تاریخ پایان زمان، 2012 یا 2087؟


تاریخ پایان زمان،2012 یا 2087؟

ترجمه خلاصه شده

تلاش برای تعیین زمان دقیق پایان جهان موضوعی است که من در کتابم عمدا از آن دوری میکنم, عمدتا به این دلیل که مسیح در تعالیمش چنین گفته که هیچ کس نمیتواند روز یا ساعت ظهورش را تعیین کند, و او مانند دزدی در شبانگاه ناگهان ظاهر خواهد شد. کافیست به تلاشهای اخیر هارولد کمپینگ برای تعیین تاریخ دقیق رستاخیز دقت کنیم تا به بی نتیجه بودن چنین تلاشهایی پی بریم. کمپینگ تنها یکی از لیست بلند افرادیست که تلاشهایشان برای تعیین این تاریخ با شکست روبرو شده است. اما اینکه در سال 2012 هستیم برای من انگیزه ای شد تا نگاهی سطحی به پدیده ای که به 2012 مرتبط دانسته اند انداخته و تاریخی را که دکتر رابرت بولتون در کتابش به نام ترتیب اعصار مطرح کرده است مورد بحث قرار دهم.

https://i1.wp.com/www.sacred-destinations.com/mexico/images/mexico-city/museum/resized/aztec-sun-stone-cc-constantined.jpg

پس از ترجمه مکتوبات و حکاکیهای مایایی توسط دانشمندان, بسیاری از متفکرین دوران احیای معنویت که از نیمه قرن بیستم آغاز شده است 2012 را تاریخ پایان جهان یا آغاز دورانی جدید برای جهان دانسته اند. سالهای دهه 1950 و 60 زمانی بود که پی بردیم مایاها دانش بسیار پیشرفته ای از ریاضیات و ستاره شناسی و سیستم گاهشناسی بسیار پیچیده ای داشتند. مایاها در واقع دو نوع تقویم داشتند, یکی برای دانستن تاریخ در مقاطع کوتاهتر و دیگری برای دوره های طولانیتر 52 ساله. تقویم دوره های 52 ساله به صورت خطی تنظیم شده است و نقطه آغازش معادل یازدهم آگوست 3114 پیش از میلاد مسیح است. مایاها زمان را با واحد کین kin میسنجیدند. هر کین معادل یک روز بود, یک وینال winal معادل 20 کین (20 روز) و هجده وینال معادل یک تون tun یا 360 روز یا یک سال بود. یک تون با سیستم شمارشی 20 تایی دسته بندی میشد و هر تون یک کاتون katun معادل 7200 روز را به وجود می آورد, هر 20 کاتون یک باکتون baktun را تشکیل میداد, یعنی 144 هزار روز یا حدودا 394 سال.

بنابر اساطیر مایایی که در پوپول وو popol vuh (مجموعه ای از روایتهای تاریخی-اساطیری مایایی) نقل شده است خدایان سه بار جهان را بدون موفقیت ایجاد کردند تا در دوره چهارم موفق شدند درجهان انسان را متولد کنند. مایاها معتقد بودند سومین دوره پس از گذشت 13 باکتون, 1872000 روز یا تقریبا 5125 سال به پایان رسید. مایکل دی کول در کتابش, مایاها, که در سال 1966 به چاپ رسید از نخستین دانشمندانی بود که ایده اهمیت فوق العاده پایان دوره سوم برای مایاهای باستان را مطرح کرد. 21 دسامبر 2012 زمان پایان سیزدهمین باکتون از آغاز چهارمین دوره است و بسیاری معتقدند که این تاریخ رستاخیز است.

دکتر بولتون در کتابش, ترتیب اعصار, خاطرنشان میکند که باید محاسبات خود را اصلاح کنیم و طول یک سال واقعی را در نظر بگیریم که به این ترتیب تاریخ پایان دوره چهارم به اواخر قرن بیست و یکم میرسد. مایاها سال تقویمی خود را 360 روزه محسوب میکردند اما همان طور که دکتر بولتون در کتابش خاطرنشان میکند آنها به خوبی میدانستند که یک سال 365 روز و 24 صدم روز است. به این ترتیب طول دوره یه باکتون 5125 سال نیست بلکه 5200 سال است و 75 سال به زمان پایان دوره چهارم افزوده میشود و پایان این دوره با سال 2087 مصادف میشود. این بدین معنی نیست که سال 2012 که با در نظر گرفتن 360 روز برای طول هر تون به عنوان پایان دوره چهارم به دست می آید اهمیتی ندارد, بلکه به این معنیست که سال 2087 گزینه دومی برای پایان این دوره است.

یکی از جذابیتهای این محاسبه و تاریخ اصلاح شده در این است که سال 2087 به عنوان پایان دوره چهارم نه تنها در تطابق نسبتا کامل با تقویم تمدنهای هندی است بلکه بنا به نظر بولتون در تطابق با تقسیم بندیهای زمانی یونان باستان در «سال بزرگ» افلاطون, عصر طلا, نقره, برنز و آهن در اساطیر یونان نیز هست.

بولتون خاطرنشان میکند اگر به اعداد سمبلیکی که در فلسفه یونان باستان مقدس و محترم بوده اند دقت کنیم  تا طول دوره کالی یوگا را محاسبه کنیم, ممکن است به سال 2082 برسیم که به سال 2087 نزدیک است. بر اساس اساطیر هندو دوران جهان یا یوگاها متشکل از چهار حلقه رو به سقوط هستند که از دوره طلا, ساتیا یوگا آغاز شده و پس از آن به طور مداوم رو به بد شدن گذاشته و به دوران ترتا یوگا و دواپارا یوگا که معادل دوره نقره و برنز یونان است رسیده و در آخر به پست ترین دوره, کالی یوگا رسیده است.

تاریخ آغاز کالی یوگا در سوریا سیدانتا که یک متن فلسفی و باستانی هندو است معادل 3102 پیش از میلاد است. در بعضی شاخه های هندو کالی یوگا را 432000 سال میدانستند اما طول این دوران در متون مختلف با هم متفاوت است. بولتون میگوید ممکن است طول کالی یوگا با «سال بزرگ» افلاطون که با عدد 432 مرتبط است, عددی که در سایر فرهنگها نیز تکرار شده است, ارتباط داشته باشد. طول «سال بزرگ» افلاطون 12960 سال دانسته شده, که مضربی از 432 است. بولتون درباره سال افلاطونی چنین میگوید:

… طول دوره هایی که افلاطون آن را  در کتاب تیمائوس خود » بازگشتهای طولانی» مینامد و در پایان هر یک جهان در اثر بلایای طبیعی دچار تخریب و ویرانی میشود: گفته میشود در پایان  دوره اخیر جهان با سیل ویران میشود و در پایان دوره بعد با آتش.

بولتون میگوید اگر طول کالی یوگا با سال افلاطونی مرتبط باشد, این ارتباط میتواند به این شکل باشد که مقسوم علیه نزدیکترین عدد به آن است, 1296 به جای 12960. و اگر این شکل کوتاهتر عدد, یعنی 1296 را در 4 ضرب کنیم (حاصل: 5184) و سپس از تاریخی که در سوریا سیدانتا به عنوان مبدا مطرح شده است یعنی 3120 پیش از میلاد محاسبه کنیم زمان پایان این دوره سال 2082 خواهد بود که تنها 5 سال با تاریخ اصلاح شده تقویم مایایی فاصله دارد.

اگر پیش گوییها درباره 2012 حاوی بخشی از حقیقت هستند آیا لزوما بر پایان جهان دلالت دارند؟ یا آنچنان که بعضی پیروان دوران احیای معنویت معتقدند آغاز دورانی جدید را پیش گویی میکنند؟ شاید جان میجر جنکینس برجسته ترین نویسنده ای باشد که پدیده 2012 را خوش بینانه نگریسته است  و آن را سرآغاز تغییرات عمده دانسته است, تغییراتی چون سپیده دم اشراق. مایاها معتقد بودند پس از پایان 13 باکتون دوران سوم دنیای بهتری زاده میشود.

منبع:     http://unveilingtheapocalypse.blogspot.com

 

پ . ن : با تشکر فراوان از الهام عزیز برای ترجمه و ارسال این مطلب.

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.wordpress.com  مجاز می باشد.

ایمیل  وبلاگ BLOG.UFOLOVE@YAHOO.COM

صفحه فیسبوک دنیای اسرارآمیز

http://www.facebook.com/BLOG.UFOLOVE

Advertisements

Posted on دسامبر 1, 2012, in 2012. Bookmark the permalink. 41 دیدگاه.

 1. سلام رامتین جان
  عالی بود ممنون

 2. اومدم مقاله رو بخونم ديدم اولش نوشته مسيح يه دفع با سر مياد پايين !!! يه چيزي تو مايه هاي امام زمان خودمون!!
  براي همين با عرض معذرت از زحمتي كه كشيدين ، از خواندن صرف نظر كردم!!

 3. معلوم نیست اینجا قرار اطلاع رسانی شه؟ آموزش داده بشه!! یا اینکه یه سری دروغ تحویل بدین از یه طرف کلی مطلب میزارین که آره 2012 فضاییا می خوان حمله کنن یا کلا این ماجرای 2012 یه جوری نشون میدین که انگار حتما یه اتفاقی میوفته.اما حالا که نزدیکشیم…… مسخره بازیه دیگه !!!؟ نه؟

 4. دیدن 2012 هیچ خبری نمیشه و این همه تبلیغات گفتن بگیم نه اشتباه بود سال 2087 پایان دنیاست همیشه اینا برای دروغ هاشون بهونه دارن بعدشم که دیدن گندش داره در میاد یک چیزی رو جاش بامبول میکنن

 5. آقاي ufolove واقعا در اين اوخر براي شما متاسفم در سالهاي قبل خيلي محكم ترو استوار تر روي عقايد و نظريات خود بوديد و منطقي تر در مورد مسائل صحبت مي كرديد اخه برادر مگه با جنگ و خونريزي و برخورد سيارك و يا زلزله و آتش فشان مسائل ما درست ميشه كه در سال 2012 منتظر اين مسئله هستيد چيزي كه ما انسانها نياز داريم تغيير بزرگ در افكار و معنويات هست كه به هر ترتيب و مسلاما بر اساس پيشگويي بسيار دقيق ستاره شناسان (مايا ها ، ايرانيان ، نوسترآداموس و …) طي رفتن از بعد سوم زمان و مكان به بعد چهارم در اثر دريفات موج منظم كيهاني به وقوع خواهد پيوست (انشاء الله) بد نيست دوستان كمي هم به سايت http://www.galacticchannelings.com/index.html سر بزنند و اين قدر با نااميدي و اشتباه در مورد تاريخ پايان امسال كه همانا برابر است با شروع دوره جديد زمان و مكان در منبع انرژي بالاتر صحبت نكنند .

  • بردیا جان من نظر دیگران را گفتم. چون همه فکر میکنند در این روز خاص احتمالا این اتفاقات بیافتد.

  • بنده خدا جناب » ufolove» كه ديگه ضامن خراب نشدن دنيا نيست كه! يا نماينده آنوناكي ها روي زمين!!!!
   چرا نميرين يقه صدا و سيماي جمهوري رو با ٥٠ تا كانال به اصطلاح جهاني كه از ماهواره ها كه جزء تجهيزات دشمن! و حرام! گفته ميشه شب و روز دروغهاي شاخدار تحويل امت … ميدن رو نميگيريد …!!!

 6. سلم اقا امتین برادر این که نوشتید یه مقدار اشتباه داره البته متوجه ام که این ترجمه ای از یک کتاب است ولی اگر 5125 رو از 3114 کم کنید میشه 2011 نه 2012 حالا این هیچی اگه مایاها تقویمشون رو بر اساس 360 وز محاسبه میکدن چیزهایی که پیش می کردن هم ب اساس همین مقدار محاسبه ی ساله پس 2087 یه چیز کاملا الکیه , و هم چنین میدونم که2012 it’s not the end it’s just the begining

 7. پس جریان صحبت های پان آندو در مورد 2012 و سایر پیش بینی ها چی میشه؟
  من در مورد نابودی دنیا یا نابود نشدنش صحبت نمی کنم اما به نظرم سایر پیش بینی ها و حتی همین پیش بینی مایاها همین تاریخ 2012 رو اعلام می کنه و این مطلب در مورد 2087 از دید من صحیح نیست.
  جون اگه بنا باشه الان اعلام بشه سال 360 روز باید محاسبه بشه و این تاریخ تبدیل به 2087 بشه با سایر پیش بینی های تقویم مایا مطابقت نداره سایر پیش بینی ها هم با همون دوره محاسبه شده و درست بوده پس این پیش بینی هم طبق همون روال تاریخش محاسبه میشه…نمیشه که یه سری پیش بینی که طبق تاریخ درست در اومده با سال 365 روزه محاسبه شده باشه اما در این مورد یه نفر بگه سال باید 360 روز محاسبه بشه….!!
  اما باز هم میگم در این مورد که چه اتفاقی قراره بیوفته نمی تونم احتمالی بدم و پیش بینی داشته باشم باید منتظر ماند….
  ولی در اینکه اتفاقی خاص و بزرگ در این تاریخ به وقوع می پیوندد شکی ندارم.

 8. خانم الهام از ترجه و زحمتی که کشیدید خیلی ممنون..خاهش می کنم از برخورد بد بعضی افراد ناراحت نشید جون کلا منطقی برخورد نمی کنند حتی اگه مخالف باشند…و من هم چندین مقاله برای اقای رامتین فرستادم که در راستای همین موضوع هست…بله بعد از 21 دسامبر( سپیده دم اشراق) است و نه فقط پایان جهان…واز دوستمان بردیا هم ممنون که سایت رو معرفی کرده ..چون خودم تو اون سایت با اقای بهی بعضی وقتا مطالب رو ترجمه می کنیم و برای اگاهی مردم وهموطنان قرار میدیم

  • هومن عزیز مقاله انتخاب من نبود. فقط ترجمه اش با من بود. ولی اگر انتخاب من هم بود و برخوردها همین, ناراحت نمیشدم. عرفان ایرادی گرفته که من هم موقع ترجمه بهش فکر کردم ولی به هر حال این نوشته من نیست, فقط ترجمه اش با من بوده. همینطور سهراب م شکوه کرده از اسم مسیح در اول مقاله, سه یا چهار پاراگراف آخر مقاله رو کلا حذف کردم چون از منظر مسیحی متعصب دلیل آورده بود. برای همین اون بالا نوشته شده ترجمه خلاصه شده. با جرح و تعدیل
   ترجمه شده فقط برای اینکه دوستانی که نمیتونن اصل مطلب رو بخونن ازش خبردار بشن. شخصا نه با مطالب اعلام موافقت میکنم نه مخالفت. فقط برش گردوندم به زبون فارسی در حد توانم.

 9. این اولین سایتیه که وقتی نظر میدی باید ادمین اجازه بده نظرت ثبت بشه !!!!
  این همه ادعای روشنفکری و تلاش واسه رسیدن به حقیقت دارین اما هنوز معنیه ازادی بیان متوجه نشدین .

  • بهزاد جان تا سال قبل هم بدون تایید کردن نظرها ثبت میشد ولی چون خیلی از نظرها ربطی به مطالب نداشت مجبور به این کار شدم ضمن اینکه بعضی از نظرات اسپم است که به صورت خودکار ارسال میشود که باید انها را حذف کنم.

  • مثل اينكه شما اين اولين سايتي هست كه در » اينترنت» ميبينيد!
   يه چرخي بزنيد معني آزاد كومنت گذاشتن و آزادي بيان! رو بهتر متوجه ميشين

 10. واقعا خجالت نمی کشن یعنی اصلا چیزی به اسم آبرو دارن ؟ حالا به جز اینکه کسی 2012 رو باور نمی کرد خوب آخه مردای حسابی ضایع می شید دوباره برامون تبصره نیارید آخه خسته نمی شین اینقدر پیشگویی می کنید؟ 😐 اگه بلد نیستید پیشگویی نکنید همش می ترسن که اگه تو 2012 چیزی بشه ما گفته باشیم که امتیاز گفتنش رو برده باشیم اگه هم نیوفتاد ضایع نشیم حالا کی این همه سال بعدش یادش می مونه که ما اشتباه کردیم بزار فیلسوفیه خدمونو ادامه بدیم حال می ده 😐 واقعا خجالت نمی کشن ! حد اقل یکمی مرد باشنننننن

 11. درسته . اما واقعا من اینو جای دیگه ندیدم و چون اتظار ها از سایتتون بالاست یه خرده شوکه شدم .
  به هر حال سایتتون از لحاظ محتوا عالیه و با نگاهی بدون تعصب به اتفاقات می پردازه .

 12. بهزاد جان همین که این نظر انتقادی شما که البته براش دلایل قابل قبولی هم ارائه نکرده بودید رو یوفولاو عزیز تایید کرده ان نشون میده ایشون معنی ازادی بیان رو میفهمن ایشون همون کسی هستن که مطالب دوستان روحانی رو با اینکه خیلی با عقاید خودشون سازگار نبود و تعدادی هم از خوانندگان از جمله خود من بهش اعتراض کردیم رو تو وبلاگشون قرار دادن اگه یه نفر باشه که به ازادی بیان معتقد باشه مطمئنا اون شخص جناب رامتین.

  • ممنون صدرای گرامی. منم خیلی دوست داشتم مثل قبل بدون تایید بود ولی خب به خاطر بعضی مسائل با تایید کردن باشه خیلی بهتره. با اینحال همه نظرات را تایید میکنم.

 13. ممنون از مطلبتون خوب بود. ایرادی که عرفان گرفت به جا بود اما شاید یه جور دیگه حساب کرده
  مثلا وقتی میگن چند سال قبل از میلاد خود میلاد رو حساب نمی کنن. مثلا میگن یک سال قبل از میلاد خب دو سال بعدش تازه میشده سال اول. یعنی خود میلاد که مبدا تاریخه صفر در نظر گرفته میشه

 14. اقايون اقايون دوستان

  شما رو چي شده است واقعا» كه من هم مثل خيلي از شما با بعضي از مطالب منتشر شده موافق نيستم با بعضي بشدت مخالفم و بعضي را در حدي برابر با منطق و اعتقادات و برداشتهاي خودم به اندازه درك و فهم و مطابق با سواد خودم قبول دارم همين كه در اين سايت مطالب از هر نوع باورديني و اعتقادي از يهودي و اسلامي ومسيحيت و حتي مطالب كفر آميز(از نگاه بعضي اديان) هست نشان ميده كه سايت طرفدار آزادي بيانه وانگهي نشر هر مطلبي مبني بر قبول و اعتقاد قلبي رئيس سايت و لزوما» نظراو نيست زيرا مطالب را كه ايشون نمينويسد اكثر مطالب ترجمه مقالات از سايتهاي ديگه هست نشر كامنتها با تائيد رئيس سايت بشدت لازمه تا محيط دوستانه و سالمي حكم فرما بشه دليلش هم همين انواع مقالات كه مطمئنا» به مذاق خيلي از خشكه مقدسها خوش نيست و انواع فحاشي ها و مطالب نامربوط رو نه تنها به سايت بلكه به كاربران ميشود مورد ديگه آخه مگه آخر دنيا دست اين بابا است لابد اگه زمين تو 21 دسامبر نتركه ايشون بايد پاسخگو باشه اقاي (آخرش متوجه نشدم رئيس سايت اسمش هومنه رامتينه رامينه ) دعا كن يه اتفاقي بيفته والا بعضي ها دستشون برسه از تيرچراغ برق آويزونت ميكنند

 15. رامیتن …مطلب میذاره! مطلب نمی نویسه که بیاد حالا جوابشو پس بده! خوبه بنده خدا همیشه source هم میده!
  رامیتن جان خسته نباشی…این خصلت و در حقیقت ویژگی ایرانی جماعته که کسی که خدمت مفتی بهشون بکنه بهش فحش بدن و از کارش پشیمونش کنن…حالا اگه اینا رو میکردی کتاب و میفروختی با چه چه میخریدن بخدا…
  موفق باشی رامتین جان…هر جا هستی…من مطالبتو دنبال میکنم. الانم وضع زبان و اپلایم دیگه خیلی بهتر شده! خوشحال میشم واقعا جایی بتونم کاری کنم..(مثل دفعه پیش نه! قول میدمd:)…

 16. اقا ufolove من مطلب کامل نخوندم اما می خوام بگم که اینا دارن دست پیش می گرن که پس نیوفتن اینا میان میگن دنیا 2012 پایان میرسه بعد میگن اگر دنیا نا بود نشود سال 2087 به پایان می رسه بعد شما تا حالا فرکرده اید که خدا هی وجود دارد که به همچیز نظارت دارد یا اینکه امام زمان هنوز ظهور نکرده

 17. پس چیشد چرا چیزی نمیگین

 18. اگر ناراحت شدید من ببخش

 19. گفتم یعوقت ناراحت نشوده باشی چون وقتی متنوم میخودم فکر کردم یخورده با لعن توند نوشتم به هرحال

  دوست ندارم کسی ازدستم نا راحت بشه فقط من یه سعوال دارم نا سا گفت که سال 2012 به مدت سه روز خواموشی مطلق با سم توضیح بده دستد درد نکونه

 20. غوربونه تو دستد دردنکه واقعا مارو از استرس دروردی دمت گرم

 21. سلام چيزي كه من متوجه شدم يه جابجايي بزرگ انرژي داريم و زود هست و شكي ندارم

 22. دوره ترانزیت جهان جدید از 1992 تا اکتبر 2011 طول کشیده و از 2012 کاملا وارد عصر اکواریوس میشیم
  به ویکی پدیا انگلیسی مراجعه کنید:Age of aquarius

 23. عصر آکواریوس

  آنتروپولوژي عرفاني به جزئيات تاريخ تمدن‌هاي گذشته، حال و آينده زمين مي‌پردازد. «تاريخ تكرار مي‌شود»، يك بيان عميق است اما نه فقط به خاطر تكرار حوادث اجتماعي-سياسي بلكه به دليل سيكل‌هاي كيهاني و اتفاقاتي كه در آن تكرار مي‌شود.

  آنتروپولوژي عرفاني بيشتر به نسل‌هاي اصلي بشر كه روي زمين زندگي مي‌كرد‌ه و خواهند كرد مي‌پردازد. هر سياره هفت نسل بشر را پشت سر مي‌گذارد تا در نهايت به يك قمر بدون زندگي تبديل شود. به عنوان مثال ماه در روز كيهاني قبل سياره‌اي سرشار از زندگي بوده است.
  انسانهاي امروز بخشي از نسل پنجم بشر زمين هستند كه آريايي خوانده مي‌شوند. نسل اول، پروتوپلاسماتيك‌ها كاملاً بيدار و يزداني بوند كه بدن‌هاي فيزيكي-اتري بدون اندام‌هاي نر و ماده داشتند. محل زندگي آنها قاره تول بود كه اكنون قطب شمال زمين است. نسل دوم، هايپربورين‌ها بودند كه در قاره هايپربورين در اروپاي شمالي كنوني زندگي مي‌كردند. آنها نيز موجودات بيدار و الهي و دوجنسه بودند كه با تقسيم توليد مي‌شدند. نسل سوم، لمورين‌ها در قاره بزرگ مو، اقيانوس آرام كنوني بودند كه در دوره اول زندگي خود، اندام‌هاي نر و ماده را با هم داشتند. جدايي نر و ماده در بخش دوم اين تمدن شكل گرفت. نسل چهارم، آتلانتين‌ها در قاره آتلانتيس، اقيانوس آتلانتيس كنوني ساكن بودند. بعد از به زير آب رفتن آتلانتين‌ها، نسل پنجم، آريايي‌ها كه ما هستيم ظهور كردند. نسل‌هاي ششم و هفتم بعد از ما خواهند آمد.

  هر نسل به اندازه دوره‌اي در زمين زندگي مي‌كند كه منظومه شمسي كمربند زودياك را يك بار گردش كند. اين دوره 25968 سال به طول مي‌انجامد كه در ادبيات آنتروپولوژي عرفاني با پيدا شدن و محو شدن زمين در مجمع‌الكواكب آكواريوس آغاز و خاتمه پيدا مي‌كند. [360 درجه آسمان شب در طول سال به دوازده مجمع‌الكواكب تقسيم مي‌شود. محور اعتدال بهاري (تقاطع صفحه استوا و صفحه مداري زمين به دور خورشيد كه امتداد خورشيد و زمين در روز اول بهار است) در اثر حركت تقديمي محور چرخش زمين (به خاطر گشتاورهاي اغتشاشي خورشيد به زمين ناشي از بيضي بودن آن) نيز با دوره حرکت 26 هزارساله از ميان مجمع‌الكواكب‌ها گذر مي‌كند]. زمين 2164 سال را در هريك از مجمع‌الكواكب دوازده‌گانه سپري مي‌كند. بنابه گفته سامائل زمين در 4 فوريه 1962 وارد عصر آكواريوس شده است [اينكه اكنون محور اعتدال بهاري به سمت مجمع‌الكواكب آكواريوس است يا مجمع‌الكواكب پایسیس در مجامع علمي اختلاف نظر وجود دارد]

  در هر سال نجومي [دوره 26 هزارساله]، يك نسل چهار فصل يا عصر را پشت سر مي‌گذارد: در عصر طلا، هيچ يك از انسانها ايگويي ندارند. ايگوها با عصر نقره شروع شده و نور رمزي شروع به كاهش مي‌كند تا پس از عصر مس در عصر آهن با رشد كامل ايگوها كاملاً از بين برود. اين ارتباط بين ايگو و چهار فصل با لمورين‌ها آغاز شد و در نسل‌هاي آتلانتين‌ها و آريايي‌ها هم اتفاق افتاد.چون عصر آهن يك تمدن در انتهاي سال نجومي رخ مي‌دهد، هر نسل در اين عصر به انتهاي خود مي‌رسد. اين مي‌تواند به عنوان پاكسازي زمين از بشريت فاسد تلقي شود. هر نسل تنها در يك سال نجومي وجود دارد اما بين انتهاي يك نسل و ابتداي نسل بعد ممكن است هزاران يا ميليونها سال فاصله باشد. اما چگونه بايد يك نسل از بين برود؟

  حادثه كيهاني بسيار مهمي هربار كه زمين وارد مجمع‌الكواكب آكواريوس مي‌شود اتفاق مي‌افتد كه مثل يك آسيب طبيعي بزرگ براي زمين و پايان دوره يك نسل است. در انتهاي هر سال نجومي و بعد از وارد شدن به آكواريوس، مدار زمين به مدار سياره‌اي ديگر در منظومه خورشيدي تايلر نزديك مي‌شود. در عرفان به اين سياره هركولوبوس گفته مي‌شود كه 600 برابر اندازه زمين است و همينكه مدار دو سياره به هم نزديك مي‌شود ميدان‌هاي گرانش و مغناطيسي اين دو به هم نيرو وارد مي‌كنند. هركولوبوس هرگز با زمين برخورد نمي‌كند ولي به دليل جرم زياد آن نيروي گرانشي بزرگي به زمين وارد مي‌كند كه باعث فجايعي مثل فوران آتشفشانها، زمين‌لرزه‌ها، امواج جزرومدي، تندبادها و غيره در زمين مي‌شود.

  گرانش قوي هركولوبوس همچنين باعث تغيير جهت محور چرخشي زمين مي‌شود. هم‌اكنون اين محور نسبت به صفحه اكليپتيك (صفحه مدار زمين حول خورشيد) 23 درجه انحراف دارد كه با نزديك شدن هركولوبوس اين كجي بيشتر خواهد شد. همچنانكه هم‌اكنون حوادث طبيعي بيشتر از گذشته است با نزديك شدن هركولوبوس اين حوادث سرعت بيشتري خواهد گرفت. نسل‌هاي اوليه از اين حادثه نگران نبودند زيرا دچار انحطاط نشده بودند. پروتوپلاسماتيك‌ها و هايپربولين‌ها قدرت‌هاي خارق‌العاده داشتند و در هنگام اين اتفاق خود را در بعد چهارم وارد كردند. بخش فاسد نشده لمورين‌ها نيز چنين كردند ولي بخش ديگر نابود شدند. بخش بزرگي از آتلانتين‌ها نيز با تغيير جهت محور چرخشي زمين و به زير آب رفتن خشكي‌هاي زمين هلاك شدند و تنها بخش كوچكي نجات يافتند. به دليل انحطاط مفرط نسل آريايي‌ها تنها عده كمي از تحولات پيش‌رو نجات خواهند يافت.

  سامائل به طور آشكار از دوره آخرالزمان صحبت مي‌كند و بيان مي‌كند تنها كساني كه نيمي از ايگوهاي خود را حذف كرده‌اند به جايي برده خواهند شد تا از آسيب محفوظ بمانند. آنها پس از مشاهده حادثه به حذف ايگوهاي خود ادامه خواهند داد تا بذر نسل ششم را فراهم كنند. به كساني كه ايگوهاي خود را به طور كامل پاك نكرده‌اند اجازه زندگي روي زمين در عصر طلايي نسل ششم داده نخواهد شد. اين دليل آشكار و عمومي شدن تعاليم عرفان است كه هميشه به صورت رمز باقي مانده بود.

  طبق تعالیم سامائل براي حذف ايگوها و بيدار كردن خودآگاهي بايد به تمرين سه اصل انقلاب خودآگاهي پرداخت كه اساس كار رمزي عرفان است. با تمرين اين سه كليد خواهيم توانست آنتروپولوژي عرفاني را خودمان به روش مستقيم و تجربي اثبات كنيم.
  مسير رمزی اشاره شده به طور خلاصه با سه کليد مشخص می‌شود: حذف ايگوها (حالات نفساني)، كيمياگري (روش صحيح به‌كارگيري انرژي جنسي) و كمك روحاني رساندن به ديگران.
  واژه‌هاي زير به عنوان معادل انتخاب شده است

  خودآگاهي Consciousness
  آگاهي Awareness
  هوشياري Intelligence
  رمزي/باطني Esoteric
  روحي/روحانیSpiritual
  آرامش Peace
  شناخت خود Self knowledge
  خرد/معرفت Wisdom

  واژه ego به معني «حالت نفساني» با همان تلفظ «ايگو» است.

  كتاب «آرامش جان» (ترجمه كتاب The Peace of the Spirit Within) از انتشارات صورتگر مطالب اين دوره را با ترجمه روان و صحيح دربر دارد.
  اين كتاب شامل 9 فصل همراه با تمرين است: ساختار بنيادي روان (آگاهي، ايگوها، شخصيت)، مشاهده ايگوها در مراكز پنجگانه (تفكر، احساسات، جنسي، غريزه حركات)، قابليت‌هاي روحاني آگاهي (شامل موضوعات خرد، شهود، موسيقي…)، كاوش روابط (جامعه، دوستان، كار، خانواده، همسر…)، مبارزه با منفي‌گرايي، افسردگي و حالات پست (تشويش، مواد مخدر، الكل، قمار، نحوه رويارويي با اعتيادها…)، استفاده از خواب‌ها و فضاي استرال در خويشتن‌يابي (فضاي استرال، خواب‌ها، كابوس‌ها…)، جستجوي آرامش، مشغوليت‌ها و موضوعات ديگر مطالب اين كتاب را تشكيل مي‌دهد.

 24. بابا این چه وظعش امشب خواب دیدم که دنیا داره از بین میره

 25. جوان جان ممنون از مقالت . در عین حال در شروع تاریخ شروع اکواریوس اختلاف نظر هست با این حال محکمترینش از اکتبر 2011 تا دسامبر 2012 هست البته اگه به منابع دیگه هم رجوع کنی تاریخی مثل اوایل قرن بیستم یا حتی قرن 18 رو هم پیدا میکنی به طور مثال بعضی ها شروع انقلاب صنعتی رو نشونه این عصر میدونن و عده ای انقلاب الکترونیک در اوایل قرن بیستم. و جالبه که ادیسون هم خودش متولد بهمن بود(اکواریوس). عده ای هم پایان جنگ جهانی دوم رو شروع عصر اکواریوس میدونن حتی من 1984 یا همونطور که گفتی 1962 رو هم پیدا کردم.

 26. در ضمن یه جورایی اون جمع و تفریقی که دوستمون عرفان توی نظرات بالا گذاشت و به 2011 رسید با این داستان مطابقت داره

 27. زکریا سچین چند سال قبل به قضیه سال 2012 اشاره کرده بود و در کتاب پیاین روزها گفته بود که محاسبات خیلی ها اشتباهه.احتمالا 2087 درست باشه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: