ارتباط تمدن سومر و تمدن آمریکای جنوبی


کشور بولیوی و ارتباط با سومریها

آثار مصنوعی پیدا شده در کشور بولیوی و آمریکای جنوبی اشاره بر ارتباط با سومریهای باستانی دارد.

 

در حال جستجو برای توضیحات و تصاویر بهبود یافته از خدایی بنام Oannes که از دریایی ذکر شده در افسانه سومریها پدیدار شد, من بطرز اتفاقی با مجسمه های مشابه در مجموعه پدر Crespi در کشور اکوادر برخورد کردم. بجای داشتن ظاهر «کله ماهی ای», این مجسمه ها ظاهر «کله عقابی» را مجسم میکردند.

Sargon از Akkad مدعی بود که «ارباب 4 اقامتگاه» بوده است (درست مانند در Andes , اینکاها «اربابان 4 اقامتگاه» بودند, این نامی بود برای امپراطوری اینکا در بعدها, بنام Tahuantinsuyo).

معمولا فرض شده که آن 4 اقامتگاه Sargon قلمروهای سرحدات پادشاهی آشوری اش بودند, اما Sargon همچنین مدعی بود که سفری دریایی به دوردستهای مغرب زمین کرده است, برای بدست آوردن ؟قوطی فلزی؟. دوباره, معمولا فرض شده که او به Cornwall برای ؟قوطی؟ اش رفت اما آنجا همچنین تجهیزات فراوانی در کشور بولیوی وجود داشت درنتیجه شاید وقتیکه او مدعی ارباب بودن 4 اقامتگاه جهان شد, آن جهان حتما بولیوی و آمریکای جنوبی را نیز شامل شد.

 

Fuenta Magna , یک بشقاب سنگی بزرگ پیدا شده در سواحل دریاچه Titicaca , پوشیده از نوشته زبان سومری بدوی است, پس شاید ادعای Sargon تماما درست بود. همچنین یافته ای وجود دارد که حروف یا ریشه های سامی (Semitic) زیادی نهفته در زبان Aymara محلی در بولیوی وجود دارند, همانطورکه در کتاب «زبان آدم (The Language of Adam)» بقلم محقق بولیویایی, Villamil de Rada , سندیت داده شده است.

 

پس نام قدیمیترین ساکنان Altiplano وجود دارد, یعنی کسانیکه در خانه های ساخته شده از نی و شن زندگی میکردند و قایق های نی ای درست مانند سومریها میساختند. آنها نامشان Uru بود, که در Mesopotamia , یکی از قدیمیترین یا اولین شهرها بر طبق گفته های G.Maspero (تاریخ مصر باستان, Chaldea) نیز آمده که نامش URU بوده که بعدها کوتاهتر شده به UR. مردم روستای Uru-Chipaya در ناحیه خیلی دورافتاده در Salar de Coipasa متعلق به Altiplano بخاطر خانه های مدور گنبد نمایشان معروف هستند, و خود سطح دشت بسیار پهناور شبیه به دشت باستانی Mesopotamia است که بخاطر کانالهای آبش معروف است و کمتر شناخته شده بخاطر خانه های مدور گنبدنمایش.

 

مجسمه های آشوری بخاطر بالدار بودن و سرهای عقابی داشتن که گاهی اوقات بنام Genii نامیده میشوند معروف هستند. اغلب نمایش داده شده با بالهای عقاب, نقاب و یک سبد در یک دست. طرح بالایی آشوری از یک خدا نشان دهنده نقاب مرسوم عقاب گونه است, اما در پشت سرش آنچه را دارد که مسلما یک روسری زنانه پردار است, نه تنها آن, بلکه این نوع از روسری زنانه همانند آنهایی اند که سرخ پوستان آمریکایی در پشتشان میپوشند. یک مثال از تنوع گوناگونی آمریکایی در تصویر دوم معلوم است درحالیکه تصویر سوم نمایش دهنده یک جنگاور Aztec است که پوششی از نقاب عقاب بر تن دارد طوریکه اگرکه آنرا روی سرش بکشاند خیلی زیاد همانند نقاب عقاب نمایش داده شده در ترسیم آشوری خواهد شد. گفته شده که اولین خدایان سومری از دریا پدیدار شدند و مدنیت را به سومریهای باستانی آموختند, این خدایان اغلب در فرم مردیکه پوششی از لباس ماهی به تن دارد نمایش داده شده اند, معمولا چنین خدایی بنام Oannes نامیده میشود و گاهی اوقات این ترسیمات نشان دهنده هم یک سر(نقاب) ماهی یا سر(نقاب) خزنده گونه هستند.

بیشتر بخوانید…. در کتاب جالب توجه Jim Allen بنام «Atlantis and the Persian Empire» که کتاب چهارم از سری کتابهای آتلانتیس او است.

منبع:     http://blog.world-mysteries.com/strange-artifacts/atlantis-and-the-persian-empire/

پ . ن : با تشکر فراوان از هادی عزیز برای ترجمه و ارسال این مطلب.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.wordpress.com  مجاز می باشد.

ایمیل  وبلاگ BLOG.UFOLOVE@YAHOO.COM

صفحه فیسبوک دنیای اسرارآمیز

http://www.facebook.com/BLOG.UFOLOVE

Posted on ژانویه 20, 2013, in فرازمینی ها در زمانهای کهن, بیگانگان باستانی, باستانشناسی ممنوعه, تمدن سومريان, تمدنهای باستانی آمریکا, تاريخ مرموز and tagged . Bookmark the permalink. 13 دیدگاه.

 1. با سلام وتشکرجالبه

  • سلام
   ازشواهد امر پیداست این اسناد مشابهت بی نقص این دوفرهنگ که ناشی از اتفاقی ناشناحته ویا نیرویی ناشناخته البته برای ماست این تشابهات اتفاقی نمیتواند باشد ولی چرا ما از آن بی اطلاع مانده ایم برایم ملموس نیست

 2. با سلام
  به نظر من زیاد عجیب نیست که تمدن های شبیه به هم زیادن
  قاره های زمین یک زمانی به هم چسبیده بودن مثلا آمریکا و آفریقا .
  دو کشور همسایه الان جزو دو قاره هستند
  پس تعجب نداره فرهنگ یکسان داشته باشند

  • محمد جان به این دلیل نیست… چون این قاره ها میلیون ها سال قبل از به وجود آمدن انسان ها از هم جدا شدن
   دلیل بسیار هیجان انگیزتری وجود دارد !
   راستی تم وبلاگ خیلی قشنگ شده ، تبریک 😉

 3. زمانی که این قاره ها به هم وصل بودن هنوز بشریت وجود نداشته. هر تمدنی که ریشه این تمدن هاست یا دسترسی به کشتی اقیانوس پیما داشته یا میتونسته بر روی اقیانوس پرواز کنه.

 4. با سلام و تشکر از زحمات شما به نظر من خدایان بالدار نماد هوروس خدای مصری است که به اشکال گوناگون خودشو به تمدنهای کذشته معرفی میکرده . با تشکر از زحمات شما

 5. من این عکس را صدها بار دیده ام وبا توجه به چیزهایی که خوانده ام میدانم که در یک دستش که چیزی شبیه مخروط است شاید چشم سوم انسان است که از انسانها گرفته شده ودر دست دیگر چیزی را به انسان میدهد (مثل یه داد وستد)ولی نمیدانم اون چیزی که به انسان میده چیه؟چون میگن که انسانهای گذشته تواناییهای ماورایی داشتند ولی الان انسانها غیر از قدرت تفکر، برتری دیگری به حیوانات ندارند واز درجه انسانیت خیلی پایین اومدن .احتمالا اینا همان انانوکی هستند وبجای چشم سوم و تواناییی ماورایی او چیزی مثل غریزه یا نفس سرکش به او دادن البته من احتمال میدم شایدم درست نباشه .در ضمن سایتتون فوق العاده اس .دستتون واقعا درد نکنه .موفق باشید.

 6. آقایون و خانم ها یک سوال .
  حرفهای شما تا حدی درست ولی انسانها چند ساله که روی این کره خاکی هستند؟ داخل همین سایت نوشته انسانها دایناسورها رو دیدن.

  • آقای محمد گرامی، اینکه برای مثال گفته می شود بر حسب تحقیقات باستان شناسی انسان قدمتی حدود 2-3 میلیون سال بر روی زمین دارد، به این معنی نیست که به هیچوجه امکان ندارد که پیش از آن هم انسان یا موجودات هوشمند دیگر روی این سیاره زندگی نکرده باشند. بلکه تنها بدین معنیست که تاکنون شواهد قانع کننده ای مبنی بر قدمت بیش از 3 میلیون ساله زندگی بشر راست قامت که نیای انسانهای امروز است کشف نشده. کشف نشدن با وجود نداشتن یا امکان نداشتن تفاوت بسیار دارد. یکی از مواردی که میتواند این ادعا را مطرح کند که قدمت انسان روی سیاره زمین بسیار بیش از آن چیزی است که عموم مردم فکر میکنند، آنست که در نقاشیها و مجسمه هایی که از عصر حجر و دیگر ادوار باستانی بجا مانده است، اشکال جانداران و اشیائی دیده میشود که یا مربوط به دورانهای بسیار قدیمیتر است (مثل همان دایناسورها) ، و یا متعلق به تکنولوژیهای بسیارپیشرفته (مثل اشیاء طلایی هواپیما مانند کشف شده در پرو). این موارد میتواند منشاء فرضیات گوناگون گردد: مثلا میتوان گفت دایناسورها برخلاف تصور ما 65 میلیون سال پیش از بین نرفتند و تا 3 میلیون سال پیش هم زنده بوده اند. یا اینکه فرض کنیم بشر قدمتی بیش از این تاریخی که امروز برای آن قائلند دارد و مثلا 65 میلیون سال پیش هم زندگی می کرده است. هیچکدام از این فرضیات، تا پیش از آنکه بر اساس شواهد علمی رد یا پذیرفته شود، قابل انکار یا اثبات نیست.

 7. شاید انسانها به گذشته رفته باشن تا مطالعه و تحقیق کنن و بعد در اثر حادثه ای مردن یا از خودشون نسلهایی به جا گذاشتن (یعنی زاد و ولد کردن) و نتونستن اونا رو با خودشون برگردونن به زمان حال و نسل اونا به شکل بدوی زندگی کردن و فسیل شدن. البته این حرف من خیلی فانتزی بود خودمم فهمیدم. ولی به هر حال امکان سفر در زمان وجود داره

 8. شامیرام اوراها

  تازگی ها متون جدیدی در آمریکا پیدا کرده اند به زبان سومری ! که نشان می دهد که سومری ها و آشوری ها و بابلی ها تا قاره آمریکا هم متصرفاتشان را بسط داده بودند . اینکه چرا گاو و یا شیر بالدار 5 پا داشت و پای اضافی دقیقاً مابین و وسط آن 4 پایش قرار داشت هم ثابت می کند که قاره میانی هزاران سال گمشده همان قاره فرآموش شده آمریکا می باشد . حالا معلوم می شود که چرا پادشاهان آشور خودشان را پادشاه چهار گوشه جهان می دانستند و چرا پرچم ملی آشوری ها یک ستاره 4 سویه است و نه 5 سویه ! خیلی حقایق است که غربی ها به آن دست یافته اند ولی از انتشار آن وحشت دارند . اینترنت باعث شد تا مردم با ذکریا سیچین و آثارش آشنا شوند و به ریشه ادیان برسند و آن اولین کتاب مقدس دنیا ( کتاب کمشده آنکی ) , کتابی که تمام کتب مقدس دنیا از جمله کتاب مادر ادیان آسمانی ( تورات ) خلاصه نویسی آن کتاب بوده است و همچنین کتابهای مقدس زرتشتی و ادیان مصری و ادیان آفریقایی و ادیان هندی و ادیان آمریکای جنوبی . یهودی ها به همین خاطر حتی مجبور شدند در سده یکم میلادی کتاب خنوخ را از کتاب تورات بیرون بگذارند به بهانه شک داشتن در درستی آن ! چون در این کتاب توضیح داده شده است که قابیل به آمریکای جنوبی تبعید شد و در زمان فوت آدم برای دیدنش توسط نین گشیزیدا مجدداً به بین النهرین آورده شد و او به سختی می گریست . آدم به او گفت : تو برادرت را با سنگ کشتی بنابراین با سنگ هم کشته خواهی شد . نین گشیزیدا او را به آمریکای جنوبی برگرداند . بعد از مدتی در زمان ساخت خانه ای از سنگ , در زمان بنایی , سنگی از بالا قل خورد و روی سر قابیل افتاد و او به قتل رسید و بدین ترتیب طبیعت انتقام خودش را از قاتل گرفت ! در آن کتاب از 7 طبقه جهان صحبت شده و همچنین از چهره خداوند , بنابراین برای جلوگیری از فهم و روشن شدن اذهان غیر یهودی ها و لو رفتن اسرار آفرینش , آنها مجبور شدند که این کتاب را بیرون بگذارند و از اهمیت آن بکاهند تا حساسیت دیگر باوران کمتر شود .

 9. درود بر شما. باید به این پیوند بین سومریان و مایاها بیشتر پرداخت و مقاله های بیشتری ترجمه و منتشر کرد.
  سپاس از کوشش شما.
  از نگر من همه اهرامها و باورهای مشترک بین مصریان (سرزمین مهریان) و ایران و مردمان آمریکای جنوبی ریشه در باورهای مردمان آریایی دارد….
  ساخت یکسان اهرام در چین و مصر و آمریکای جنوبی از یک سرچشمه ریشه میگیرند و بر پایه یک رخداد شانسی این پیوندها شکل نمی توانند گرفته باشند.

 1. بازتاب: سکندر - اسکندر - الکسندر - الکساندر و ...

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: