مدیتیشن 6( چاکرای قلب – مقدماتی)


مدیتیشن 6( چاکرای قلب – مقدماتی)

 HEART CHAKRA چاکرای قلب 

 Tasvir 1

چاکرای قلب در مرکز سینه و میان دو کتف واقع شده است و رنگ آن سبز شفاف است.

مسئولیتها: تنظیم کننده غده تیموس-مرکز عشق و ارتباط با آگاهی جمعی- بخشش – رحمت و معنویت – یادگیری عشق -اجازه فرستادن و دریافت عشق- تعادل احساسات.

 

این چاکرا همچنین نقطه ارتباط جسم با روح است.

 

 Tasvir 02

امروزه بیشتر مردم دچار مشکلات عاطفی و شکسته شدن قلبشان هستند و در بسیاری از کشورها بالاترین آمار مرگ بر اثر بیماریهای قلبی است که بر اثر گرفتگی های فراوان در چاکرای قلب به وجود می آید.

کریستالهای تقویت کننده : سنگهای سبز و صورتی برای تقویت این چاکرا ایده آل هستند مانند کوارتز صورتی – تورمالین صورتی – فلوریت سبز- دیوپساید – زمرد – پریدوت – اونتوراین سبز – تره مولیت- مالاکایت- یشم سبز

 Tasvir 3

Zomorod Tasvir 4Zomorod Tasvir 5

خوراکیهای تقویت کننده : سبزیجات مخصوصا جعفری/ پیازچه/ شاهی و شوید- کدوسبز – چای سبز- لوبیا سبز- باقالی- کیوی- پسته سبز- کلم – کاهو – انگور سبز- خیار- طالبی –

 Tasvir 06

چطور بدانیم چاکرای قلب معیوب است

 

عوارض جسمی : بیماریهای قلبی و گردش خون – بیماریهای تنفسی مانند آسم – برونشیت – ذات الریه -حساسیت ریه -حمله قلبی – فشار خون بالا- بی خوابی- تنگی نفس- پشت درد – شانه درد – کم خونی- ایدز و اچ.آی.وی – بیماریهای خونی- سرطان ریه – سرطان سینه-ضعف سیستم دفاعی بدن

عوارض اجتماعی: عدم حس همدردی با دیگران – لذت از آزار دادن – انتقاد کردن از همه چیز – حس نفرت به سایر مردم – نپذیرفتن عشق و احساس دیگران – نبخشیدن دیگران -عدم قدرت تصمیم گیری در مورد روابط عاطفی و خانواده –

عوارض روحی : تنفر- خیانت – تنهایی -احساس گناه مداوم – تاسف خوردن به حال خود – پارانوئید و بدبین بودن – فراموش نکردن تجربیات تلخ- ترس از شکست خوردن – حس عدم شایستگی برای عشق- حس دوست نداشتن و دوست نداشته شدن- احساس زشت بودن – عدم بخشش اشتباهات فردی –

اهمیت این مدیتیشن از آنجاست که در 3 چاکرای قبلی بیشتر در مورد مسائل مادی و جسمی بودند اما با رسیدن به چاکرای چهارم ناگهان جهت نگرش به خود و جهان باید تغییر کند. غرور و نخوت و خود پرستی باید رها شود و به جای آن توجه به احساسهای خالص دوستی و عشق بدون شرط جایگزین شوند. گناهان بخشیده شوند و ارتباطهای عاطفی ترمیم گردند.

Tasvir 07

 

تنظیم و تعادل در چاکرای فلب خود به خود تعادل را به چاکراهای پایین تر بر خواهد گرداند. چاکرای قلب مهم ترین چاکرا برای برقراری تعادل بین زندگی معنوی و مادی است. چنانچه روی پاکسازی این چاکرا وقت و صبر به خرج دهید نتایج معجزه آوری مشاهده خواهید کرد.

 

مراحل مدیتیشن چاکرای قلب :

می توانید مراحل 1-10 را مانند قبل تکرار کنید . اما چنانچه فکر می کنید قدرت تمرکزتان پیشرفت کرده و می توانید ذهن را کنترل کنید مراحل قبلی را تکرار نکنید ( فقط مرحله 1-3 را انجام دهید).

 

4- توجه خود را به مرکز سینه جلب کنید. نفسهای مرتب و عمیق ار بینی کشیده و از دهان بیرون دهید.

 

5- به تپش قلبتان در سینه توجه کنید. سعی کنید صدای ضربان آن را بشنوید. اگر صدایی نمی شنوید سعی کنید از قلب خود آگاه باشید.

 

6- در وسط سینه خود چاکرایی سبز رنگ و چرخان را تصور کنید و ببینید که در جهت عقربه های ساعت بچرخد. توجه کنید که اگر جهت چرخش آن وارونه بود با نفسهای عمیق خود نورهای سبز و سفید به درون آن بتابانید و حرکت آن را تنظیم کنید.

 

7- به مرکز چاکرا توجه کنید . با نفسهای عمیق احساسات و افکار آزاردهنده ای را که در آن جمع شده اند بیرون دهید. حس کنید و ببینید که نور سفید و سبز رنگ از همه طرف به چاکرا وارد می شوند و آن را شستشو می دهند.

 

7- اگر لکه های سیاه یا طنابهای تیره رنگ به چاکرا متصل هشتند آنها را پیدا کرده و نور سفید و سبز رنگ به درون آنها وارد کنید تا کوچک و کوچکتر شده و سرانجام محو شوند.( لازم است چند بار این کار را تکرار کنید)

Tasvir 08

8- به احساس خود دقت کنید – اگر حس ناراحتی یا خشم و نفرت دارید با نفسهای عمیق بیرون دهید و ببینید که با هر نفس چاکرای شما شفافتر و بزرگتر می شود.

 

9- کمی مکث کنید و نفسهای آهسته بکشید. دقت کنید که چاکرای شما در چه حالتی است. اگر هنوز سیاهی یا رنگهای دیگر در آن باقی مانده اند دوباره مراحل قبل را تکرار کنید. اگر چاکرا به رنگ دلخواه رسیده است ببینید و تصور کنید که می درخشد و درخشش آن فضای سینه شما را پر می کند.

Tasvir 09

10- حالا دستها را به حالت آنجالی مودرا ( تصویر ) مقابل قلب خود بگیرید و تکرار کنید :

Tasvir 10

 

» در این لحظه تمام ناخالصی ها و ناراحتی ها در طول زمان از چاکرای من پاک شده اند و من قادر هستم خودم و دیگران را دوست بدارم و در مقابل دوست داشته شوم. من کاملا در امان هستم و عشق الهی مرا نگهداری می کند«.

هر زمان که آمادگی داشتید آهسته چشمان خود را باز کنید.

موسیقی مخصوص مدیتیشن چاکرای قلب

 https://hotfile.com/dl/239050370/cfde9b4/05_Heart_Chakra.mp3.html

https://hotfile.com/dl/238208948/850202f/Reiki_Healing_Waves_-_02.Healing_Senses.mp3.html

نویسنده : خانم شیرین

با تشکر فراوان از شیرین عزیز برای ارسال این مطلب.

نویسنده معلم یوگا و مدیتیشن – هیپنوتراپیست و عضو اتحادیه روان درمانان لندن است.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.org مجاز می باشد.

Posted on آگوست 13, 2013, in مدیتیشن. Bookmark the permalink. 13 دیدگاه.

 1. شیرین عزیز من یه سوالی دارم.در کل گفته میشه که اگر چاکرا ها به سمت عقربه های ساعت بچرخن سالم هستن ولی اگر بر خلاف عقربه های ساعت بچرخن معیوبن.این یک نظریه ی کلی هستش.ولی من در جاهای دیگه خوندم که نحوه ی چرخیدن بعضی از چاکرا ها در زنان و مردان با هم فرق داره.مثلا چاکرای چشم سوم در زنان به طرف عقربه های ساعت می چرخه ولی در مردان در جهت مخالف عقربه های ساعت می چرخه.لطفا این مسئله رو برای من روشن کن.

  • در پست قبلی توضیح داده شده است. مقصود شما از » در جاهایی خواندم » چیست ؟ اگر در کتابی مرجع ( مربوط به علوم شمولی)این مطلب رو خواندید به من هم معرفی کنید لطفا.

   • شیرین خانم,شما به سوال کاربر پالی جواب ندادین.منم در پست قبلی چیزی در این رابطه پیدا نکردم.حالا چی میشد مگه یه جواب کوتاه بله یا خیر تو همین جا می نوشتین که چرخش این چاکرا ها آیا در خانم ها و آقایان فرق داره یا نه؟اگرم نمی دونین خوب رک بگین نمی دونم.منم تو اینترنت مطالبی رو دیدم که نوشتن چرخش چاکراها در خانم ها و آقایان یک در میان متفاوت هست.

   • در بخش سوالات پست 5 و 4 خوانندگان دیگر همین سوال رو مطرح کردند و پاسخ داده شده. لطفا بخوانید

 2. سلام و پاینده باشید خدمت شیرین عزیز . سوال من اینه که اگه بخوایم طبق یه برنامه روزانه و منظم همه این مدیتیشن ها رو انجام بدیم اون برنامه چی میتونه باشه لب کلام اینه که یه برنامه روزانه لطف کنیدبرای تمرین هر 7 چاکرا

 3. شیرین عزیز من از شما یه سوالی داشتم یه چند وقتیه شروع کردم به تمرین مورد اذیت و آزار قرار میگیرم بیشتر موقع خواب یه چیزی مثله بختک میفته روم.حتی به بغلم میخوابم کارساز نیست؟یه چند وقتی گذاشتم کنار دیگه رفع شد!دوباره شروع کردم بدترم شد پوست تنم قرمز شد دمای بدنم میره بالا حتی کهیرم زدم .میشه منو راهنمایی کنید که باید چیکار کنم ممنون میشم اگه جوابمو بدین

  • شما به چه تمرینی می پردازید ؟ چه نوع مدیتیشنی کردید ؟
   اگر اطمینان دارید که موجودی باعث اذیت شما میشه باید توسط متخصص معاینه بشید تا معلوم بشه آیا موجودی به شما اتصال پیدا کرده یا نه ولی معمولا افکار و انرژیهای خودتونه که باعث ایجاد این حالت در خواب میشه- اگر واقعا موجودی باعث آزار شما میشه باید ببینید که آیا موارد رو رعایت کردید مانند سوزاندن بخور و عود و همراه داشتن کریستال هنگام مدیتیشن ؟- اگر این موارد رو هم رعایت کردید و باز هم دچار کهیر و ..شدید به پزشک مراجعه کنید تا آلرژی شما رو درمان کنه- ارتباطی با مدیتیشن نداره.

  • شیرین خانم من به تمرین چاکراها مدیتیشن و بیشتر یوگای جسد پرداختم.من آدم خرافاتی نیستم اعتقادی هم به این موجودات غیر ارگانیک نداشتم هدفمم بهبود اوضاع جسمی بود یه چند تا مقاله ای خوندم راغب شدم تمرین کنم هر روز شروع کردم به تمرین.احساس پیشرفت خیلی زیادی تو زندگیم کردم تا اینکه اذیت و آزارها شروع شد اصلا یک ماهه تموم توجهی نکردم تا 6 ماهه تموم طول کشید که دیگه بهم فشار اومد!تا حالا هم از عود و بخور و کریستال استفاده نکردم چون فکر میکنم شاید اینا اثری ندارن.منظورتون از متخصص چیه باید به چه کسی مراجعه کنم؟این تمرینات روی عملکرد غدد درون ریز تاثیری داره آیا عوارضی هم میتونه داشته باشه امکانش هست به خاطر تمرین اشتباه باشه؟

   • نه عزیزم نگران نباشید
    این فعالیتها تاثیر منفی روی غدد و بدن نداره حتی اگر اشتباه انجام داده باشید مدیتیشن و یوگای جسد هیچ اثر منفی ندارند. شما باید به استفاده از کریستال و عود اهمیت میدادین چون وقتی به این فعالیتها بپردازید موجودات مزاحم یا انگلی به سمت شما میان که از انرژی شما استفاده کنند. در مورد کهیر و..به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بدید . اما در مورد اون موجود فعلا مدیتیشن نکنید. آوای » اوم» که برای دانلود روی سایت هست روز و شب در جایی که هستید پخش کنید. حتما یک کریستال مخصوصا کوارتز ساده ( سفید یا صورتی یا دودی ) تهیه کنید و به گردن بیندازید. قبل از خواب هم عود یا کندر و اسپند بسوزونید. بین یک تا سه هفته طول میکشه تا با انجام این کارها مزاحمتها رفع بشن.

 4. با سلام

  شیرین خانم اگر موفق به ترمیم چاکرائی بشویم (در مدت 21 روز) آیا عوارض جسمی مورد اشاره رفع میشوند ؟ (بیماری درمان میشود.باید بشود یا نه ؟)

  • جوان عزیز
   اگر بیماری حادی مثل واریس – میگرن – دیسک کمر و زخم معده و تومور و.. ..نباشه بله علائم بیماری کم میشن. برای مثال عرض می کنم آکنه و جوشهای پوستی – درد پشت و زانو – سردرد های خفیف – درد معده و..اگر عفونی نباشه و خونریزی نکرده باشه با داشتن یک برنامه منظم رفع میشه . اما در غیر اینصورت باید به پزشک مراجعه کرد یعنی مدیتیشن و انرژی و..همه درمانهای جانبی هستدند و نباید جای دکتر را بگیرند. در بیشتر موارد هیپنوتراپی و انرژی درمانی اگر بیمار همزمان پیش پزشک متخصص نرفته باشد و بیماری تشخیص داده نشده باشد من خودم بیمار را نمی پذیرم. چون نمی توان جایگزین کرد.

 1. بازتاب: مدیتیشن 7 ( چاکرای گلو، چاکرای چشم سوم،چاکرای تاج) | دنیای اسرار آمیز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: