حتی روسها هم نمی دانند شی نورانی چه بوده است.


 

تردید تازه در مورد شیء نورانی/ شبکه تلویزیونی روسی: معلوم نیست موشک بالستیک باشد46

خبر وبلاگ – انتشار خبر و ویدئو در مورد شی نورانی در شبکه های اجتماعی و بدنبال آن در سایتها و خبرگزاری های رسمی، اذهان مردم را سخت به خود مشغول کرده است.

این موضوع باعث شد تا تازه ترین اخبار در این مورد پیگیری شود. به گزارش شبکه تلویزیونی روسی «راشاتودی» محافل علمی هنوز از واژه Unindentified flying object یا شی ناشناخته در آسمان یاد می کنند و روس ها هم نگفته اند موشک شلیک شده همان شی نورانی دیده شده توسط مردم  در ایران و لبنان و فلسطین اشغالی و ترکیه و … است.
برای خواندن و دیدن فیلم بحث برانگیزی که روسها آنرا از روی اینترنت محو کردند، اینجا را کلیک کنید.

 

حتی روسها هم نمی دانند شی نورانی چه بوده است!38

خراسانی، علیرضا – شی نورانی (نه اشیای نورانی که خیلی ها اشتباه نوشته اند) پنجشنبه شب در آسمان پایین قفقاز و شمال خاورمیانه از قبرس و لبنان و سرزمین های اشغالی گرفته تا مشهد و شیراز در ایران دیده شد.

اسرائیلی ها ترسیدند که نکند موشک ایرانی است (بعدا گفته شد این شی که به صورت حلزونی و از پایین به بالا دور خود پیچید و محو شد، در فاصله 200 تا 300 کیلومتری زمین بوده و مردم از شیراز در ایران تا قبرس و فلسطین اشغالی آنرا مشاهده کرده اند.
بیایید یک بار این خبر و فیلم شی نورانی که توسط اعضای شبکه های اجتماعی توئیتر و فیس بوک منتشر شد را با هم مرور کرده و خبر سایت راشا تودی روسیه را نیز مرور کنیم.
یکی از اولین خبرهای رسمی منتشر شده در مورد شی نورانی سایت اسرائیلی آهارانودز است. لبنانی ها و اسرائیلی ها اولین نفرهایی بودند که شی را دیده و به مقامات نظامی گزارش کردند.( لینک خبر را ببینید.) این خبر با علامت سوال است و گفته شده موجودات فضایی یا موشک بالستیک روسیه؟ در واقع از همان ابتدا نیز صراحتا گفته نشده که موشک بوده است.
جالب اینجاست که روسیه فیلم پرتاب موشک بالستیک را در سایت خود گذاشته (در این فیلم شکست و سقوط موشک پس ار پرتاب کاملا مشخص است)و چند دقیقه بعد از پرس و جوی اسرائیلی ها ، آنرا از روی سایت خود برداشته است.
According to a statement issued by Russia’s Defense Ministry, crews belonging to the army’s strategic missile division successfully test-fired a ballistic missile at 9:39 pm Moscow time. A video shot in the area the missile was fired from showed parts of the missile falling. However, the clip was removed a few minutes after being posted.
فیلمی که روسها در سایت خود گذاشته و بعدا آنرا برداشته و نابود کرده اند را اینجا ببینید.

 

همانطوری که در فیلم می بینید، موشک لحظاتی پس از شلیک سقوط می کند. در اینکه روسها دروغ گفته اند شکی نیست. تقریبا هیچ مقام رسمی روس نگفته که شی نورانی همانی موشک بالستیک است. این را ایرانی ها و … به نقل از منبعی که وجود نداشت نوشتند. منبع از روی هافینگتون پستی که اصلا خبری در آن وجود ندارد نقل قول شده و بعد متوجه می شویم که سایت اسرائیلی منبع موشک بالستیک بوده که آنهم از روی یک quote از سوی مقام اسرائیلی از روسیه نقل قول شده است. در واقع همه چیز بر مبنای غیر رسمی شکل گرفته و بعد سایتهای خبری آنرا جدی گرفته و نقل کردند. سپس روسها دیدند که بدون اینکه یک ریال خرج کنند، برای خود پپسی باز کرده و اتفاق مورد نظر را به نام خود جعل کردند. هم ژست نظامی گرفته اند و هم مانند همیشه با دروغگویی همه چیز را به نفع خود تمام کرده اند.
واقعیت از لحاظ نظامی چیز دیگری است. روسها بالستیکی که تست کرده اند برایشان خیلی مهم بود. اینکه پرتاب آن موفقیت آمیز باشد یا نه برای روسیه اهمیت استراتژیک داشته، چرا که قسمت  بزرگی از زراد خانه موشکهای روسیه از این نسل است و قرار بوده اگر این موشک پرتابش موفقیت امیز باشد، از آن تا سال 2019  استفاده شود تا بالانس نظامی روسیه با امریکا حفظ شود. حال اگر روسها اعلام کنند که شلیک آنها با شکست مواجه شده، به نفع امریکا می شود.
بنا براین چسباندن این شی نورانی به موشک بالستیک، باز کردن نوشابه به نفع روسها تلقی می شود که به هیچ وجه مبنای علمی ندارد. در سایت راشا نودی نیز این جمله آمده است:
The Russian Vesti-24 news channel quoted unnamed military officials as saying the missile hit the practice target despite the fact that it had an unusual flight trajectory.
این جمله می گوید از مقام روس پرسیده شده و این مقام شلیک  را تایید کرده در حالی که خط سیر موشک شلیک شده با شی نورانی با هم نمی خواند! یعنی شی نورانی با موشک شلیک شده در یک خط سیر نبوده است. ضمن اینکه شلیک از زمین تا فاصله 200 تا 300 کیلومتری با مکان شلیک موشک نیز با هم جور نیست.
البته در همین خبر راشا تودی آمده که برخی می گویند ممکن است انفجار ماهواره باشد و ..
اما از نگاه علمی واقعا نمی توان در حال حاضر مدارکی آورد که این شی چه بوده و به همین خاظر منابع رسمی خبری و علمی از واژه Unidentified flying object  استفاده کرده اند. این واژه در حال حاضر تنها واژه معتبری است که منابع علمی آنرا قبول دارند و حتی از بکار بردن واژه یوفو UFO بعنوان موجود (نه شی ) نیز ابا دارند. در همین سایت راشا تودی نیز علامت سوال همچنان وجود دارد و خود روسها نیز ضمنی قبول دارند که نمی دانند که این شی چه بوده است،(هیچ ارتباط مستقیمی بین شی با پرتاب موشک را نگفته اند)  آنوقت برخی پافشاری غیر علمی دارند که همچنان موشک بوده است!
منبع: خبر انلاین
Advertisements

Posted on ژوئن 11, 2012, in مشاهده یوفو در ایران. Bookmark the permalink. 33 دیدگاه.

 1. سلام
  جالب اینجاست سایت ناسا
  http://www.nasa.gov/news/index.html
  هیچ خبری از این قضیه نذاشته !!!!…

 2. هرچی که بوده،بی ربط به پدیده گذر زهره نیست.
  ضمن اینکه به شکل مسخره ای پخش زنده ناسا از استرالیا قطع شده بود.
  اینجا درباره ترانزیت و ظهور شیطان میتونین بخونین:
  http://venustransit.persianblog.ir/post/3

  • تاریخ مطلبو نگا در اون هیچ چیزی پیش بینی نشده در مطلبش از کلمه بنده حقیر خیلی استفاده کرده تا ذهن رو منحرف کنه سعی کرده از مدارک مهم سریع گذشت کنه که این عین اشتباه بودن گفته هاشو ثابت می کنه

 3. با سلام
  ماه پشت ابر نمی ماند

 4. کاملا مشخصه دروغ میگن .این وسط ایرانم از موقعیت سو استفاده کرد یه تیری زد . اما این شبیه گردابه .هیچ موشکی یک دفعه 90 درجه از حرکت موازی با زمین به سمت فضا نمیچرخه !

 5. سلام من دی شب قبل از گذاشته شدن این مطلب بعد از کلی تحقیق به همین تصائیر رسیدم داشتم اون ها رو تو قسمت نظرات می ذاشتم که وفکر کردم شاید اشتباه می کنم و فکر دیگران رو منحرف می کنم برای همین نظر رو نفرستادم و امروز به شکل خیلی عجیبی دیدم این مطلب گذاشته شده پس حالا به راحتی نظر خودم رو می نویسم :
  پس از مشاهده ویدئو های مربوط و مشابه در youtube متوجه شدم که این شیء همیشه پس از چرخش ناپدید می شه نه دور شدن بعضی ها به علت گرد بودن شکل فکر می کنند ساه چاله هست بعضی آقایون هم که فکر می کنند عاقلتر هستند می گند یه موشک خراب می شه و به دور خودش می چرخه تا اینکه به یک ویدئو می رسم که اگه بگردین و ufo black hole in sky رو توی youtube سرچ کنین بعد از نیم ساعت جست و جو به یک ویدئو می رسین که در اون جهت چرخش ناگهان برعکس می شه بله برعکس می شه !!!! متاسفانه باید به اون آقایون بگم که چرخش یک مرحله از پرتابه و به نظر من این چرخش فرکانس خاصی داره که محموله رو بین ابعاد منتقل می کنه !! نوری هم که داره به علت اینه که باید ارتعاش با فرکانس خاصی داشته باشه ولی به حر حال این یک موشک بالستیکه !!! ولی با کار کرد متفاوت که بعضی ها از جو زمین خارج می شن بعضی ها هم بین ابعاد تلپورت می کنن تجهیزات رو آمریکا به افغانستان منتقل کرده و این جا رو برای آزمایش انتخاب کرده فرانسه هم که بعد از این آزمایش در اخبار شنیدم که گفتن به علت بی فایده بودن (علت الکی یعنی از همون اول نمی دونستن فایده ای ندارن؟) سربازاشو تا 2 هفته دیگه خارج می کنه در واقع اینا این همه براش برنامه ریزی کرده بودن مطالب قبلی حاکی از سقوط شیء نورانی رو نگاه کنید این سقوط کرده ولی برای لو نرفتن همچین تکنولوژی مهمی به فکر نابودیش هم بودن و نگذاشتن دست کسی بهش برسه ! به حر حال این نظر منه ویدئو رو هم نذاشتم که خدتون تحقیق کنید شاید به نتایج دیگه ای رسیدین .

 6. در مورد چرخش زیاد موشک باید بگم که اگه به عنوان یکی از مراحل پرتاب باشه مشکلی نداره !
  با مشاهده ویدئو های مربوطه می شه دید که موشک به شکل چرخشش که نگا کرد می فهمید نیروی برایند روی موشک 0 می شه چون و حتی در اون حالت سقوط هم نمی کنه بلکه با شتاب تغریبا 0 به حرکت خودش ادامه می ده اگه هم سقوط کنه خیلی آهسته هست و تمام نیروی وارده بر اون نیروی جاذبه و اصطکاک هوا هست تازه شما پس از هر مرحله پرتاب قطع شدن لحظه ای دود رو می بینید که این رو همراه با چرخش به این منظمی نمی شه به عنوان یکی از مراحل از پیش تعیین شده در نظر نگرفت که تکراری بودن این پدیده به کنار و این همه فقط یک موتور در جلو و یکی هم در عقب موشک برای این کار لازمه که از اول هم تعبیه شده باشن دقیقا مثل چرخش تانک که با 2 تا زنجیر در جهت های مخالف می چرخه هیچ شکی توی موشک بودنش به علت شکل خاص کرحت و دودش نیست که مرحله های مختلف و مجزای پرتاب هم مخصوص موشک
  پس این قضیه ی چرخ 90 درجه مشکلی ایجاد نمی کنه ولی از پیش تعیین شده هستش و به هدف خاصیه که اینه نمیشه انکار کرد

 7. یه سوال برام پیش اومده، یوفو رو بیخیال!
  من نمی فهمم استفاده از عبارت » فلسطین اشغالی» به جای «اسرائیل» توی این مطالب چه معنی میده. من نه سیاسی هستم نه هیچ چیز دیگه. فقط میدونم کسایی میگن «فلسطین اشغالی» که با بشریت و آدما سر جنگ دارن و روزی چند گالون خون رو روی زمین میریزن. فلسطین اشغالی! ایران اشغالی! …عبارات آشقالی!
  انرژی منفی بعضی کلاماتی که به خورد ما دادن و ما بدون فکر بیان میکنیم به شدت روی ما اثر میذاره … حواسمون باشه.

 8. این ها شی ناشناخته نیستند بلکه یک مدل از راکت یا فضا پیمایی هستند که به صورت یک پروژه سری در اختیار دولت های آمریکا و روسیه قرار گرفته و اگر اغراق نباشه به نظر من این تکنولوژی رو از اشیاء ناشناخته گرفتند. فیلم های مشابه دیگری هم در کشور های نروژ چین استرالیا گرفته شده طی سال های 2011 و 2010 گرفته شده بود و همه قریب به اتفاق فکر می کردند که نوعی شی ناشناخته است ولی اکنون برای همه مبرهن است که این ها یک راکت یا موشک نوع پیشرفته می باشد که برای اهداف نظامی کاربرد دارد برای درک بهتر این دو کلیپ پرتاب این راکت ها که از زمان پرتاپ و لحظه ی آزاد کردن انرژی رو نشون می ده ببینید خودتون متوجه قضیه خواهید شد


 9. سلام، دیشب هم چند شیء نورانی در سوادکوه (مازندران) در نزدیکی زمین دیده شده که به گفته بعضی از ناظران تا 5 عدد هم تعدادشون می رسیده. اینهم لینک خبر:
  http://shiranealasht.blogspot.ca/p/blog-page_06.html

  • ممنون دوست عزیز .خبر جدیدی بود. با اجازه در وبلاگ درج میکنم.

   • خواهش میکنم، حتما اینکار را بکنید وخبر را پوشش بدین چون من اصلا دلیل این پنهانکاریها را نمی فهمم. اطلاغ رسانی بشه خیلی خوبه. ممنون

 10. سلام همه دوستان از مانور نظامی ایران گرفته تا پرتاب موشک بالستیک روسیه گفتند
  اما یادتون رفت دوستان دقیقا همون شب قرار بود چه اتفاقی بیوفته ؟؟؟
  اطلاع رسانی شده بود که ساعت بین 10:30 تا 11:30 به وقت ایران روی ماه لوگوی پپسی دیده خواهد شد ؟؟؟
  حالا این برای گمراه کردن مردم بوده یا نبوده در ایران هم مشاهده نشد اما چرا این همه تبلیغات روی سایت های مختلف بود ؟؟؟

 11. منم با امير موافقم.وقتي به اين جاي مطلب رسيدم ( فلسطين اشغالي) جا خوردم.بچه ها به هوش باشين.ما با كسي سر جنگ و جدال نداريم

 12. این جریان انتقال تجهیزات حجیم به شرق افغانستان توسط امریکا درست قبل از این جریان , با استفاده عملی از «ویمانا » همخوانی داره.

 13. با اجازه شما و برای اینکه این مضئع را به مطالبی شاید مهمتر بسط بدهم برای هم دلی و هم اوایی نکاتی را که به این گونه مطالب که روز بروز بیشتر خواهند شد مربوط میشود اندکی خواهم گفت با پدید امدن گیتی از دل یک ابر تقارن بی نقص بنابر قوانین محرز فیزیک کوانتوم و اصل عدم قطعیت و قانون دوم ترمو الکتریک بر انتروپی بیشتر (حیات وابسته به تغییر است و اگر ابر تقارن ثابت بماند هیچگاه تکامل موجودات زنده صورت نمیپذیرد و وجود نقص دلیل ادامه تکمیل است ) وچود مقدار ناچیزی از ماده در برابری با ضدماده چهان مادی راساخت و در کسری از ثانیه چهان وسعت یافت وقتی به هر دلیل حیات ( جالب است زیستشناسان حیات مینامندش دانشمندان اگاهی کل مذهبیون خدا مادیگراها طبیعت و…..) به یک بن بست گرفتار شود فورا نسخه هایی یا به زبانی دیگر سناریوهایی متفاوت نوشته میشود و ان متنی که در این تناقض راهبردی تر شود اجرا میشود در این پروسه تکاملی عصر ما به دلایل واضح بدجوری در مخمصه گرفتار شدیم و اگر هر چه زودتر راهی گشوده نشود بنابر قوانین ما در زیر پای خود له میشویم اصل عدم قطعیت مانند یک توالی فرکانسی به سر موج خود رسیده و تعدا د احتمالات را افزایش میدهد و فکر میکنم به لحاظ عدم احاطه این طفل نوپا ( انسان ) سرنوشتش از جای دیگری رقم بخورد اگر دقیقا به این سمفونی گوش بدهید نتهای جدیدی دارد نواخته میشود و من همچنان چشم در راهم ……تمام

 14. من هم گفتم که یک موشکه ولی نه از اون نوع چیزی که شما گذاشتی خیلی ظاهر پیچیده تری داره خوب نگاه کن وقتی حال منفجر شدن به پایینش نگاه کن انگاز یک شیء با چراغ های چشمک زن وجود داره ! به حر حال محث رو منحرف نکنیم این موشک بحث جدایی داره و از یک نوع دیگه هست

 15. پس نتیجه اینکه یک موشک امریکایی بده ، البته با تکنولوژی متفاوت ، درسته !!!

 16. دوستان عزیز این فیلمی که اینجاست (تو دیدگاه ها) مال موشک روسهاست که در اول این مطلب فیلم همزمان بودنش با اون نورگذاشته شده ربطی بو نور نداره . چون در موردش دوستان زیاد بحث داشتن . من نمی گم که این نور حتما چیز ناشناخته ای هست ولی این فیلم که در قسمت دیدگا ها هست اصلن دلیل قانع کننده ای نیست .در مورد ترانسپورت امریکایی هام ، که اگه با نیسان وانت می بردن کمتر تابلو نمیشد ؟

 17. اگه نیسان وانتو کسی ببره چی ؟ درزم فقط تو این سایت نیست تو خیلی از سایت های ایرانی گزارش دیده شدنش با ویدئو های مختلف وجود داره اونقدر زیادن که اگه بگردی پیدا کنی اصلا نمی تونی واقعه رو انکار کنه حالا من از خودت یه سوال دارم
  که بهش می گن برهان خلف !
  اگه می گی مال امریکا نیست پس می تونه یوفو باشه که باورش سخته و مدرکی وجود نداره اگه بگی مال روسه که نیست بحثشم شد ! اگه بگی مال عربستان یا افغانستان هست فکر نکنم که باورش کنه سعودی هست هم فک نکنم می مونه کشور های متحد اروپا که رئیس خدشونم آمریکا هست اگه کار اون ها باشه هم سفارش آمریکا هست اگه بگی مال ایرانه که اصلا توی ایران آتش بازی درست حسابی تا حالا دیدی که بگی این کار ایرانه ؟

  • سلام . من خودم هم نور رو دیدم . نه بحث انکار کردن نیست . فقط می گم یه فیلم گذاشتن که می گن این اثبات می کنه موشک روسها بوده من هم میگم با توجه به همزمانی ازمایش موشکی روسها و دیده شدن نور عجیب این فیلم دلیل کافی و قانع کننده ای نیست . تازه یه فیلم دیگه هم بود که دقیق نشون میداد موشک روسها اینور اسمون بود و نور عجیب هم زمان سمت دیگه اسمون بود که اثبات بر اینه که مال روس ها نبوده . گرچه به نظر من مال امریکایی ها هم نیست ، ولی برای رد ین موضوع دلایل بیشتری لازمه .

 18. فلسطين مسجد الا قصي معراج رسول الله صلي الله عليه وسلم

  ما كه با كسي جنك نداريم ولي اگربا هم اختلاف كرديم يكديكر را مي كشيم! بس بعد از اين بنويسيد فلسطين گمشده تا كسي نارحت نشه

 19. آقا رامتین . یه مطلب از مطالب قدیمی سایت هست به اسم : «پيشگويي سرخپوستان هوپی» گفتم بد نیست یه بار دیگه خودت هم یه نگاهی بهش بندازی . موارد جالبی توش هست .

 20. Babak A. Tafreshi

  این ابرهای مرموز در آسمان زمین چه هستند؟ آیا بیگانکان فضایی به ملاقات ما آمده‌اند؟! متاسفانه (یا شاید خوشبختانه) خیر! ابر مرموزی که در شب 18 خرداد در آسمان شب ایران و کشورهای خاورمیانه دیده شد مثل نمونه‌های دیگری که در این تصویر کنارهم گذاشته‌ام حاصل پرتاب موشک‌ها به فضاست. آنها گاهی بر اثر خطا در مراحل پرتاب و گاهی نیز در فرایند خروج سوخت اضافه از موشک در ارتفاعات بالا به وجود می‌آیند. وقتی در فضای بالای جو زمین رخ دهد با بازتاب نور خورشید از ابر در حال انبساط منطقه وسیعی روی زمین آن را می‌بینند. ابر اخیر نیز حاصل پرتاب موشکی از روسیه بود، حتی عجیب‌تر از آن در سال 2009 در شمال اسکاندیناوی با پرتاب موشک روسی دیگری دیده شد. برای اطلاعات بیشتر لینک‌های زیر حتما ببینید، ویدئوهای انتخاب شده نشان می‌دهند چگونه این ابرها در پی پرتاب یک موشک شکل می‌گیرند

  The bizarre cloud of 2012 June 7 in the night sky above the Middle East amazed people and made a lot of news. For all the fans of UFOs, unfortunately I have to say these are very well known phenomena related to launch of rockets, nothing to do with alien spaceships! Rockets that launch to the space often create these clouds in stunning forms and appear over a large area, sometimes because of failure in the launch or dumping out the extra fuel that creates the cloud. This image illustrates some of rocket-related bizarre clouds that appeared around the world in the recent years. Its very strange sighting when you see it first time, like my experience in 2007: http://www.twanight.org?ID=300282​3
  Reports of such sighting often appears on Spaceweather website. Here is one after the mysterious spiral-like cloud over northern Scandinavia in 2009 which turns out to be a failure missle rocket test from a Russian submarine: http://www.spaceweather.com/​archive.php?view=1&day=10&m​onth=12&year=2009 More about it: http://​blogs.discovermagazine.com/​badastronomy/2009/12/09/​awesomely-bizarre-light-sho​w-freaks-out-norway/
  The recent cloud over the Middle East was also related to a Russian rocket (now confirmed): http://www.huffingtonpost.com/​2012/06/07/​middle-east-ufo-video_n_157​9251.html About it in Persian: http://pourianazemi.com/ and http://khabaronline.ir/​detail/219097/science/​astronomy
  These videos very well documented how these clouds are created by rockets: http://youtu.be/​EQzja1WpZPc  http://news.bbc.co.uk/2/​hi/europe/8405481.stm

 21. دوستان عزیز این تنها تست موشکی بالاستیک روسیه بود که تو اسمون منفجر شد این چیز غیر عادی نبود

 22. ساعت 22:18 دقیقه شب گذشته شی نورانی در اکثر شهرهای ایران از جمله تهران، تبریز، همدان، شیراز، کرج، تهران، کرمانشاه، شاهرود و مشهد مشاهده شد که به باور متخصصان این پدیده ناشی از نشت سوخت از مخزن موشک است.

 23. دوستان عزیز من ساکن استان اردبیلم این حرف روسها وغیره یاوه گویی هستش راستشو بخواین بعضی شبا ما با دوستان بیرون شهر چادر میزنیم این پدیده الان یک ساله تو اردبیل داره اتفاق میفته من چندتا فیلم هم گرفتم جالب اینجاست که دوتا ازفیلمام یه جوری بودنانگار یه چیزایی تاثیر روش گذاشته بودن وکلا اونجایی کهباید شی توفیلمدیده بشه یه جوری بود منمهرچی به ایندوستام میگفتم باور نمی کردن ولی کمکم دارن باور میکنن

 24. …و ستاره­ ای دیده می­شود که مانند
  ماه نورافشانی می کند و سپس چونان مار در هم می پیچد تا جایی
  که نزدیک است دو سر آن به هم برسند
  عبارت بالا یکی از روایات مربوط به ظهور منجی است
  به نظرتون میتونه توصیفی از این اتفاق باشه
  لطفا خود عبارت را گوگل کنید

 25. اون شب من تو ارتفاعات سیاه کل بودم و در حال عکاسی از ستاره ها که این اتفاق افتاد نمیدونم بگم احساسم چی بود……چند تا عکس ازش گرفتم ….


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: