سفر به ماه: دروغ بزرگ قرن؟! (قسمت سوم)


سفر به ماه: دروغ بزرگ قرن؟! (قسمت سوم)

«تا حقیقت کفشهایش را بپوشد دروغ نصف دنیا را هم گشته است». چارلز اسپورگئون – کشیش انگلیسی

 

همانطور که در نکات مقاله قبل مشاهده کردید شاید افرادی که در تولید فیلم های آپولو نقش داشته اند نکات تکنیکی را به عنوان نشانه در فیلمها قرار دادند تا به مرور زمان منتقدین بتوانند مدارک جعل این مدعا را جمع آوری کنند. شاید هم واقعا در تولید فیلم سفرهای آپولو به ماه بی دقتی های غیر عمدی صورت گرفته باشد که به دلیل عجله و کمبود وقت موفق به بازبینی و رفع آن نشدند. در هر صورت با تماشای فیلمهای مستند ناسا که بین سالهای 1969 – 1974 از تلویزیونها پخش شد ایرادات بزرگی به چشم می آید که تا به حال سخنگوی ناسا » دیوید ولش» از پاسخگویی به آنها طفره رفته است. قصد ما این است که پس از گذشت نیم قرن سرانجام دریابیم که به عنوان شهروندان این جهان در چه جایگاهی قرار داریم و آیا حقیقت برای ما بازگو می شود؟ در این مورد خاص آیا واقعا 12 فضانورد آپولو بر نزدیکترین همسایه فضایی ما قدم نهادند یا…

 

22-اندازه خورشید غیر طبیعی است

در تمام تصاویر آپولوها تصویری که از انعکاس خورشید در کلاه فضانورد دیده می شود طبق نظر کارشناسان بسیار بزرگتر و درخشان تر از خورشید واقعی است. در یک آزمایش ساده در استودیو » دیوید پرسی» نشان می دهد که انعکاس خورشید در کلاه تنها زمانی آنقدر بزرگ و زرد رنگ است که نور متراکمی از یک منبع نور در فاصله نزدیک به آن بتابد.

Fake Sun1در زیر تصاویر آپولو را مشاهده می کنید.

 Fake Sun2Fake sun3

در حالیکه در عکسهای دیگری که از فضانوردان در مدار درونی زمین گرفته شده است به اندازه خورشید در انعکاس کلاه توجه کنید.اندازه و نور واقعی خورشید باید به این صورت دیده شود.

real sun1real sun 2real sun 3

23- خاک و غبار

در فیلمهایی که از حرکت (ریوولور) ماه پیما گرفته شده خاک و غباری که از زیر چرخها بلند می شود تا ارتفاع محدودی بالا می آید و پایین می نشیند. این حالت دقیقا در اتمسفر زمین و جاذبه زمین رخ می دهد. یعنی ذرات خاک و غبار بر اثر برخورد با هوا متوقف شده و به زمین می نشینند. در حالیکه در ماه اتمسفر وجود ندارد و چیزی نباید مانع از بالا رفتن غبار و خاک شود. این غبار و خاک باید تا ارتفاعی 6 برابر بیشتر از زمین بالا می رفت

 

mahpeyma

24-کوله پشتی های بی بخار!!

گفته شده که کوله پشتی فضانوردان در حقیقت وسیله است برای تنظیم فشار هوا داخل لباس فضانورد. این وسیله دمای داخل لباس فضانورد را متعادل نگه می دارد یعنی اگر فضانورد در معرض گرما باشد این کوله پشتی او را خنک نگه می دارد و اگر در سرما قرار بگیرد این کوله پشتی او را گرم نگه می دارد. به عبارتی دمای بدن او را حفظ می کند. در ماه نیز بخاطر نبود اتمسفراگر نور خورشید بتابد بسیار گرم است و اگر سایه باشد بسیار سرد. اما

 این کوله پشتی چطور کار می کند؟

دکتر ویل وودز مهندس ناسا توضیح می دهد که اساس کار این وسیله با آب است. گردش آب در لایه لباس فضانورد موجب خنک یا گرم کردن او می شود و طبق این فرایند هنگامی که فضانورد در نور خورشید است آب در لباس او داغ می شود و گرمای اضافی به صورت بخار از کوله پشتی بیرون می زند. زمانیکه فضانورد در سایه است آب در لباس او یخ می کند و سرمای اضافی به صورت کریستالهای آب بیرون می پاشد. Dr.Will Woods

در هیچ یک از تصاویر و فیلمها از 12 فضانورد آپولو روی ماه چنین چیزی دیده نمی شود. در عکسهایی با چنین کیفیت بالا و نورپردازی دقیق اثری از آثار بخار آب یا ذرات کریستال که از کوله پشتی بیرون بیایند دیده نمی شود. 

kule poshti

 kule poshti 2

 kule poshti3

25-جداره های فوق نازک فضاپیما و کپسول

در حالیکه برای گذراندن حداقل یکساعت در کمربند وان-آلن فضاپیما باید مجهز به لایه های محافظ می بود دکتر ویل وودز که ناظر بر طراحی و ساخت اتاق فضاپیما بود شرح می دهد : » برای اینکه کپسول حاوی فضانوردان بتونه میزان اشعه در فضا رو تحمل کنه باید جداره کپسول حداقل 10 سانتی متر و از قلع سنگین ساخته می شد. اما در طراحی ها نتوانستیم کپسولی بسازیم که هم آنقدر ضخیم باشه و هم به اندازه کافی سبک باشه. چون وزن برای ما خیلی مهم بود. اگر وزن کمی بیشتر می شد کپسول بالا نمی رفت بنابراین دیواره ها رو بی نهایت نازک گرفتیم..انقدر نازک که نمی تونستیم فشار هوای داخل کپسول رو به فشار هوا در سطح دریا برسونیم و مجبور شدیم از یک پمپ برای تنظیم فشار هوای داخل استفاده کنیم..علاوه بر این کپسولی که برای مواجه با این تشعشعات بود باید خیلی بزرگتر از اینها می بود اما اگر بزرگتر می ساختیم باز هم سنگین می شد.»

apollo_capsule

 26-

در حالیکه خطرات جبران ناپذیر امواج و تشعشعات خورشیدی در ماه چندین برابر زمین هستند و با وجود اینکه بارها به فضانوردان آپولو اخطار داده شد که هرگز روکش کلاههای خود را در برابر نور خورشید برندارند آنها در کمال تعجب نه تنها روکش محافظ کاسکتهای خود را بالا زدند و چشمانشان را در معرض باران امواج خورشید قرار دادند بلکه برای اثبات آن عکس هم گرفتند. آیا فضانوردان می خواستند با این کار چیزی را به ما ثابت کنند؟ که آنها روی ماه نیستند؟!

 عکس امواج خورشیدی

bedune neghab1

 bedune neghab2bedune neghab 3

27- انتقال ژنرالها و دانشمندان نازی به آمریکا:

در سال 1920 دو ژنرال ارتش آلمان نازی و یک فیزیکدان آلمانی به اتفاق هم به نتیجه ای جالب رسیدند..

هر سه نفر آنها یک آرزوی مشترک داشتند و آن سفر به ماه بود. به همین دلیل » ژنرال والتر دانبرگ» به همراهی » ورنوان براون»مهندس موشکی و رئیس سازمان فضایی آلمان نازی طرحی ریختند تا پیشوا آدولف هیتلر را برای چنین پروژه ای قانع کنند تا بودجه کلانی را به برنامه آنها اختصاص دهد. در ملاقاتی که این دو نفر به اتفاق فیزیکدانی به نام » هرمان اوبرت» در حدود سال 1933 با هیتلر داشتند نتوانستند او را قانع کنند و هیتلر طرح آنها را بی اساس و دور از واقعیت خواند. او از آنها خواست تا توجه خود را به مسائل موشکی ارتش جلب کنند. در نتیجه این سه نفر تصمیم گرفتند که به نام تولید موشکهای دور برد به فعالیتهای فضایی خود بپردازند

Peenemünde, Dornberger, Olbricht, Leeb, v. Braun

عکس دسته جمعی – براون- دانبرگ- اولدریچ و لیب در پایگاه سری » پنه ماندا» آلمان

اگرچه لازم به یادآوری است که تصاویر محدودی نشان می دهند آلمانها به شکل نامعلومی توانسته بودند موتورهای مخصوصی را که تولید حرکت چرخشی می کند طراحی و استفاده کنند

2000

این آزمایشات در کمپ سری «نورت هاو زن» انجام شده بود و باعث شد آمریکاییها به وحشت بیفتند. چرا که بودجه تحقیقات فضایی آلمان نازی توسط » پرسکات بوش»پدر بزرگ جورج بوش به هیتلر داده شده بود و آمریکاییها در صدد بودند هر چه زودتر این تکنولوژی فضایی را به چنگ بیاورند. این ماجرا گسترده تر از حوصله این مقاله است و فقط از جهت مقدمه بیان شد.

«براون» و تیمش مدتی به آزمایشات پرتاب موشک به فضا پرداختند و هر بار با شکست مواجه شدند تا اینکه هیتلر به آنها هشدار داد » یا موشکی که خواستم آماده می کنید و یا سرتان را از دست می دهید.»

 

پس از وقفه های طولانی موشکهای مورد نظر هیتلر تولید شدند و بر شهر لندن فرود آمدند. نتیجه این بود که قدرت نیروی هوایی آلمان به دنیا ثابت شد. » ورنوان براون» مهندسی بود که اولین موشکهای کروز را طراحی کرد و آنها به به موشکهای «وی 1» و» وی 2 » شناخته شدند.

V2

wernher von braun

چرا این ماجرا اهیمت دارد؟

 چون قبل از این در سال 1927 » والتر دانبرگ» و » هرمان اوبرت» به کمک بودجه ارتش آلمان فیلمی صامت از سفر به ماه ساختند. در این فیلم ایده های » هرمان» و » والتر» و تخیلات آنها در مورد نحوه سفر به ماه و جزئیات آن به صورت تصویری نشان داده شد. در ادامه توجه شما را به عکسهایی که از فیلم تخیلی صامت آلمانی برداشته ام جلب می کنم:

طبق ایده های کاملا فرضی «هرمان اوبرت» فضا پیمایی که از زمین به سوی ماه بلند شد ساختار 3 قسمتی داشت که در هر مرحله از پرواز یک بخش از آن جدا می شد تا قسمت نهایی سرانجام روی ماه فرود بیاید.

samet 1

کاملا تصادفی ناسا هم همین ساختار و شکل فضاپیما و موشک را برای آپولوها طراحی کرد

Nasa 1

در فیلم تخیلی 1927 تصور شد که با رسیدن به بالای جو فضانوردان بی وزنی را حس خواهند کرد و می توانند در سفینه پرواز کنند. همچنین در فیلم صحنه مشهور قطرات آبی که از بطری بیرون می ریزند اما معلق می مانند نشان داده شد.

samet 2

همین تصاویر و تئوریها از سوی ناسا در ماموریتهای آپولو نشان داده شد

.Nasa 2

در فیلم آلمانی کارگردان تصمیم گرفت که برای واقعی جلوه دادن پرتاب به فضا – هنرپیشه ها را روی صندلیهای خوابیده قرار دهد که بر اثر پرتاب داخل صندلیهای خود فرو روند..

samet 3

همین عمل توسط ناسا در طراحی صندلیهای فضاپیما و نحوه خوابیدن فضانورد قبل از پرتاب اجرا شد.

Nasa 3

در فیلم آلمانی موشک و فضاپیما به صورت عمودی روی سکو نصب می شوند تا موقع پرتاب به همان صورت بالا روند.

samet 4

کاملا تصادفی تمام فضاپیماهای ناسا نیز به همین صورت به فضا پرتاب شدند. ( در حالیکه بعدا مشخص شد این حالت ایده آلی برای فرار از جاذبه نیست و از نظر قوانین فیزیکی بسیار موفقیت آن کم است. به همین دلیل همانطور که در ادامه خواهید دید شوروی موشکهای خود را به صورت خوابیده و افقی به فضا می فرستاد).

Nasa 4

در فیلم تخیلی آلمانی که حدودا 42 سال قبل از ماموریت آپولو ساخته شده فضانوردان از پنجره فضاپیما به بیرون نگاه می کنند و زمین را می بینند. همچنین پس از فرود روی ماه عکسهایی از زمین می گیرند.

samet 5

البته کاملا تصادفی همان تصاویر به صورت رنگی 42 سال بعد توسط ناسا گرفته می شود.

 

nasa 5

طراحی صحنه های ماه و شکل صخره ها و کوهها و دشتها ی روی ماه که همه حاصل قوه تخیل » هرمان اوبرت» در فیلم صامت آلمانی بود به طور تصادفی روی ماه واقعی هم وجود داشت و در تصاویر ناسا از ماه به چشم می خورد؟!

samet 6nasa 6

این تصادفات و شباهتها بین خیالات » هرمان اوبرت » و دوستانش با فیلمهای آپولو از ماه زمانی جالب می شود که می فهمیم هر سه نفر آنها قبل از سقوط هیتلر در سال 1945 به دعوت سازمان فضایی آمریکا به آنجا مهاجرت کردند و طبق دستور وزارت کشور در عملیاتی که به عملیات «گیره کاغذ» مشهور شد اسامی این افسران نازی از لیست مجرمین جنگی خط زده شد و تیم » ورنوان براون» به همراه کلیه تجهیزات موشکی در پایگاه فضایی » پنه ماندا» در آلمان به آمریکا منتقل شدند.

amaliate paper clip

و پس از آن «ورنوان براون» و » والتر دانبرگ» در راس برنامه فضایی سازمان فضایی آمریکا منتصب شدند.

 

28-گزارش » ورنوان براون» به مجلس نمایندگان آمریکا

پس از 14 سال فعالیت در ناسا » ورنوان برآون» مهندس موشکی و رئیس سابق برنامه فضایی آلمان در گزارش رسمی که در سال 1959 از فعالیتها و پیشرفتهای ناسا برای سفر به ماه تهیه کرد به دولت امریکا و مجلس نمایندگان اعلام کرد : » در حال حاضر فرستادن هیچ کاوشگری بدون سرنشین به ماه یا گردش دور مدار ماه حداقل تا سال 1969 ممکن نخواهد بود و فرستادن انسان به ماه شاید در سالیان پس از آن ممکن باشد.»(این در حالی است که خودش یکی از مشتاق ترین افراد برای موفقیت در اینکار است).

 

 29-عملیات استارفیش پرایم توسط ناسا  Operation Starfish Prime

 

اگر ناسا می توانست به همان راحتی که ادعا می کند انسانها را سالم از کمربند وان-آلن عبور دهد چرا در سال 1962 یعنی 7 سال قبل از آپولو اقدام به ایجاد حفره ای در کمربند وان-آلن کرد؟

دراین عملیات بسیار خطرناک و فوق سری ارتش آمریکا به کمک ناسا بمب اتمی عظیمی را در ارتفاعات بالای اتمسفر منفجر کردند با این امید که بتوانند صدمه طولانی مدتی به کمربند وان-آلن زده و در آن حفره ای ایجاد کنند تا فضاپیماها از آن عبور کنند.

 اما نتیجه این اقدام بسیار وحشتناک بود. این انفجار نه تنها حفره ای در وان-آلن ایجاد نکرد بلکه تمام تشعشعات اتمی و مرگبار این بمب توسط وان-آلن جذب شده و منجر به تشکیل سومین لایه وان-آلن شدند. در حالت طبیعی کمربند وان-آلن از دو لایه تشکیل شده بود اما از سال 1962 تا کنون دارای 3 لایه است.

sevomin laye van allen

علاوه بر این لایه سوم که حاوی مواد اتمی است بسیار مرگبارتر و خطرناکتر از وان-آلن طبیعی می باشد. بر اثر این اقدام عجولانه آمریکا اختلالات زیادی در طبیعت و محیط زمین به وجود آمد که آن را به نازک شدن لایه اوزون نسبت دادند.

 دکتربرنارد لاول که از دست اندکاران این انفجار اتمی در جو زمین بود قبل از آزمایش هشدار داد که : » تاثیر این انفجار هم روی زمین و هم در فضا بسیار مخرب خواهد بود.»

Bernard Lovell

همان نیز شد و این انفجار توسط وان-آلن جذب شد. در تحقیقات بعدی مشخص شد که تا سال 2002 همچنان این لایه سوم اتمی 25 بار قوی تر از وان-آلن خواهد بود.

 به این ترتیب ناسا با این اقدام امکان عبور هر نوع بیو-ارگانیسم را از کمربند وان-آلن گرفت و خودش سدی ساخت بر آرزوهایش.

 

-30

 دکتر جیمز وان-آلن کاشف این پدیده در 1958 اعلام کرده بود که قطر حقیقی این کمربند 64000 مایل است و از همه طرف زمین را احاطه کرده – و بعد از انفجار اتمی و اضافه شدن لایه سوم در 1962 این قطر به حدود 90000 مایل افزایش پیدا کرد. 

در کمال ناباوری ناسا اعلام کرد که در ماموریت آپولو ها به ماه قطر این کمربند 24000 مایل بوده و فضانوردان فقط 1 ساعت در آن سپری کردند. با این وجود فضانوردان باید دچار عارضه های اسهال و استفراغ و نابینایی می شدند که بازگشت سالم آنها به زمین قاعدتا شک برانگیز است.

 

31-

ناسا و همپیمانش نیروی هوایی آمریکای شمالی طبق تحقیقات منتشر شده در 1960 بر این عقیده راسخ بودندکه «حداقل تا اوایل 1970 نمی توانند فضاپیما به مدار ماه بفرستند و فرود انسان بر ماه به هیچ عنوان ممکن نخواهد بود«. 

اما چرا با این وجود 2 سال بعد رئیس جمهور جان.اف.کندی رسما برنامه فرستادن انسان به ماه را اعلام کرد؟

 

در اینجا ایرادات تکنیکی که از فیلم مستند آپولو توسط متخصصان نقل شده به اتمام نرسیده است ولی من گمان می کنم که 31 مورد برای روشن شدن این مسئله کافی باشدجا دارد به مسائل دیگری هم پرداخته شود.

می بینیم که ناسا به بسیاری از سوالات بالا پاسخی نداده یا به این دلیل که چندان مهم نبوده و یا واقعا جوابی نداشته اند که ارائه کنند. اما از همه این ایرادات که بگذریم باید توجه داشت که ناسا چهارصد هزار نفر را برای پروژه آپولو به کار گرفت.

اگر بپذیریم که فرود انسان بر ماه دروغ است پس باید تصور کنیم که تمام افراد دست اندر کار این پروژه یا فریب خورده بودند یا واقعا همدست ناسا بودند. فضانوردان از ماه 382 کیلوگرم سنگ آوردند که منتقدان اعتقاد دارند سنگها همه توسط دولت طراحی و تراش شده بودند.

محققان ناسا اعلام کردند که در بعضی از این سنگها بلورهایی یافت شده که عمرشان به 4 میلیارد سال می رسد و امکان ندارد متعلق به زمین باشند

 از همه اینها هم که بگذریم باید پرسید اگر سفر انسان به ماه دروغ بود آیا فرستادن کاوشگر و یا فرستادن میمون به فضا هم دروغ بوده؟ و آیا روسها هم در این توطئه شرکت داشته اند؟

ادامه دارد

اسامی

1-Wernher von Braun – Head of Nazis Space Program

2- Walter Danberg – General of German Army

3- Hermann Julius Oberth – Scientist

4-David Percy – Professional Photographer- Film Producer- Associate of the Royal Photographic Society UK

5-Dr. Will Woods – NASA engineer during and after Apollo Missions

6-Dr. James Van-Allen

7-Professor Bernard Lovell, Part of Operation StarFish Prime at NASA

پ. ن : در قسمت نظرات مطلب قسمت دوم دوستان درباره عکسها و دوربین ها صحبت کرده بودند که باید بگم عکسهایی که ما ایراد گرفتیم مربوط به عکسهای دوربین 700 میلی هاسلبلد هستند که بدون فلاش بودند و در سایه و تاریکی انقدر روشن هستند در حالیکه بقیه قسمتهای سایه روشن نیستند که روی سینه فضانوردان نصب شده که در اینجا لینک عکسهای ارجینال این دوربین را قرار میدهیم

http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/catalog/70mm/magazine/?40

با تشکر فراوان از شیرین عزیز برای ترجمه و  ارسال این مطلب.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.org مجاز می باشد.

Posted on اوت 4, 2013, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 12 دیدگاه.

 1. ماه برای همیشه پشت ابر نمی ماند.

 2. 13 مرداد ‏1392 سلام امشب حدود ساعت 50: 21 در ضلع جنوب غربی آسمان بابل شی نورانی از جنوب غربی به سمت شمال شرقی با ارتفاع حدود دوبرابر هواپیما وسرعت زیاد بانور شدید به رنگ سفید بعد از دور زدن به سمت شرق ازنور سفید رفته رفته به نور نارنجی تغییر کرد کم نور شد و با همان سرعت ناپدید شد . مدت زمان رویت 2 دقیقه . عکس هم موجوده

 3. ba salam man az avalam shak dashtam ke safar be mah dorogi bish nis vali ba didan in se gesmat dige kamelan gane shodam
  man az karbaraye gadimiye sayte shoma hastman vali tahala fagat chandin bar nazar gozashtam.
  be omide gostaresh yaftan sayteton .

 4. خیلی خوب میشد اگه کسی از دوستان این کنفرانس بزرگ دیوید ایک رو میتونست زیرنویس کنه …. باید کنفرانس جالبی باشه http://www.youtube.com/watch?v=sT5-txAuzrY

 5. http://persian.ruvr.ru/2011/08/15/54668115.html
  روسیه روی پروژه توریست های فضایی به کره ماه کار می کند

 6. مطلب بسیار جالبی بود و مخصوصاً پابان بخش سوم بسیار عالی بود که موضوع رو یکطرفه تموم نکردید.

 7. اسم اون دانشمند که تاسیسات موشکی رو تو آمریکا بنا نهاد ورنر فون براون هست. و موشک وی2 هم یه موشک بالستیک بود نه کروز.

  • بله و اسمش در انتهای مقاله با دیکته صحیح آمده . موشک وی 2 اولیه که در آلمان طراحی شد و اینجا بهش اشاره کردیم کروز بوده.

 1. بازتاب: سفر به ماه : دروغ بزرگ قرن؟! قسمت آخر | دنیای اسرار آمیز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: