضائی توخالی است

عکس چپ: ماه کامل در حالت تمام رنگ – عکس راستی: ایستگاه فضائی «ستاره مرگ», از فیلم جنگ ستارگان

«ماه ما با آن فاصله اش آن بیرون چه میکنه؟ خیلی عجیبب-غریب و غیرمعموله که بخواد ماهواره(قمر) سیاره زمین باشه. خیلی بزرگه که بخواد بتوسط کشش سیاره زمین بتصرف درآمده باشه. شانس های بانجام رسیدن چنان تصرفی که ماه بعدش هم یک مدار تقریبا مدور بدور زمین بگیره خیلی ناچیزه تا احتمال چنین چیزی را باورکردنی و قابل قبول کنه….. خب پس, اگه ماه نه یک ماهواره واقعی سیاره زمین و نه یک ماه بتصرف درآمده هست, پس چی هست؟»
– ایزاک آسیمو(Isaac Asimov), آسیمو درباره نجوم, Doubleday-1974 , Mercury Press-1963 ; همچنین نقل قول شده در کتاب Don Wilson بنام «سفینه فضائی اسرارآمیز مان-ماه»(1975(.

ماه, چشم آسمان برای ساکنین روی سیاره زمین است. ما را با سیکل های جزر و مدی طبیعی تامین میکند که گفته میشود برای برقرارداشتن موازنه تمام گونه های حیات روی سیاره است. بطور خاص, فازهای خاصی از سیکل ماه حتی برایمان شناخته شده اند که حالات و احساسات ما را تحت تاثیر قرار میدهد. بیشتر مردم احتمالا هرگز درباره ماهیت یا ساختار ماه درحالیکه ماه روال عادی روشنائی بخشی آسمان شب و چرخش بدور سیاره زمین را انجام میدهد هیچ سوالی نمیپرسند. با این وجود, خیلی از دانشمندان متقاعد نشده اند که قصه منشاء آن آنطوریکه هدایت شده ایم تا باور کنیم قابل اطمینان باشد.

امروزه بیشتر مجادله حول و حوش منشاء و ساختار ماه میباشد, و یکی از بزرگترین مجادلات پیرامونش, سختی و محکمی مرکز آن و پروسه ای که بتوسطش ما آنرا در ابتدا تصاحب کردیم.

بطور جاری, پنج تئوری بطور زیاد مطرح شده درباره تشکیل ماه وجود دارند, که به قرار زیرند:
1.) تصاحب (Capture) – این تئوری پیشنهاد میکند که ماه بتوسط کشش گرانشی سیاره زمین تصاحب شده است. مشکل اصلی اول, مکانیسم تصاحب است. یک مواجهه نزدیک با سیاره زمین معمولا نتیجه اش برخورد یا تراژدیهای دگرگون کننده است. این فرضیه, یعنی تصاحب, برای توضیح دادن بطور اساسی نسبتهای ایزوتوپهای اکیسژن دقیقا مشابه موجود در دو جهان مشکل دارد.

2.) شکافت هسته ای (Fission) – این تئوری بیان میدارد که طی یک زمانی که سیاره زمین در حال شکل گیری بود و هنوز گداخته بود, چرخش سیاره باعث پرتاب ماده ای به بیرون شد که ماه امروزه ما شکل گرفت. اقیانوس آرام بطور فرضی, ناحیه ای است که ماه از آن بیرون آمد, با این وجود این تئوری غلط و پوچ نشان داده شد, هم با توجه به نارسائی(عدم توسعه کامل) پوسته کف اقیانوس, و همچنین دانستن این موضوع که زمان شکل گیری ماه(تست کربن) از سیاره زمین خیلی قدیمی تر است.

3.) افزایش و رشد (Accretion) – این تئوری بیان میکند که سیاره زمین و ماه با یکدیگر بعنوان یک سیستم دوتائی, از افزایش و رشد آغازین منظومه شمسی ما تشکیل شدند. مشکل این تئوری این است که اندازه حرکت(تکانه) زاویه ای سیستم زمین-ماه را توضیح نمیدهد یا اینکه چرا ماه به نسبت دارای هسته آهنی کوچکتری در مقایسه با زمین است (25 درصد شعاعش در مقایسه با 50 درصد برای زمین).

4.) انفجار ژئو-رآکتور (Geo-reactor Explosion) – یک تئوری بیشتر محافظه کارانه متفاوت, منتشره در سال 2010, پیشنهاد میکند که ماه ممکن است از انفجار یک ژئو-رآکتور مستقر روی مرز پوسته هسته واقع در صفحه استوائی سیاره زمینی که بسرعت در حال چرخش بوده تشکیل شده باشد.

5.) تئوری برخورد عظیم (The Giant Impact Theory) – این تئوری عرفا پذیرفته شده ای تا به اخیرا بود. این تئوری پیشنهاد میدهد که خیلی قدیم, یک جسم سیاره ای به اندازه مریخ به زمین برخورد نمود و بخش بزرگی از جرم زمین را به بیرون در فضا انداخت که ماه زمین شد. در حالیکه این تئوری به خیلی از جنبه های سیستم زمین-ماه توضیح میدهد, اما هنوز چند مشکل حل نشده با آن روبرو است, از قبیل اینکه عناصر فرّار ماه آنطوریکه انتظار برود از چنان برخورد نیرومندی باشند. مورد بعدی, مقایسات ایزوتوپ زمین و ماه است. در سال 2011, دقیق ترین اندازه گیری امضاهای ایزوتوپی سنگهای ماه منتشر شد. با کمال تعجب, نمونه های ماه Apollo دربردارنده یک امضاء ایزوتوپی دقیقا مشابه سنگهای زمین بود, اما از سایر اجرام منظومه شمسی ما متفاوت بود. از آنجائیکه بیشتر ماده ای که بدرون مدار چرخش زمین رفت تا ماه را تشکیل دهد تصور میشد که از Theia(نامیکه دانشمندان به جرم آسمانی برخورد کننده دادند) آمده, این مشاهده غیر منتظره بود. در سال 2007, محققین Caltech نشان دادند که احتمال اینکه Theia دارای امضاء ایزوتوپی دقیقا مشابه زمین بوده خیلی کم (کمتر از یک درصد) است. منتشر شده در 2012, آنالیز ایزوتوپهای تیتانیوم نمونه های ماه Apollo نشان داد که ماه دارای همان ترکیبی است که زمین دارد, چیزیکه با ماه در جائی دورتر از مدار زمین شکل گرفته باشد در تعارض است.

متاسفانه هیچ کدام از تئوریهای قبلی, پاسخ دهنده سوالات بزرگ درباره منشاء ماه نیستند. چیزیکه با این وجود مشهود است, شمار حقایق عجیب و غریب درباره ماه است, چیزیکه عقاید و افکار زیادی را درباره ماهیت ماه به ذهن متبادر میکند. اجازه دهید به تعدادی از اینها نگاه کنیم:

1. عمر ماه (Moon’s Age): ماه از چیزیکه قبلا انتظار میرفت بسیار کهن سالتر است, شاید کهن سالتر از زمین یا خورشید. قدیمیترین سنی که برای زمین برآورد شده است حدود 4.6 میلیارد سال است; سنگهای ماه به حدود 5.3 میلیارد سال سن گذاری شده اند, و خاکی که سنگها رویشان قرار داشتند حداقل یک میلیارد سال بیشتر سن داشتند. برخی بحث میکنند که ماه ممکن است پیرتر بنظر بیاید فقط به این دلیل که سطحش هیچگاه خودش را نوسازی(renews itself) نمیکند, درحالیکه زمین میتواند سنگهایی داشته باشد که کهن هستند اما در طی بازسازی طبیعی سطح سیاره زمین, دوباره بازسازی شده اند.

2. منشا سنگ (Rock’s Origin): ترکیب شیمیائی خاکی که سنگها رویشان نشسته اند بطور فوق العاده ای از خود سنگها متفاوت هستند, برخلاف تئوریهای پذیرفته شده که خاک ماه از عوامل جوی و فروپاشی(تجزیه) خود سنگها ناشی شده است. سنگها می بایست از جای دیگری آمده باشند.

3. عناصر سنگین تر روی سطح (Heavier Elements on Surface): نتایج عادی ترکیب سیاره ای در عناصر سنگین تر در هسته و مواد سبکتر بر روی سطح; چنین چیزی درباره ماه صدق نمیکند. Don Wilson در کتابش بنام «ماه, فضاپیمای اسرارآمیز ما» مینویسد,

«فراوانی عناصر مقاوم مانند تیتانیوم در نواحی سطح, چنان قابل توجه و برجسته است که چندین زمین شناس پیشنهاد داده اند که ترکیبات مقاوم به مقدار عظیمی بوسیله راههای ناشناخته به سطح ماه آورده شده اند. آنها چطورش را نمیدانند, اما این اتفاق انجام شده است و جای هیچ بحثی ندارد.»

4. بخار آب (Water Vapor): در 7 مارچ سال 1971 , ابزارآلات وابسته به ماه که بوسیله فضانوردان نصب شدند, یک ابر بخار آب در حال عبور روی سطح ماه را ضبط کرد. ابر مذکور حدود 14 ساعت دوام کرد و ناحیه ای حدود 100 مایل مربع را پوشش داد.

5. سنگهای مغناطیسی (Magnetic Rocks): سنگهای ماه, مغناطیسی بودند. این عجیب و غریب است زیراکه هیچ میدان مغناطیسی روی خود ماه وجود ندارد. چنین چیزی نمیتوانسته از یک «تماس نزدیک» با زمین نشئت گرفته باشد – چنان مواجهه ای میتوانست ماه را از هم پاره پاره کند. تئوریهای زیادی بوده اند که هدفشان توضیح دادن این پدیده بوده است, با این وجود تمامشان در حد هنوز تئوری باقی مانده اند.

6. فعالیتهای وابسته به زمین لرزه (Seismic Activity): صدها «ماه لرزه» هرساله ثبت میشوند که نمیتواند به برخورد سنگهای آسمانی منسوب باشند. در نوامبر سال 1958 , فضانورد شوروی Nikolay A. Kozyrev از رصدخانه فیزیک نجوم جزیره کریمه(Crimean Astrophysical Observatory) یک فوران گازی ماه را نزدیک گودال Alphonsus عکسبرداری نمود. او همچنین یک برافروختگی مایل به قرمز را کشف کرد که برای حدود یک ساعت بطول انجامید. در سال 1963 , ستاره شناسان رصدخانه Lowell نیز برافروختگیهای مایل به قرمز روی نوک برآمدگیهای ناحیه Aristarchus دیدند. ثابت شده اند که این مشاهدات دقیقا مشابه یکدیگر و دوره ای هستند, خودشان را تکرار میکنند درحالیکه ماه به زمین نزدیکتر میشود. اینها محتملا پدیده های طبیعی نیستند.

7. ماه توخالی (Hollow Moon): میانگین تراکم ماه 3.34 gm/cm3 است(3.34 برابر یک حجم یکسان آب) درحالیکه مال زمین 5.5 است. این یعنی چی؟

در سال 1962 , دانشمند ناسا دکتر Gordon MacDonald اظهار داشت,

«اگر داده های نجومی را کمتر کنیم, مشخص میشه که آن داده ها نیازمند اینه که داخل ماه بیشتر شبیه یک کره توخالی است تا همگن.»

نوبل شیمیدان, دکتر Harold Urey اظهار داشته که تراکم (چگالی) کاهش یافته ماه به دلیل نواحی بزرگی در درون ماه است جائیکه به سادگی میتواند «گودال» باشد.

دکتر MIT بنام Sean C. Solomon نوشته,

«آزمایشات مدارگرد ماه بطور وسیعی دانشمان را از میدان گرانشی ماه بهبود داد… این امکان ترسناک را نشان میدهد که ماه میتواند توخالی باشد.»

در مقاله Carl Sagan , زندگی هوشمند در کیهان, ستاره شناس معروف بیان نمود,»یک ماهواره (قمر) طبیعی نمیتواند یک شی توخالی باشد.»

بنابراین, ماه میتواند که یک قمر «طبیعی» به هیچ وجه نباشد.

8. ماه صدا را منعکس میکند (Moon Echoes): در 20 نوامبر سال 1969, خدمه Apollo 12 بخش کاوشگر و بالارونده مدارگرد (Lunar Module (LM) را به بیرون پرتاب کردند که به روی ماه اصابت نمود.
(http://www.hq.nasa.gov/pao/History/SP-4009/v4p3f.htm)

برخورد LM(حدود 40 مایلی محل فرود Apollo 12) یک ماه لرزه مصنوعی با خصوصیات شگفت انگیز ایجاد میکند – ماه مانند یک زنگ برای حدود نیم ساعت لرزید که بتوسط لرزه سنج بجای مانده روی ماه کشف شد.

این پدیده با Apollo 13 هم تکرار شد (برخورد عمدی سکوی سوم به روی ماه), حتی با نتایج شگفت انگیز بیشتر.
(http://history.nasa.gov/SP-4029/Apollo_13a_Summary.htm)

(http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/multimedia/lroimages/lroc-20100322-apollo13booster.html#.VIER9HvkXQk)

ابزارهای لرزه نگار ثبت کردند که ارتعاشات حاصله برای 3 ساعت و 20 دقیقه طول کشید و تا عمق 25 مایلی ماه هم رفت, بدین نتیجه گیری منتهی میشه که ماه بطور معمول دارای هسته سبک و یا حتی بدون هسته است. بدلیل اهمیت و دورنمای موضوع شایان ذکر است که وقتیکه سیاره زمین یک زمین لرزه بزرگ را تجربه میکند, ارتعاشات حاصله از لرزه معمولا فقط چند دقیقه طول میکشد که بدلیل تراکم (چگالی) سیاره است.

9. منشاء ماه (Moon’s Origin): قبل از اینکه سنگهای ماه فضانوردان بطور قطعی این نظریه را رد کند, عقیده بر این بود که منشا ماه از یک تکه بزرگ از سیاره زمین بوده که در زمانهایی دور خرد شده است. تئوری دیگر این بود که ماه از پس مانده «غبار فضائی» باقیمانده پس از خلق شدن سیاره زمین خلق شده است. آنالیزهای ساختار سنگهای ماه, این تئوری را نیز رد میکند.

یک تئوری عامه دیگر این است که ماه بطریقی بتوسط میدان جاذبه سیاره زمین «اسیر» شده است. اما هیچ شواهدی برای اثبات این تئوری وجود ندارد. ایزاک آسیمو(Isaac Asimov) بیان میدارد:

«خیلی بزرگه که بخواد بتوسط کشش سیاره زمین بتصرف درآمده باشه. شانس های بانجام رسیدن چنان تصرفی که ماه بعدش هم یک مدار تقریبا مدور بدور زمین بگیره خیلی ناچیزه تا احتمال چنین چیزی را باورکردنی و قابل قبول کنه.»

10. مدار چرخش عجیب و غریب (Weird Orbit): ماه ما تنها ماه در منظومه شمسی مان است که دارای مدار چرخشی ثابت و نزدیک به دایره ای کامل است(اگرچه هنوز بیضوی شکل است). هنوز هم عجیب و غریب, مرکز جرم ماه حدود 6000 پا به سیاره زمین نزدیکتر است از مرکز هندسی اش (که می بایست باعث تلوتلو خوردن شود), اما برآمدگی ماه در نیمه تاریک ماه قرار دارد, دور از دید سیاره زمین. بنظر میرسد که «چیزی» باید ماه را در مدار با ارتفاع دقیقش, مسیر دقیقش, و سرعت دقیقش قرار داده باشد.

11. قطر ماه (Moon Diameter): چطور یکنفر میخواهد این باصطلاح «اتفاق تصادفی» را توضیح بدهد که ماه در فاصله دقیق, جفت شده با قطر دقیقش وجود دارد, تا بطور اعجاب انگیزی کاملا خورشید منظومه ما را در طی یک کسوف بپوشاند؟!؟! دوباره, ایزاک آسیمو(Isaac Asimov) بیان میدارد:

«هیچ دلیل نجومی وجود ندارد که چرا از منظر ما روی سیاره زمین, ماه و خورشید باید بدین دقت هم اندازه یکدیگر باشند!!! این تصادفی ترین اتفاق تصادفی است که فقط سیاره زمین در میان تمام سیارات بدین سبک تقدیس شده است!»
 

Henry Kroll , نویسنده «یخبندانهای کیهان شناختی», درباره ورود ماه به اطراف مدار سیاره زمین بحث میکند:

«هیچ نقاشیهای غار(cave painting) از ماه, پیش از 11 هزار و 712 سال پیش وجود ندارند. قدیمیترین نقاشی از ماه که میتوانیم بیابیم فقط 9000 سال قدمت دارد در کشور چین. تاریخ نگاری سنگهای ماه به 6 میلیارد سال قبل برمیگردد – قدیمیتر از سیاره زمین. حتی یک سنگ به حدود 20 میلیارد سال قبل تاریخ نگاری شده است که میلیاردها سال قدیمی تر از خود تئوری بیگ بنگ است.»
«اگر هنوز فکر میکنید که ماه برای حدود میلیاردها سال آن بالا بوده است, پس شهاب سنگهای ماه کجایند؟ علم جاری فقط حدود 13 ممیز 2 دهم پوند شهاب سنگهای ماه را یافته است – حدود همین مقدار برای شهاب سنگهای مریخ. مریخ بسیار از سیاره زمین دورتر است, جاذبه بیشتری از ماه دارد و دارای اتمسفر است, پس شهاب سنگهای ماه کجایند؟ با توجه به این حقیقت که ماه با دهانه های آتشفشان(گودالها) پوشیده شده, ما باید بتوانیم توی صحرا راه برویم و هزاران کیلوگرم از آنها را جمع کنیم – حتی باهاشون خونه های زیادی بسازیم, اما هیچی وجود ندارد. اگر میلیاردها سال اون بالا بوده, ما باید روی سنگهای آسمانی اش میتوانستیم راه برویم و بگردیم.»

«فقط یک شی آسمانی آن بالا در آسمان با جرم کافی وجود دارد تا سیاره زمین را 23 و نیم درجه کج کند, و آن ماه است. با سیاره زمین برخورد کرد و بلند شد(مثل توپی که به زمین بخورد و بلند شود – bounce off), و باعث از بین رفتن تمام قبایل, شترها, اسبها و پستانداران شبه فیل (mastodon) شد – در شمال آمریکا در 11 هزار و 712 سال قبل. من از کامپیوتر تحقیقاتی تاثیر برخورد آریزونا استفاده کردم. جرم ماه را وارد کردم, 7.35 E 33 کیلوگرم, و جرم سیاره زمین را, 5.98 E 24 کیلوگرم, و زاویه 11 درجه و سرعت 2.5 کیلومتر در ثانیه. نتیجه برخورد, پوسته زمین را 5 کیلومتر فرو برد. اقیانوس منجمد شمالی 5 کیلومتر در شمال آلاسکا عمق دارد. 700 ترامگاتن انرژی برد تا قطب چرخشی زمین را باندازه 23و نیم درجه کج کند.»

«متمایل شدن 23 و نیم درجه ای زمین, میزان زمین های زراعی و بهره وری از اقیانوسها را دو برابر کرد چونکه ما اکنون تابستانها و زمستانهای برجسته تری داریم چنانچه تابش آفتاب, 1800 مایل دورتر از شمال و جنوب به زمین میتابد, سبب آب شدن کلاهکهای یخی میشود. همچنین بهره وری اقیانوسها را با آزادسازی اکسیژن رایگان بیشتر, دو برابر نمود. آن برخورد سبب افزایش سطح دریاها به حدود 300 پا شد. یک پروژه مهندسی شده بود, طراحی شده بدین منظور تا سیاره زمین را برای جمعیت بزرگتری از انسان و حیوان, سازنده تر کند. یک بسترسازی زیستی برای پشتیبانی بیشتر از حیات روی سیاره زمین بود. «

ماه در اسطوره شناسی

یک تقویم باستانی واقع در محوطه Kalasasaya در کشور بولیوی درباره زمانی میگوید که ماه زمین ما آنجا نبود.

تئوریهای درباره ماه درحقیقت به هزاران سال قبل برمیگردد چنانچه فرهنگها و تمدنهای مختلف, این داستان را مطرح کردند که چطور ماه به جائیکه امروزه در فضا ساکن شده است آمد.

نویسندگان یونانی, Aristotle و Plutarch و نویسندگان رومی, Apollonius Rhodius و Ovid همه شان درباره یک گروه از مردم بنام «Proselen» ها نوشته اند که در منطقه کوهستانی مرکزی یونان بنام Arcadia زندگی میکردند. «Proselen» ها مالکیت این منطقه را مدعی بودند زیراکه اجدادشان آنجا وجود داشتند «قبل از آنکه یک ماه در آسمان وجود داشته باشد.»

این ادعا, بتوسط علائم بر روی دیوار محوطه ,Kalasasaya نزدیک شهر Tiahuanaco کشور بولیوی, برای اثبات و مدرک, ترسیم شده است, که گواهی میدهد که ماه بدرون مدار سیاره زمین بین 11 هزار و 500 تا 13 هزار سال قبل وارد شد.

شمن قبیله Zulu بنام Credo Mutwa ذکر نمود که افسانه های Zulu بر این باور معتقد است که ماه توخالی باشد و خانه اژدها(Python) یا Chitauri باشد, یا همان نام «خزندگان(Reptilian)ها», یک نژاد فرازمینی هوشمند. افسانه Zulu اظهار میدارد که ماه بدینجا آورده شد, صدها نسل قبل, بتوسط 2 برادر بنامهای Wowane و Mpanku که رهبران این Chitauriها بودند. این 2 برادر بعنوان برادران آب معروف بودند و هردوتایشان پوستهای فلس گونه همانند یک ماهی داشتند.

این افسانه, خیلی مشابه به گزارشات سومریها و بین النهرین (Mesopotamia and Sumerian) درباره 2 برادر رهبر ارشد بنامهای Enlil و Enki(اربابان زمین) هستند.

Credo Mutwa ادامه میدهد به گفتن افسانه های Zulu که چطور آن 2 برادر یعنی Wowane و Mpanku ماه را به شکل یک تخم مرغ از «اژدهای آتش عظیم» میدزدند و زرده اش را خالی میکنند تا اینکه توخالی بشود. سپس ماه را در آسمان بسوی زمین غلتاندند که سبب بروز حوادث زمین شناختی روی این سیاره شد که «عصر طلایی» گذشته زمین را پایان داد.

افسانه های قبیله آفریقایی Zulu درباره یک نژاد فرازمینی بنام Chitauri میگوید که یک ماه را توخالی کردند و آنرا به سیاره زمین بعنوان یک مقر استفاده برای کنترل کردن نژاد بشر آوردند. این افسانه, دقیقا در تناسب با تئوری «دورگه های انسان-خزنده» است که گفته میشود جهان امروزی ما را اداره میکنند.
(http://www.tubetrue.org/community/item/485-the-moon-in-mythology)

Credo Mutwa میگوید که سیاره زمین از آنچه امروزه است بسیار متفاوت تر بود, قبل از آنکه ماه وارد شود. در آن زمان و قبل از ورود ماه, هیچ فصلی وجود نداشت و سیاره دائما بتوسط سایبانی از بخار آب فراگرفته شده بود. مردم تابش خیره کننده خورشید را آنطوریکه ما امروزه حس میکنیم احساس نمیکردند, و خورشید را فقط از طریق یک لایه بخار آب میدیدند. زمین زمانی یک مکان زیبا بود, یک مکان عاشقانه و دوست داشتنی, سرسبز و باشکوه با جنگلهای سرخ عظیم, بنفشه و سرخس با نم نم باران ملایم و مه. سایه بان آب زمین, همانند یک فاجعه سیل و باران بر زمین فرو افتاد وقتیکه ماه در مدار سیاره زمین آمد. این به شکل نمادسازی شده در انجیل آمده است وقتیکه 40 روز و 40 شب باران بارید.

ورود ماه و نژاد خزندگان, هر چیزی را روی سیاره زمین تغییر داد. چرخش و زاویه سیاره زمین اصلاح شد. زمین بر روی محور خود وارونه شد چنانچه ما معکوس هستیم, چنانچه افسانه میگوید, و سیستمهای بسیار قویتر جزر و مدی را سبب شد که زمانی بسیار آرامتر بوده است. قبل از ورود ماه, زنان دچار عادت ماهانه نمیشدند.

Zuluها و سایر گزارشات بومی آفریقایی میگویند که ماه بسیار بسیار دورتر ساخته شد تا ناظر بر مردم باشد, و بعنوان وسیله ای برای سفر در گیتی.
میتواند حقیقت داشته باشد؟

تئوری سفینه فضائی ماه ممکن است در ابتدا ظالمانه و عصبانی کننده بنظر بیاید, اما ملاحظه کنید که چطور این مدل میتواند تمام رمز و رازهای ماه را منطبق کند. این مدل توضیح میدهد که چرا ماه شواهدی نشان میدهد که از سیاره زمین پیرتر است و شاید حتی پیرتر از منظومه شمسی مان, و چرا سه لایه مجزا در ماه وجود دارد, با متراکم ترین مواد در لایه بیرونی اش طوریکه یکنفر انتظار میدارد که لایه پوسته حفاظتی یک سفینه میتواند باشد. همچنین توضیح میدهد که چرا هیچ نشانه ای از آب روی سطح ماه یافت نشده است درحالیکه شواهدی هست که آب در اعماق درون ماه وجود دارد. همچنین این ایده و مدل میتواند توضیح دهنده «ماه لرزه های» عجیب و غریب ماه باشد. و توضیح دهنده فاصله دقیق قرارگیری اش مابین زمین و خورشید.

دانشمندی بنام Irwin I. Shapiro که در مرکز اخترفیزیک Harvard Smithsonian کار میکند, کسیکه یکی از چهره های مورد احترام در فیزیک نجومی است و تحقیقاتش شامل استفاده از لنزهای گرانشی برای بررسی سن جهان میباشد, گفته:

«با نگاه کردن به تمام نابهنجاریها(آنومالیها) و سوالات بی پاسخ درباره ماه, بهترین توضیح برای ماه, خطای مشاهده است، که وجود ندارد.»

شاید George Lucas ,بعد از همه اینها که گفته شد, به چیزی رسیده بود…………….

پ.ن: در صورت تمایل میتوانید مطلب فوق را بصورت PDF از لینک زیر دانلود بنمائید:
(http://www.mediafire.com/download/hr2p997i42o6a93/Earth%E2%80%99s+Moon+is+a+Hollow+Space+Station.pdf)

منابع:
http://goldenageofgaia.com/
http://humansarefree.com/2014/05/earths-moon-is-hollow-space-station.html

با تشکر فراوان از هادی عزیز برای ترجمه و ارسال مطلب.

Posted on دسامبر 15, 2014, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 17 دیدگاه.

 1. من که اینو دوسال پیش گفته بودم

 2. بسیار بسیار زیبا و تاثیر گذار واقعا از خوندنش لذت بردم
  جایی توی نامه های الکس کولیر از قول آندرومدایی ها خوندم که میگفت داخل ماه یک سفینه ی بزرگ فضاییه اون زمان حرفشو باور نکردم چون شواهد علمی اینچنینی هنوز پیش روم قرار نداشت

 3. بسیار ممنونم از مطلب فوق العادتون، حتی اگر هیچ سندی دال بر واقعی بودن این نظریات نباشه، اما باعث گستردگی هرچه بیشتر افکار میشه، سپاسگزارم.

 4. این حرفا این هیچ سندیتی ندارند. ویک سری توهمات وافکار مالیخولیایی هستند که بدون هیچگونه سندیت و هیچگونه بار علمی بین مردم دست به دست مشوند ومردم هم به علت نداشتن سطح علمی درگیر این توهمات میشوند. نمونه اش میشود جوانی که چندی قبل دیدم که با طرز عجیبی میگفت ما درون یک کارت گرافیک PC عظیم هستیم و دنیا بازی کامپویتری هست و بعد ار مرگ میتونید از این بازی کامپیوتری بیرون برویم.

  با این دست مطالب به هیچ سودی نمیرسید جز اینکه یک سری مطالب کاملا دروغ یک سری مطالبی که کاملا زاده ذهن وتخیلات هست و یک سری مطالبی که هیچ پایه محکمی ندارن بین مردم شیوع پیدا میکنه و کم کم باعث دیوانه شدن مردم میشه.

  • آقا من مشکل شما رو گرفتم! من بر خلاف اون جوان که با طرز عجیبی می گفت ما درون یک کارت گرافیک PC عظیم هستیم و دنیا بازی کامپویتری هست و بعد ار مرگ میتونیم از این بازی کامپیوتری بیرون برویم، با طرز معمولی همون حرف رو می زنم. فکر کنم مشکلتون الان حل شده باشه!

   • خیر ان اقایی که من دیدم به این سادگی حرف نمیزد. ایشون میگفت اون ابر کامپیوتر که داریم توش بازی میکنیم بعضی مواقع ویروسی میشه ویک نفر رو Shift+ Delete میکنه و اون کس میمیره! و نباید براش ناراحت بشیم چون اون فقط از چند تا کد و حروف دسیمالی تشکیل شده بوده. و به جاش یک ادم دیگه تو دنیا لود میشه.

    موفق باشید!

  • جالب اینجاست که این ادعا که «ما درون یک کارت گرافیک PC عظیم هستیم و دنیا بازی کامپیوتری هست و بعد ار مرگ میتونیم از این بازی کامپیوتری بیرون برویم» برای شما دروغ و احمقانه جلوه می کند اما اینکه «بعد از مرگ و گذشت میلیونها و میلیاردها سال دوباره زنده می شویم و سر از خاک بر می آوریم و بدن مان که تبدیل به غبار شده بود دوباره به هم می چسبد و به جاهایی به نام بهشت و جهنم می رویم» رو اصلا مورد اشاره قرار نداده اید؟!؟!؟!؟!

   براستی کدامیک برای ما ملموس تر است؟

   • چه ربطی داره؟؟ شما میخواید برای ثابت کردن حرفتون اسمان رو به زمین بدوزید و بعد بگید از اول دوخته شده بود؟؟ شما خودت رو گول میزنی خیال میکنی ما رو هم میتونی؟؟ من خودم استاد سفسته هستم عزیز. شما مثل اینکه اصلا متوجه حرف من نشدید. دوباره بخونید شاید بفهمید من چی میگم! دارم میگم اون جوان میگفت کارت گرافیک همه چیز این دنیا رو رندر میکنه و همه چیز رندر گرافیکی هست و بعد از مرگ ما تبدیل به کد های دسیمالی میشیم!

    حالا شما چرا ربطش میدی به روز قیامت؟؟ شما برو پرتغال فروش رو پیدا کن عزیزم.

    روز قیامت حق و حقیقته مگر اینکه شما کلا منکر همه چیز حتی خودتون شده باشید که این هم خودش نشونه همون مشکلاتی هست که قبلا اشاره کردم.

    موفق باشید.

 5. سلام من یه سایتی پیدا کردم برای یوفوها که عین نقشه گوگل میمونه و جاهایی که توش یوفو مشاهده شده با مشخصات مشاهدات ایرانم ثبت شده لینکشو میزارم یه سر بزنید بعد یه لنک دیگه میزارم ازش استفاده کنید سایت معتبریه البته لینک اولم زیر مجموعه همونه با تشکر از مطلبتون
  http://www.ufostalker.com/?mufon=true

  http://www.mufon.com/

 6. این اطلاعات میلیونها ساله که وجود دارند (چیزی که امروز در این مقاله خوندم) ،
  و سوال اینجاست که چرا این اطلاعات در این دوره در حال انتشار هستند، آیا این اطلاعات واقعا حقیقت دارند، یا نوعی دیگه از سرگرمیست برای گروهی کنجکاو از ساکنین زمین، جهت محو کردن حقایقی که پشت پرده در این سیاره در حال وقوع است !!!!؟؟ یا نوعی از تزریق آگاهی تدریجیست برای ایجاد یک دگرگونی جدید در این سیاره؟؟!!! به هر حال هر اتفاقی که قراره در آینده برای نوع بشر رخ بده، خارج از کنترل عده نظارت کننده نخواهد بود، و این دردناکه دوستان …
  .
  وقتی در این مقاله ها صحبت از قدمت چیزی میشه؛ مثلا همون قطعه سنگ 20 میلیارد ساله ی موجود در ماه یا قدمت بیشتر ماه نسبت به زمین، ناخودآگاه به قدمت مجودیت خودم فکر میکنم، به نوع نگاه 95% انسانهای روی این سیاره به زندگی فکر میکنم، به محدودیتهامون، به نگرانی هامون برای چگونگی ادامه این زندگی فکر میکنم،
  و بعد از خودم میپرسم که حقیقت چیه، کجاست، چه شکلیه ؟
  چرا همه چیز انقدر گنگ و وهمآلوده ؟
  هدف از وجود این همه زندگی پی در پی چیه؟
  اصلا ما واقعا تو این سیاره داریم چیکار میکنیم؟ چیزی که من از خودمون میبینم ( ایران یا کشور دیگه هم هیچ فرقی نداره، صحبتم در مورد کل این سیارست) اینه که مثل گربه هایی میمونیم که سالها مشغول بازی با توپ کامواییمون هستیم و حقیقت جلوی چشمانمون پنهان شده، حقیقتی درباره مجودیت حقیقی خودمون، این حس واقعا آزار دهندهست …

 7. سنگ های ماه قدیمی تر هستند چون در ماه فرسایش وجود نداره بنابرین سنگ ها میلیارد ها سال است که دست نخورده و جا به جا نشده اند ، اما در زمین سنگ ها و مواد دائما در حال جابجایی و ذوب و … هستند ، پس این به معنای این نیست که ماه قدیمی تر از زمین است ،
  ماه هر ساله از زمین در حال فاصله گرفتن است ، این ما را به این نتیجه می رساند که ماه زمانی بسیار نزدیک به زمین و نتیجتا جزیی از زمین بوده،
  نمی دانم چه مقدار از این مطلب حقیقت داره فقط نظرم و تحلیل علمی رو گفتم

 8. ماه تو خالی نیست. تو پره. من خودم دیدم.

 9. با سلام
  اآقای علی من خود نیز با این نظریه بشدت مخالفم اگر مطلبی مورد قبول ما نیست دلیل هم نیست که بگیم اینا ساخته ذهن مالیخولیائیه
  اگر این مطالب سندیت داشت که دیگر نظریه نبودن بلکه قطعیت یافته بودن فراموش نکنیم که هر مبحثی با یک نظریه و حتی شایعه شروع میشه و کم کم افراد زیادی روی اون تحقیق و بررسی میکنند تا به نتیجه قطعی برسن یا نظریه رو رد کنند یا بهش با سند و مدرک قطعیت بدن حتی به گفته ان جوان هم نمیشه خرده گرفت (اما قبول دارم که بیشتر جوانها در رویا سیر میکنند) این حرف که دیگه خیلی خنده داره که شیوع مباحث راست و دروغ بین مردم باعث دیوانگی اونا میشه اتفاقا وجود چنین مباحث و مطالبی که باعث میشه دانشمندان با تحقیق و بررسی جامعه رو پویا و رشد بدهند کاملا» برعکس نظر شما رو دارم

  • اتفاقا من کاملا با شما مخالف هستم.

   اینجور مطاب باعث ایجاد مالیخولیا در انسان میشه. حتی به نسبت خیلی پایین اما این اتفاق میافته. اینکه هراس در مغز انسان ایجاد میشه که ما همواره تحت دروغ و صد عامل دیگه هستیم همین کم کم باعث ایجاد خیلی موارد دیگه میشه.

   چیزی که شما میگید حدی داره. به عنوان مثال نظریه ای به وجود میاد فلان گیاه در فلان جا به طرز عجیبی تولد مثل میکنه و این باعث میشه دانشمندان برن و دنبال اون نظریه بگردن.

   اما یک زمانی هست شما میاید سیستم منطق انسان رو نابود میکنید و میگید تمام چیز هایی که در زندگی وجود داره خیال هست و شما الان توخواب هستی!! این در نگاه اول برای کسانی که کنجکاو هستن خیلی جذابه اما در ادامه این باعث ایجاد چه اتفاقی میشه؟؟

   من خیلی ها رو دیدم که طی این افکار خودکشی کردن. من یک سال به عنوان یک محقق در یک بیمارستان تحت پوشش دانشگاه تهران که تو اطراف تهران هست کار میکردم. کسانی رو اونجا میدیدم که دقیقا همین افکار رو داشتن و اونا سال ها قبل از شما به این موارد رسیده بودن و در پی خودکشی و رسیدن به حقیقت بودن.

   این حرف شما مثل این ممیونه ما بیاید به بچه ها خود ارضایی یاد بدیم و بعد ازشون بخوایم که ترک کنن!

   جناب جوان کمی فکرکنید این افکار مالیخولیایی هیچ ربطی به دانشمندان نداره! وقتی شما میگید ماه داره همه چیز روکنترل میکنه عملا دارید میگید همه چیز یعنی حتی این حرفایی که من دارم میزنم تحت کنترل ماه هست! میدونید یعنی چی؟؟؟

   ترخدا اینقدر سطحی نگاه نکنید بدونید چه کسانی دارن این شایعات رو پخش میکنن بین شما ها.

   موفق باشید

 10. درود بر شما دوست گرامی

  نوشته ی شما را خواندم.

  بنده عبلاقه مند به موضوعات غریب و دور از ذهن هستم اما این نوشته یک ایراد دارد و ان این است که نه بر پایه دانش بلکه بر اساس یک داستان اساطیری که دچار دگرگونی های بسیار شده است پدید آمده است.

  نه تنها دانش پشتیبان این نگرش نیست
  بلکه مستقیما از داستان ها و افسانه ها ریشه گرفته است.

  مساله دیگر اطلاعات ارائه شده در ان هستند.
  مثلا اینکه نوشته شده ماه در سنگ نگاره ها یا بهتر است بنویسم غار نگاره ها در زمانی بیشتر از 9000 سال دیده نشده است.
  خب سند این حرف کجاست؟
  کدام دانشمند آن را ارائه داده است؟

  مساله بعد اینکه بنده که تخصصم تاریخ است دیده ام که در زمینه متافیزیک تا به امروز شده است که تاریخ را در راستای اثبات گفته های خود حتی تغییر کامل داده اند. به همین دلیل من فکر میکنم ممکن است اسطوره های ارائه شده هم دستکاری شده باشد.

  به هر روی این نوشته ارزش علمی و حتی اسطوره شناسی ندارد.
  چون نه بر پایه دانش است و نه منابعی برای گفتارهای علمی و حتی اساطیری بیان شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: