حافظه ی سلولی


به نام ایزد یکتا

حافظه ی سلولی

» جمله ذرات عالم در نهان                با تو مي گويند روزان و شبان «

» ما سميعيم و بصيريم و هشيم         با شما نامحرمان ما خامشيم»

مولانا

 https://i2.wp.com/www.1minutecure.com/BlueCell.jpg

حافظه ی سلولی طرحی کامل و تجلی انرژیکی از وجود شما است.  برچسب های » ذهن » ، » روح » و » بدن » ، برچسب هایی واهی هستند که فقط برای درک بهتر شما از وجود چند بعدی تان بر روی این سیاره به کار می روند.هر نقطه ای در حافظه ی سلولی شما در بر گیرنده ی اطلاعات کل است. این اطلاعات توسط هر کدام از سلول های بدن شما به طور نا محدود قابل دسترسی است. اگر شما بر روی سلول های تان زوم کنید و به عمق آن ها بروید ، آن جا که اتم ها وجود دارند ، به این نکته پی می بریدکه شما از بسته های کوچک انرژی – اطلاعاتی درست شده اید. این بسته های انرژی – اطلاعاتی شامل داده های فیزیکی، ذهنی و احساسی اند که از تمام تجربه های زندگی شما، میراث ژنتیکی و نسل های قبل ناشی می شوند.

هر تجربه ای که ما می کنیم در هولوگرام سلولی ما در فرم یک سلول حافظه ضبط می شود. چیزی که ما به عنوان » حافظه ی سلولی » می شناسیم ، در واقع میدان انرژی کلی است که توسط تک تک این سلول های حافظه تولید می شود.

حافظه ی سلولی نقش بسیار مهمی را در ضمیر ناخودآگاه ما بازی می کند.

 https://i0.wp.com/www.tokenrock.com/stock/cellularmemory1.jpg

حافظه ی سلولی افکار و احساسات شما  که در آگاهیتان ظاهر می شوند را به یک مسیر خاص هدایت می کند ، یا بهتر بگوییم، مانند یک رایانه ،به افکار و احساسات شما در یک مسیر خاص برنامه می دهد.

اگر بخواهیم این پیش آمد را مانند یک رایانه در نظر بگیریم، می توان گفت جوهر وجودی شما همان هارد دیسک یا دیسک ذخیره است. فایل های موجود بر روی دیتا بیس یا پایگاه داده، همان سلول های حافظه اند.

می توان گفت هر چه که تا کنون برای ما رخ داده ، درست مانند یک رایانه، در سلول های بدن ما ضبط شده است.

بدین ترتیب، حافظه ی سلولی، یک بیو – کامپیوتر یا رایانه ی زیستی است که بر ارتباط ما با همه کس و همه چیز تاثیر می گذارد.

حافظه ی سلولی در کار های روزمره و واکنش های ما در شرایط استرس آمیز و احساسی تاثیر زیادی دارد.

 https://i1.wp.com/www.redicecreations.com/ul_img/9250heartmemory.jpg

تاثیر حافظه ی سلولی بر سلامت

بدن شما به طور ذاتی طوری طراحی شده است که بین همه ی اجزا ارتباط و سلامت و هارمونی برقرار کند پس چرا ما بیمار می شویم ، و بیماری هایی می گیریم که به آسانی درمان نمی شوند ؟ اگر بدن ما باید شفابخش و زندگی بخش باشد ، پس چرا این اتفاق نمی افتد؟

 

حافظه ی سلولی به طور طبیعی شامل “ شارژ احساسی مثبت  ( PEC ) “ و “ شارژ احساسی منفی (NEC ) “ است که به طور مداوم مانند یک جریان، در حال تاثیرگذاری بر روی حالت ذهنی و سلامت بدنی ما است.

Positive Emotional Charge (PEC)

Negative Emotional Charge (NEC) 

 

“ شارژ احساسی مثبت  ( PEC ) “ مربوط به روح است که به طور ذاتی به هر کس داده شده است . این شارژ میدانی انرژی  است که نیروی زندگی  و به طور آزاد و گسترده جاری است ، صلح آمیز، بدون احساس ترس، زنده و فرا تر از توصیف کلمات است.

“ شارژ احساسی منفی (NEC ) “ شرایط بدنی و انسانی ما است. که می توان آن را میدانی انرژی و نیروی زندگی دانست که منقبض شده است،  نگه دارنده ی تجربیات تجزیه نشده ی منفی و زخمی، باور های منفی در باره ی خودمان و دیگران، خفقان، ترس و هر احساسی که مربوط به احساس ترس باشد مانند احساس گناه ، اندوه، خجالت، خشم و … است. این میدان انرژی به طور کلی » بدن درد » نامیده می شود.

هر گاه “ شارژ احساسی منفی (NEC ) “ به طور نامتناسبی از “ شارژ احساسی مثبت  ( PEC ) “ بیشتر شود ، باعث اختلال بسیار بزرگی در سیستم بدنی – ذهنی می شود.

» کانداس پرت » ، کسی است رئیس قبلی بخشی از انستیتوی ملی سلامت ذهنی آمریکا بوده و هم اکنون بر روی تاثیرات سلامت در سطح نوروشیمیایی کار میکند.

او می گوید احساسات سرکوب شده فقط می توانند باعث بیماری ها باشند. اگر نتوانید روش موثری برای بیان احساسات منفی خود پیدا کنید، در گردابی که خود ساخته اید ، غرق خواهید شد.  غوطه وری در احساسات منفی ، تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت می گذارد.

از نظر » پرت «، کلید در نوروپپتید ها (neuropeptides) نهفته است. مغز دارای 60 نوع متفاوت از نوروپپتید ها، از جمله اندورفین ها است. نوروپپتید ها در واقع میانجی هایی هستند که همه ی سلول های بدن از راه آن ها با هم ارتباط برقرار می کنند. که شامل پیغام های مغز به مغز ، مغز به بدن، بدن به بدن، بدن به مغز ، تک تک سلول ها از جمله سلول های مغزی و ایمنی و دیگر سلول ها است.همه ی این ها گیرنده هایی در خود دارند که از آن نوروپپتید ها را دریافت می کنند.

 

نوع نوروپپتیدی که به سلول ها می رسد، بستگی به احساسات شما در طول روز دارد.

ویروس ها از گیرنده های مشابهی برای ورود به سلول های ما استفاده می کنند ، و آسانی یا سختی ورود ویروس به سلول سالم بستگی به مقدار پپتاید طبیعی موجود بر روی آن سلول است. یا به طور ساده تر، آن طور که خانم » کانداس » می گوید : مواد شیمیایی که بدن و مغز ما را مدیریت می کنند، همان مواد شیمیایی هستند که در احساسات دخیل هستند.

و این بدین معنا است که، بهتر است ما به احساسات بیشتر از سلامتی اهمیت بدهیم .

همان طور که در توضیحات بالا آمد، انقباض بسیار زیاد، باعث بهینه کار نکردن سلول ها می شود.

انباشتگی  بر روی گیرنده های سلول ها، موجب اختلال آن ها در دریافت دستور های بدن به آن ها برای کار های اساسی و پایه ای می شود. در این حالت، سلول ها، قادر به انجام بنیادی ترین کار، یعنی ساختن پروتئین ها برای کارکرد و سالم ماندن بدن نیستند.

از این جا می فهمیم که بیماری و ناهماهنگی از سلول ها ناشی نمی شود، بلکه از نبود تعادل و هماهنگی حاصل می شود. حتی اگر شما جدی ترین و بهترین و ایده آل ترین رژیم غذایی را داشته باشید، مواد غذایی به درستی و بهینه جذب سلول ها نخواهند شد.  از این جا پیدا است که تاکید بسیار زیاد عمومی بر ورزش و تغذیه ی سالم برای سم زدایی بدن، چندان درست نیست.

 این یک پدیده ی مقبول و معتبر است که احساسات سرکوب شده به شکل نا هماهنگی و بیماری از جایی در بدن سر بر می آورند.

از نظر طب شرقی و آسیایی، هر عضو و غده در بدن ما با یکی یا بیشتر از احساسات ارتباط دارد که آن احساس بر آن عضو یاغده تاثیر می گذارد.

در اغلب اوقات، آسیب احساسی به صورت ناهماهنگی و بیماری در عضو یا غده ی مربوطه بروز می کند.

با دانستن این دانش باستانی و این که دانش مدرن نیز مهر تاییدی بر آن می زند، نمی توانیم این واقعیت را که مسمومیت احساسی نقش پررنگ یا حتی مهم تری را در سلامت ما بازی می کند، انکار کنیم.

چند نمونه ی شگفت انگیز از حافظه ی سلولی

پروفسور گری اشوارتز و دکتر پائول پرسال در کتاب خود، » رمز قلب «، چند نمونه ی شگفت انگیز از حافظه ی سلولی را در پیوند اعضا بیان می کنند:

1-    در ماساچوست، زنی که وحشت بسیار زیادی از ارتفاع داشت، پس از دریافت پیوند شش از یک کوهنورد، اکنون به کوهنوردی روی آورده است و یک کوهنورد است  !

2-    دختری هفت ساله پس از دریافت پیوند قلب از کودک دیگری که به قتل رسیده بود، شب ها کابوس کشته شدن و به قتل رسیدن می دید. این در حالی بود که دختر هیچ اطلاعی از اهدا کننده ی خود که به قتل رسیده بود نداشت !

3-    پائول اولدام، وکیلی از شهر میلواکی آمریکا، پس از دریافت پیوند قلبی از پسری 14 ساله، عاشق شکلات اسنیکر شد. درست مانند اهدا کننده ی 14 ساله !

و مرد 25 ساله ای که قلب زنی عاشق خرید کردن را دریافت کرده بود، اکنون عاشق خرید کردن شده است !

منابع: http://www.cellularmemory.org/about/about_cellularmemory.html

http://www.dailymail.co.uk/health/article-381587/Shocking-examples-cellular-memory.html

با تشکر فراوان از احمد رضای  عزیز برای ترجمه و  ارسال این مطلب.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.org مجاز می باشد.

Posted on اوت 13, 2013, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 13 دیدگاه.

 1. دوست عزیز واقعا مطلب جالبی بود.تشکر بخاطر زحمتی که برای ترجمه ی این متن کشیدی.پاینده باشی.

 2. سلام به احمد رضای عزیز,

  خیلی ممنون و خسته نباشید بخاطر زمان و انرژی که صرف یافتن این مطلب و ارائه آن به فارسی زبانان نمودید.

  بازهم تشکر از شما

  • ممنون هادی جان ، راستش حافظه ی سلولی رو برای اولین بار توی یکی از مطالب شما خوندم …. بعد بعضی از دوستان گفتند که می خواهند بیشتر درباره ی حافظه ی سلولی بدونند، برای همین این ترجمه شد

   قربانت

   احمدرضا

 3. ممنون. مطلب بسیار خوبی بود.

 4. ممنون جالب بود.

 5. ببخشید چطوری باید در سایت مطلب گذاشت

 6. از مطب خوبتان ممنون خيلي جالب است

 7. khily khily jaleb boood ingoone mataleb elmi ro bishtar konid

 8. من هنوز نفهمیدم چطور میشه ازش استفاده کرد
  راهنمایی کنید منظور اینه که دستور خاصی نداره؟

 9. خیلی جالب بود ممنون در مورد حافظه ی سلولی قبلا خوانده بودم ولی یاداوری خیلی خوبی بود بازهم تشکر
  از احمد رضا عزیز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: