فرازمینیان عهد باستان قسمت یازدهم


گزارش هفتگی

نویسنده : آرش بیک

قسمت : 411 دانستنیها

فرازمینیان عهد باستان قسمت یازدهم

 

با درود فراوان بخش یازدهم گزارش فرازمینیان عهد باستان را به آگاهی میرسانم.

گزارشگر در بخش دیگری از برنامه می گوید: آیا علائم هیرو گلیف که برجای جای ستون ها و دیوارهای آثار باستانی مصر حک شده اند استفاده از تکنولژی خاصی که در آنزمان توسط فراعین یا خدایان مصری استفاده می شده را در ذهن انسان تداعی نمی کنند یا آنکه صرفا این علائم ، طراحی های عجیبی است که از تصورات یک یا چند هنرمند مصری درآنزمان تراوش کرده است؟ آیا نمونه بعضی از تصاویر حک شده آندوران، تکنولژی بشر نیست که امروزه به نوع دیگری در دسترس ما قرار دارد؟ «جورجیو سرکالوس» در این رابطه می گوید: در»دندارا»، یکی از معابد زیرزمینی در مصر، که همیشه جایی کاملا سری قلمداد میشده وفقط ملازمان خاص دربار مصر، اجازه ورود به آنجا را داشتند، دالانهای بسیار تنگ ، تاریک و مرطوبی وجود دارد که در یک نگاه ، لامپهای امروزی را در ذهن  انسان تداعی می کنند حال این سوال پیش می آید که اصولا مصریان باستان دراین مکانهای تنگ وتاریک ، از چه نوع انرژی یا نوری برای روشنائی بهره می برده اند؟

گزارشگر می گوید: براساس تحقیقات باستانشناسان مصری و حتی باستانشناسان غربی، هیچگونه علائمی  دال بر استفاده از وسایلی مانند مشعل یا شمع دراین مکان ها وجود ندارد زیرا اگر از چنین وسایلی برای روشنائی استفاده می شد آثار جانبی آن، مانند دوده و یا خاکستر، بر روی دیوارها وسنگها باقی می ماند، اما هیچ گونه اثری از دوده و مواد دودزا، بر دیوارها پیدا نشده است! حال این سوال پیش می آید که اگر آنها، مشعل و یا هرنوع وسیله دودزای دیگر، در آنزمان استفاده نمی کرده اند چگونه توانائی آن را پیدا می کردند که چنین نقش های زیبا و پیچیده ای را در تاریکی محض انجام میداده اند؟ «جورجیو»، می گوید؛ تئوری دیگری نیز وجود دارد که روشنائی، توسط  صفحه های برنجی و انعکاس آنها بدرون دالانهای تاریک انجام می گرفته، البته این تئوری توسط چند کارشناس مورد آزمایش قرار گرفت اما آنان بزودی دریافتند که بدلیل پیچ در پیچ بودن دالانهای معابد ، نور خورشید بعد از انعکاس بر صفحه های برنجی که درآنزمان بجای آینه استفاده می شده، تدریجا نور خود را در سومین یا چهارمین خمی که در دالانها وجود داشت بکلی از دست می داده اند. در چنین شرایطی هیچ هنرمندی قادر به خلق چنین آثاری نخواهد بود! حتی اگر تصور کنیم که آنها از مشعل بهره می بردند ، اکسیژن کافی در دالانها یا مکانهائی که این آثار وجود دارند وجود نداشت که بتواند مشعل ها را روشن نگاه دارد بعنوان مثال زمانیکه با گروهی از محققین در معبد «گیزا»، بودیم چراغی که در معبد وجود داشت بناگاه خاموش شد یا به عبارتی سوخت، براستی تاریکی وهم آوری بوجود آمد که من بلافاصله فندک خود را از جیبم بیرون آوردم تا آنرا روشن کنم اما بدلیل کمی اکسیژن فندکم روشن نشد این سوال پیش می آید که براستی مصریان باستان از چه نوع نوری برای طراحی آثار خود بهره می بردند «جورجیو»، ادامه داده و می گوید؛ درهمان مکان «داندارا»، خوشبختانه نقوش بسیار زیبا و بزرگی بر یکی از دیوار معابد نقش بسته است که تعدادی انسان را در آن تصاویر نشان می دهد که شیی بزرگی که احتمالا شیشه ای است را در دست دارند که در درون آن، تصویر دیگری وجود دارد که شبیه به یک مار بزرگ است که انتهای دم مار به بخش پایانی شیی بزرگتر وصل گردیده و با حلقه ای در دست یک انسان قرار گرفته است. درهمان بخش پایانی، نواری که شبیه به سیم است از شی مربوطه به یک جسم جعبه  مانندی چسبیده شده است که آن جعبه نیز می تواند حکم باطری را داشته باشد!

«دیوید چیلدرس»، دراین رابطه می گوید: باستان شناسان مصری گفته اند که شیی یاد شده شبیه به گل»آروما»، است که در مصرآنزمان می رویید و مصریان باستان خواسته اند  این گل که چند برابر انسان دارای طول وعرض است را نشان دهند! درصورتیکه شواهد موجود نشان می دهد که مصریان باستان دارای لامپ الکتریکی بوده اند!

گزارشگر می پرسد، اگر مصریان باستان دارای چنین تکنولوژی، مانند لامپ الکتریکی بوده اند چرا فقط در درون معبد «دندارا»، و فقط برروی یک دیوار به تصویر کشیده اند؟

«جورجیو»، در این رابطه می گوید؛ خدایان مصر باستان، هرمکانی را برای نگاه داری شیی خاصی تعیین کرده بودند و معبد زیرزمینی «دندارا»، همانگونه که پیشتر نیز اشاره کردم یکی از این مکانهای سری بود که اصولا تحت محافظت شدید مصریان باستان قرار داشت و این خود نمونه ای از سر نگهداری صاحبان قدرت در آنزمان به حساب می آمد، بدین معنی که دارا بودن چنین تکنولوژی بنام روشنائی مصنوعی، به گونه ای می بایست سری می ماند! این دانش فقط می بایست در میان ملازمان خاص دربار مصر پنهان می ماند!

» پرفسور مایکل دنین»، در این رابطه می گوید: دانشمندان و باستان شناسان مصری ، این ادعا را ندارند که موجودات فرازمینی وجود دارند بلکه می خواهند بدانند که آیا چنین شیی را که تئوریسینهای فضانوردان کهن، که از آن بعنوان لامپ نام می برند، آیا می تواند چنین فرضیه ای را ثابت کند یاخیر؟

گزارشگر می گوید: چگونه مصریان باستان از وجود لامپ بهره می بردند بدون آنکه آگاهی از نیروی الکتریسیته داشته باشند؟ هرچه باشد نیروی الکتریسیته هزاران سال بعد کشف شد! البته ماجرا به اینجا ختم نمی شود! کوزه ای که چند دهه پیش،درسایتهای باستانی عراق و ایران کشف شد ، محاسبات بسیاری از باستانشناس را دگرگون ساخت، این کوزه معروف است به باطری باستانی عراق.

«جیسون مارتل»در این رابطه می گوید: مکررا از زبان باستانشناسان و محققان شنیده ایم که مردمان باستان خصوصا در منطقه ایران، عراق یا مصر، از نیروی الکتریسیته آگاهی نداشتند! بسیار خوب، سوال من اینجاست که باطریهائی که تا بحال بیش از 20 عدد آن در منطقه ایران و عراق پیدا شده است برای چه کاری مورد استفاده قرار می گرفته است؟

«جورجیو سر کالوس و جیسون مارتل»، در آزمایشی که در حضور چند خبرنگار معتبر انجام دادند، این کوزه های گلی را که در درون آنها از یک ورقه فلز برنجی و نیز تکه کوچکی، مانند مداد، آنهم از جنس فلز برنج که دور آن  با موادی مانند آسفالت، عایق بندی شده و همه در درون کوزه قرارگرفته اند درست شده است و در نهایت از مایعی که در آنزمان می توانسته سرکه، شراب، یا آب پرتقال بوده باشد در درون کوزه می ریختند و بدین وسیله نیروی الکتریسیته بدست می آمده است، جیسون در انتهای آزمایش خود، از «اهم متر» (وسیله ای برای اندازه گرفتن  بارالکتریکی) استفاده می کند و «اهم متر» خیلی سریع عقربه اش در جهت مثبت پیش رفته و نشان می دهد که شیی کوزه ای کشف شده توانایی بوجود آوردن انرژی الکتریسیته را در آن دوران داشته است.

ادامه دارد.

پایدار باشید

آرش بیک

 

منبع : فیس بوک سفر به ناشناخته

با تشکر فراوان از آرش بیک عزیز.

https://www.facebook.com/iranufo

++++++++++++++++++++++++++++++++

صفحه فیسبوک دنیای اسرارآمیز

http://www.facebook.com/BLOG.UFOLOVE

Advertisements

Posted on اکتبر 13, 2012, in فرازمینی ها در زمانهای کهن, بیگانگان باستانی. Bookmark the permalink. 3 دیدگاه.

  1. با تشکر از آرش

  2. چطوریه که چند نفر تو هرم راحت می تونستن نفس بکشن ولی تا یه فندک روشن میشه فوری به دلیل نبودن اکسیژن خاموش میشه؟ مگه فندک خیلی بیشتر از انسان اکسیژن مصرف می کنه؟ بعدشم اون کارگرایی که این نقش ها رو کشیدن مگه آدم نبودن؟ مگه کارگر نبودن؟ مگه انرژی واکسیژن مانند یه کارگر مصرف نمی کردن؟ پس چطوریه که می تونستن با اکسیژن کمی که حتی به یه فندک اجازه روشن شدن نمیده به کارگران اجازه کار میده؟.

    نمی تونستن نظرات دیگه ای رو بررسی کنن مثل استفاده از انرژی شیمیایی مثل عمل کرم شب تاب یا بعضی ماهی ها بعضی چراغ قوه های فسفری شیمیایی امروزی. چیزی مثل اونو شبیه سازی کرده باشن.
    یا مثلا این نظریه که قبلا اینجا یه سوراخی بوده که اکسیژن برای روشن نگه داشتن چراغ وارد میشده بعد به مرور زمان این روزنه گرفته شده

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: