مشاهده پدیده نورانی ناشناس در آسمان ایران -جمعه 24 شهریور


حوالی ساعت ۵ بامداد امروز جمعه ۲۴ شهریور، پدیده‌ای نورانی در آسمان ایران مشاهده شد. این پدیده مثلثی شکل در راستای جنوب‌غربی به شمال‌‌شرقی در حرکت بود و پس از کم نور شدن در روشنایی آسمان ناپدید شد.

بنا به گزارش‌های دریافتی خبرآنلاین از زنجان، دماوند و تهران حاکی است در حوالی ساعت ۵ صبح امروز (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ مقارن با ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۲) ابری درخشان و عجیب مشاهده شد که به سمت رصدگران می‌آمد. ناگهان این ابر حالت مخروطی به خود گرفت و به مانند مخروطی چرخان به نظر رسید. بعد از مدتی، در زیر این مخروط شیء درخشانی دیده شد که به سمت شمال شرقی به حرکت در آمد و ابر درخشان نیز با فاصله به دنبال آن به راه افتاد.

رصد این ابر و شیء درخشان با استفاده از تلسکوپ نشان داد شیء درخشان که با چشم غیرمسلح به مانند یک ماهواره در حال حرکت بود، مثلثی‌شکل و دارای چند منبع نورانی بود. در آخر، جسم شبیه به دنباله‌داری بسیار بلند شده بود که از سمت شمال شرق تا میانه آسمان ادامه داشت.

نزدیک‌ترین پرتاب موشکی تاییدشده تا این لحظه مربوط به پرتاب چند ماهواره جاسوسی ایالات متحده به وسیله یک فروند موشک اطلس۵ است که ساعت ۲:۰۹ بامداد امروز (جمعه ۱۴ سپتامبر) به وقت ایران انجام شده، لیکن ۳ ساعت اختلاف زمانی این پرتاب با زمان مشاهده پدیده نورانی، احتمال ارتباط این دو مورد را ضعیف می‌کند.

در خردادماه امسال، پدیده نورانی مارپیچی شکلی در آسمان ایران و کشورهای خاورمیانه در ساعت‌های اولیه شب، مردم را بهت‌زده کرد که چند ساعت پس از آن مشخص شد مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسیه بود. عکس داخل این خبر، مربوط به همین پدیده خردادماه است.

ماهیت جسم ناشناس مثلث‌مانندی که حوالی ساعت 5 بامداد امروز جمعه در آسمان ایران دیده شد، هنوز مشخص نیست. با این حال تصاویر ارسالی منجمان آماتور ایرانی جزئیات بیشتری را نشان می‌دهد.

اعضای انجمن اخترشناسی شیراز که پنج‌شنبه شب برای رصد آسمان به ارسنجان فارس رفته بودند، پدیده نورانی بامداد امروز را مشاهده و از آن عکس گرفتند. امیر احتشامی از اعضای این گروه گزارش داد «نوک مخروط را با تلسکوپ‌های 10 اینچ و 8 اینچ رصد کردیم؛ اندازه ماهواره یا ماهواره‌بر (یا هرچیز دیگری که بود) بسیار بزرگ بود. 75 درصد طول تصویر در چشمی 25 میلیمتر و تلسکوپ‌ها با فاصله کانونی 1200 میلی‌متر».

خط کم‌نورتر در نزدیک راس مخروط مربوط به رد ماهواره METEOR 2-20 است. به نظر می‌رسد که این پدیده که در ارتفاع بالایی از سطح زمین اتفاق افتاده، مربوط به یکی از ماهواره‌ها یا ماهواره‌برها باشد. نزدیک‌ترین پرتاب انجام‌شده متعلق به پرتاب یک ماهواره فوق‌سری جاسوسی ایالات متحده و یازده ماهواره دیگر بود که حوالی ساعت 2:09 بامداد جمعه از ایالات متحده پرتاب شد.

 

منبع:      http://www.khabaronline.ir

Posted on سپتامبر 14, 2012, in مشاهده یوفو در ایران. Bookmark the permalink. 23 دیدگاه.

 1. اون آزمایش روسیه نبود کاملا» هم معلوم بود نبود سمت پرتابی موشک شمال شرق بود پدیده خرداد درست در180 درجه عکسش اتفاق افتاد خود روسها هم طی بیانیه رسمی انکارش کردند واینکه زمانش هم کاملا» مغایر بود

 2. kase digei nazari dar morede in nadare? chon 2tashun benazar mirese kamelan moshabehe haman.mamulan ham modate ziadi mimunan va dar hale harekatan ta napadid mishan.aya payami dare?

 3. همون طور که خیلی وقت پیش گفتم این چرخش ها از پیش برنامه ریزی شده هستن و missed misslie lunch نیستن و 100% یک نوع تکنولوژی هست که ما از اون بی خبریم شاید هم می خوان موشک های خدشون رو در شرایط بحرانی بسنجن شاید هم یک نوع جا به جایی مکان به مکان به صورت مستقیم باشه

 4. بنده می خواهم تا حدی شما را در رابطه با این اشکال آگاهی دهم به این خاطر ما که ادعا می کنیم اگاه هستیم باید دیگران هم اگاه کینم و انسان های کم اطلاعتر و بی اعتقاد تر را از انچه انها را تهدید می کند آگهی دهیم.

  این پدیده های نورانی که هر از چند گاهی در جایی دیده می شود همگی دسیسه های شیطان هستند. مبادا فریب بخورید همیشه قبل از دخول شیطان ملعون به دنیای مادی علامت هایی از آسمان ظاهر می شود و این علامت ها خود را به صورت اشکال نوارانی شبیه بشقاب پرنده نشان می دهند. در حال حاضر با توجه به شرایط حساس سوریه و حمله ی تروریستی استکبار و غده سرطانی صهیونیسم بر علیه سوریه و وضع وحشتناک مردم در اثر رکود اقتصادی و فقر در آمریکا و اروپا، انها می خواهند دنیا را به ویرانه ای تبدیل کنند تا هر چه سریعتر ظهور شیطان ملعون را فراهم کنند و این اشکال که در چند وقت اخیر در خاورمیانه مکررأ دیده می شود همگی القائات شدید شیطانی استکبار و صهیونیسم منحوس بر علیه مردم خاورمیانه است و انها قصد دارند با این القائات شیطانی خاورمیانه را تبدیل به ویرانه ای کنند و اقدام به فتنه بین کشور های مسلمان کنند تا شیطان ملعون را از در دیگری وارد کنند و با نیرنگ او را ناجی مردم جهان معرفی کنند که به یاری حضرت حق تعالی تمامی نیرنگ های ان ها توسط اقدامات پیش گیرانه جمهوری اسلامی ایران و رهبر عظیم الشان انقلاب خنثی شده است.انشاءالله حقیقت این مطالب برای شما آشکار شود و خدای نکرده دچار کج فهمی نشوید.

  و من الله توفیق

  • اینو الان جدی گفتی؟!

  • شر نگو بابا ! ( حسين سالار )
   بدم مياد خر فرض مي كنين ملت رو !! كج فهم تويي با اون كسايي كه اين مزخرفات رو تو مخ تو كردن !
   تحولات سوريه ؟!!!! خفه بابا !

   • با تشکر از شما»mina» و جناب رامتین از ثبت این دیدگاه،،

   • دوستان اینجا رو کجا فرض کردید؟؟؟؟
    رامتین جان یه نگاهی به وبلاگت بزن…بعضی ها اینجا رو با جاهای دیگه اشتباه میگیرن…
    لطفا مودب باشید…و تحمل شنیدن نظر رو داشته باشید/ درست یا غلط
    موفق باشید.

  • کم دیگه چرت و پرت بگو چه چیزای رو به چه چیزایی ربط میده

  • من كه ميخكوب شدم با اين استدلال !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   با سلام

  • جناب سالار شما مجدداً اظهار فضل فرمودین!!!!
   من یکی که واقعاً از این توضیحات جنابعالی آگاه شدم! بله آگاه شدم که شما یک مشکل جدی روان پریشی دارید ، و تمام وقایع اطراف خود را در دو جهت دشمن»صهیونیست» و دوست «فلسطین» میبینید ، و پیشنهاد دوستانه بنده به شما جهت جلوگیری از حاد شدن قضیه مراجعه به پزشک می باشد ،
   توفیقتان میرسد!!!

 5. جدیدا چند نوع هواپیماهای بی سرنشین آزمایش شده که از یک موتور با سوخت جامد برای رسیدن به سرعت چندین برابر سرعت صوت استفاده میکنه و در ادامه از نوعی موتور جدیدی بنام اسکرام جت استفاده میکنه که سرعتش رو بین 6 تا 20 ماخ افزایش میده. این نوع هواپیماها تا الان آزمایشات کاملا موفقی رو طی نکردن و نهایتا تا 5 دقیقه دوام حرکتی داشتن.
  نوعی که به سرعت 20 ماخ میرسه میتونه مسیر نیویورک تا توکیو رو در 4 ساعت طی کنه که بی نظیره.
  یکی از مدلها که سرعت 5 تا 6 ماخ داشته تونسته در سقف پروازی بالا نزدیک مرز فضا آزمایش بشه.این نورها شبیه خروج گاز از پس سوز موتور اسکرام جت هست که احتمالا بازتاب نور خورشید رو باعث شده.
  کلیپهای زیادی از این آزمایشات در نت موجوده.نهایتا نسل جدید فضا پیماهای سرنشین دار تفریحی بزودی راه اندازی خواهد شد.
  حس این موتور جدید این هست که نیازی به حمل سوخت اکسیژن مایع نداره و حجم فضاپیما کاهش زیادی خواهد داشت.
  نیازی نیست که توضیح بدم که خطرات حمل اکسیژن مایع مانع از توریستی شدن اینگونه سفرها بود.
  توضیح بیشتر خواستین در خدمتم.

 6. حسین سالار shoma haleton bade..agha faghr koja bod? yek hozarome faghri ke ma to iran darim inja nadaran ..baba yekam beshin khabare doros bekhon ..internet ke dari boor search kon bebin chekhabare donya.be jaye farsnews khondano keyhan khondan tv ie irano negah kardan naya injori bego. moshkeleshoma adamye injori ineke faghat chizio ke mikhaino negah mikonin o mikhonin o ghabol mikonin? tahala shode beshini khabaraye keshvaraye kharejioo negah koni..in faghat mardome be mardome iran nist.mardom europao amrica ham hamin ghad sade lohan ..mishinan khabaraye khodeshono negah mikonan bavar mikonan..irani mibinan azash miporsan to ba shotor invar onvar miri? shoma metro darin? aksaye irano neshon midi bavareshon nemishe fek mikonan kharabas..baba toro khoda khodetono dorost konin.

 7. افاي حسين سالار مطمئني حالت خوبه بابا

 8. ناآگاه . بیسواد

  ممنون اقای سالار از این همه اطلاعات علمی و مهمی که دادین . خیلی استفاده کردم . حالا فممیدم که بشفاب پرنده ها شیطان هستند که ازجهنم میان . فکر کنم که بیشترشون تو فضا توسط پدافند پیشرفته پیامبران منحدم میشه . شما که میدونید و اطلاهات علمی زیادی دارید میشه بیشتر راهنمایی کنید . انشاالا خداوند علم بیشتری بر شما و خانواددتان نازل کند . چرا شیطان که این همه سلاح داره . نیرو داره . کاپیتان داره . خلبان داره ، کمک پرواز و مهماندار م برج مراقفبت . معاون و ریئیس و مدیربرنامه . تدارکات . ساختمان فرودگاه . حتما یک شهر بزرگ داره با کلی منابع و انرژی و……….. چرا چرا خودش حمله نمیکنه ؟؟؟؟ چرا ما (ایران) به اونا حمله ( تهدید ) نمیکنیم .
  چرا شیطان که این همه تکنولوژی داره شبا وقتی که مسلمانان خوابیدن یا رهبر عزیز مشلمانان جهان و یا مخالفانش خوابیدن نمیاد غیبشوم کنه و دزدشون ؟؟ شاید از پلیس 110 و کاراگاه ها میترسه که پیداش کنن و به …. بره . بالاخره یک کارهای اینجوری و ساده میتونه بکنه .
  شما که همه چی رو این همه خوب بلدی میشه یک کمکی کنی و نظریه بدی و آموزش که چی کار کنیم در کشور جمهوری اشلامی ایران کشور ناجی جهان . پایتخت روی زمین پیامبران به رهبری ، رهبر عظیم الشان انقلاب . بزرگترین اختلاس ها و دزدی های تاریخ بشری توسط سیستم و شبکه و همکاران و مدیران و نمایندگان اسلام و ناجیان جهان بوجود نیاد . و این همه زمین . ساختمان و برج نروند تو شمال تهران بسازن . اسراییل خودش زمین نداره پدر سوخته میاد میره تو شمال و کیش و تجریش جردن واسه کارمندای ……. خونه سازی میکنه .. ببخشید که بی ادبی کردم باشد که ما هم آگاه تر و با اعتقاد تر بشیم

 9. حرفای محسن جالب بود. با قسمت شترش کلی خندیدم. یاد دوازده سال پیش افتادم که یکی از آشناهامون رفته بود آمریکا گفته بود ما با الاغ این ور اونور میریم اونام باورشون شده بود کلی غصه خورده بودن که طفلی ایرانیا…

  ولی الان دیگه فکر نمی کنم اینجوری باشه. اسم ایران سر زبونا افتاده و دیگه همه مردم دنیا می دونن ایران کجاست و چطوریه

 10. چند وقته بطور مستمر شبکه هایی مانند History, Discovery sc, Natgeografic دارن راجه به بشقاب پرنده ها و رویت اونا صحبت میکنند امروز از تعدادی از آدمها که بشقاب پرنده هایی به شکل بوم رانگ یا سه گوش با نقاط نورانی را دیده بودند صحبت میکنند ، مانند همانی که در مقاله بالا آمده بود ،، اگر امکان ضبط و به اشتراک گذاری این برنامه ها وجود داشته باشد حتماً این کار را میکنم ….

 11. سالها پیش شاید حدود ۴۶› ۴۷سال پیش در منطقه گرمسار که ما زندگی میکردیم در اک شب تابستانی که آسمان پور ستاره و بسیار شفاف بود از منطقه شمال گرمسار که رشته کوهی به نام شمشیر کو است جسمی به صورت ماه به همان نسبت هم گرد از پشت کو نمایان شد و به شروح به بزرگ شدن کرد طوری که تقریبا قسمت بزرگی از آسمان به صورت ابر سفید پوشاند و تمام ستارهای پشت این ابر قابل دید نبودن ا بسیار ی از بچه ها و حتی بزگ سالان ترسیده بودن.. همن طور که بزرگ میشود از پایین که به صورت نیم دایره بود شروح به از بین رفتن میکرد و چیزی حدود ۱۵ ت ۲۰ دقیقه طول کشید تا از بین رفت .. هنوز بد از این سالها من نتونستم بیابم این چه بود ،، حتما کسی باید یادش باشد

  • سلام آقای مسعود
   من هم چنین واقعه ای را در حدود 40 سال پیش و در شمال تهران مشاهده کردم ولی شروع آن شبیه یک انفجار بزرگ بود در نقطه ای از کوه های شمال تهران بود. هیچ رسانه ای هم در روزهای بعد به آن اشاره ای نکرد.

 12. سلام دوست عزیز جناب اقای حسین سالار ان ها شیطان نیستند ان ها فرا زمینی ها هستند و این نور ها گودال های فضایی است که تا امروز اختر شناسان انهارا مورد بحث قرارداده و به این نتیجه رسیده اند که وقتی این گودال به وجود می ایند دوسر انها مانند مخروط بوده و کهکشان راه شیری را به کهکشان های دیگر ار تباط می دنهند و سفینه ی ادم فضایی ها بع وسیله ی اسن گودال ها که طول انها در مواقعی به 1000 هزاران کیلو متر میرسد باعث شده که ادم فضایی ها به وسیله ی این گودال در مناطق 1 امریکای جنوبی 2 ایتالیا 3فرانسه4 خاور میانه +مصر
  سفینه های خود را فرود می اورند
  که در چند جا دیده شدن صقینه ها و نور های رنگی گذارش شده

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: