راز سر‌های بی‌بدن جزیره ایستر فاش شد +تصاویر


جزیره ایستر، جزیره افسانه‌های پر رمز و رازی است که به حقیقت تبدیل می‌شوند…
این خبر جالب است! با خواندن آن از خودتان می‌پرسید: چرا کسی تا حالا به این فکر نیفتاده است؟ این حفاری باستان شناسی چرا خیلی سال قبل انجام نشده است؟ و…

به گزارش همشهری آنلاین، بیش از 800 تندیس «سر انسان» در جزیره ایستر وجود دارد. کسی فکر نمی‌کرد که این سر‌های بزرگ دارای بدن بوده و یا ادامه‌ای در زیر خاک داشته باشند.

ولی در حال حاضر، گویا راز این سرهای عظیم از زیر خاک بیرون کشیده شده است. راز‌هایی که رسانه‌های جهانی را تحت شعاع خود قرار داده است. نکته اینکه، این جزیره یکی از مهم‌ترین راه‌های آبی بسیار دور در جهان است.

«جزیره ایستر» واقع درجنوب اقیانوس آرام با وسعت 64 مایل، مربع شکل است. شواهد باستان شناسی نشان می‌دهد، این جزیره توسط یک دریانورد هلندی به نام جاکوب روقون  Jakob Roggeveen در سال 1722 کشف شد و در آن زمان نژاد‌های مختلفی چون سرخ پوست با موهای سرخ و تیره پوست در آن زندگی می‌کردند.

در حال حاضر، «جزیره ایستر» یکی از جوان‌ترین سرزمین‌های مسکونی روی زمین است و بیشتر تاریخ‌اش مربوط به ساکنان سرزمین‌های جدا شده در خشکی است. این جزیره تقریبا نیمه راه میان شیلی و تاهیتی قرار دارد. عمدتا از سنگ‌های آتشفشانی ساخته شده است.

حفره باستان شناسان برای کشف بدن‌های پنهان
عمق حفاری را ببینید

 

آیا اینها ساخته دست بشر هستند؟

 ساختار‌های مرجانی کوچک در امتداد خط ساحلی وجود دارد که همین صخره‌های مرجانی با برش‌های زیبایی جزیره را از دریا جدا ساخته اند. بخشی از خط ساحلی این جزیره از گدازه و غارهای آتشفشانی تشکیل شده است.

ساکنان «جزیره ایستر» منزوی ترین جزیره جهان است. قبایل ساکن با نام راپونی با تحمل رنج‌های بیشمار چون؛ قحطی، گرسنگی، شیوع بیماریهای مسری، جنگ داخلی، یورش برای برده‌، استعمار، کاهش جمعیت و… هم اکنون به شهرت جهانی رسیده‌اند.آنها نام سرزمین خود، این مکان جذاب و مرموز را «ناف جهان» گذاره‌اند.

دانشمندان بر این باورند که راز‌های بیشماری در دل این جزیره خفته‌ است. سوال‌های بی پاسخی که چرا حدود 4000 هزار سال پیش، ساکنین جزیره ناپدید شده‌اند؟ و اینکه چه بر سر ساکنین جزیره‌ای که تندیس‌های عظیم سنگی برای خود ساخته‌اند، آمده است؟


بدن کامل یک انسان سنگی


مقیاس قد انسانی برای تخمین ارتفاع تندیس سنگی


پنهان در زیر ساختار مرجانی و گدازه‌های آتشفشانی

حال، بعد از گذشت سال‌ها، یک زن و شوهر باستان شناس به نام روتلیگ و یک گروه دیگر که ترجیح می‌دهند، ناشناس باقی بمانند، شروع به تحقیق و حفاری در این جزیره می‌کنند تا برای پرسش‌های بی پاسخ، پاسخی بیابند.

تحقیق و حفاری آنها منجر به کشف، بدن‌های این سرهای عظیم، تعداد بیشماری کتیبه و نوشته‌های باستانی، اسکلت اجساد کهن و… می‌شود.

این کشف بزرگ، هفته پیش با عنوان «مجسمه های جزیره ایستر دارای بدن هستند»، بر روی اینترنت قرار گرفت و همه را متعجب ساخت. چرا که این تندیس‌ها تنها به عنوان سر‌های بزرگ شناخته شده و معروف بودند.

برخی بر این باورند که ایجاد یک سونامی باعث به پایان رسیدن تمدن این جزیره شده است. گردشگران این جزیره هرگز فکر نمی‌کردند که زیر پایشان، گنج پنهان وجود دارد.

به نظر نمی‌رسد، این تندیس‌ها به خاک سپرده شده باشند. بلکه فرسایش و عوامل جغرافیایی باعث دفن آنها و ناپدید شدن ساکنین آنجا شده است.

این خبر می‌تواند، باور، واقعیت افسانه‌ها را در ذهن و وجود آدمی زنده کند. هنوز جزییات دقیق و بیشتری از این حفاری ارائه نشده است.

Posted on ژوئن 18, 2012, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 18 دیدگاه.

 1. بسیار جالب و البته غریب.
  فکر کنم این کشف تنها علامت سووال ها رو بیشتر کرده.

  ممنون

 2. راز سر‌های بی‌بدن جزیره ایستر فاش شد? تا آخر این مطلب رو خوندم هیچ فاش شدنی نیود!

 3. خیلی جالب بود مرسی،
  من کاملاً با محمد موافقم

 4. سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
  حمید آقا سری به سایتم بزن مطلب کاملا بکر رو ترجمه کردم فقط خوراک سایتهای اینجور اسرارآمیزی!!
  فوری

 5. سلام
  به این مطلب یه نگاهی بنداز شاید به درد بخوره
  http://blog.nojom.name/2012/06/blog-post_8517.html

 6. خبر بسیار عالی است ممنون
  100% کار انسان نیست

 7. تشکر جالب بود ولی رازشون هنوز کشف نشده

 8. سلام دوست عزیز
  برای منم جالب بود فک کنم اگه اینا رو اریک فون دانیکن ببینه حسابی خوشحال میشه
  نمیدونم خبر داره یا نه اگه خبر نداره که بهش خبر میدم
  اگه اطلاع تازه ای از این کشفیات بدست اوردی منو هم در جریان بزار ممنون

 9. یک سوال چرا کار میگین کار انسان نیست؟ چیز عجیبی توش نمی بینم کافیه چند تا سنگ تراش چند سال روش کار کنن تا این شکلی بشه ولی من موندم چرا صورتشون این شکلیه؟
  به نظر من دلیل ساخت این ها اینه که ما امروز این ها رو پیدا کنیم و زیر جزیره رو گشته و پیغام هایی که برامون گذاشتن پیدا کنیم

 10. با تشکر فراوان از ترجمه خوبتون.در پاسخ به دوستی که فرمودن چرا در اینکه این مجسمه ساخت انسان هستن شک و تردید است، باید گفت که امکان اینکه این مجسمه ها را انسان ساخته دور از ذهن نیست، مسئله اینه که اینها ساخته 4000 سال پیش(بطور تخمینی) هستند و اگر فرض رو بر این بگذاریم که در اون دوره پیشرفت ابزار در چه حدی بوده، اونوقت مسئله «دست ساخت» بودن این مجسمه های عظیم که تعدادشون هم بسیار زیاده توسط مردم آن روزگار کمی عجیبه. تعداد مردم راپانویی آنقدر نبوده که چندین سنگتراش بطور شبانه روزی این مجسمه ها را با ابزار ساده بسازند چون برای اینکار باید تا چندین سال کاری جز این نداشته باشند که این کمی بعیده. در ضمن شکل مربعی جزیره ایستر، فرهنگ و کتیبه های اون که هنوز با وجود مساعی بسیاررمزگشایی نشدند، و نیز ناپدید شدن ناگهانی مردم راپانویی، که منشإ اونها هم نامعلومه، و نیز جهت و فرم مجسمه ها که گویی، گروهی هستند که به نقطه مشخخصی در آسمان نگاه می کنند، شگفت آوره. در ضمن در پاسخ به دوستانی هم که گفتن این راز هنوز کشف نشده، باید گفت، حتی اگر کشف شده باشد هم، براحتی در اختیار عموم قرار نمی گیرد، اگر مختصری با فضای حاکم بر مجامع و گروههای علمی امروزی، علی الخصوص مربوط به کیهان شناسی، باستان شناسی و زیست شناسی بویژه ژنتیک، اشنایی داشته باشد، اولین چیزی که به چشم می خوره این مسئله هست که تحقیقات و کشفیات خاص علمی وجود داره که پس از گذر از صافیها وسدهای زیادی به اطلاع عموم میرسه، نتیجه برخی از اونها هرگز در معرض دید عام قرار نمی گیره و برخی از اونها تنها بخشی از تحقیقات رو منتشر می کنن. و متاسفانه بخش سوم که تاسف برانگیزترین بخشه، وارونه جلوه دادن حقایق علمی بنا به آن چیزی است که مصلحت علمی خوانده می شه. و اینها چیزی نیست مگر انحصار علم که بخشی از قدرت طلبی جهان امروز محسوب می شه.

 11. Manna جان با نظرت کاملآ موافقم

 12. خیلی جالب بود که تا حالا کسی متوجه این موضوع نشده بود!!!!11

 13. نفس قضيه پيچيده كه بود…بدتر شدش كه!!!

 14. حرف مانا رو در مورد رو راست نبودن مجامع علمی کاملا تایید می کنم. اصلا اومدم که در همین باره نظر بذارم دیدم قبل از من یکی دیگه گفته…
  ما همیشه آخرین نفراتی هستیم که از اخبار مطلع میشیم دستمونم به هیچ جایی بند نیست مگر اینکه از تو همینا یه باوجدان پیدا بشه که کله اش بوی قرمه سبزی بده و به طور ناشناس برخی اسناد رو تو وبلاگش بذاره تا مردم بدونن که اونم باز روش کلی بحثه که چقدر معتبر هست و اینا

 15. موضوع اينجا است كه تونستن ميتونيم امروزه با يك قلم فولادي 20 سانتي و يك چكش 500 گرمي اين كار رو ميشه انجام داد ولي خوب زمان زيادي لازمه بحث اينجا است كه چه استفاده اي داشته كه اينها ساخته شده باشند حتي اگه شما يك ريموت كنترل داشته باشي كه يك دگمه بزني يك دونه از اين مجسمه ها ساخته بشه مگه مريضي كه بياي و هي فرت و فرت بزني مجسمه بسازي؟
  اما يك سوال و خواهش ميكنم ادمین سايت اگر امكان دارد يك مطلبي پست كنيد در اين خصوص و دوستان مفصل بحث كنيم و اون اينه كه چرا اين ادم فضائي ها يا هر كس ديگه اين موجودي كه چندين هزار سال از انسان زميني تكنولوژيش جلوتره مياد تومصر اهرام را ميسازه ميره تو جزيره ايستر اين مجسمه ها رو ميسازه يا تو استون هيچ اون تنديس ها رو داره يا تو كاستاريكا گويهاي سنگي را ايجاد كرده و در مكزيك اون صورتك ها و سرهاي سنگي و در افريقا چه كارهائي و توليداتي كه همه ميدانيد بعد چه شده چه اتفاقي افتاده كه يكدفعه مثل تمدن آتلانتيس غيبشون زده رفتند كه رفتند براي چي چرا يك زماني انچنان حضور فعالي داشتند كه به بشر زميني عقب مانده كمك ميكردن و بعد حالا ديگه نه چرا ؟ بنظر شما چرا ؟؟؟

  • دوست عزیز کتاب کمشده انکی و کتاب پایان روزها راجع هبه اینها توضیح داده است . چند تا مطلب دیگر میگذارم بعد یک مطلب برای درج نظرات میگذارم.ممنون.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: