سفر به ماه : دروغ بزرگ قرن؟! قسمت آخر


سفر به ماه : دروغ بزرگ قرن؟! قسمت اول

سفر به ماه : دروغ بزرگ قرن ؟! ( قسمت دوم)

سفر به ماه: دروغ بزرگ قرن؟! (قسمت سوم)

سفر به ماه : دروغ بزرگ قرن؟! قسمت آخر

 سه چیز را نمی توان همیشگی پنهان کرد : ماه – خورشید و حقیقت – بودا

همانطور که می دانید در دوران جنگ سرد رقابت نظامی و علمی بین اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده داغ بود و در این میان جاسوس بازیهای فراوانی صورت می گرفت. 

اگر ناسا و دولت آمریکا داستان سفر به ماه را برای شکست دادن شوروی در جنگ سرد طراحی کردند و بعدها هم پای دروغش ایستادند تا جنجال نشود چطور ممکن بود که مامورین و جاسوسهای فراوان کا.گ.ب که در همه جا از جمله ناسا مامور داشتند از این دروغ مطلع نشوند و آبروی امریکا را نبرند؟

یا واقعا سفر به ماه رخ داده و روسها واقعا شکست خوردند و یا کل ماجرای جنگ سرد و کش مکش بین روسها و آمریکاییها سیاه بازی بوده برای پیش بردن اهداف پنهان دیگری که جای آن در این مقاله نیست. یعنی یا باید بپذیریم که انسان واقعا به ماه رفته و شواهد و ایرادات را نادیده بگیریم ویا باید قبول کنیم شوروی هم در این ماجرا با آمریکا کنار آمده و بخشی از توطئه است.

آپولو 18- 19 و 20 : قصه دختر شاه پریان؟!

وقتی اشکالات فنی و تاریخی از ماموریت آپولوهای11 تا 17 آنقدر زیاد بود تعداد منتقدان ماموریت آپولو رو به ازدیاد گذاشت.

ناسا ( بخوانید سازمان جاسوسی آمریکا) حربه جدیدی اختراع کرد . ادغام جریان رو به گسترش یوفوها با سفر آپولو به ماه ! ودر نهایت دو دستگی میان منتقدان سفرهای فضایی.

اینکار هوشمندانه وبه منظور منحرف کردن توجه منتقدان از اصل قضیه بود یعنی از آنچه که ناسا واقعا در صدد انجام آن بود و پشت پرده برنامه فضایی پنهان کرده بود. جریان خیلی ساده و با کمک چند شایعه – حدس و گمان- عده ای قصه گو و چند شاهد ناشناس شروع شد. قصه این بود که آپولو ها نه تنها به ماه رفته اند بلکه در این سفرها یوفو ها را دیدند وفهمیدند که ماه پایگاه فضایی نژادهای بیگانه است و ماه اصلا قمری مصنوعی است که بیگانگان ساخته اند و دلیل بازنگشتن آمریکا به ماه هم همین است! خیلی راحت با استفاده از علاقه میلیونها نفر به تمدنهای فضایی قصه سفر به ماه را در ذهنها جا انداختند. در نتیجه آنان که به یوفو و نژادهای فضایی باور داشتند برای استناد به صحت گفته های خود متکی به ماموریتهای آپولو به ماه شدند. به این ترتیب شکی نیست که آپولو به ماه رفت چون ثابت می کند فضاییها وجود دارند! این تکنیک تا حدود زیادی هم موثر واقع شده و توجه بسیاری را از اهداف واقعی ناسا در صرف بودجه میلیاردی آپولو منحرف کرده است. اینکه اهداف واقعی آمریکا و شوروی از این سرپوش گذاشتن چیست را موکول به مقاله ای دیگر می کنیم اما باید روشن بینانه به موضوع نگاه کرد. اگر به وجود نژادهای فضایی اعتقاد داریم دلیلی ندارد که اجبارا سفر به ماه را بپذیریم چون همانطور که با شواهد و مدارک فراوان مشخص شد ماموریتهای آپولو 11 تا 17 کاملا ساختگی بودند ماموریتهای آپولو 18 تا 20 که دیگر حکم قصه دختر شاه پریان را پیدا می کنند. هیچ سند- عکس وفیلم و یا شاهد شناخته شده ای از این آپولوهای خیالی وجود ندارند.

تقسیم غنایم نازیها

با سقوط هیتلر  ژنرال آلمان نازی » ورنروان برآون» و تیم مهندسین  فضایی او به آمریکا منتقل شدند تا مدیر پروژه های فضایی آمریکا باشند و از سوی دیگر سایر مهندسین فضایی آلمان نازی و تیمهایشان به شوروی انتقال یافتند

 این درحالی است که قبل از سقوط هیتلر از سویی آمریکا بودجه تحقیقات فضایی آلمان نازی را پرداخت می کرد و از سوی دیگر شوروی هم دانشمندانش را در کنار دانشمندان نازی تعلیم می داد. زمانیکه که تصمیم بر براندازی هیتلر گرفته شد از سوی آمریکا خودش را وارد جنگ و نیروهای متفقین نموده و از سوی دیگر شوروی روابطش را با آلمان بر هم زد و سبب سقوط ارتش نازی را فراهم نمود. به همین نسبت پس از سقوط در حالیکه شاید سر بعضی از کشورهای اروپایی در این میان بی کلاه ماند تمام تجهیزات و دستگاههای پایگاه های فوق سری در » پنه ماندا» و » نورت هاوزن» آلمان بین شوروی و آمریکا تقسیم شد.

برنامه فضایی شوروی

استالین کاملا پروژه های موشکی و فضایی را تحت حمایت خود گرفته بود و چون مهندسین شوروی از قبلا نازی ها همکاری می کردند درک و دانش بهتر و بیشتری نسبت به این قضیه داشتند.

سرپرست برنامه فضایی شوروی مردی بود به نام » سرگی کرولف».

Sergey Krolov

او اگر چه از خیلی جهات شبیه » ورنروان برآون» بود اما اگر » برآون» مهندس موشکی قابلی بود » کرولف» یک نابغه موشکی محسوب می شد. او طراح اولین ماهواره فضایی بود که وارد مدار زمین شد.

Tasvir 1

کرولف برخلاف » برآون» برای طراحی موشکهایش از طبیعت الهام می گرفت و برای همین تمام آزمایشات موشکی شوروی با موفقیت همراه بودند.

در حالیکه آمریکا هنوز دست به گریبان طراحی موتور اف 1 بود و راکتهایش یکی بعد از دیگری یا سقوط می کردند و یا درجا منفجر می شدند – کرولف سگی به نام » لایکا» را با فضاپیمای طراحی خودش به فضا فرستاد.

اگرچه اعلام شد که » لایکا» بعد از اتمام مخزن اکسیژنش به مرگ بدون درد دچار گشته اما 40 سال بعد و بعد از بازگشایی پرونده های فضایی شوروی مشخص شد که » لایکا» درون کپسول فضاپیما زنده زنده سرخ شده و در واقع مرگ وحشتناکی داشته است. ولی نه به این خاطر که » کرولف» نمی دانسته چه می کند ! بلکه با دانش قبلی » لایکا» به فضا فرستاده شد تا در این آزمایش و آزمایشات بسیاری بعد از این معلوم شود یک بیو-ارگانیسم چه مدت می تواند تشعشعات فضا را تحمل کند!

 Laika

 

Laika2

اگر 40 سال طول کشیده تا حقیقتی در مورد مرگ یک سگ بازگو شود چند سال باید طول بکشد تا حقیقت برنامه سفر به ماه افشا گردد؟

سرانجام در پایان 1960 » کرولف» قادر بود انسان را به فضا بفرستد در حالیکه آمریکاییها همچنان درگیر مسائل تکنیکی بودند.

Tasvir 6

 Tasvir 7

 

Gagarin

یوری گاگارین اولین انسانی بود که پا به فضا گذاشت و در مدار زمین چرخید. یا حداقل این آن چیزی است که همه باور دارند اما آنچه آگاهان و منتقدان برنامه های فضایی شوروی می گویند این است که قبل ار یوری گاگارین فرمانده وفضانورد دیگری به نام ولادیمیر ایلیوشین در یک اقدام سری و آزمایشی به مدار زمین فرستاده شده بود. بنا به گفته همکاران ایلیوشین در طول عملیات اتفاقی می افتد که او به شدت مجروح شده به کما می رود فضاپیمای او در چین سقوط می کند و ایلیوشین طبق گزارشات ارتش شوروی سالها در اسارت چین بوده است.

Major-General Vladimir Ilyushin.jpg

دولت شوروی ماجرای حادثه فضایی ایلیوشین را سرپوش گذاشته و به جای آن جوانی بی تجربه به نام یوری گاگارین را به عنوان فضانورد معرفی می کند. منتقدان باور دارند که سفر گاگارین به فضا کاملا ساختگی بوده و او هم با کمال رضایت از مزایا و شهرت اولین مرد فضانورد شوروی لذت می برده است.

چرا ممکن است سفر گاگارین به مدار زمین ساختگی باشد؟

1-در فیلمهایی که از مراحل مختلف پرواز گاگارین گرفته شده هنگامیکه او داخل کپسول مدورش می نشیند داخل کپسول تاریک و آنقدر کوچک است که جایی برای نصب یک دوربین فیلمبرداری وجود ندارد. اما در تصاویری که بعد از بسته شدن کپسول از گاگارین می بینیم چهره او با فاصله از دوربین و نورپردازی شده است.

Tasvir 2

2- علاوه بر آن چرا باید گاگارین در حالیکه داخل یک محیط بسیار کوچک قرار گرفته و نوری به او نمی تابد دو سایه پشت سرش داشته باشد؟! وجود دو سایه در پشت سر او دلیل بر وجود نورپردازی در پشت صحنه است بدین معنی که دو منبع نور از مقابل به او می تابند و چنین شرایطی در استودیو میسر است.

Tasvir 3

3- از زمانیکه گاگارین وارد کپسول می شود تا زمان پرتاب 40 دقیقه فاصله وجود دارد. دلیل آن توسط » مری بنت» و «دیوید پرسی» نویسندگان » ماه تاریک» شرح داده شده است:

در بازگشایی گزارشات فضایی شوروی در خصوص گزارش سفر گاگارین نکات جالب و مبهمی به چشم می خورد که این ایده را برای تقلبی بودن سفر گاگارین قوی می کند.

«بعد از اینکه فضانورد داخل فضاپیما مستقر شده و درها چفت شدند 5 نفر مامور چک کردن تمام نکات ایمنی و بسته بودن درها بودند و بعد از آنکه همه چیز مرتب بود به پستهای خود بازگشتند. به محض شروع شمارش معکوس ناگهان » سرگی کورولف» که مسئول این پروژه بود فریاد زد «صبر کنید! یکی از درها درست بسته نشده». در حالیکه اگر چنین چیزی صحت داشت باشد چراغهای هشدار و یا آژیر هشدار به صدا در می آمدند و یا یکی از 5 مامور متوجه آن می شدند اما در گزارش قید شده که همه چیز کاملا سالم بوده و » کرولف» اصرار داشته که یکی از درها باید دوباره باز و بسته شود . هر چه دیگران اصرار کردند که همه چیز کاملا مرتب است » سرگی» نپذیرفت و از آنجا که خودش مدیر و ناظر عملیات بود کار را متوقف کرده و به تنهایی برای بازرسی رفت. او مخصوصا اجازه نداد کسی همراهش بیاید و اجازه نداد هیچ کس در طول این مدت با » گاگارین» صحبت کند و تاکید کرده بود که کسی با فضانورد حرف نزد تا او خودش دلیل تاخیر را به گاگارین اعلام کند.

Tasvir 4

برای بستن مجدد دری که او ادعا می کرد درست چفت نشده باید همه چیز از نو باز می شد. در این فاصله 40 دقیقه ای او فرصت کافی داشته که گاگارین و همراهش را از محفظه خارج کند و با کمک یک یا دو نفر دیگر او را به جای دیگر انتقال داده دوباره درها را ببندد و بعد محفظه خالی را به فضا بفرستد. یا شاید هم انسان دیگری را به جای گاگارین درون محفظه گذاشته و برای آزمایش به مدار زمین فرستادند. «

اما سرنوشت آن انسان با دیدن تصاویر کپسول بعد از فرود روی زمین کاملا مشخص است !

Tasvir 5

4- بازگشت گاگارین نیز به زمین با ابهام رو به روست چرا که گاگارین یک مایل دورتر از کپسول فرود با چتر نجات به زمین نشست. در حالیکه ادعا می کرد اجکت کرده است اثری از آن دیده نمی شد. شرایط و وضعیت کپسول به قدری بد بود که امکان نداشت گاگارین در آن زنده مانده باشد.

5- در مصاحبه هایی که از یوری گاگارین شد او قادر نبود به سوالات خبرنگاران پاسخهای عملی درست بدهد. او همچنین به گفته خودش موقع خروج از فضاپیما اجکت کرده بوده. در هنگام اجکت فشار زیادی به بدن فضانورد وارد می شود که باعث کاهش قد تا 1 سانتی متر می گردد اما در معاینات بعدی یوری گاگارین کاهش قدی پیدا نکرده بود و همین امر باعث شد بسیاری به حضور او در فضا شک کنند.

منتقدان شکی ندارند که شوروی انسانی را به مدار زمین فرستاده است اما آیا آن شخص گاگارین بوده است؟

آیا ایلیوشین اصلا قادر بوده وارد مدار زمین شود؟ یا بلافاصله بعد از بلند شدن حادثه ای رخ داده و سقوط کرده است؟

6- در همان سال که گاگارین به فضا فرستاده شد ژورنالیست انگلیسی به نام » بروس گارداین» مقاله ای منتشر کرد به نام » سفر گاگارین به فضا دروغ بزرگ شوروی» و در این مقاله شرح داد که حتی اگر شوروی کسی را به فضا فرستاده باشد در روز 12 آوریل 1960 نبوده است چرا که او ادعا می کند یک هفته قبل از 12 آوریل از طرف یکی از مردان درجه اول شوروی که دوست او محسوب می شده مطلع شده که گاگارین الان در فضاست.

Tasvir 8

از سوی دیگر آمریکاییها هرگونه دانش قبلی در مورد سفر گاگارین را به فضا انکار کردند.

شوروی در مقابل آمریکا

حداقل روسها قابلیت فرستادن کپسولی را به فضا داشتند . در آمریکا وضعیت فرق می کرد و آنها همچنان درگیر موتور اف 1 و ساترن 5 بودند.

Tasvir 9

موتور ساترن 5

ویل وودز مهندس موشکی ناسا اظهار می کند که ساترن 5 بخاطر موشکی که داشت تا ارتفاع 800 پا دود غلیظ سیاهی تولید می کرد اما در فیلمهای بعدی ناسا از ساترن 5 دود سیاه دیده نمی شود و فقط شعله آتش از انتهای راکت بیرون می زند. او احتمال می دهد که در آن فاصله زمانی کوتاه ناسا هرگز قادر نبوده مشکل سوخت را حل کند و به جای آن موشک دیگری را به طور نمایشی بالا فرستاده است.

مرگ گاگارین:

فرمانده ایلیوشین از کما بیرون آمد و تا سال 2010 که فوت کرد هرگز کلامی در مورد سفر فضایی اش صحبت نکرد.اما یوری گاگارین تنها هفت سال بعد از سفر فضایی اش در یک حادثه پروازی کشته شد. مرگ او برای خیلی از منتقدین مشکوک بود و سرانجام در سال 2004 آلکسی لئونوف که یکی از اعضای کمیته بازرسی مرگ گاگارین در 1968 بود در کتاب خود اشاره کرد که علت سقوط هواپیمای گاگارین عبور یک جت با سرعت مافوق صوت از کنارش بوده است. لئونوف که خودش در زمان حادثه در همان نزدیکی در حال پرواز بوده می گوید: » من هواپیمای جتی را دیدم و بعد از آن دو صدای انفجار شنیدم. اولین صدای مهیب زمانی بود که هواپیمای جت دیوار صوتی را شکست و بر اثر فشاری که به هواپیمای گاگارین وارد کرد هواپیما به زمین خورد که صدای انفجار دوم متعلق به هواپیمای او بود چون جت دقیقا از بالای سر او رد می شد».

آیا دولت شوروی با کشتن گاگارین می خواست مطمئن شود که سفر خیالی او به فضا هرگز افشا نخواهد شد ؟ یا اینکه این حادثه کاملا تصادفی بوده؟

 

مرگ ناگهانی » سرگی کرولف»:

«سرگی کرولف» پدر فضانوردی شوروی بدون مشکل قبلی و به طور کاملا ناگهانی در سال 1966 و دو سال قبل از گاگارین فوت کرد. مرگ او ظاهرا بر اثر حمله قلبی بوده است. او با پای خودش به بیمارستان رفت و هرگز بازنگشت.

پرتابهای پی در پی شوروی

 

اگرچه یوری گاگارین اولین انسانی است که زنده از فضا بازگشته ( اگر قبول کنیم که واقعا به فضا رفته بوده) گفته می شود که قبل از گاگارین حداقل دو فضانورد کشته شده بودند و گاگارین اولین کسی بود که زنده بازگشت. سایر فضاپیماهای شوروی بدون انسان به ماه رفتند اگرچه احتمال می رود که فضانوردی با نام» ایوان ایشتوچنیکوف» به همراه یک سگ در اکتبر 1968 به هدف رسیدن به ماه به فضا پرتاب شده اما در اوایل پرواز توسط بمباران تشعشعات منفجر شد.

جالب است بدانید که با وجود شکستهای پیاپی برای فرستادن انسان به ماه و مرگ فضانوردان زیادی که در این راه سرپوش گذاشته شد شوروی ها همچنان به کار خود ادامه دادند و به همین دلیل در اوایل 1969 فضانوردی به نام» آندره میکویان» و دستیارش را برای سفر به ماه به فضا فرستادند اما طبق گزارشات آنها موفق نشدند وارد مدار ماه شوند و از آن عبور کرده قادر به بازگشت نبودند( و ارتباط با آنها قطع شد).

بار دیگر 6 ماه قبل از آپولو 11 شوروی ها سویوز5 را برای سفر به ماه آماده کردند. با وجود شکستهای قبلی و آماده نبودن پروژه در 3 جولای 1969 یعنی دو هفته قبل از آمریکاییها سویوز به فضا پرتاب شد اما همراه تمام فضانوردانش در آتش سوخت.

مردم : قربانیان واقعی

در نهایت مشخص می شود که در تمام این برنامه ها تعداد افرادی که از اصل قضیه باخبر بودند به حداقل ممکن می رسیده و سایر پرسنل پروژه در تاریکی نگه داشته می شدند. مثالهای زیادی می توان در مورد پروژه هایی از این قبیل آورد مانند پروژه منهتن – پروژه مونتاک و پروژه فیلادلفیا و همچنین عملیات دومینیک و فیش بال و … که تعداد انگشت شماری در راس کار می دانستند تحقیقات به چه منظور انجام می شود و حقیقت تنها زمانی افشا شد که اثر آن روی مردم نمایان گشت.

شاید وقتی بگویم حقیقت پنهان می شود عده کمی باور کنند برای مثال با وجودی که آلمان بیش از 2000 موشک » وی 2″ را که ساخته » ورنروان برآون » بود بر لندن فرو ریخت شاید اکثریت مردم انگلستان تا امروز هم ندانند که در همان سال یعنی اواخر 1945 » ورنروان برآون» نه تنها به لندن سفر کرد بلکه عضویت افتخاری» جامعه میان-سیاره ای بریتانیا » برای طراحی راکت » وی 2″ به او اهدا شد!

Tasvir 10

این در حالیست که از سوی دیگر نیروهای متفقین در جنگ با آلمان نازی حتی یک موشک یا بمب هم به پایگاههای فضایی نزدند و بمبها فقط بر سر مردم فرو ریخت. چرا که پایگاههای فضایی باید سالم می ماندند. پس از تقسیم غنایم فضایی و مهندسین موشکی آمریکا و شوروی به تحقیقات فضایی خود ادامه دادند و مردم همچنان در تاریکی باقی ماندند.

 

میز مذاکره:

آیا می توان تصور کرد که شوروی و آمریکا هر دو از نافرجام بودن پروژه هایشان آگاه شدند و با هم سر میز مذاکره نشستند تا هر یک راز دیگری را نگه دارد. به این ترتیب پیشرفت علمی و بودجه های میلیاردی هیچ کدام زیر سوال نمی رفت؟

اگر غیر از این است چرا در سال 1975 رئیس جمهور آمریکا ریچارد نیکسون و آلکسی کوزیژین- رئیس شورای وزرای شوروی- و لئونید برژنف- دبیر کل حزب کمونیست شوروی- با یکدیگر تفاهم نامه فضایی امضا کردند ؟

 Tasvir 13

در این تفاهم فضایی قرار بر این شد که فضانوردان و ستاره شناسان آمریکا و شوروی اطلاعات خود را با هم در میان بگذارند و پروژه فضایی مشترکی را درمدار زمین آغاز کنند به نام » گردش مشترک در مدار زمین». به این ترتیب که فضاپیماهای آمریکا و شوروی در مدار زمین به یکدیگر متصل شده و مدار زمین با هم بپیمایند.

Tasvir 11

در واقع قرار داد می گفت » من حرفی نمی زنم اگر تو حرفی نزنی»!

 

رقابت فضایی یا ……

اگر واقعا رقابتی بین ایندو وجود داشت چرا بعد از اینکه آمریکا آپولو را به ماه فرستاد شوروی به کلی برنامه فضایی اش را تعطیل کرد؟ چرا ادامه نداد؟ در حالیکه شوروی قبلا بارها آمریکا را در فضا شکست داده بود. شوروی اولین ماهواره و اولین حیوان و اولین انسان را با موفقیت به فضا فرستاده بود. چرا مثلا تلاش نکرد تا در 10 سال آینده از آمریکا جلو بزند؟ و چرا آمریکاییها بعد از چند بار شکست خوردن دست برنداشتند؟

 

پاسخ این است که از ابتدا رقابتی وجود نداشت. آنها از اول با هم کار می کردند. از زمانی که به دستور آمریکا انقلاب روسیه در 1917 پایه گذاری شد و » لنین» از خانواده ای یهودی با نام اصلی » ولادیمیر اولیک اولیانوف» که یک بازرس حمام بود پس از سفر به اروپا عضو لژ اعظم زوریخ و لژ گراند اورینت فرانسه گشت در حالیکه زبان روسی را به سختی صحبت می کرد با بودجه و برنامه آمریکا و انگلستان تبدیل به رهبر انقلاب بولشویکی روسیه شد.

استالین راه را ادامه داد و از سوی دیگر امریکا طرح به قدرت رسیدن هیتلر را با نوشتن معاهده » ورسای» ریخت . هیتلر که خودش عضو سازمان زیرزمینی » تول» بود و تجربیات فراوانی در زمینه ماوراء داشت در صدد باز کردن دریچه ای به جهان برتر » شامبالا» بود . آمریکا و استالین بودجه آن را فراهم کردند اما این تحقیقات فضایی اگرچه برای رسیدن به قدرت بی حدو حصر از ماورا بود اما ناتمام ماند و باقیمانده پروژه میان شوروی و امریکا تقسیم شد و باقی ماجرا که از حوصله این مقاله خارج است.

اگر تا این حد پیش برویم که بگوییم تمام برنامه های فضایی تاکنون پروپاگاندایی بیش نبوده و نیست آیا بودجه های کلان پروژه های فضایی همواره خرج عملیات فوق سری شده که مردم نبایند از آن آگاه شوند؟

یافتن پاسخ آن را به شما واگذار می کنم.

اسامی :

1-Wernher von Braun

2- PeeneMunda Space Station

3- Nort Hauzen Space Station

4- Stalin

5- Sergey Krolov

6-Yuri Gagarin

7-Vladimir Ilyushin

8-Andrei Mikoyan

9-Laika

10- Richard M. Nixon

11 Leonid Brezhnev

12-Alexei Kosygin

13- Alexi Leonov

14- Vladimir Lenin

منابع :

 What Happened on the Moon ( Documentary movie by David Percy)

» NASA Mooned America» By Rene Ralph

» The Dark Moon» By Mary Bennet & David Percy

WIKIPEDIA LINKS:

en.wikipedia.org/wiki/Laika

en.wikipedia.org/wiki/Lost_Cosmonauts

en.wikipedia.org/wiki/Richard_Nixon

en.wikipedia.org/wiki/Starfish_Prime

en.wikipedia.org/wiki/Manhattan_Project

en.wikipedia.org/wiki/Operation_Fishbowl

en.wikipedia.org/wiki/Wernher_von_Braun

en.wikipedia.org/wiki/Sergei_Korolev

en.wikipedia.org/wiki/Nazi_Germany

en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Lenin

en.wikipedia.org/wiki/Apollo_18

با تشکر فراوان از شیرین عزیز برای تحقیق و ترجمه و  ارسال این مطلب.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.org مجاز می باشد.

Posted on اوت 8, 2013, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 25 دیدگاه.

 1. تمام کسانی که فکر می کنن ,با این سری بازی ها یک روز به جایی می رسند,شاید خیال کنن مردم دنیا رو فریب میدن ولی فی الواقع دارن خودشون رو گول می زنن.شاید به ظاهر پیروزی با اونا باشه ولی در نهایت تائو کار خودشو میکنه.

 2. یک سوال ؟؟؟

  آیا میشود از افرادی که دارای تخصص (سفر روح) انجام میدهند کمک گرفت (افرادی که ادعا میکنند سفر روح انجام میدهند و به هر کجا مایل باشند سفر میکنند) بطور مثال به ماه سفر کنند و مطمدن بشوند که آثاری از زفت و آمد سفیته ها در ماه وجود داره ؟؟

  • دوست گرامی اکثر کسانی که واقعا سفر روح رو انجام میدن همگی متفق القول اظهار می کنن که حیات در دیگر کرات و به ویژه در جهان های دیگه وجود داره.این سیارات هم معمولا زیاد نزدیک به زمین نیستن مثل ماه.ولی من به شخصه تا حالا جایی نخوندم که مسافرین روح از حیات بر روی ماه حرفی زده باشن.

  • اجازه بدید به این مسئله در قالب یک مقاله دیگر نگاه کنیم و احتمالات و امتحاناتش رو بررسی کنیم. به زودی

 3. من همیشه از ساستمدار ها متنفر بودم.سیاست یعنی همش دروغ,دروغ,دروغ.یه عده هیولا که کره ی زمین رو بین خودشون تقسیم کردن و خودشونو صاحب همه چی می دونن.این پروژه های فضایی هم نمونه ی هوا و هوس این آدماست. برای اونا نه جون آدما مهمه ,نه انسانیت.کسب دانش برای دانش خیلی با ارزشه ولی متاسفانه در این قرن اخیر دانش و تکنولوژی هم شده ابزار سیاست.

 4. سلام خدمت همگی دوستان گرامی,

  و عرض واقعا خسته نباشید به زحماتی که خانم شیرین عزیز میکشند,

  بنده هم گذاشتم قسمت آخر release شه توی سایت تا بیام نظر شخصی خودم رو هم بگم.

  بنده ابتدا نظر شخصی ام را درباره کلا سفر به ماه یا مدار ماه با سفینه حامل انسان یا با سفینه بدون انسان از جانب ابرقدرتهایی چون آمریکا و شوروی(روسیه) را خدمتتان عرض میکن و بعد چند خد دیگر مطلب عرض میکنم.

  ابتدا به دو ویدئوی خیره کننده از ماهواره های مدار گرد سیاره زمین(ISS = International Space Station) در زیر حتما حتما توجه بفرمائید:

  Earth HD| Time Lapse View from Space, Fly Over | NASA, ISS
  (http://www.youtube.com/watch?v=Ip2ZGND1I9Q)

  Stunning Timelapse of Earth from the International Space Station
  (http://www.youtube.com/watch?v=GPj8D5KaPVU)

  به نظر بنده, برای کشورهایی چون آمریکا و شوروی سابق, روسیه کنونی, که بتوانند ماهواره مدارگرد سیاره زمین داشته باشند و ایستگاه فضائی که فضانورد بفرستند اونجا, فرستادن ماهواره مدار گرد تنها قمر کنونی سیاره زمین نیز برایشان اصلا هیچ کار سختی نبوده است و نیست. و بنظر بنده, نه تنها ماهواره مدارگرد ماه واقعیت دارد بلکه بنظر بنده سفر به روی ماه نیز(حالا با سرنشین یا بدون سرنشین) نیز انجام شده است. اما فیلم های واقعی و تصاویر واقعی از سفینه های (با سرنشین و بدون سرنشین) فرود آمده روی ماه به public از جانب آمریکا داده نشد و تمام فیلم های از منبع روی سطح ماه فیلم برداری شده در یک پایگاه سری ساخته شده اند. دلیلش هم وجود و حضور سفینه های فرازمینی در فضای اطراف سفینه های فرود آمده روی ماه بوده است.

  این حرف که ناسا از وجود مقوله فرازمینیها استفاده کرده تا………….. اصلا درست نیست زیراکه ناسا همیشه در باب مسائل ancient aliens و UFO sightingsهای امروزی و وجود در کل فرازمینیها همواره و همواره از لغت مسخره «احتمال دارد» استفاده میکند و نه مثلا عبارت «بله, حتما وجود داشته و امروزه نیز دارند….».

  غرب و شرق(آمریکا و شوروی, روسیه کنونی) همواره در تمام زمینه های نظامی-سیاسی-اقتصادی-اصطلاحا کشور گشائی-علمی-ورزشی و غیره با یکدیگر در گذشته رقابت های سنگینی داشته اند و هنوز نیز دارند.

  فقط و فقط یک مثالش در زمینه چنگ افزار اتمی و رقابت بر سر آن بین شوروی و آمریکا میباشد و وقوع رخداد آزمایش بمب تزار, مطالعه لینک زیر:

  http://20ist.com/archives/17271

  مثال دیگرش گسترش کمونیست شوروی بین کشورهای دیگر و یافتن کشورهای دوست بیشتر در مقابل آمریکا است و فروش تسلیحات نظامی بیشتر ساخت شوروی(روسیه کنونی) به کشورهای دیگر.

  و میرسیم به زخم کاری بزرگی که آمریکا بر پیکره کمونیست وارد کرد و آنهم فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بود.

  با درنظر گرفتن تمام این رقابت ها(یک مثالش همان بمب تزار) و آن زخم کاری بزرگ(یعنی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی), آنوقت عقل سلیم واقعا حکم میکند که بگوئیم بر روی مسئله ای دیگر بنام آنهم مسئله رقابت فضائی(روی مسائل سطح زمینی آنقدر بینشان رقابت بود, دیگر وای به حال فرای زمین), بینشان میز مذاکره سرپوش فضائی جاده یکطرفه بنفع فقط آمریکا ریخته شود؟!؟!!

  اگر قرار بود آن میز مذاکره فرضی مروبط به مسئله فرای زمین و مسئله فضائی و موفقیت در فرود به ماه انجام گیرد, باید رای به موفقیت فرود به ماه برای هر دو طرف میز مذاکره صادر میشد و نه فقط یکی, آنهم آمریکا؟!(یعنی اگر مثلا قرار بود در میز مذاکره گفته شود که آمریکا میخواهد فیلم ساختگی از فرود به ماه بسازد, خب چه عیبی داشت؟! شوروی هم میگفت که ما هم پس میرویم فیلم ساختگی فرود به ماه برای خودمان میسازیم. Deal؟ چرا که نه؟!؟!)

  مگر میشود بین دو ابرقدرت تا اصطلاحا بدندان رقابتی بیکدیگر, در سر مقوله آنهم فرای سیاره زمین(رقابت فضائی), یک رای مثلا دروغی سفر به ماه آنهم فقط بنفع آمریکا صادر شود؟ خب رای که مثلا دروغی بوده, خب؟ شوروی هم یک رای دروغی سفر به ماه برایش صادر میشد؟! و نه دیگر اصطلاحا ساکت شدن آنهم شوروی تا بدندان رقابتی در برابر آمریکا آنهم بر سر مسئله فرای زمین؟!؟!

  بعدشم بعد از زخم کاری آمریکا به شوروی و فروپاشی اون, روسیه هم همچنان در برابر آن باصطللاح رای دروغین سفر به ماه فقط بنفع آمریکا, ساکت بشود؟!؟!؟!

  این است که بنظر بنده میگویم واقعا موفقیت سفر به ماه با سرنشین یا بدون سرنشین بتوس آمریکا انجام شد و شوروی هم اینرا صد البته نظارت کرده بود و فهمید, اما بدلایل همان بحث وجود فرازمینها و سفاین روئیتی در ماه, چیزیکه در آن میز مذاکره بین آمریکا و شوروی گذشت این بود که شوروی قبول کرد که سفر موفقیت آمیز واقعی آمریکا به public بدلایل مطرح شده درج نکند و فیلم های مجازی از منبع روی ماه بتوسط آمریکا ساخته و روانه public شود, زیرا اگرکه سفر مثلا دروغی در کار بود, یک رای سفر دروغی بنفع شوروی هم صد البته در آن میز مذاکره تایید میشد و نه فقط یک رای سفر دروغی بنفع آمریکا.

  در مورد تایید وجود پایگاه ها و موجودات فرازمینی روی قمر کنونی سیاره زمین هم, میتوانم فردی را که هم میتواند astral travel انجام دهد و بارها اینکار را انجام داده را وبسایت جامعش را به شما معرفی کنم(بگذریم از سایر افرادی چون David Icke و غیره):
  http://paneandov.com/
  (اگر توانستید, کتاب Extraordinary Powers In Humans اثر ایشان را نیز حتما تهیه کنید و بخوانید. بنده این کتاب جامع 345 صفحه ای ایشان را دارم, اما بدلایل copyright ایشان نمیتوانم در mediafire یا جای دیگری برای شما دوستان گرامی آپلود کنم, شرمنده ام.)

  و در پایان, لینک زیر هم برای علاقه مندان به David Icke است و بس:
  The Moon is Not Real: David Icke
  (http://www.youtube.com/watch?v=8RMNGToGAEg)

  با تشکر فراوان از خانم شیرین عزیز و سایر دوستان گرامی

  • هادی عزیز
   در مقاله گفته نشده که ناسا وجود فرازمینیان رو تایید کرده – شما که ظاهرا با سیاست بازی و کارهای پشت پرده آشنا هستید باید متوجه می شدید که منظور من چه بوده از این حرف.
   سخنان و حرفهای افرادی مثل دیوید آیک دقیقا منظور نظر من بوده – پیشنهاد می کنم قبل از باور حرفهای او و امثال او تحقیق جامعی از زندگیش و کارها و حرفهای پشت پردش هم انجام بدید و ارتباط پنهانش رو با ناسا کشف کنید.

   صرفا هر کسی حیات فرا زمینی رو تایید کرد پشتش صف نکشید.

   در این مقاله فقط بعد فضایی مذاکره آمریکا و شوروی بررسی شده و باقی ابعاد رابطه اونها چون به موضوع مقاله ارتباط نداشته حذف شده. شما برای اطلاعات بیشتر از صحت این دوستی دیرینه بین این دو کشور میتونید تاریخ انقلاب روسیه و چگونگی به قدرت رسیدن هیتلر و سقوطش رو مطالعه کنید. در مورد جنگ سرد هم تحقیق کنید و ببینید با دو قطبی کردن دنیا این دو کشور چه سود عظیمی کردند که تمامش با طرح و نقشه دو جانبه و تفاهم بوده …امیدوارم خودتون پیگیری کنید و متوجه پیام این مقاله بشوید.

   • سلام شیرین عزیز,

    بله, این حقه قدیمی دیگه اصطلاحا کهنه شده که افرادیکه بطور تقریبا فراگیر و با نیت به اصطلاحا «دادن آگاهی های ممنوعه به دیگران» می آیند درباره «حیات فرازمینی» و «ابعاد هستی» و «ancient aliens» و «ساختار universe» و «متافیزیک» و………………. صحبت میکنند و حاصل کارها و زحماتشان دارد نتایج جمعی زیادی بدست می آورد, بعدش شاهد خواهیم شد که پشت سرشان میگویند چنانند و چنینند, مثل خود آقای اریک ون-دنیکن که درباره اش گفتند که بله, از دار و دسته فراماسونی است و با illuminatiها سر یک سفره مینشسته و غیره………..

    آقای David Icke و Pane Andov و افرادی چون آنها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خود آقای Pane Andov هم بارها متهم به اینکه یک agnet مثلا CIA است شده است چراکه ایشان هم مانند سایر افرادی دیگر چون David Icke از اصطلاحا «علوم ممنوعه» زیادی صحبت به میان آورده اند……………………. و حالا این اتهامات واهی برای این دست افرادی که از اصطلاحا «علوم ممنوعه» صحبت به میان می آورند و تاثیرات جمعی زیادی را دارند سبب میشوند برای این است که چون شمار افراد زیادی که هنوز اصطلاحا media زده اند آنقدر هنوز زیاد هست که بتوانند با این تکنیک ها, شمار افراد کمتر و کمتری را جذب اینگونه افراد افشاگر اطلاعات ممنوعه کنند……….

    دیگر همه دنبال کنندگان مسائل UFOlogy و ancient aliens و متافیزیکی و universe میدانند که چیزی بنام shadow government در این سیاره عقب افتاده کنونی زمین حضور دارند که نمیخواهند مردمان زیادی از اصطلاحا «علوم ممنوعه» آگاهی یابند و همچنان در فاکتورهای فقط صرفا زندگی مادی و پول و شهرت و شهوت و رقابت و تجملات و غیره اسیر باشند و بعدشم بیفتند بمیرند و تمام…………….

    و شما همچنان صحبت از دوستی دیرینه میان غرب و شرق(آمریکا و شوروی-روسیه) میکنید بدون آنکه اینهمه رقابت های شدید و جدی بدون هیچ گونه شوخی میان آنان را در تمام عرصه های نظامی-تسلیحاتی, سیاسی, بین الملل, علمی و غیره را در گذشته و اکنون(روسیه) مد نظر و تعمق قرار دهید.

    این کجایش دوستی دیرینه بوده که بر سر مثلا جنگ افزار اتمی, شوروی برود بمب تزار را برای برتری قدرت هسته ای یش به غرب در قطب شمال بیندازد و جهان و غرب را بخواهد مبهوت قدرت هسته ای خود کند. (http://20ist.com/archives/17271)
    (خب اگر دوستی دیرینه بوده, که دیگر نیازی به این اصطلاحا شاخ و شانه کشی برای هم نبوده.)

    این کجایش دوستی دیرینه بوده که نهایتا یک دوست از پشت به دیگری خنجر بزند و مسبب فروپاشی دیگری شود.( آمریکا با علم به ناتوانی اقتصادی شوروی به ادامه مسابقه تسلیحاتی، با اعلام اجرای طرح دفاع استراتژیک فضایی معروف به (S.D.I) موجب عقب نشینی اجباری شوروی و در نهایت سقوط این ابر قدرت شد.) اعلام طرح جنگ ستارگان از سوی ریگان و ناتوانایی شوروی در ادامه مسابقه تسلیحاتی به دلیل شرایط اقتصادی پیش‌ گفته، ضربه نهایی را بر پیکر شوروی وارد ساخت.

    این کجایش دوستی دیرینه بوده که مثلا بروند هیتلر را خودشان به قدرت برسانند که بعد خود هیتلر بیاید در مقابل آنها بایستد و این وسط کشور ابر قدرت شوروی در طول جنگ جهانی دوم کلی خسارات و ویرانی ها در مقایسه با آمریکا متحمل شود…… متحمل شدن تلفات فقط حدود 12 میلیون نفر غیر نظامی شوروی (و تلفات حدود 11 میلیون نفر نظامی شوروی)(در مقابل تلفات غیرنظامی فقط و فقط حدود 2 هزار نفره آمریکا). لطفا آمار تلفات جنگ جهانی دوم و شوروی و آمریکا را در لینک زیر مقایسه کنید:
    http://forums.pichak.net/thread3087.html

    این کجایش دوستی دیرینه بوده که پس از جنگ جهانی دوم و تقریبا لت و پار شدن یکجانبه اتحاد جماهیر شوروی, جنگ سرد در میگیرد که مبارزه ای اقتصادی و ایدئولوژیکی بوده است بین شوروی و آمریکا و هم پیمانان آنها, که نهایتا همان اصطلاحا خنجر از پشت معروف بتوسط آمریکا اعمال میشود و شوروی فرو میپاشد.(جنگ سرد از طریق انجام عملیاتی چون مانورهای دیپلماتیک، فشارهای اقتصادی، ارعاب، تبلیغات منفی، ترور، عملیات نظامی خفیف و جنگ های نظامی واقعی بود که proxy war نام داشت و ابر قدرت ها به جای نبرد مستقیم با یکدیگر، کشور دیگری را وارد جنگ کرده و از این طریق به نبرد با یکدیگر می پرداختند). روابط آمریکا و شوروی در طول جنگ جهانی دوم صرفا زاییده مقتضیات دوران جنگ بود و لذا به محض آن که دشمن مشترک از میان رفت، خصومت میان دو کشور از نو بروز کرد و موجب رویارویی آنها در دوران جنگ سرد شد. در واقع هدف آمریکا در طول جنگ سرد این بود که نظام اقتصادی جهانی را به گو نه ای بازسازی کند که ایالات متحده بر آن سلطه داشته باشد .

    این کجایش دوستی دیرینه بوده که پس از فروپاشی یک دوست دیرین بتوسط اعمال چندین دهه ای یک دوست دیرین دیگر, اینک روسیه که در برابر آمریکا قرار گرفته, در واکنش به عنوان نمونه ای دیگر, همان مثلا طرح «سامانه دفاع موشکی آمریکا» آنطور جوش و خروش جدی و احساس خطر از خود نشان میدهد: ((در این راستا در تاریخ چهارم جولای سال ۲۰۰۷ میلادی, سرگئی ایوانف، معاون اول نخست وزیر روسیه هشدار داده بود که اگر آمریکا با پیشنهاد دولتش برای تشکیل برنامه مشترک سپر موشکی موافقت نکند، روسیه ممکن است برای دفاع از خود موشک هایش را در مرز اروپا فعال کند. ایوانف در جریان سفری به تاشکند، پایتخت ازبکستان، گفت اگر آمریکا با پیشنهاد روسیه برای تشکیل سپر دفاع موشکی مشترک (تبادل اطلاعات میان روسیه و ناتو) موافقت کند دولت روسیه از استفاده موشک های خود در کالینینگراد، در نزدیکی مرز با لهستان، منصرف خواهد شد. همچنین ولادیمیر پوتین در تاریخ ۲۶ آوریل سال ۲۰۰۷ میلادی در یک سخنرانی تند علیه غرب، با حمله به سیاست‌های نظامی آمریکا به ویژه تصمیم‌ این کشور مبنی بر استقرار بخشی از سپر دفاع موشکی خود در کشورهای لهستان و جمهوری چک تهدید کرد اگر غرب نتواند نگرانی‌های روسیه در خصوص این طرح را برطرف کند، کشورش از پیمان نیروهای متعارف در اروپا خارج خواهد شد.))
    http://khabaronline.ir/detail/76264/World/3035
    http://khabaronline.ir/detail/55330/World/3035

    و غیره……………..

    و دوباره همان سوال کامنت اول خودم را طرح میکنم که: با وجود اینهمه رقابت ها و دشمنیهای شدید گذشته میان شوروی و آمریکا, و امروزه اما بنوعی خفیفتر میان روسیه و آمریکا, چطور بر سر مسئله فرای سیاره زمین یعنی رقابت فضائی, شوروی بیاید در آن باصطلاح میز مذاکره فضائی بگوید که مثلا:

    دیالوگ فرضی 1:((باشه آمریکا جان, ما که میدانیم به ماه نرفته اید, حالا هم میخواهید فیلم دروغی بسازید تحویل public دهید که رفته اید ماه, ولی از ما هم میخواهید که یک فیلم دروغی برای خودمان هم نسازیم؟!؟! باشد, ما ساکت میشویم, شما هم بروید فیلم دروغی بسازید بدهید public!!!!!!!!!!!!!))

    عقل و منطق حکم میکند که در چنان شرایط رقابتی و دشمنی میان شوروی و آمریکا, در آن باصطلاح میز مذاکره فضائی, اگر که واقعا آمریکا هیچ وقت به ماه نرفته بود, شوروی هم میگفت که مثلا:

    دیالوگ فرضی 2:((آمریکا جان, شما که به ماه نرفته اید و میخواهید فیلم دروغی استودیویی بسازید بدهید public , خب؟ پس ما هم میرویم فیلم های دروغی سفر به ماه برای خودمان میسازیم یا اینکه اصلا خودتان یک ورژن شوروی گونه آن را هم برایمان در استودیویتان بسازید بعدا تحویل ما بدهید.))

    دیگر نه آنکه وقتی اگر واقعا آمریکا هیچ وقت به ماه نرفته بود, شوروی بیاید حالت دیالوگ فرضی مثال زده اول را در آن باصطلاح میز مذاکره فضائی بزند و بپذیرد؟!؟!؟!؟!؟!

    با تشکر از توجه شما و سایر دوستان گرامی

   • دلیل خشم و کلافگی در لحن و سخنان شما را نمی دانم اما امیدوارم که هر چه هست رفع شود.
    اینکه شما طرفدار کسی هستید که من طرفدار او نیستم پدیده عجیبی نیست و اینکه شما اصرار دارید که من یا دیگران هم به حرفهای شما و دیوید آیک ایمان بیاوریم یک نوع خود رایی است. واضح است شما پیام نهفته در مقاله را نیافته اید و باز هم واضح است که شما فکر می کنید از سیاست خیلی آگاه هستید و مقوله ان را درک کرده اید. نظر شما در مخالفت با این عقیده محترم است . پیشنهاد می کنم در وبلاگی دیگر به طرح نظرات خود بپردازید که همه امکان استفاده از آن را داشته باشند.

 5. هادی عزیز، خوشحالم که در میان سخنانتان به منابع جدید و جالبی اشاره کرده اید. منابعی که بررسی آنها میتواند دریچه ی جدیدی بروی کنجکاوان و کنکاشگران پرسش «سفر به ماه، آری یا نه؟» باز کند.
  اما چه خوب بود که بسان شیرین عزیز، ترجمه چکیده و دستچینی از آنچه در این منابع وجود دارد را به خوانندگان تشنه تقدیم میکردید. چرا که نیک میدانم همگان یارای خوانش زبان خارجه را ندارند.

 6. هادی عزیز حرفهای شما منطقیست.

 7. سلام شیرین عزیز,

  هیچ خشم و کلافگی وجود ندارد, هیچ خود رایی هم در کارنیست, این برداشت اشتباه شما است.(بنده تماما دارم با احترام و سلام و تشکر خداحافظی صحبت میکنم, واقعا جای تعجب دارد شما چنین برداشتی کردید؟!؟!؟!)

  بنده فقط در دو کامنت قبلی ام سعی کردم تشریح کنم که رقابت ها و دشمنی های بین شوروی و آمریکا اصلا هیچ شوخی ای درش نبود و خیلی خیلی جدی بود………………

  و شما فقط در پاسخ ببخشید که عرض میکنم طفره میروید………….

  بنده فقط طرفدار David Icke نیستم, اگر متن دو کامنت قبلی ام را بهتر بخوانید و بهتر دقت کنید از معدود افراد دیگری چون اریک ون-دنیکن و Pane Andov نیز نام برده ام که آثار و تحقیقات آنها را هم دنبال کرده ام, لذا خواهشا ببخشید, شما هی مسکو را نگیرید که من فقط و فقط طرفداری شخص David Icke را میکنم و بس.

  باز هم بروید دو کامنت قبلی ام را با دقت بیشتری بخوانید تا نام های دیگران را هم در آنجا ببینید.

  دوباره, شما هیچ پاسخی منطقی ندارید که در جواب سوال مطرحی بنده در دو کامنت قبلی ام بدهید. سوال بنده را برای بار آخر عرض میکنم, بجای طفره رفتن, منطق را اگر میتوانید حاکم وجودتان کنید و بیائید پاسخ بدهید:

  سوال: با وجود آنهمه دشمنی و رقابت شدید و جدی مابین شوروی و آمریکا, چرا اگر که واقعا آمریکا به روی ماه نرفته بود, شوروی هم در آن اصطلاحا میز مذاکره فضائی نگفت که پس من هم میروم فیلم دروغی سفر به ماه برای خودم درست کنم؟!؟؟!؟! سفر آمریکا به ماه که مثلا در کل دروغی بوده, خب؟ پس شوروی هم میرفت یک سفر به ماه دروغی ورژن شوروی گونه برای خودش میساخت. Deal؟ چرا که نه, صد البته.

  سوال: پس چرا شوروی فیلم های دروغی سفر به ماه برای خودش نساخت وقتیکه اگر که واقعا آمریکا به روی ماه سفر نکرده بود؟!؟!؟

  شیرین عزیز, شما هم بجای معذرت میخواهم طفره رفتن اگر میتوانید پاسخ سوال را بدهید……….

  پاسخ سوال بنظر بنده اگر که واقعا منطق را حاکم کنیم همان بود که عرض شد: چونکه سفر به ماه آمریکا واقعا انجام شده بود, و شوروی هم این را فهمید و اصطلاحا رصد کرد, اما در آن اصطلاحا میز مذاکره فضائی, شوروی قبول کرد که آمریکا فیلم های دروغی اش از روی منبع سطح ماه را به public بدهد, آنهم بدلیل وجود فرازمینیها و سفاین شان در ماه.

  دوباره, شیرین عزیز, سوال: چرا شوروی فیلم های دروغی سفر به ماه برای خودش نساخت وقتیکه اگر که واقعا آمریکا به روی ماه سفر نکرده بود؟!؟!؟
  ((جواب منطقی لطفا, نه سفسطه و ذکر یک عبارت «سیاست بین آنها», اینطور جوابها دیگر والا کهنه شده که وقتی هیچ پاسخی منطقی به برخی سوالات یافت نمیشود, جوابش را راحت کنیم و بندازیم به گردن همش «سیاست»؟!؟! قضیه اش عین ایران خود ما را میماند که هر چی بدبختی و فلاکت و عقب ماندگی را انداخته ایم گردن استکبار و بس!!))

  جواب منطقی لطفا………………….. البته بدون هیچ خشم و کلافگی و خود رایی!!!!!

  با تشکر از توجه شما و سایر دوستان گرامی

  • هادی عزیز منظور این نیست که آمریکا هرگز به ماه نرفته. بلکه گفته شد که توی پرواز آپولوها این اتفاق نیافتاد و به این دلایل. من فکر کنم از بحث اصلی دور شدیم.

   • هادی عزیز
    نوشتار دوباره شما نشان می دهد که عصبی شده اید و من برداشتم درست بوده . اگر پاسخ من به طفره روی شباهت داشته عذر می خواهم ولی حدس می زدم که شما منظور مرا از پاسخ ندادن فهمیده باشید. ظاهرا اشتباه حدس زدم. باز هم جمله ام را تکرار می کنم. اگر با دقت خوانده بودید نیازی به هیچ یک از توضیحات نبود و من نیز همه نکات را در مقاله ذکر کرده ام و نیازی به تکرار نمی بینم. نمی دانم چطور ممکن است با توجه به دیدگاه مقاله متوجه پاسخ سوالتان نشده باشید.

  • هادی عزیز منظور این نیست که آمریکا هرگز به ماه نرفته. بلکه گفته شد که توی پرواز آپولوها این اتفاق نیافتاد و به این دلایل. من فکر کنم از بحث اصلی دور شدیم. .

   • سلام رامتین و شیرین عزیز,

    همانطور که انتظار میرفت شیرین عزیز دوباره پاسخ داد…………. بهر حال, بنده دیگر ادامه نخواهم داد.

    شیرین جان, پاسخ منطقی و عقلانی شما به سوال بنده متاسفانه هرگز در متن مقاله موجود نیست………(سیاست بازی بین غرب و شرق را در دو کامنت اول توضیح دادم که نمیتوانسته چنان توافق کذایی فضائی رخ داده باشد…………)

    بازهم تشکر از شما و سایر دوستان گرامی

 8. به نظر من اگه واقعا امریکاییها به ماه نرفته بودند روسها که که در امور فضانوردی متخصص هستند و اولین ادم رو به فضا فرستادن با ارائه مدارک محکم اونها رو محکوم میکردن و به کارشون ادامه داده و اولین ماه نوردها میشدند اینکه روسها چیزی نگفتن یعنی این اتفاق افتاده.

 9. همانطور که شیرین خانم عزیز میگه در آوردن دلیل برای برنگشتن به ماه از طریق شایعه پراکنی از پدیده اشیاء پرنده ناشناخته سوء استفاده شده. خوب هادی جان ، این امکان وجود داره !
  همینطور که در زمینه اشیاء پرنده ناشناخته مخفی کاری های بزرگی هم انجام میشه این حرف شما هم کاملا درسته.حالا در رفتن به ماه از کدومشون (شایعه پراکنی یا مخفی کاری)استفاده شده خیلی معلوم نیست..
  آمریکا در این زمینه از فرمول خاصی پیروی نمی کنه. هر جا به نفعش باشه میگه هستند و شایعه میسازه که چنین و چنانند و هر جا به نفش باشه وجودشون رو انکار می کنه یا فقط از احتمال صحبت می کنه.
  بنابراین حرف هردو دوست عزیزمون هم شیرین و هم هادی در زمینه استدلال به اشیاء پرنده ناشناخته برای روشن شدن مطلب درسته.
  و اما شیرین خانم عزیز زحمت زیادی برای ما می کشند وما همگی مدیون ایشون هستیم و از ایشون سپاسگذاریم.و امیدواریم که همیشه با ما باشند. به خاطر احترامی که ایشون دارند باید از جمله بندی ها و واژه هایی در گفتگو استفاده بشه که احیانا موجبات رنجش خاطر ایشون رو فراهم نکنه.
  در کل هوش و استدلال هر دوی شما عزیزان قابل ستایشه و امیدوارم هادی عزیز ، گفتگو رو ادامه بده و ما رو از اطلاعاتی که داره بی نصیب نکنه.

 10. اين روانشناسي كردن هادي عزيز رو نميدونم براي چيه!!
  هادي عصبي نيست ممكنه گاهي هيجاني باشه… چون سعي داره ساختارعجيبي رو به عادت و زبان معمول معرفي كنه و اگه لازم شد ازش دفاع كنه…! (كه اين اونو متفاوت مي كنه..).
  منطقي كه هادي مطرح كرد، قوي و معقوله. و به لحاظ ايستادن دربرابر هجمه هميشگي ضد باور فرازميني ها ، به نوعي ابتكاري هم هست.
  خود من كه در هرچهار رويكرد عرفان شرقي/ دينمداري فرهنگي رسمي/ روانشناختي بويژه يونگي/ عرفان جديد متاثر از فرازميني/ ، مطالعات و كوششهايي داشته ام…. هميشه در دفاع يا حتي توضيح رويكرد چهارم دچار نوعي احتياط از مورد تمسخر قرار گرفتن بوده ام! (ولي بايد اعتراف كنم كه با دفاعيات ساده و مطمئن هادي يكباره احساس كردم كه احتياط مرتبط با رويكرد چهارم رو بايد بزارم كنار…. و از ژستهاي عادت شده عالم نمايانه و معرفت گراييهاي روحاني منشانه فاصله بگيرم!).
  معتقدم كه ميشه هميشه تركيبي ازين 3 و گاه 4 رويكرد رو باهم داشت و بهم آشتي داد.

 11. با سلام
  نمی خوام پرحرفی کنم. پس مستقیم میرم سر اصل مطلب.

  اول اینکه در مورد اینکه سفرهای تخیلی آپولو دروغ محض بوده، اصلا» شک نکنید. حتی برای یک لحظه.
  دوستان می تونن برای اطلاع بیشتر مطالب و عکسها و مستنداتی در رابطه با این قضیه رو در وبلاگ با منابع کامل مطالعه کنند.

  شاهکار NASA
  انعکاس دهنده لیزری
  کمربند تشعشعی Van Allen
  اذعان NASA به ناتوانی در عبور از کمربند تشعشعی ون آلن
  ماهنورد بدون رد
  گم شدن نوار ویدئویی اصلی آپولو 11، پاسخهای مضحک NASA
  و …
  http://waiting.ir/armstrong/

  همین جا باید بگم که برای همه جویندگان حقیقت احترام قائلم و گلایه هم دارم از نویسنده محترم بابت اینکه عکسها بدون شماره و منبع منتشر شده و همچنین بخشهایی از مطالب بزرگترین دروغ قرن در هر 4 قسمت، منابع مورد استفاده کامل ذکر نشده.
  مثلا» در مورد نگاتیوهای کمپانی کداک و …
  …………………..
  اما سوالاتی که پرسیده شد:
  1: انتهای قسمت سوم: از همه این ایرادات که بگذریم باید توجه داشت که ناسا چهارصد هزار نفر را برای پروژه آپولو به کار گرفت.
  اگر بپذیریم که فرود انسان بر ماه دروغ است پس باید تصور کنیم که تمام افراد دست اندر کار این پروژه یا فریب خورده بودند یا واقعا همدست ناسا بودند.
  ………………

  یا در ویکیپدیا نوشته شده که:
  «»»طی ۱۰ سال بیش از ۴۰۰.۰۰۰ هزار نفر درگیر ماموریت ها سفر به ماه بوده‌اند. تقریبا ۱۲ نفر بر سطح ماه فرود آمده‌اند و این تجربه را تکرار کرده‌اند. بعلاوه ۶ نفر دیگه که بعنوان خلبان سفینه ها شاهد این فرود بوده‌اند. و در آخر ۹ فضانورد دیگر که در مدار ماه قرار گرفته‌اند.
  صدها هزار نفر از جمله فضانوردان، مهندسان فضایی ناسا، دانشمندان، تکنسین ها و کارمندانی که درگیر این ماموریت ها بوده‌اند (بر فرض ساختگی بودن) باید سکوت کنند و این راز را فاش نکنند. جیمز میگوید فرود به ماه ساده تر از بسته نگه داشتن دهان این همه آدم است. تا به امروز هیچ کسی از دولت آمریکا یا ناسا که به پروژه آپولو مربوط بوده‌اند حرفی از جعلی بودن آن نزده‌اند و این با توجه به تعداد خیلی زیاد افراد امری بعید به نظر می‌رسد. بالاخره یک نفر می‌بایست تا الان قضیه را لو بدهد.»»»
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D8%B7%D8%A6%D9%87_%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF_%D8%A8%D8%B1_%D9%85%D8%A7%D9%87

  خب دلیلش واضح هست.
  ببینید، ادوارد اسنودن اسنادی رو منتشر کرد. مبنی بر جاسوسی، تجاوز به حریم خصوصی کاربران، سوء استفاده از ایمیلها، چتها و … و در اختیار گذاشتن این مطالب به سازمان CIA از سوی چند شرکت گوگل، اپل، مایکروسافت، فیسبوک و … و قبل ترش هم نوکیا و …
  ولی در عمل ما چی میبینیم؟
  اریک اشمیت، تیم کوک، استیو بالمر، مارک زاکربرگ، استفان الوپ و … روئسای گوگل، اپل، مایکروسافت، فیسبوک، نوکیا و … همه میگن همه چی آرومه! من چقدر خوشبختم! به ما اعتماد کنید. ما امنیم. ما الیمم. ما بلیم! غیر از اینه؟

  حالا سوال من از شما اینه که همین گوگل چند تا کارمند داره؟ یا مایکروسافت؟ یا اپل؟ و …
  آیا واقعا» کسی نمی خواسته این مطالب رو بر ملا کنه؟
  کاملا» مشخص هست. در سازمانهایی مثل ناسا همه کارها به صورت طبقه بندی شده صورت میگیره.

  برای اطلاع بیشتر میتونین بخشهای انتهایی مقاله بزرگترین دروغ قرن بیستم رو مطالعه کنید.
  «»»»اگر يك مهندس در كارخانه اي در سياتل دارد قطعه اي مي سازد و رئيس او به او مي گويد كه اين قطعه را براي پروژه ي آپولو مي سازيم، آيا اين مدركي دال بر رخ دادن فرود بر روي كره ي ماه مي شود؟
  مثلاً منعكس كننده ي ليزري كه تصور مي شود بر روي ماه قرار گرفته است، توسط فرانسه ساخته شده است. ناسا يونيت را از كمپاني فرانسوي گرفت و اين آخرين چيزي بود كه آنها ديدند! آيا آن مهندسان فرانسوي مدركي براي فرود انسان بر روي ماه محسوب مي شوند؟ نه، البته كه نه، افراد خيلي كمتري (كمتر از 200 نفر) مستقيماً در اين ماجرا درگير شده اند تا تعداد افرادي كه شاهد وقوع اتفاق واقعي هستند، به حداقل برسد.»»»»
  http://waiting.ir/armstrong/%D9%85%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83%D9%8A-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%85-%D9%83%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D9%8A-%D9%85%D8%A7%D9%87/

 1. بازتاب: Area 51- UFOs – Apollo – Real Or Fake

 2. بازتاب: چرا شوروی سکوت کرد؟ – Real Or Fake

 3. بازتاب: سفر به ماه،بزرگترين دروغ قرن بيستم - صفحه 16

 4. بازتاب: سفر به ماه،بزرگترين دروغ قرن بيستم - صفحه 17

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: