مستند کاوش های باستانی از شبکه من و تو 1


مستند جذاب و دیدنی کاوش های باستانی از 13 شهریور تا 30 شهریور هر روز ساعت 13 از شبکه من و تو 1

اطلاعات بیشتر در سایت شبکه من و تو 1 :

http://manoto1.com/Shows/ancientdiscoveries/ShowSchedule

کاوش‌های باستانی – روبات ها

روبات‌ها. این همان واژه‌ای است که یادآور تصاویر فیلم‌های علمی تخیلی و چشم‌اندازی از آینده است.اما آیا به راستی باستانیان می‌توانسته‌اند در قرون گذشته ماشین‌هایی اتوماتیک با قابلیت برنامه‌ریزی اختراع کنند؟ماشین‌هایی به شکل و اندازه‌ی یک انسان واقعی.حیواناتی که به خودی خود حرکت کنند.هم‌اکنون، شواهد نشان می‌دهد که روبات‌های قدیمی، می‌توانستند بسیار واقعی‌تر از یک اسطوره باشند.

کاوش‌های باستانی – نبرد تروا

جنگاوری در دنیای باستان امری وحشیانه و خشونت بار بود، با این همه اشیاء گوناگون نشان می دهند که پیشپینیان برای پیروزی بر دشمن، همواره از تکنولوژیِ نظامیِ پیشرفته‌ ای بهره می‌گرفته‌ اند. آیا باستانیان واقعا تانکهای ضد محاصره و نارنجکهای دستی داشتند؟ آیا آنها از سلاحهای شیمیایی و تسلیحات بیولوژیکی استفاده میکردند؟این داستان معروفترین محاصره در تاریخ است- نبرد تروآ.درک عمومی ما ازدنیای باستان تمدنهایی با فرهنگ است که مردمانش غرق در فلسفه، علم و هنر بودند.با این حال، شواهد شگرف، اشکار میکند که انها در هنر جنگ نیز مجرب بودند واز زره های نظامی و سلاحهایی استفاده میکردند که آنها را تبدیل به نیروهای جنگنده هراس آوری مینمود.ارتش‌های عهد باستان، بسیار پیشرفته‌تراز تصور ما بودند و از ماشینهای جنگی مدرن استفاده میکردند و تاکتیکهای جنگی‌شان بی نظیر بود.افسانه ای ترین این نبردها در طول جنگهای تروآ رخ داد.

کاوش‌های باستانی – تسلیحات جنگی چین

https://i1.wp.com/manoto1.com/Images/Episodes/B836.jpg

  چینی‌های باستان اختراعاتی را به وجود اوردند که دنیا را برای همیشه تغییر داد. ماشین‌هایی در مقیاس و سطحی از پیچیدگی که برای هزار سال بی‌رقیب بودند. بسیاری از اختراعات انها تعریف جدیدی از مهندسی به وجود اوردند اما شاید ماندگارترین میراث انها در یک زمینه باشد. مجموعه‌ای از اختراعات تکنولوژیک در زمینه‌ی جنگ!چین با بیش از شش هزار سال قدمت یکی از باستانی‌ترین تمدن‌های زمین است و امروز به ارتش خود که بزرگترین ارتش دنیاست می‌بالد.۶۰ قرن سابقه‌ی نظامی، میراثی افسانه‌ای از سلاح‌های پیشرفته باقی گذاشته است. حال،اکتشافات نشان می‌دهند که بسیاری از چیزهایی که می‌پنداشتیم ما آنها را اختراع کرده‌ایم هزاران سال پیش وجود داشته‌اند. 

کاوشهای باستانی – دستگاه های مرگ آور باستانی

https://i1.wp.com/manoto1.com/Images/Episodes/B941.jpg

  تقریبا تمام تكنولوژی امروزی موجود روی كره زمین، مدیون منشاء اولیه اختراع آن است با یك هدف – جنگ نوآوری نظامی پیوسته از آخرین تكنولوژی‌‌ها بهره گرفته است و بیشتر سلاح های مرگ آور امروزی مدیون پیدایش خود توسط مخترعین دنیای باستان هستند .این داستانی است از دستگاه های مرگ آور دنیای باستان.مرگ در دنیای باستان واقعیتی معمول بود.باستانیان نسبت به ما دارای عقیده بسیار متفاوتی در رابطه با مرگ بودند ما دوست داریم فكر كنیم كه با آسایش خاطر پیر میشویم وبه سوی مرگ پیش میرویم در حالیكه مرگ برای باستانیان بسیار نزدیك بود. در جهانی كه مرگ یك حقیقت عادی بود دستگاه های طراحی شده برای كشتن ، بیشتر و بیشتر پیشرفته میشدند.كوره ها قربانیان خود را زنده زنده کباب می­کردند. دستگاه­های مخوف گردن­زنی، به سرعت به زندگی خاتمه می­دادند.آسمان خراش های اختراع یوحنا- از جمله بزرگترین دستگاه­های متحرک که تا به حال در تاریخ ساخته شده، توانایی از بین بردن صدها موجود زنده را در چند دقیقه داشتند،و دستگاههای مرگ آور باستان، میراث ترس خود را در دره ها و زمین‌ تا به امروز بر جای گذاشته‌اند.

کاوش‌های باستانی – ابر کشتی‌های چینی‌

  چینی‌های باستان دارای ابرکشتی‌هایی بسیار جلوتر از زمان خود بودند.سنگرهای نظامی با طول ۱۸۳ متر و توانایی حمل ۲۰۰۰ سرباز.منجنیق‌هایی که گلوله‌های مهلک سرخ و آتشین پرتاب میکردند.بسیاری بر این باورند که مهندسین دریایی چینی‌های باستان در زمینه‌ی صنعت کشتی سازی به حدی پیشرفته بودند که توانایی ساخت کشتی‌هایی با استحکام و بزرگی مورد نیاز برای عبور از میان اقیانوس آرام و کشف آمریکا ۷۱ سال قبل از کلمبوس را دارا بودند.تیم اکتشافات باستان، ابرکشتی‌های چینی‌ها را مورد مطالعه قرار می­دهد.

کاوش ها ی باستانی – ماشین‌ها

  باور معمول ما این است که ماشین‌هایی که به جهان امروز قدرت می‌بخشند، به دست ما و در عصر مدرن اختراع شده‌اند. اما ایا این حقیقت دارد؟ امروزه اکتشافات جدید از دنیای باستان ما را وا می‌دارد در مورد تکامل علم ماشین‌های مکانیکی بازنگری و تجدید نظر کنیم. و مواردی که اکنون در مورد باستانیان می‌دانیم موجب می‌شود به عقب برگردیم و کتاب های تاریخ را بازنویسی کنیم.هنگامی که اروپا در قرون وسطی غوطه می خورد ، چین باستان به عنوان ابرقدرت تکنولوژیک جهان حکمرانی می کرد.تنها اکنون شروع کرده‌ایم به کشف اینکه بسیاری از اختراعاتی که دنیای مدرن ما را شکل داده‌اند ریشه در این تمدن شگفت‌انگیز از شرق باستان دارند.ماشین‌های چرخدنده‌ای پیچیده که تولید محصول در مقیاس صنعتی را امکان‌پذیر می‌کردند…لرزه‌نگار‌های دقیق برای اشکار‌سازی زلزله‌ها…ماشین‌های حفاری که در جستجوی گاز طبیعی، صدها پا زیر سطح زمین را حفر می‌کردند.موتور کیهانی – یک کامپیوتر نجومی بسیار بزرگ که نه تنها زمان را اعلام می‌کرد، بلکه مسیر عبور سیارات و ستارگان را نیز پیش‌بینی می‌کرد.و حتی کوره‌های دمشی – با قابلیت ذوب فلز در مقیاسی که با دنیای مدرن قابل رقابت است.بعضی از این دستگاه‌ها به قدری پیجیده‌اند که طرز کار انها برای قرن‌ها به صورت یک راز باقی ماند.

کاوش‌های باستانی – ماشین‌های شرق

تمدن‌ های بزرگ قدیم، زیرساختار دنیای مدرن ما را شکل دادند. مصریان، یونانی‌ها و رومی‌ها به عنوان مهندسین، دانشمندان و محققین برجسته مورد تقدیر قرارمی­گیرند. اما کتاب‌ های تاریخ نگاهی اجمالی به دوره‌ ای از تاریخ اختراعات دارند که در آن تعدادی از متفکران بزرگ دنیای باستان، تغییراتی بنیادین در دانش علمی و تکنولوژیکی ایجاد کردند. این داستانی است باورنکردنی در باره­ی ماشین‌ های شرق. دنیای شرق در هاله‌ ای از رمز و راز پوشانده شده است، تاریخش اغلب در تاریخ غرب گم شده است. اما امروزه ما در حال کشف این واقعیت هستیم که علم و تکنولوژی که دنیای مدرن ما را شکل می­دهند ریشه در یک تمدن برجسته مربوط به دنیای شرق باستان دارد، بیش از ۱۰۰۰ سال قبل.به طور غیرقابل تصوری، آن­ها کامپیوترهای دستی باستانی داشتند که بسیاری از توانایی­های سیستم­های ناوبری ماهواره­ای مدرن را دارا بودند. ماشین­های عظیم­ الجثه­ به حرکت درآورنده­ ی آب که قدرت زمین را تحت کنترل درمی ­آورند تا کویرهای خشک را به شهرهای آباد و پر جنب و جوش تبدیل کنند. مهندسی پیچیده­ و دقیقی که اجزاء اصلی سازنده­ ی بسیاری از ماشین­های امروزی را توسعه داده است و محرک ایجاد تجهیزات جنگی، شامل یونیفرم‌ های ضد حریق، و حتی اولین زیر دریایی جهان، با توانایی نابود کردن کشتی‌های دشمن از فاصله هزار یاردی.

کاوش‌های باستانی – ابر کشتی‌های باستانی

تمدن مدیترانه باستان حول یک چیز متمرکز شده بود- دریا.اینکه چگونه مسافرت کنند، چگونه دادوستد کنند و اینکه در کجا بجنگند.اکنون، باستان­شناسان کشفیات شگفت‌انگیزی از ابرکشتی های عظیم الجثه بیان میکنند. بارکش های محموله­ های بزرگ، حامل­های سربازان و حتی نوع باستانی تایتانیک.این اکتشافات جدید باعث می­شود که برگردیم و نگاه دوباره ­ای به کتاب های تاریخ بی اندازیم و در مورد دانسته های خود از دنیای باستان، دوباره بیندیشیم.

کاوش‌های باستانی – ابر ناوگان ها

  در اعماق اقیانوس نسخه‌های خطی فراموش شده‌ای نهفته است در میان اختراعات دریایی در گذشته‌های دور ما.تیم اکتشافات باستان، متشکل از مدلسازها، جستجوگران زیر آب و کماندوهای برجسته دریایی در پی کشف دوباره این طراحی‌های نظامی گم شده هستند.آنان در حال انجام یک سری آزمایشات بسیار خطرناک میباشند.نتایج بدست آمده نشان میدهند که دستگاه‌های دریایی امروز بر اساس نقشه‌های طراحی شگفت‌انگیزی است که توسط مهندسین دریایی هزاران سال قبل تهیه شد.این، داستانی است از تکنولوژی دریایی باستان.

کاوش‌های باستانی – ماشین‌های نظامی باستانی

  بالیستیک عبارتست از مطالعه موشک‌ها، گلوله‌ها، خمپاره‌ها و راکت‌ها. هر چیزی که در خطوط جنگ میتواند شعله‌ور شود.فرض ما بر این است که این‌ها اختراعات با تکنولوژی بالا در زمینه ماشین‌های نظامی مدرن هستند.اکتشافات جدید، دانشمندان و مهندسین را بر آن میدارد که در مورد این ایده‌ها تجدید نظر کنند.شواهد جدید نشان میدهد که سلاح‌های بالیستیک هزاران سال پیش در میادین جنگ مورد استفاده قرار میگرفته است.با بازنگری شواهد، دانشمندان در حال رسیدن به نتایجی تکان‌دهنده هستند…این داستانی است از سوپربالیستیک‌های باستانی.

کاوشهای باستانی – ماشینهای جنگی

کمتر سلاحی وجود دارد که به اندازه ناو هواپیما بر از ابهت و ارزش برخوردار باشد. آنها بزرگترین ناوهای جنگی سطح دریا هستند که تا کنون ساخته شده و سمبل عصر جنگی مدرنند. اما هنوز، رازی در آنها وجود دارد. یکی از حساس ترین سیستم های آنها توسط ما اختراع نشده بلکه باز مانده ای از زمانهای باستان است. درواقع تکنولوژی نظامی در زمانهای باستان خیلی بیش از آنچه ما فکر کنیم پیشرفته و مرگبار بودند. پرتاب کننده های آتش با توانائی نابودی شهرها. سلاحهای شیمیایی که مستقیما در دهان سواره نظام دشمن اسپری میشد اسب هایی که تبدیل به اژدرهای جاندار میشدند. نمونه های اولیه منجنیق ها و کلیه تکنولوژی های زمینی که هنوز توسط نیروهای ویژه استفاده می شود.. با رمز گشایی از متون باستانی با ساخت نمونه های به اندازه واقعی و با استفاده از تصویر سازی سه بعدی بسیار پیشرفته، اسرار گمشده دنیای باستان برای ما روشن میشود.

کاوش‌های باستانی – نیویورک باستان

 تکنولوژی پیشرفته و افق بلند، نیویورک را در آینده شهری فوق العاده میکند.اکتشافات مهیج جدید آشکار میکند که طرحهای این مادرشهر میلیونی هزاران سال قبل وجود داشت. از ورزشهای خونریزی وحشیانه درپارک میدانهای مدیسون گرفته تا جشنهای میدان تایم در تقویم غول پیکر عصر حجر…شما به این کشف می رسید که همه چیزی که فکر میکردید در مورد بیگ اپل  میدانستید در حقیقت از نیاکان دور ما نشات میگیرد.این داستان خارق العاده نیویورک باستانی است.

کاوشهای باستانی – طب وحشت آور

هزاران سال است که اسرار طبی عهد باستان غیر قابل نفوذ باقی مانده اند. اما بزودی این اسرار دوباره کشف می شوند. گزارشاتی از درمان های تکان دهنده و وحشت آور، درمتون فراموش شده دفن شده اند. چگونه جراحان اینکایی برای نجات بیماران از مرگ حتمی، جمجمه انسان را با مته سوراخ میکردند؟ چگونه یک ماهی با قدرت یک تفنگ بی حس کننده، درد را از بین می برد؟ یک ابزارجراحی فوق العاده در جراحی یک شاهزاده باعجیب ترین جراحت وارده به سر در تاریخ، مورد استفاده قرار گرفت. برنامه کاوشهای باستانی آماده ورود به دنیای جالب توجه مارها، زالوها و پرتو های مرگ آور می شود تا رازی را کشف کند اینکه تمامی این روشها مؤثر بودند.

Posted on سپتامبر 3, 2012, in تاريخ مرموز. Bookmark the permalink. 4 دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: