مدیتیشن قسمت ( نکات مهم – مدیتیشن چاکرای ریشه مقدماتی)3


مدیتیشن قسمت 3

( نکات مهم – مدیتیشن چاکرای ریشه مقدماتی)

 

این مدیتیشن ساده ترین نوع از مدیتیشن مخصوص چاکراهاست که در بخشی به نام – مقدماتی- طبقه بندی می شود. بنابراین برای دوستانی که در باب مراقبه پیشرفته هستند شاید کافی نباشد ولی به طور حتم برای اکثریت حتی افرادی که تجربه قبلی در این زمینه نداشته اند قابل اجرا و استفاده است.

اگر شروع به مدیتیشن می کنید باید حداقل یک روز در میان ده دقیقه برای این کار وقت بگذارید در غیر اینصورت اصلا شروع نکنید بهتر خواهد بود چون نتیجه زمانی به دست خواهد آمد که به صورت منظم انجام شود. کسانیکه گاهی و فقط زمانیکه حس اینکار را دارند مدیتیشن می کنند سود چندانی نخواهند برد که هیچ دچار سردرد و هیجانات بی دلیل نیز خواهند شد. پس دقت کنید که مدیتیشن را همگام با ورزش یا یوگا و به طور مستمر در برنامه خود جای دهید تا نیرو و انرژی کافی برای تحمل استرس و مشکلات حاشیه ای یا اصلی زندگی را به دست آورید.

سوال عمومی:

در اینجا قبل از ورود به مقوله اصلی لازم می دانم که به سوال بعضی از عزیزان به طور خلاصه پاسخ دهم. اینکه مدیتیشن چه تفاوتی با عبادت فردی دارد ؟ دوستی می پرسید که اگر ما فقط عبادت فردی را که در دین خودمان خواسته شده به جا بیاوریم دیگر چه نیازی به مدیتیشن داریم؟

پاسخ این است که اگر شما فکر می کنید نیازی به مدیتیشن ندارید – پس ندارید و لازم نیست انجام دهید. اما اگر با وجود عبادات فردی همچنان قادر نیستید خونسردی خودتان را در مواجهه با استرس و فشارهای روزمره حفظ کنید و دچار نا امیدی و خستگی مفرط می شوید می توانید از راههای دیگر در کنار عبادت فردی استفاده کنید. برای این منظور گزینه های زیادی دارید مانند ورزش صبحگاهی – تغذیه سالم – پرهیز از دخانیات و انواع ورزشهای رزمی و تفریحی که برایتان امکان دارد. مدیتیشن هم یکی از راههای رسیدن به سلامتی جسمی و روحی و حفظ قدرت اراده است که با در نظر گرفتن شرایط امروزی هزینه و زحمت کمتری دارد. بنابراین همانطور که ورزش کاراته با عبادت دینی مغایرت ندارد یوگا و مدیتیشن هم ارتباطی با عبادت ندارند و دو مقوله کاملا متفاوت هستند.

انجام مدیتیشن با عبادت دینی مغایرتی ندارد چون امروزه روشهای مدرن و جدیدی از مدیتیشن ابداع شده اند که هیچ ارتباطی با دین و آیین هندو یا بودا یا جین ندارند بلکه کاملا فردی هستند . شما هم پس از گذراندن دوره مبتدی مدیتیشن می توانید نوع فردی و دلخواه خودتان را با توجه به زمان و خواسته هایی که دارید ابداع نمایید و هیچ محدودیتی نخواهید داشت. تنها هدف مدیتیشن توجه به درون و دریافت درونی معنوی از خودتان و کائنات است. اگر به چنین دریافتی برسید قادر خواهید بود عبادات فردی دین خود را با انرژی و درک بهتری دنبال کنید و ایندو از دید خودشناسی مغایرتی با هم ندارند. در همه ادیان تاکید شده که خودشناسی راه خداشناسی است . مثلا شما به صرف اینکه پاستا یک غذای ایتالیایی و متعلق به مسیحیان کاتولیک است آن را از لیست غذای خود حذف نمی کنید چون هر که پاستا بخورد که مسیحی نیست ! و هر که مدیتیشن کند هم بودایی و هندو و…نخواهد شد.

 

تفاوتهای ساده بین عبادت و مدیتیشن

 

1- عبادت اجباری است و از سوی خداوند تعیین شده است و بشر اجازه تغییر آن را ندارد

– مدیتیشن توسط بشر ایجاد شده است و اختیاری است. قابل دستکاری و تغییر است

 

2- عبادت ( در هر دین) فقط یک روش خاص دارد و همه به یک ترتیب واحد آن را اجرا می کنند

-مدیتیشن صدها روش دارد و هر کس روشی را که برایش مناسبتر است انجام می دهد

 

3- عبادت چون اجباری است انجام دادنش پاداش و انجام ندادن آن عذاب دارد

– انجام ندادن مدیتیشن از سوی خداوند جزا و عذابی نخواهد داشت چون از جانب خدا نیامده و اجباری نبوده

 

4- عبادت یعنی توجه به بیرون – به خالق کائنات و تشکر از نعماتش

– مدیتیشن یعنی توجه به درون – به عنوان عضو کوچکی از کائنات

 

با توجه به این اوصاف می بینید که مدیتیشن را نمی توان جایگزین عبادت دینی نمود چون ایندو با هم از زمین تا آسمان فرق می کنند و اینکه هر فرد چه راه و روشی را برای زندگی خودش بر گزیند کاملا اختیاری است. هدف از این مقالات آن نیست که شما را وادار به کاری که نمی خواهید یا ضرروی نمی دانید بکند. هدف معرفی و اشنایی با روشهایی است که سلامت جسمی و روحی در شما را بیشتر کنند تا بتوانید بهتر از زندگی و فرصتهای آن استفاده کنید.

 

معرفی مدیتیشن چاکرای ریشه :

 

چاکراها روی بدن فیزیکی ما قرار ندارند و در بدنهای نامرئی ما گسترده شده اند. از آنجا که با شکل چاکرا و معنی آن آشنایی دارید می پردازیم به مشخصات و وظایف چاکرای ریشه:

Tasvir 1

چاکرای ریشه به طور تقریبی روی استخوان دنبالچه  قرار گرفته . رنگ آن قرمز است. کریستالهای تقویت کننده آن هماتیت – اوبسیدیان سیاه -تورمالین سیاه- گارنت – کوارتز دودی – عقیق سیاه و قرمز-هستند.

 

خوراکیهای تقویت کننده آن گوجه فرنگی – انار- ترب سفید و قرمز- چغندر -تخم کتان -پیاز- تخم مرغ-سیرو سویا و به طور کلی سبزیجات ریشه ای و خوراکیهای قرمز رنگ – ویتامین سی – مس و اهن می باشند.

Tasvir 2

وظیفه چاکرای ریشه : مسئول حس امنیت و سلامت جسمی – کسب در آمد و به دست آوردن پول و ثروت – رسیدن به خواسته های مادی

 

از کجا می دانیم چاکرای ریشه معیوب است :

عوارض جسمی : آرتروز زانو-درد زانو- یبوست – مشکلات روده – کمبود وزن یا اضافه وزن – اعتیاد به مواد مخدر- آنورکسیا ( بی اشتهایی)- هموروئید-  آب سیاه چشم – سیاتیک – ناتوانی جنسی.

عوارض اجتماعی : مشکلات مالی – از دست دادن پول / هدر دادن پول – نرسیدن به نیازها و خواسته های مادی

عوارض روحی:  احساس عدم امنیت -ترس از مرگ – نگرانی دائمی برای هیچ- ترس و فوبیا – شکاک بودن – طماع بودن- بی ملاحظه بودن- وحشت از تغییر – نا هنجاری شخصیتی- آزار دیگران- افسردگی

 

تفاوت پاکسازی با فعالسازی چاکرا:

200534945-001

چاکرا فعالسازی نمی شود مگر اینکه اول پاکسازی و ترمیم شده باشد. اگر عیب چاکرا رفع شود خود به خود فعال خواهد شد اما برای فعال ماندن باید از تکنیکهای مخصوص استفاده شود.

 

ایراداتی که ممکن است در چاکرا به وجود بیاید:

 

کج شدگی – چرخش وارونه – چرخش کند یا تندتر از معمول – بزرگ شدگی – کوچک شدگی – بسته شدن مجرا- بسته شدن دهانه- بسته شدن جداره – پارگی در چاکرا – تقسیم شدن دهانه به چندین دهانه کوچکتر – افتادگی چاکرا و …..

نحوه های ترمیم : بسته به نوع مشکلی که در چاکرا وجود دارد چاکرا می تواند به طور کلی تعویض شود یا ترمیم و جراحی شود. راههای که می توان برای ترمیم و تعویض چاکرا استفاده کرد : هیپنوتراپی – ریکی درمانی- پرانا- راشیبا

 

راههای که می توان برای ترمیم چاکرا استفاده کرد :

 – طب گیاهی و طبیعی- هومیوپاتی-تغییر رژیم غذایی- انواع ماساژ- طب سوزنی- بادکش -یوگا – چی گونگ – مدیتیشن- مگنت درمانی

 

مراحل مدیتیشن چاکرای ریشه ( مقدماتی )

1- روی صندلی یا روی زمین بنشینید و دستها را روی زانو قرار داده یا به حالت سوکاسانا قرار دهید. ( اگر قادر به نشستن نیستید دراز بکشید و دستها را کنار خود باز کنید)

Tasvir 4

 

2- اگر قادر به تمرکز نیستید موسیقی مربوط به چاکرا را پخش کنید.

 

3-چشمها را ببندید و روی نفسهای خود تمرکز کنید. با دم عمیق نفس را ابتدا به داخل محوطه شکمی ببرید و بعد ششها را ا ز هوا پر کنید . موقع بازدم ابتدا هوای داخل شکم را خالی کنید و بعد ششها را . به همین ترتیب نفس بکشید.( اگر گیج می شوید همان نفسهای عمیق معمولی را بکشید و سعی کنید محوطه شکمی را با دم بالا دهید و با بازدم پایین)

 

4- هنگام دم از بینی نفس بکشید. هنگام بازدم از دهان نفس را بیرون دهید.

 

5- به مرکز بدن خود توجه کنید. ناحیه زیر سینه و بالای شکم مرکز بدن شماست. در این نقطه جرقه و نور کوچکی را ببینید ( اگر قادر به دیدن نیستید تجسم یا تصور کنید که نور یا شعله ای در این نقطه قرار گرفته)

Tasvir 5

6- با نفسهای عمیق خود روی این نقطه نورانی تمرکز کنید و ببینید یا تصور کنید که با هر نفس بزرگ و بزرگتر می شود و نور بیشتری می دهد.

 

7- آهسته و عمیق نفس بکشید و اندازه این نور را با ذهن خود بزرگ کنید. آنقدر بزرگ کنید که از بدنتان هم بزرگتر شده و محیط اطراف شما را فرا بگیرد.

Tasvir 6

 

8- شما الان در محافظت نور الهی هستید. در این حالت بهترین و زیباترین بنده خداوند هستید.

 

9-حالا که بنده محبوب خداوند هستید آماده شوید تا هر ناخالصی و ناراحتی که در بدن خود دارید آزاد کنید. با هر نفس عمیق تصور کنید یا ببینید که نور اطراف را به داخل می کشید و با هر بازدم رنگ سیاهی از دهان خود بیرون می دهید که نشان دهنده ناراحتی و مشکلات شماست. آنقدر به این نفسها ادامه دهید تا آرام شوید و اگر تمرکزتان به هم خورد خیلی راحت به نفسهایتان فکر کنید.

 

10- اگر دردی در هر نقظه از بدن حس می کنید با هر بازدم بیرون دهید تا زمانیکه درد کم شود.

Tasvir 7

11- چاکرای ریشه شما در انتهای استخوان دنبالچه  واقع شده . آن را به صورت پنکه ای قرمز رنگ ( یا قیفی قرمز رنگ – یا اگر قوای تصویری خوبی دارید عکس خود چاکرا را در نظر بیاورید و روی آن تمرکز کنید) که در جهت عقربه های ساعت می چرخد ببینید. روی این تصویر دقت کنید و ببینید چه چیزهای دیگری در چاکرای شما هستند – رنگهای تیره و ناخواسته را با نور سفید و طلایی بشورید و پاک کنید . دانه ها و قطرات سیاهی را در درون آن هستند تصور کنید که با نور طلایی و سفید ناپدید می شوند و حل می شوند. اگر طناب یا طنابهای تیره رنگی به چاکرای شما متصل شده اند آنها را با کمک نور سفید و طلایی قطع کنید و جای آنها را با نور سفید پر کنید. باز دوباره به تصویر چاکرا دقت کنید.پس مانده های انرژیهای منفی که به صورت رنگهای تیره دیده می شوند را با نفسهای عمیق و نور سفید و قرمز محو کنید.زیر لب تکرار کنید :» من انتخاب می کنم که همه انرژیها و اثرات منفی را که در طول زمان به من وارد آمده خنثی کنم…». ( این عمل را شاید لازم باشد چند بار تکرار کنید )

 

12- حالا به چاکرای قرمز رنگ نگاه کنید. رنگش قرمز شفاف و زیبایی است و دارد گسترده تر و بزرگتر می شود. هم اکنون چاکرای شما پاک شده و به شما انرژی مورد نیاز را می رساند.

 

13- زیر لب تکرار کنید : » من در امان هستم…و پول و ثروت به راحتی به دستم می رسند…من سلامت هستم و جسمی سالم دارم…تمام خواسته های مادی من به راحتی براورده می شوند..». ( هر چند بار که خواستید تکرار کنید)

 

14- پس از وقف کوتاهی هر گاه آماده هستید دستان خود را حرکت دهید وچشمان خود را آهسته باز کنید

 

ایده آل تر خواهد بود اگر کسی این متن را مرحله به مرحله به آهستگی برای شما بخواند و شما اجرا کنید . از او بخواهید بعد از هر مرحله مکث کند و یا حتی دوباره تکرار کند تا شما به تمرکز کافی برسید اما در طول مدیتیشن با کسی حرف نزنید. همچنین می توانید این مراحل را با سرعت دلخواه خود بخوانید و ضبط کنید. سپس با صدای خود به مدیتیشن بنشینید.

سوزاندن عود و شمع معطر فراموش نشود.

 

موسیقی مخصوص مدیتیشن چاکرای ریشه

https://hotfile.com/dl/237895628/375ba6c/02_Root_chakra.mp3.html

https://hotfile.com/dl/237895892/b188d0f/01_Red_Energy.mp3.html

نویسنده : خانم شیرین

با تشکر فراوان از شیرین عزیز برای ارسال این مطلب.

نویسنده معلم یوگا و مدیتیشن – هیپنوتراپیست و عضو اتحادیه روان درمانان لندن است.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.org مجاز می باشد.

Posted on اوت 6, 2013, in مدیتیشن. Bookmark the permalink. 39 دیدگاه.

 1. با تشکر فراوان از شیرین عزیز

  یک سوالی هست که چند وقتی واسم پیش اومده
  حالا اینجا بحث انرژی و تقویت چاکراها به میان اومده
  آیا آهنگ های بلک متال روی چاکرا ها اثر میزاره ؟روی هاله ؟ اگه آره آیا تاثیرش انقدر مهم هست که شخص بهش توجه کنه یا مثلا کنار بزاره ؟؟؟ آیا یک چیز رو همه ی اشخاص به یه شکل اثر میزاره ؟
  ( سبک های دیگه کار ندارم دقیقا همین بلک مهمه (آخه با انواع دیگه هاله ام هیچ تغییری نکرده ).. از هرکیم میپرسی سرسری یه چیزی سربسته به آدم میگه که قانع کننده نیست .. اگه خواستین یه لینک میدم که تجربی نظرتونو بگین )
  ( داشتیم زندگیمونو میکردیم یک نفر که تو همین کار انرژی هست اومده گفته بلک متال روح آدمو به فنا میده :D)
  آیا منفی بودن نت(منفی به قول این دوست عزیزمون) ربطی به نابودکردن روح داره ؟
  با تشکر

  البته یه سوال دیگه هم هست بعدا میپرسم

  • این حقیقت داره که امواج موسیقی روی میدان مغناطیسی بدن اثر میزارن و هاله رو تغییر میدن. اگر شما یک زندگی نرمال دارید و به دنبال کنکاش در مسائل ماورایی و تماس با موجودات چند بعدی نیستید – احتیاجی ندارد نگران باشید.
   هر کسی موسیقی را طبق سلیقه اش گوش می کند. اگر شما موسیقی بلک متال رو دوست دارید و ازش لذت می برید پس ذهن و روح شما الان در مرحله ای قرار گرفته که با این امواج سیراب میشه و لازم نیست به زور این موسیقی رو کنار بزارید. بنابراین خیر تاثیرش در حدی نیست که باعث سقوط روحی و سیاه شدن هاله و …بشه مگر اینکه ساعات خیلی طولانی گوش بدید و هیچ کاری هم جهت بهبود هاله انجام ندید که چنین چیزی کم پیش میاد. کلا ارتباطی با نابودی روح نداره – این احتمالا برداشت اون شخص بوده – همه جهان و کائنات از نتها و اصوات ساخته شده اند و جای کافی برای موسیقی بلک متال در دنیا هست و لطمه ای نخواهد داشت / برای مثال لطمه بلک متال در مقایسه با لطمه ای که» خشم » یا » حسادت» به هاله وارد می کنند هیچه.

   این نوع موسیقی برای افرادی که مربی مدیتیشن و یا انرژی درمانگر هستند بسیار خطرناکه چون این افراد به طور مداوم مورد حمله موجودات دیگر قرار دارند و هر ضعف کوچکی که در هاله اونها به وجود بیاد براشون گرون تموم میشه.

   اما افرادی که دست به شفا و درمانگری دیگران نمی زنند و کاری با ارتباط با ماوراء ندارن کمتر تحت حمله هستند .

   اگر زیاد به بلک متال گوش بدید هاله شما رو کوچک می کنه و تمرکز انرژیهای چاکراهای بالا رو کم می کنه در عوض تمام انرژی شما تبدیل میشه به انرژی 3 بعدی سنگین و در 3 چاکرای پایین متراکم میشه. این حالت در دراز مدت ممکنه موجوداتی رو که با این انرژی سنگین همسو هستند به سوی شما بکشونه – ممکن هم هست که هیچ مشکلی براتون پیس نیاد مخصوصا اگر اهل ورزش و تغذیه سالم باشید و گاهی هم موسیقی های آرام گوش بدید کمک می کنه که هاله شما هم قوی بشه و تاثیر موسیقی متال رو کم می کنه.

   برای اینکه هاله خودتون رو قوی و محافظت کنید کریستال کوارتز سفید یا دودی تهیه کنید و همیشه همراه داشته باشید. البته کریستالها باید قبل از استفاده تمیز و شارژ شده باشند که اون رو هم به زودی آموزش میدیم. شاید هم در سایت موجود باشه.

 2. با سپاس فراوان از شما دوست عزیز
  به خاطر توضیح جامع و وسیعتون

 3. دوستان عزیز طبق تصمیم دوستان از این به بعد فقط نظراتی که مربوط به خود مطلب است درج میشود . مثل این مطلب که سوالات و نظرات درباره چاکرا باشد نه موضوعات دیگر تا بحث با مطلب اصلی هماهنگ باشد و نظرات نامرتبط علیرغم میل باطنی حذف می گردد. این نظری است که بسیاری از دوستان ارائه کرده اند.

 4. سلام شیرین من وقتی میخوام مدیتیشن کنم یا هرگونه مراقبه که نیاز به بستن چشمهم داره دچار ترس بی مورد میشم بعضی وقتا میترسم چشمام رو باز کنم وبا موقعیت بدی روبرو بشم یا بعضی وقتا فکر میکنم زمانو گم میکنم ممنون میشم از راهنماییت در ضمن ادم عصبی شدم و مدام به اطرافیانم غر می زنم.

  • سارای عزیز
   اگر از بستن چشمات می ترسی یا دچار اضطراب میشی می تونی با چشم باز مدیتیشن کنی. در چند قمست آینده مقاله شرح مدیتیشن با شمع و اشکال رو خواهم نوشت و می تونی از اونها استفاده کنی تا وقتی که ترست کم بشه.
   برای از بین بردن ترست پیشنهاد می کنم به چند مقاله قبل که امواج باینورال رو معرفی کردم مراجعه کنی و موج 396 هرتز رو برای درمان ترس و فوبیا گوش بدی. روزی یکبار-
   علاوه بر اون در آینده طرز استفاده از جملات مثبت رو برای درمان مشکلات و عادتهای آزار دهنده خواهم نوشت و حتما در مورد ترس هم خواهم گفت.

 5. سلام. من شنیدم که روی چاکراه یک و دو نباید کار کرد چون خطرناکه؟!! وجایی خوندم اگر چاکراهای بالایی رو بازکنیم چاکراهای پایین خودخود باز میشن و تغییروتحولات روحی مثبتی برای شخص بوجود میاد؟ البته باید انرژی لازمش رو بدست بیاره .

 6. سلام خوب هستين ؟

  ببخشيد ميخواستم بدونم اين موسيقي كه اينجا گذاشتين واسه چاكراي ريشه….اينم واسه زير 18 سال مضرره ؟
  اگه آره دليلشم ميشه بگين ؟ يا اون قبليا كه گفته بودين واسه زير 18 سال مضرره دليلش چي بود ؟

  • خیر این موسیقی برای مدیتیشن چاکراست و همه سنین میتونن گوش بدن. اگر غیر از این بود در زیرش تذکر می دادم.
   اون امواج باینورال هستند که زیر 18 سال نباید گوش بدن و همیشه مضر نیست گفتیم شاید برای بعضی مضر باشه. دلیلشم به خود ساختار ظریف مغز در اون سنین بر می گرده.

 7. سلام . اولا تشکر میکنم از خانم شیرین . ثانیا در مورد عود میخواستم بدونم همین اسپند معمولی که دود میکنیم تو خونه اینم همون تاثیر عود رو میتونه داشته باشه یا نه؟

  • اسپند برای پاکسازی فضای خانه از انرژیهای منفی خوبه – اما چون دود غلیظ و پر بویی داره معمولا برای مدیتیشن استفاده نمی شه. برای مدیتیشن باید یا از کندر استفاده کنید ( البته پنجره رو باز بگذارید) و یا عود ملایم که از عطر گلها باشه.

 8. سلام.میخواستم بدونم که آیا خودهیپنوتیزم و رفتن به خلسه قبل از انجام تمرینات اثری مثبت دارد یا خیر؟
  ایا خودهیپنوتیزم و خلسه عمیق بروی فعالیت چاکراه ها اثری دارد یا خیر؟

  • خود هیپنوتیزم با خلسه عمیق فاصله زیادی داره – ذهن در حالت مدیتیشن از خود هیپنوتیزمی عمیق تره- یعنی خود به خود افرادی که میتونن به مدیتیشن بنشینند احتیاجی به خود هیپنوتیزمی ندارن چون ذهنشون مستقیما وارد تتا و دلتا میشه.
   هیپنوتیزم اگر توسط تراپیست انجام بشه و به هدف فعال کردن چاکرا باشه بله تاثیر داره و میشه با هیپنوتیزم هم چاکراها رو باز کرد و فعال کرد ولی اون هم دوره 21 روزه داره و با یکبار و دوبار اثر دائمی نخواهد داشت.
   در کل همه تمرینات ذهنی مثل خودهیپنوتیزم به عمیق شدن مدیتیشن کمک می کنند.

 9. با سلام و تشکر زیاد از شیرین خانم

  شیرین جان من چند سوال دارم که متشکر میشوم پاسخ بگیرم

  1- آیا مدیتیشن در ضعف و یا ازدیاد قوای جنسی تاثیری داره ؟(شنیده ها :کسی که مدیتیشن میکنه باید از قوای جنسی کمتر استفاده کنه) این حرف درسته ؟

  2- برای انجام برای مراحل 1و2و3 را پشت سر هم انجام داد و یا میتوان بطور مجزا مرحله 3 رو هم انجام داد

  3- پس از طی چه مدت تمرین میتوان به این مرحله رسید که بتوانیم هاله رو در اطراف پدید بیاریم و رنگها ی تیره چاکرا رو تغییر بدیم

  • خیلی سوالات بجایی پرسیدید.
   1- انرژی جنسی در واقع بخش بزرگی از انرژی حیات و خلاقیت و شادمانیه – مدیتیشن چاکرا سبب ازدیاد قوای جنسی میشه اما سبب کاهش اون نمیشه. اگر کسی هدفش از مدیتیشن سلامت جسمی و روحی باشه هیچ محدودیتی در استفاده از قوای جنسیش نداره – برعکس با مدیتیشن چاکراهای 1 و 2 قوای جنسی بهتر و فعالتر میشن. اما اگر کسی داره این تمرینات رو برای اهداف بالاتر انجام میده و مثلا درمانگر ریکی یا پراناست نیاز داره که انرژی جنسیشو هدر نده چون بخش اعظم روشن بینی از طریق همین جریان انرژی جنسی به چاکراهای بالاتره و البته خود به خود این افراد میل جنسیشون به مرور کم میشه یا طبق تکنیکهای کاما سوترا یاد می گیرن که چطور انرژی جنسی رو در داخل بدن بگردونن ولی خارج نکنن به این ترتیب از قوای جنسیشون هم استفاده می کنند اما انرژی حیاتشون هدر نمیره. اما انواع دیگری از مدیتیشن هستند که پیشرفته و برای فعالسازی چاکراهای بالاتر هستند که هنگامیکه اونها رو انجام میدین باید حتما با یوگای مخصوص باشه تا انرژی جنسی کنترل بشه و مشکلی ایجاد نکنه.

   2- اگر فرصت داشته باشید و اول هاله نور رو در اطرافتون تشکیل بدید خیلی خوبه اما اگر فرصت کمی دارید می تونید مستقیم از مرحله 3 شروع کنید.

   3- دوره کامل شدن پاکسازی هاله و چاکرا 21 روزه متداوم است. یعنی از روزی که شروع کردید بدون وقفه هر روز یکبار انجام بدید. هفته اول هر روز یک چاکرا رو انجام بدید. از هفته های بعد میتونید هر روز 2 چاکرا رو پاک کنید.

  • متوجه شدم سوال دوم شما رو کامل جواب ندادم . بله میشه به طور مجزا مرحله 3 رو انجام داد .

 10. ممنونم شیرین منتظر مقاله های جدیدت هستم

 11. سلام شیرین خانم

  وقتی می خواهیم به طرف شمال بخوابیم سر کدام طرف و پاها کدام طرف قرار می گیرند.

  گاهی فکر کردن در مورد نشستن به سمت شمال و خوابیدن به سمت شمال منو گیج می کنه

  با تشکر

  • شما فقط به جهت سر باید دقت کنید و به پاها کار نداشته باشید تا گیج نشید. سر باید به سوی شمال یا شرق باشه.

 12. با درود به شما شيرين جان جهت حركت چاكراه ريشه در زنان و مردان يكسانه آخه من قبلا خونده بودم بر عكس همه

  • خیر به هیچ وجه اینطور نیست . در حالیکه هر چاکرا با سرعت متفاوتی از دیگری می چرخه و در حالیکه انرژی مونث و مذکر ارتعاش متفاوتی دارند چاکراها در زن و مرد ساختار یکسان دارند .

 13. خیر به هیچ وجه برعکس هم نیست . در حالیکه هر چاکرا با سرعت متفاوتی از دیگری می چرخه و در حالیکه انرژی مونث و مذکر ارتعاش متفاوتی دارند چاکراها در زن و مرد ساختار یکسان دارند .

 14. | شمال
  |
  |
  |
  |
  |
  غرب ——————————- شرق
  |
  |
  | = قبله جنوب شرقی
  |
  |
  |
  جنوب

  شاید کمکی باشه برای دوستان در پیدا کردن جهات اصلی میشه به این صورت گفت از قبله 45 درجه به راست میشه شرق و 45 درجه به چپ میشه جنوب

 15. شيرين خانم يه سوال داشتم . من نتونستم براي اين مديتيشن روي مرکز بدن توجه كنم . اونم با چشم بسته . ميشه لطفاً راهنمايي كنيد . در ضمن چشم سوم رو چطور ميشه فعال كرد ؟

  • اشکالی نداره – توقعی نیست که دفعات اول موفق به انجامش بشید. به مرور زمان موفق میشید و مشکلی نیست اگر نتونید نور رو تجسم کنید. فعال کردن چشم سوم برای کسانی هست که می خوان زندگی متفاوتی داشته باشن. شما اول باید تمرینات زیادی انجام بدید تا در واقع چشم سوم به دردتان بخوره و تا چاکرا تنظیم و ترمیم نشه فعالسازی ممکن نیست. در قسمت 7 مدیتیشن چشم سوم رو انجام بدید.

 16. تشكر يادم رفت . از الطفات تون متشكرم .

 17. سلام اون لینک هایی که با https گذاشتید حتی با فیلتر شکن هم باز نمیشه ولی اونایی رو که با http گذاشتید با فیلتر شکن باز میشه …میشه راهنماییم کنید ..موفق باشید .

  • چون ادرس عوض شد. شما از قسمت موضوعات استفاده کن. دیگر با ادرس ufolove.org باز نمیشه. اگر دیدی ادرسش اینه از ادرس ufolove.wordpress.com استفاده کن.

 18. سلام. من به همین آدرسی که شما دادید دوباره مراجعه کردم …و دوباره خواستم موسیقی مربوط به چاکراه ریشه رو دانلود کنم ولی لینکای زیر که مربوط به همون چاکراه ریشه هستش اصن ارور میده حتی با فیلتر شکن …چون یا HTPPS شروع میشه اینجوریه لینکایی که با HTTP هستش باز میشه ..میشه بیشتر راهنماییم کنید..

  https://hotfile.com/dl/237895628/375ba6c/02_Root_chakra.mp3.html
  https://hotfile.com/dl/237895892/b188d0f/01_Red_Energy.mp3.html

 19. پس من چطور باید مراقبه ی چاکراه ریشه رو دانلود کنم ؟ 😦 چرا بسته شده ؟ 😦 تازه میخوام شروع کنم … نمیشه بذاریدش دوباره ؟

 20. سلام خسته نباشید ..من میخوام این مدیتیشن هارو شروع کنم ولی توضیح ندادین که از کدومش شروع کنیم و به چه مدت…مثلا برای باز کردن چاکراه ها ..هرکدوم از چاکراهها رو باید چند روز وقت بذاریم روش؟؟؟؟ اصن از کجا باید شروع کنیم ؟؟؟من یه خورده راهنمایی میخوام ازتون… در ضمن من برای انجام این مدیتیشن ها به آهنگاشون نیاز دارم که اررور میده اگه میشه ..آهنگارو هم دوباره بذارید.

 21. آهنگها چی؟

 22. خب یه جا آپلود کنید …یا اگه سایت دیگه هست به من معرفی کنید.

 1. بازتاب: مدیتیشن 7 ( چاکرای گلو، چاکرای چشم سوم،چاکرای تاج) | دنیای اسرار آمیز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: