10 نوشته ای که هنوز رمز گشایی نشده – 1


به نام خدا

در جهان نوین با وجود ابر کامپیوتر هایی که در دست کشور های بزرگ نظیر ایالات متحده وجود دارد هنوز نوشته هایی هستند که رمز گشایی نشده اند و بشر امروزه نمی داند که در این نوشته ها چه چیز نهفته است !

در ادامه ی مطلب این مقاله و مقاله ی آتی به تعدادی از این نوشته ها اشاره می شود !

 

1- دست نوشته های سرافینیانوس1

دست نوشته های سرافینیانوس – Seraphinianus – که توسط  هنرمند , معمار و طراح صنعتی ایتالیایی لوئیجی سرافینی – Luigi Serafini – در طول سی ماه از 1976 تا 1978 نوشته و شرح داده شده است. کتاب تقریبا در 360 صفحه » البته بستگی به نوع صفحه دارد » و به صورت یک دایره المعارف تصویری است که جهانی دیگر را نشان داده و به زبان نامعلومی نوشته شده است که تا به امروز هنوز رمز گشایی نشده است . این کتاب عجایب این جهان را به صورت سورئال  شرح داده است برای مثال خون ریزی میوه ,  رشد گیاهی که تقریبا به شکل یک صندلی در امده است , رابطه ی عاشقانه ای که به صورت یک تمساح تغییر شکل می دهد و یا مانند آن و یا مجسم کردن اشخاص عجیب و غریب و نمایش دادن ماشین های بی معنی که توسط میله های نازک و با ظرافت هرچه تمام تر کنار هم نگه داشته شده اند . البته بعضی از اشکال هم وجود دارند که قابل تشخصی هستند همانند نقشه ها و چهره ی انسان . در بعضی از جاهای دیگر مخصوصا در قسمت فیزیک تصاویر به صورت خیلی انتزاعی و تخیلی تکمیل شده اند. در واقع می توان گفت که تمام شکل ها به روشنی و همراه با رنگ و تمام جزئیات در موردشون شرح داده شده است اما تمام نسخه با الفبایی ناشناخته ای نوشته شده است که تا به امروز هنوز حل نشده است حتی بعد از این که یک سری از زبان شناسان بر روی آن تحقیق کرده اند . حال از زمانی که این نوشته ها ناخوانا و غیر قابل حل شدند دست نوشته های مشهور سرفینی که در باب هنر است به مستندات نگران کننده ای تبدیل شده است .

1- The Codex Seraphinianus

××××

2- نگاره ی ایندوسی1

نگاره ی ایندوسی اشاره ای کوچک از نماد های وابسته به تمدن دره ی ایندوس2 می باشد که در در اوج شکوفایی تمدن هاراپا – Harappan – بین قرن های 26 تا 20 قبل از میلاد نوشته شده است. با وجود تمام کوشش ها در زمینه ی رمز گشایی و ادعای موجود این نوشته هنوز رمز گشایی نشده است . اصول های زبانی به علت دوزبانه نبودن کتیبه قادر به کشف ان نشده است. در سال های پیش هم کشفیات متفاوتی در باب رمز گشایی این کتیبه پیشنهاد شده که هیچ کدام از آن ها مورد قبول انجمن های علمی قرار نگرفته است از آن طرف این موضوع مورد علاقه ی محققان آماتور قرار گرفته و کشفیات گوناگونی » ناسازگار و متفاوت از هم » را در این زمینه ارائه می دهند اما این ادعا هم مورد قبول انجمن ترجمه ی این کتیبه قرار نگرفته است .

1- Indus Script 

2- تمدن ایندوس : تمدن دره ی ایندوس که معمولا آن را با نما تمدن دره ی سند می دانند که در هزاره ی 3 قبل از میلاد تا 1500 قبل از میلاددر دره ی رود سند و ریزابه های آن در قسمتی از شمال غربی شبه قاره ی هند که امروزه جزء پاکستان است رونق داشته است و یکی از عالیترین نخستین تمدن های جهان محسوب می شود. این تمدن به وسیله ی اکتشافاتی که از سال 1922 به بعد در موهنجودارو و هاراپا به عمل آمد کشف گردید و این دو مکان مراکز اصلی تمدن دره ی سند و شهرهای عمده ی آن بودند. اقتصادیات این تمدن بر سر کشاورزی سازمان یافته کبتنی بوده و با فعالیت تجاری تقویت می شده است و متحملا با تمدن باستانی بین النهرین مرتبط بوده. هنر در این دوره رونق داشته و بعضی از مشابهات های آثار آن با آثار بابلی از موجب حریت محقیقین می باشد. منشا و طلوع و افول این تمدن هنوز ناشناخته ست ولی احتمال می رود با ظهور تمدن آریایی این تمدن از بین رفته است.

 ××××

3- کتیبه ی دیس پیلو1

 کتیبه ی دیس پیلو2 ,  کتیبه ای است از جنس چوب که نشانه گذاری نشانه هایی بر روی ان حک شده است. در  طی کاوش ها و تحقیقاتی که جورج هورموزیدس – George Hourmouziadis – بر روی  دیسیپلیو در یونان و به کمک عمر سنجی کربن 14 انجام داد قدمت اون به 5260 سال قبل از میلاد می رسد. این کتیبه در سال 1993 در کنار روستای دیسیپلو در دریاچه ی کاستوریا ی یونان کشف شد. این مکان در یک دوره زمانی از اواخر دوره ی میانه سنگی ( 5000 – 5600 قبل از میلاد ) تا پایان دوره ی نو سنگی ( 3000 قبل از میلاد ) مسکونی بود و در طی کشفیاتی که در این منطقه انجام شد اشیایی نظیر ابزار های چوبی ساختمانی اشیای سفالین بذر و دانه استخوان ها مجسمه های سفالی زیور آلات و فلوت ها و از این مهم تر کشف کتیبه ی مزبور بود که تاکنون رمز گشایی نشده است .

1- Dispilio Tablet

2- معولا اون رو با اسم کتاب مقدس دیسیپلو و یا دیسک دیسپیلو می شناسند

 ××××

4- نگاره ی وینکا1

 در 1875 طی کاوش های باستانی که توسط صوفیا تورنا -Zsófia Torma – باستان شناس مجارستانی در تورودوس –  Tordos- مجارستان که امروزه تورداس –  Turdaş- است انجام شد یک شی ناشناخته که یک سری نماد بر روی آن حک شده بود کشف شد. در سال 1908 نیز یک شی که همانند شی مزبور بود در طی حفاری های انجام شده توسط میلوجی واسیک – Miloje Vasic  – در وینکا – Vinča – در حومه ش شهر بلگراد صربستان کشف شد در سال های بعدی هم تکه های دیگه ای در همین رابطه و با همین مضمون در بنجیکا – Banjica – که از نواحی بلگراد بود کشف شد پیدا شدن این اشیا در چیزی حدودبیش از 150 عدد که تشابهاتی با نمونه ی اولیه هم داشتند در قسمت های مختلف بلگراد بود در صورتی که همان طور که گفته شد این اشیا مربوط به وینکا نبودند و همین باعث شد تمام نواحی که این اشیا پیدا شد را به نام تمدن وینکا بنامند و شی مزبور را دست نوشته های وینکا توردوس2 بنامند. ماهیت این نماد ها تماما یک نوع اسرار و راز محسوب می شود از آن جا که سیستم نوشت داری آن مشکوک است نمی توان فهمید که منظور از این نوشته ها ایا نوعی الفبا است یا جدول هجا کنند ی حروف و یا این که تجسم کننده ی افکاری باشند و یا نوع نوشته های دیگر  البته با توجه به تلاش های انجام شده موفق شدند که مفهوم این نماد ها را کشف کنند اما این به این معنی نیست که تمام حروف ترجمه شده باشد و یا این که بدانیم که منظور و مفهوم این کتیبه ها چیست و تنها در سر مفهوم بعضی از نماد ها توافق به عمل امده است . در ابتدا بر این باور بودند که این نماد نشانه هایی برای اموال باشند که این تئوری مطلق به باستان شنان پیتر بیل است . هر چند که این تئوری امروزه متروکه شده است همانند نماد های یکسان و مکرری که در تمام تمدن وینکا سر از خاک بیرون کشیده اند در منطقه ای به وسعت هزار کیلومتر و سال ها دور از هم . متداول ترین تئوری هایی که در مورد این نماد ها به کار رفته است این می باشد این نماد ها برای انجام فرایض و اعمال دینی  در جامعه ی سنتی کشاورزان به کار می رفته و اگر این چنین باشد این بدین معنا است این نماد ها مشابه برای سال های متداولی البته با کمی تغییرات و بدون هیچ گونه پیشرفتی در اعمال دینی مورد انجام قرار می گرفته . اما رفته رفته استفاده از این نمادها، به نظر می رسد که با آغاز عصر مفرغ که همراه با پیشرفت فن آوری های جدیدی که با خود به ارمغان می آرود رو به متروکه شدند رفتند و این فن آوری های جدید تغییرات قابل ملاحظه ای در سازمان های اجتماعی و اعتقادات داشت !

1- Vinča Script

2- Vinča-Tordos script

 ××××

 

5- سنگ سنگاپور1

سنگ سنگاپور تکه سنگ ماسه ای بزرگی است که در ابتدای دهانه ی رود سنگاپور ایستاده بود . باستان شناسان در باب تخته سنگ مذکور که غیر قابل خواندن است معتقند که برای اواخر سده ی 13 و یا اوایل سده ی 10 و 11 می باشد البته نظریه ها و پیشنهاد هایی هم هست که این تخته سنگ به زبان جاوه ی قدیمی Old Javanese و سانسکریت نوشته شده است که هنوز اثبات نشده است . در باب ساخت و نگارش این اثر گمان می رود که این دستور توسط Sumatran  باشد این تخته سنگ در سال 1843 برای گسترش گذرگاه دهانه ی رودخانه و درست کردن مکانی برای برج قلات و محلی برای فرمانده ای منفجر شد , همچنین داستان دیگری به نام بادانگ قدرتمند که داستان افسانه ای برای قرن 14 هست وجود دارد که گفته شده این شخص سنگی سنگینی را از دهانه ی رودخانه ی سنگاپور بیرون کشید و بلافاصله بعد از این کار از شدت خستگی جان سپرد به همین دلیل بعد از مرگ وی راجا دو ستون سنگی را در مکانی که قهرمان جان سپرد به رسم یاد بود گذاشت » درست در دهانه ی رود «. این سنگ هنوز در موزه ی ملی سنگاپور به نمایش گذاشته شده و در ژوئن سال 2006 از سوی مسئولین موزه به عنوان یکی از 11 گنجینه ی ملی سنگاپور شناخته شده است و به عنوان یکی از 12 شی برتر همان موزه شناخته می شود .

1- Singapore Stone

این مطلب ادامه دار است با 5 لوح دیگر

منبع:       http://arda.persianblog.ir/post/47

Posted on اکتبر 5, 2012, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 11 دیدگاه.

 1. با سلام به دوستای قدیمی و همچنین یوفولاو عزیز.
  من یه سوال دارم کسی اون مستند در جستجوی هیولا قسمت هشت پای غول پیکر رو داره؟؟
  تو رو خدا کمک کنین واجبه ممنون میشم

 2. جادوی واقعی شروع میشود وقتیکه شروع به چرخاندن تصاویر رنگی واقعی دوایر گندم (Crop Circles) با سرعتهای متفاوت میکنید:

  DOWNLOAD 2010 SWIRLS FIRST: https://www.box.com/shared/jfhzh1n2sz

  CONTROLS: http://www.mediafire.com/view/?aarae0fl3abfnq7

  Better to NOT MOVE THE CENTER OF ROTATION.

  لطفا مدیر وبسایت اگر میتواند این مطلب را به عنوان یک مطلب بی نهایت مهم به صورت یک «نوشته تازه» قرار دهند. با تشکر فراوان.

 3. من فکر میکنم نژادهای مختلفی که طی تاریخ زمین به اینجا سفر کرده اند ، یکسری خط و نوشتن مخصوص خودشون رو به مردم اونموقع یاد دادن ،، و بعد از از بین رفتن اونها این خطوط بجا مونده ، من حتا فکر میکنم خط چینی یا مثلاً کره ای منشاء فرا زمینی دارند، توبخشی از این سایت که عکسهایی از لوازم داخل سفینه سقوط کرده رازول بود روشون یه جور خط و علامت شبیه خط چینی بودن، !

 4. روی نگاره وینکا علامت اس اس هیتلر بود !!!

 5. با تشکر جالب بود

 6. http://www.mediafire.com/?nnynjgynoio

  لینک دانلود کتاب دست نوشته های سرافینیانوس – Seraphinianus

 7. با سلام و درود فراوان
  من خوب نویسنده یا بهتر بگم مترجم این اثر هستم :دی
  حداقل مطلب رو می نویسید آخرش بگید که مترجمش کیه :دی البته خیلی خوشحالم که بلاخره بعد از چند سال ما هم تو نویسندگان این وب سایت قرار گرفتیم
  به پیام عزیز : اون علامت اس اس هیتلر اسم داره و اسم اون سواستیکا هستش ت سانسکریت به معنی خوشبختی هستش خاصتگاه اصلیش معلوم نیست اما همه اون رو به عنوان نماد هیتلر می شناسندش اما قدمت این نماد خیلی قدیمی تر از اونیه که بشه فکرش رو کرد . تو تمدن ایندوسی می تونی ردش رو بگیری از اون طرف تروای یونان هم موجود این نماد تو آشور و بابل و مصر هم یافت می شه کلا ت بیشتر تمدن ها می شه دیدش فکر کنم تو تخت جمشید هم باشه تو کوه رحمت باشه.
  خلاصه این که تعبیر های زیادی ازش ده یکی می گه گردونه ی خورشید یکی می گه نماد شیواست و…
  بحث تو این زمینه خیلی زیاد اما فکر کنم همین قدر کافی باشه
  با تشکر از شما
  گریفن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: