پیشگویی‌های متنوع درباره سال آینده


به گزارش مشرق، می‌گویند آیزاک آسیموف فیزیکدان معروف، با درایت و هوشمندی خودش توانست تا 50 سال بعد از خود را پیش‌بینی کند. او که در اواسط قرن بیستم می‌زیست با نگاهی به آینده‌های دور و درازی که به زمان اکنون ما نیز می‌رسد، گفته است:
انسان به دوری از طبیعت ادامه خواهد داد تا محیطی را بسازد که برایش مناسب تر باشد. ارتباطات به صورت دیداری و شنیداری خواهد بود تا انسان ها بتوانند همدیگر را از پشت تلفن ببینند و صدای همدیگر را بشنوند. از صفحات ویژه برای دیدن کسانی که با شما تماس می گیرند یا برای مطالعه مدارک مهم و تماشای عکس ها و فیلم ها استفاده خواهد شد.
البته آقای آسیموف که سال 1992 درگذشت جمعیت جهان را در سال کنونی میلادی 5/6 میلیارد نفر تخمین زده بود که این پیش بینی درست از آب درنیامده و هم اکنون جمعیت جهان از این مرز گذشته است. همچنین پیش بینی او در مورد جمعیت آمریکا نیز برای سال کنونی 350 میلیون نفر بود که حالا این جمعیت به زور به 317 میلیون نفر رسیده است.
از جناب آقای آسیموف که بگذریم بد نیست پیشگویی های یک ستاره شناس مراکشی را مرور کنیم که به او لقب «نوستراداموس عرب» داده اند. او دراین باره گفته است: انقلاب های عربی تا سال 2015 میلادی ادامه خواهد یافت و سپس به برخی از کشورهای اروپایی منتقل خواهد شد. این پیشگوی مشهور عرب که گفته می شود پیشگویی درباره حوادث 11 سپتامبر را هم در کارنامه خود دارد، درباره آینده آمریکا گفته است: آمریکا شروع به پس رفت اقتصادی و سپس فروپاشی خواهد کرد و بازارها با شکست و رکود روبه رو خواهد شد. به گفته او همین وضع موجب می شود هم به برگ و بار بنشیند و شاهد تظاهرات و اعتراض ها درخیابان های لس آنجلس و نیویورک باشیم. این جناب پیشگو همچنین گفته است: در آینده نزدیک دلار آمریکا حدود 90 درصد ارزش خود را از دست خواهد داد!
این پیشگوی مراکشی درمورد دیگر مناطق جهان نیز حرف هایی زده است که مسئولیت آنها را باید به عهده خودش گذاشت. مثلا گفته است: در هند حمام خون به راه می افتد، یک آتشفشان مملو از دود سیاه در مرکز لبنان سر بر می آورد و سپس این کشور به دو بخش تقسیم می شود. اسرائیل نیز شاهد حملاتی از شرق و غرب خواهد بود. خیل عظیمی از زنبورها به ظهور می رسند که منبع آن مشخص نیست. دانشمندان به داروهای جدیدی برای بیماری های لاعلاج مثل ایدز و سرطان دست خواهند یافت و نیز مخلوقات تازه ای در خارج از منظومه شمسی کشف خواهد شد.
در این میان منجمان و اختر شناسان نیز درباره سال آینده حرف هایی زده اند. آنها سال پیش رو را توام با برخی حوادث کیهانی دانسته و تا آنجا که می شده است آنها را به صورت مشروح فهرست کرده اند. از جمله این که روز بیست و ششم فروردین ماه گرفتگی کاملی به وقوع خواهد پیوست. یا در روزهای ابتدای اردیبهشت شاهد بارش های شهابی خواهیم بود و نهم اردیبهشت نیز خورشیدگرفتگی صورت می گیرد. در مرداد، ساکنان کره زمین شاهد بزرگ ترین ابر ماه سال خواهند بود. بارش های شهابی و ماه یا خورشیدگرفتگی بازهم در طول سال آینده به کرات اتفاق می افتد که بخشی از ساکنان زمین شاهد آن خواهند بود. درمورد دیگر حوادث مثل سیل، زلزله و… این منجمان اما سکوت کرده و چیزی نگفته یا ننوشته اند. گروهی از جادوگران منطقه آمریکای لاتین نیز ضمن پیشگویی های خود یک پیش بینی سیاسی هم کرده و گفته اند فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا احتمالا در سال آینده فوت خواهد کرد!
اما پیش بینی و پیشگویی اقتصاددانان و سیاستمداران هم خالی از لطف نیست. مثلا محمدحسنین هیکل نویسنده و روزنامه نگار معروف مصری سال آینده را برای کشورش «سال سرنوشت» پیش بینی کرد و گفت یا مصر می تواند روی پای خودش بایستد و جایگاه تاریخی و منطقه ای خود را بازیابد یا این که دچار یک شکست تاریخی شده و به قهقرا خواهد رفت. همچنین وائل الحلقی نخست وزیر سوریه گفت سال آینده «سال پیروزی بر تروریسم» خواهد بود. سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی های مرگبار بوده است که تاکنون هزاران نفر در اثر آن کشته یا مجروح یا آواره شده اند. در همین رابطه عبدالباری عطوان تحلیلگر معروف عرب نیز سال آینده را این گونه پیش بینی کرده است: «سال جدید شاهد افزایش پدیده جنگ فرقه ای و توسعه جغرافیایی آن خواهیم بود، همچنین مرزهای بین المللی در این باره بیش از پیش از بین خواهد رفت و امتداد جنگ سوریه به لبنان و اردن و شاید کشورهای خلیج فارس نیز کشیده خواهد شد. مصر در سال جدید شاهد بی ثباتی بیشتر خواهد بود. بشار اسد حداقل تا دو سال آینده در رأس قدرت سوریه باقی خواهد ماند. از محبوبیت اردوغان نخست وزیر ترکیه و معجزه اقتصادی وی کاسته خواهد شد.» او در پایان در یک کلمه گفته است: «چهره سال آینده بسیار سیاه است، سال آینده شاید خون بارتر از سال های قبل خود باشد.»
از آنجا که پیش بینی های سیاستمداران حتی اگر درست هم باشد بیشتر رنگ و بوی سیاست را می دهد و در مجموع تلخ و ناگوار است، بگذارید تا از آنها بگذریم و ببینیم که اقتصاددانان درباره آینده چه می گویند؟
بانک جهانی می گوید سال 2014 میلادی و سال 93 شمسی، سال رشد اقتصاد جهانی خواهد بود. این بانک سال پیش رو را نقطه عطفی در اقتصاد جهانی دانسته و تاکید کرده است که ریاضت مالی و بی ثباتی سیاسی دیگر بشدت سال های گذشته گریبان قدرت های اقتصادی را نخواهد گرفت.
در همین زمینه بانک فدرال رزرو آمریکا برعکس پیش بینی منجمان گفته است، احتمالا ارزش دلار در سال پیش رو افزایش خواهد یافت؛ در نتیجه قیمت کالاهای ارزشگذاری شده به دلار گران تر می شود. همچنین فراوانی عرضه در بازارهایی مانند نفت و ذرت موجب کاهش قیمت این کالاها خواهد شد. این اقتصاددانان تاکید دارند که: «با توجه به همزمانی افزایش تولید نفت در آمریکا و احتمال بازگشت نفت ایران و لیبی به بازار، ما شاهد افزایش ریسک ناشی از فراوانی عرضه نفت خواهیم بود.» از این رو آنها به این باور رسیده اند که نفت در سال آینده به زیر 80 دلار سقوط کند. همچنین اقتصاددانان غربی پیش بینی می کنند قیمت طلا نیز در بازارهای جهانی کاهش داشته باشد. در سال گذشته میلادی (2013) طلا حدود 27درصد کاهش داشت.
منبع: جام جم

Posted on مارس 24, 2014, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 2 دیدگاه.

 1. پیش بینی پایانی سال 1392 و آغازین سال 93

  http://www.omidfardaa.mihanblog.com

  و نمایان شدن بسیاری از حقایق از این سایت پیش بینی بزودی

  1. در گردش نوین چرخه روزگار با آمدن موج سرما و گرما در پایان سال
  2. ناپدید شدن هواپیما و کشتی ها
  3. پنهان گشتن سلاحها در خانه شرقی
  4. حادثه سخت ورزشی برای ورزشکاران
  5. تکان خوردن و فرورفتن ورزشگاه
  6. کشته شدن دو پیشوای مذهبی
  7. ترور رییس جمهور سابق
  8. نشستن روی صندلی رئیس مجلس سابق بعد از رهایی و رفتن بعد از مدت کوتاه
  9. دگرگونی در روسیه و قفقاز
  10. طوفان سیاه در سه قاره
  11. زلزله در پنج منطقه با دلهره و ویرانی
  12. بی ثباتی بازار و مجموعه اقتصادی
  13. نشانه های فراطبیعی در ناپدید شدن هواپیما
  14. کشف موجودات پیچیده خاکی در اقیانوس
  15. اشکال در ساعت بزرگ
  16. رسیدن پیک و پیام مخصوص آسمانی
  17. از کار افتادن ماهواره ها و برخی دستگاه های فرستنده برای مدت مشخص
  18. بازگشت مسافر به زمین

  ادامه دارد…

 2. نتیجه پیش بینی های سایت امید فردا که دربرای سه ماه اول بهار پیش بینی شده بود رو میتوانید ببیند در سایت زیر

  پیش بینی هایی که محقق شده
  بارش اولین برف و سرمای شدید در سال 1393

  در گذشت آیت الله محمد مهدی دستغیب

  رهبر دینی یهودیان ایران درگذشت

  زلزله مهیب در شیلی

  ده فرضیه عجیب در مورد ناپدید دن هواپیمای مالزیایی

  تصویر کشف یک موجود فرازمینی در اعماق اقیانوس

  صادرات نفت ایران به بالاترین حد خود در بیست ماه اخیر رسید
  http://omidfardaa.wordpress.com/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%81%D8%B5%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: