سفر روح (7)


من در ابتدا که بررسی در برزخ را شروع کردم، موضوع گروه بندی ارواح را قبول نداشتم. تصور من این بود که روح ها پس از مرگ جسمی زمین را ترک می کنند و بدون هدف و برنامه ی خاصی در آن دنیا در گردش هستند اما اکنون به این نتیجه رسیده ام که جایگزینی ارواح در برزخ، بر اساس پیشرفت و آگاهی آنها صورت می گیرد.

سوژه ها وقتی در حالت خواب مصنوعی از «واحد اولیه» خود صحبت می کنند، منظورشان تعدادی از ارواح است که با هم در تماس مداوم و یا مکرر هستند، درست مثل اعضای یک خانواده در زندگی زمینی. این ارواح آنقدر به یکدیگر وابسته هستندکه تصور آن بر اساس روابط زندگی زمینی امکان پذیر نمی باشد.

تعداد بیشماری واحد اولیه، تشکیل یک گروه ثانویه را می دهد . هر گروه ثانویه را می توان به یک نیلوفر دریایی با برگ های بیشمار تشبیه کرد. هریک از برگ ها به منزله ی یک واحد اولیه است و تماس زیادی با سایر برگها ندارد.

هر واحد اولیه متشکل از سه تا بیست و پنج روح است. طبق اظهار سوژه ها حد متوسط تعداد اعضای هر واحد اولیه تقریباً پانزده روح می باشد و به آنها «دایره درونی» گفته می شود.

اتحاد و ارتباط بین اعضای یک واحد اولیه ابدی است.

این روح ها از لحاظ میزان پیشرفت هم ردیف هستند، اهداف مشترک دارند و همواره با یکدیگر در تماس می باشند، غالباً وقتی هم برای زندگی زمینی به دنیای خاکی می روند، با هم دوستان صمیمی و یا اعضای یک خانواده می شوند. معمولاً روحهایی که در زندگی زمینی خواهر و برادر بوده اند، در یک واحد مشترک برزخی با هم هستند ولی پدر و مادر غالباً با آنها نمی باشند.

آنها معمولاً در دروازه ی برزخ به استقبالمان می آیند ولی در مدت اقامت در آنجا خیلی همدیگر را نمی بینیم. جدایی والدین با فرزندانشان در برزخ بیشتر به این دلیل است که در روش آموزشی آنجا، افرادی همکلاسی می شوند که در آخرین زندگی زمینی خود از لحاظ سن و وضعیت اجتماعی سنخیت داشته اند.

سرعت یادگیری روح ها متفاوت است. بعضی ها تند تر و بعضی دیگر کندتر پیشرفت می کنند. وقتی میزان پیشرفت هر روح به حد مشخصی برسد، به علت ازدیاد انرژی فیزیکی اجباراً گروه مربوط به خود را ترک می کند. این گونه روح ها سپس واحد آموزشی مستقلی تشکیل می دهند و تحت نظر و سرپرستی راهنمایشان مجدداً به آموزش بیشتر می پردازند.

وقتی سوژه ای در خواب مصنوعی به حالت ابرآگاه می رسد، غالباً از آزادی حرکت و رفت و آمد به فضاهای دیگری که ارواح سطوح مختلف با هم معاشرت دارند و به گردش و تفریح می پردازند، صحبت می کند. در این مکان عمومی، روح ها به فعالیت های مختلفی مشغول می شوند.

بعضی ها با یکدیگر شوخی می کنند، گروهی حتی مهمان دعوت می کنند که بیاید و برایشان قصه و حکایت تعریف کند و آنها را سرگرم نماید، درست مثل نقالهای قرون وسطی.

سوژه ی دیگری می گفت که روحهای هم ردیفش خیلی علاقه دارند که یک عنصر روحی که او را «فکاهی» صدا می کنند بیاید و با کارهای بامزه اش آنها را بخنداند.

 تجربه ای که بارها توسط سوژه های مختلف بیان شده این است که روح ها گاهی برای تمرکز بیشتر انرژی فکری و ایجاد اتحاد واتفاق و هماهنگی بین خودشان، به طور حلقه ای، دایره وار دور هم جمع می شوند و به خواندن آواز دسته جمعی و همخوانی می پردازند. در این حالت همه ی سوژه ها نوعی ارتباط با قدرت برتری را گزارش می دهند.

گاهی اوقات وقتی روح ها دور هم جمع می شوند و تمرکز می دهند، نوعی رقص با وقار و با متانت را نیز بازگو می کنند که به صورت در هم آمیختن نورها و رنگهای مختلف به صورت بسیار زیبایی برایشان مجسم می شود. اشیاء مادی مانند قایق، حیوانات، ساحل دریا و مقبره ی مقدسین نیز گهگاه به نظرشان می آید. این تصاویر، مفاهیم وخاطرات خاصی از زندگی های متوالی زمینی را برایشان تداعی می کند.

هر روح، رنگ خاصی از خود ساطع می کند. روح های پیشرفته تر، رنگهای تیره تری دارند. بنفش، تیره ترین رنگ و نشان دهنده ی بیشترین پیشرفت روحی است. روح هایی که طول موج رنگ آنها سفید و یا شیری رنگ باشد، از انرژی ارتعاشی کمتر و لذا دانش پایین تری برخوردار هستند.

اگرچه تعداد روح هایی که به سطوح بالاتر می رسند، به تدریج کمتر می شود ولی صمیمیت و نزدیکی بین آنها کاهش نمی یابد.

http://reyhaaneh.blogfa.com/cat-2.aspx

Posted on ژوئیه 13, 2012, in سفر روح and tagged , , , . Bookmark the permalink. ۱ دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: