«تله پورت» در هلند امکان پذیر شد/ از هر نقطه ای از کهکشان به جای دیگر بروید!


 به گزارش خبرگزاری مهر،  در سریال تلویزیونی پیشتازان فضا، هنرپیشگان فیلم پس از قرار گرفتن در نقطه ‌ای از سفینه اینترپرایز که ترانسپورتر نام دارد خود را در یک لحظه به اتاقی دیگر، سیاره‌ ای دیگر و یا کهکشانی دیگر می‌فرستند.

نویسندگان داستانهای علمی ــ تخیلی به این فناوری تله پورت نام داده ‌اند و در آن تمام ذرات جسم انسان از یک موقعیت جغرافیایی به موقعیت دیگری در کهکشان ارسال شده و در مقصد همان جسم با مشخصات واقعی مجدداً بازسازی می‌شود.

چگونگی عملیات انتقال کوانتومی در داستانها و فیلمهای سینمایی و تلویزیونی توضیح داده نشده است. ولی عموما به این صورت اتفاق می‌افتد که در ابتدا اطلاعات مولکولی اجسام را اسکن کرده و پس از ارسال به مقصد، اطلاعات دریافت شده کاملا شبیه اصل بازسازی می‌شود.

در مرحله آخر، مونتاژ اطلاعات دریافتی لزوماً نباید از مواد جسم اصلی استفاده شود و می‌توان از اتمهایی که به نسخه اصلی شباهت دارند استفاده کرد.

دستگاه تله پورت در داستانهای خیالی شباهت کامل به دستگاههای فکس کنونی دارد و تفاوت آن در توانایی اسکن اجسام به صورت سه بعدی و از بین بردن همزمان اطلاعات اصلی اجسام است.

اکنون گروهی از محققان دانشگاه فناوری دلفت در هلند، برای نخستین بار توانایی تله پورت کردن اطلاعات را در ذرات زیر اتمی بین دو نقطه که از هم سه متر فاصله داشتند نشان دادند.

«رونالد هنسون» سرپرست این تحقیقات گفت: آنچه که ما تله پورت می کنیم، حالتی از ذره است. اگر اعتقاد داشته باشید که ما چیزی جز مجموعه ای از اتم های به هم متصل نیستیم ، از نظر اصولی، می توانیم خود را از یک نقطه به نقطه دیگر تله پورت کنیم.

وی اظهار داشت: این فرایند نه تنها در عمل امر بسیار بعید به نظر می رسد بلکه انجام آن نیز بسیار خطرناک است.

با این حال این پژوهشگر تاکید کرد : با توجه به اینکه هیچ قانون فیزیک بنیادی مانع از این فرایند نیست، تله پورت را نمی توان منتفی دانست. اما زمان چنین کاری در آینده بسیار دور خواهد بود.

به گفته هنسون چنین اقدامی یک چالش فنی خواهد بود.

این پژوهشگران تله پورت کردن اطلاعات را بین دو نقطه که هزار و 300 متر از هم فاصله دارند برای ماه جولای برنامه ریزی کرده اند.

Advertisements

Posted on ژوئن 3, 2014, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 11 دیدگاه.

 1. از اینکه دیدگاهم مرتبط نیست معذرت میخوام اما مطلب مهمیه که ارزش تفکر رو داره:
  طوفان یک امر طبیعیه، زمان، سرعت، دوره بازگشت و همه چیز اون شناخته شده است. در 300 سال گذشته این طوفان در موقعیت مکانی طهران سابقه نداشته.
  از زمانی که ابرقدرتها از سلاح هارپ برای وارد کردن خسارت یا فشار غیر مستقیم بر رقبا و در مواردی به اصطلاح دشمنان خودشان استفاده کردند حدود یک دهه میگذره.
  نمونه های اون :
  1- ایجاد آتش سوزی مهیب در جنگلهای روسیه(هزاران مورد آتش سوزی که برخی از اونها نزدیک مرکز اصلی تحقیقات هسته ای این کشور در ساروف در مرکز روسیه بودند) در زمان جنگ فروش گاز روسیه به اروپا روسیه را موقعیت ضعف مالی قرارداد (خسارات آتش‌سوزی جنگل‌ها در روسیه پانزده میلیارد دلار برآورد شد) و روسیه مجبور به توافق با مبلغ پیشنهادی اروپا برای خرید گاز شد.
  2- بروز سونامی ویرانگر در ژاپن که کل صنایع اصلی ژاپن مثل تولید خودرو رو به مدت 2 سال فلج کرد و بودجه توسعه، تحقیق و صنعت ژاپن صرف بازسازی مناطق ویران شده شد (خسارات مالی سونامی در ژاپن 235 میلیارد دلار بود) و آمریکا در مقدار و مبلغ کل صادرات به کشورهای جهان جای ژاپن رو گرفت.
  3- ایجاد زلزله و زمین رانش در سیچوان چین که باعث صرف وقت برای پاکسازی مناطق ویران شده (بیشتر از 51000 نفر کشته، 29000 نفر مفقود و 300،000 نفر زخمی- 4/7 میلیون خانه ویران شد- 5 میلیون بی خانمان برجای گذاشت و دست آخر 147 میلیارد دلار خسارت ویرانی) و همینطور توقف چند ماهه سرمایه گذاری خارجی در چین شد که سبب شد چین ممنوعیت ورود تعداد مهمی از اجناس آمریکایی رو لغو کنه و از پایین آوردن بیشتر ارزش یوآن در مقابل دلار منصرف بشه (به علت نیاز به منابع مالی برای بازسازی مناطق ویران شده).
  4- ایجاد طوفان کاترینا در لویزیانای آمریکا که باعث مرگ ۱،۸۳۶ نفر و آوارگی یک میلیون نفر شد. چنین فاجعه‌ای از زمان جنگ داخلی آمریکا در ایالات متحده دیده نشده. (میزان ویرانی 137 میلیارد دلار برآورد شد) گفته شد که روسیه به تلافی بکاربردن سلاح هارپ توسط آمریکا و ایجاد آتش سوزی جنگلهای سیبری این سلاح رو بر علیه آمریکا استفاده کرد.
  5- ایجاد زمین لرزه های غیر طبیعی (میزان قدرت و زمان بروز زمین لرزه) خارج از سیکل طبیعی زمین لرزه در بوشهر و حوالی آن (ثبت حدود 90 زمين لرزه در بوشهر) با هدف غیر از ایجاد خسارت مالی و بیشتر برای امتحان میزان آسیب پذیری نیروگاه اتمی در دست ساخت در بوشهر و ایجاد رعب و وحشت در همسایگان عرب کشور ایران و جلوگیری از تعطیلی کارخانه های تسلیحات آمریکایی (بخصوص هواپیماهای جنگی و تانک و موشک های میان برد) به سبب افزایش فروش تسلیحات به کشورهای عربی در حوزه خلیج فارس.
  من امیدوارم که طوفان اخیر تهران صرفا یک پدیده طبیعی (با شک فراوان!) باشه نه یک تست از قدرت سلاح هارپ بخصوص اینکه در هفته گذشته یک درگیری لفظی در مورد حفظ گزینه تهاجمی بر علیه ایران توسط آمریکا و پاسخ صریح ایران در خصوص کشاندن جنگی که آمریکا تهدید کرده به داخل خاک آمریکا، به وجود آمد.

  • سلام تشکر می کنم از نظر دقیق و درستت منم همین فکر را دارم شک نکن که این یک سلاحه

  • دوست گرامی
   فرض کنیم ادعا های شما درست باشه ولی من چند تا سوال دارم که می خوام شما هم راجع به اون قدری تامل کنید.اول اینکه تمام کشور هایی رو که شما در اینجا نام بردید جزوه کشور های پیشرفته ی دنیا به حساب میان,پس چرا مقامات و حتی مردم در این کشور ها ادعا صریحی نمی کنن مبنی بر اینکه این حوادث دستکاری شده هست?و با توجه به اینکه این کشور ها در زمینه ی دانش و تکنولوژی هرچند با آمریکا برابری نمی کنن ولی باز هم مدعی و پیشرفته هستند پس قطعا باید بتونن مدل شبیه به پروژه ی هارپ رو شبیه سازی بکنن,پس چرا تا الان شاهد چنین چیزی نبودیم.اما اگر هارپ رو به عنوان یک سلاح در نظر نگیریم تا اون جایی که من می دونم این یک پروژه ی گروهی بوده که با همکاری چندین کشور در آلاسکای آمریکا راه اندازی شده.
   سوال دوم من راجع به این سندروم فرافکنی در اغلب مردم ایران هستش.این زلزله ای که در ایران اتفاق افتاده می تونه دلایل دیگه ای هم داشته باشه مثلا یه حادثه ی طبیعی باشه یا مقامات مسئول در حال تست کردن …..هسته ای خوشون باشن.خلاصه اینکه سرچشمه نه در خارج بلکه در داخل خاک ایران بوده باشه.
   و دست آخر اینکه کشور هایی رو که شما نام بردید به لحاظ اقتصاد و تکنولوژی رقیب آمریکا به حساب میان,اما کشور ایران در اون حد و اندازه ای نیست که بخواد چنین حساسیتی رو در پشت پرده برای آمریکا ایجاد کنه دلیل:آمریکا برای اینکه بخواد همچین کشوری رو از پا در بیاره نه نیازی به جنگ داره و نه پروژه ی هارپ.کشوری که ساختار زیربنایی ضعیفی داره خود بخود از پا در خواهد اومد و هیچ نیازی هم به فشار خارجی نداره.

  • سلام

   با نظر شما موافقم بنظر من نیز این طوفان طبیعی نبود بهیچوجه ابدا

   • بیخبر منحرف خوشبین طرفدار بیگانه وخیلی دیگه

    درود با هانا موافقم این یه بیماری روانی شایع در کشورمونه همه اشتباهها وخرابی وافتضاحهای خودمون رو با یه دروغ فرا فکنی کنیم دیگه حوادث طبیعی واقعا که!!!!!!!!!!!

 2. در حقیقت ذر هنگام تله پورت اون شخص میمیره چون اجزای بدنش از هم جدا میشن و متلاشی میشه و در نقطه ی مقصد فقط یه کپی از شخص ایجاد میشه. درست مثل یه فاکس که این مسثله اصلا جالب نیست. تله پورت زمانی ارزش داره که مواد جسم خود فرد در شرایط حفظ حیات منتقل بشه .

 3. مثل همون طی الارض خودمونه. توی داستانهای معنوی عرفانی تو فرهنگ ما از این چیزا معمولا به چشم می خوره. اما ظاهرا اون آدمایی که تو داستانها تله پورت می کنن از هیچ دستگاهی استفاده نمی کنن

 4. یادش بخیر تصویر مطلب مربوط به سریالی بود به نام ( فضای 1999 ) که در سالهای (2524- 2536) 1354 خورشیدی تا 1356 – از تلویزیون ملی ایران پخش میشد هنرپیشه معروفش هم اون شخص آخریه که چشمهای بخصوصی داشت شبیه چینی ها ولی خوشتیپ تر با گوشهای بخصوص شبیه به جنهای فیلم هری پاتر به اسم آقای اسپایک

  در ضمن عنوان مطلب هم خیلی جالب بود ها …در هلند امکانپذیر شد ؟ فقط هلند ؟

 5. با عرض معذرت خدمت همه دوستان باید قبول کنیم که این عادت بد ما ایرانیهاست که دوست داریم برای هر اتفاقی‌ که مطمئنا مقصر اصلی‌ اون هم خودمون هستیم یک داستان و سناریو جیمز باندی یا دایی جان ناپلئونی بتراشیم و خودمون رو کاملا بی‌ گناه و دیگری رو مقصر قلمداد کنیم!مثل بارز این مساله انقلاب۵۷ که بعد از گذشت ۳۶سال و رسیدن به این نقطه کی‌ بود کی‌ بود من نبودم یا از اطراف به شرکت در انقلاب طفره میریم یا دیگران رو متهم به دخالت یا دزدیدن انقلاب می‌کنیم!مساله طوفان گرد غبار اخیر که در ۱۵۰سال گذشته بی‌ سابقه بوده جدای از مورد گفته شده در صحبتهای این هموطنمون هانا بازتاب کمکاری بی‌ مسئولیتی تخریب و نگاه اشتباه ما به محیط زیستی‌ هست که در آن زندگی‌ می‌کنیم پس بدیهیست وقتی‌ نسبت به حفظ و نگهداری محیط زیست بی‌ توجه هستیم وقایع اینچنینی و یا حتی بدتر گریبانگیر ما خواهد شد و تنها راه نجات هم همانطور که میدونید حفظ نجات نگهداری محیط زیست جنگلها رودخانه‌ها دریاچه‌ها و احیای دوباره زمینهای کشاورزی در اطراف شهرها و ایجاد کمربند دفاعی و بادشکن‌های طبیعی در مقابل بادهای فصلی و موسمی هست اگر واقعا به دنبال راه چاره هستیم در غیر صورت مطمئنا در آینده شاهد افزایش و نزدیک شدن فواصل زمانی‌ وقوع این گونه حوادث خواهیم بود.

 6. با سلام خدمت دوستان

  در مورد زمین لرزه های بوشهر و اون اطراف باید عرض کنم استان بوشهر «عسلویه» مخصوصا شهرستان لامرد «مرز استان فارس و بوشهر» دارای بزرگترین مخازن تحت الارضی ذخایر گاز طبیعی هستش بطوری که فقط در یک پروژه که بنده در شهرستان لامرد (با فاصله هوایی 20 کیلومتر از شهر عسلویه) بودم فقط در این شهر یکصد عدد چاه گاز با فاصله های دور و نزدیک بنام پروژه تابناک و مناطق مشترک گازی «هما», «شانول» و «وراوی» در این شهر بود این حوزه هم جزو منطقه پارس جنوبی هستش … بنده حتی یک زمین لرزه هم در اونجا تجربه کردم باندازه 4 ریشتر بود … خوب بیاید نگاه کنید زیر بیشر جنوب کشور گازه تحت فشاره و ما داریم این گاز رو برداشت میکنیم خوب زیرش کاملا خالیه این صفحات زمین روی هم میلغزند حالا وقتی زیرش خالی باشی قشنگ تر راه میرن تازه اگه گرومبی نریزه پایین (این قسمتش کمی شوخی قاطیش بود – معلومه که گرومب نمیریزه پایین) … این توطئه امریکا و اسراییل و روسیه و شرق و غرب نیست که ما گاز داریم و داریم بی رویه برداشت میکنیم, خوب داریم توو طبیعت یه چیزی که میلیون ها سال شکل گرفته در عرض یکصد سال دستکاری میکنیم معلومه این اتفاقها می افته … فکر کنید یه زمینی که زیرش هواست خوب اطمینانی هم بهش نیست دیگه سر میخوره میلرزه (خیلی ساده گفتم) … درمورد طوفان تهران بنده به یاد میارم فروردین سال 81 (دانشجو بودم) چنان طوفان خاکی در تهران شد که این طوفان جدید پیشش بچه طوفان محصوب میشه … باور کنید من توی این طوفان 110 کیلومتر در ساعت جدید خواب بودم و حتی پهلو به پهلو هم نشدم ولی اون روز واقعا گرخیده بودم … حالا تا شما این تئوریه توطعه رو تقویت میکنید من هم برم به کار و زندگیم برسم با اینکه تقریبا 5 یا 6 سال هست که مطالب این سایت رو دنبال میکنم و واقعا دوستش دارم دید من رو به زندگی تغییر داد و فکرم رو بازتر کرد ولی خیلی کم کامنت میذارم

  واقعا از سایت خوبت ممنونم … خدا قوت و دسمریزاد سر دبیر عزیز فقط از اینکه مثل قدیم مطالب جذاب و بیشتر نمیذاری دلسرد و ناراحتم چون این سایت واقعا مطالب علمی و اطلاعات عمومی عالی داره و همینطور دوستان خوب و باسواد و پتانسیل عالی برای بهتر شدن / چون قبلا واقعا بهتر بود

  با تشکر فراوان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: