ساکسی هوامان (معماران غولپیکر یا سازندگان فرازمینی)


ساکسی هوامان  (معماران غولپیکر یا سازندگان فرازمینی)

 

یکی از شگفتیهای باستان شناسی امریکای لاتین, بنای اعجاب انگیز « ساکسی هوامان » میباشد . بنای که هر بیننده ای را به تحسین سازندگان ان وا می دارد . اولین سئوالی که با دیدن ان به ذهن می اید این است که با کدام قدرت و نیرو این سنگهای غولپیکر در کنار یکدیگر قرار گرفته است.؟ این همه زحمت طاقت فرسا برای چه اهدافی بوده است.؟ این سئوالها ابتدایترین پرسشهای است که دوستداران باستان شناسی اسرارامیز از خود میپرسند .

 

 

وزن بعضی از این سنگها به بیش از 300 تن میرسد . اینکه اینکاها با کدام قدرت و تکنولوژی توانسته اند این سنگها را روی هم سوار کنند کسی چیزی نمیداند .

قعله » ساکسی هوامان » در ارتفاع سه هزار متری بر فراز شهر » کوزکو » در  کشور پرو قرار دارد . این بنای حیرت انگیز متعلق به قوم » اینکا » میباشد . من نمیدانم ملاک انتخاب عجایب باستان شناسی چه چیز میباشد یا چه کسانی عجایب هفتگانه جهان را داوری کرده اند , اما دوستداران و علاقه مندان به اینگونه مباحث اگر واقعبینانه به این بنای باستانی بنگرند حتما قبول می کنند که این بنا براحتی میتواند یکی از کاندیدای عجایب باستان شناسی باشد . در اینکه » اینکا » ها این قعله را ساخته اند هیچ شکی وجود ندارد چون استفاده از بلوکهای مکعبی شکل که گوشه های انها صاف گردید مختص این قوم و یکی از ویژگی های شیوه ساختمانی این قوم اسرار امیز در سراسر منطقه تحت نفوذ انهاست . بالاتر از قعله یک دایره عظیم سنگی دیده میشود, میگویند این دایره سنگی در زمانهای قدیم به عنوان تقویم مورد استفاده قرار میگرفت . البته تفسیر دیگری هم وجود دارد.. این دایره سنگی ممکن است پی یک برج بزرگ بوده باشد .

بعضی از باستان شناسان عقیده دارند این دایره سنگی کابرد تقویم را برای اینکاها داشته است . اما پرفسور اریک فن دانکین اعتقاد دارد این دایره باند فرود ارابه های فضایی بوده است . هر چه باشد یا نباشد, اینکه این بناء به دست سرخپوستان اینکا ساخته شده باشد , معمای بی جواب برای نسل امروزست.

پس از عبور از شکافها و حفره های سنگی, به سکوها و پلانفرمهایی می رسیم و دفعتا» با تخته سنگها و صخره هایی عظیمی مواجه میشویم که با مهارت و استادی کم نظیری بریده شده و تراش خورده اند . اما در اینجا نظم و نظامی دیده نمیشود . نه دیوار ممتد و مشخصی بچشم میخورد و نه از بنایی که در ان تخته سنگها بطور مرتب بر روی هم چیده شده باشند . ( اگر به یک دیوار امروزی بنگریم اجرها با نظم خاصی بر روی هم چیده شده اند اما در ساکسی هوامان چنین چیزی مشاهده نمیشود .. سنگهای غول پیکر که با دقت بسیار بالا تراش خورده اما نامنظم چیده شده و بالا رفته است ) دیوارهای لخت سنگی روبروی هم ایستاده اند و رو به سوی یکدیگر شکم داده اند . پایه ها و دیوارهایی که با شیب و زاویه بسیار استادانه ساخته شده اند, ناگهان به صخره های طبیعی برخورده و به پایان میرسد . این صخره های تراش خورده قطعات کوچکی از یک موزائیک بزرگ اما ناشناس و غیر قابل توضیح میباشد . تمام بلوکهای سنگی تراش خورده اند . هیچکس نمیتواند ادعا کند که ایجاد این اضلاع مستقیم, این گوشه های راست و این سطوح صیقل خورده کار باد و باران است و میل طبیعت باعث گردیده تا این سکوهای عظیم سنگی با نظم خاص در دشت و صحرا مستقر شوند .

درست در پشت قلعه اینکاها, تخت سنگهای بزرگ و یکپارچه وجود دارد که معما را کامل می کند . وزن بعضی از این سنگها به بیش از 300 تن میرسد . هر بیننده ای با دیدن ان شگفت زده شده و در بحت و حیرت فرو میرود.!! ایا براستی این سنگها را انسانها جابجا کرده اند.؟ یا غولهای ناشناخته.؟ شاید کسان دیگر از سیارات دیگر .؟ سنگهای غولپیکری که با دقیقترین وجه ممکن تراشیده و اماده شده اند . در هیچ جا اثری از ملات – اعم از کچ یا گل و اهک و سیمان دیده نمیشود . برخی از این بلوکهای سنگی با مهارتی اعجاب انگیز و با دقت تمام کنار یکدیگر قرار گرفته اند بگونه ای که حتی نمیتوان ظریفترین تیغ را در میان درزهای ان قرار داد . چنان کامل بهم چفت و بس شده اند که باور کردنی نیست.!! این معماران باستانی این هنر اسرارامیز را از کجا اموخته اند.؟ با کدامین نیرو این بنا را خلق کرده اند.؟  مثلا در انجا یک بلوک 8 متری را می بینید که گویی از بتون ریخته شده است . سطح ان چنان صاف و تازه است که گویی همین چند هفته پیش قالب را از روی ان برداشته اند . اما این بلوک از بتون نیست بلکه مانند سایر سنگها از گرانیت ساخته شده است . کسی از نیت سازندگان این بنا خبر ندارد و نمیداند برای چه این سنگهای گرانیتی استخراج و سپس با دقت فراوان صیقل داده شده و از ان دیواری با این شکل و شمایل عجیب شکل گرفته است . پرفسور » اریک فن دانکین » تئوری جالبی را مطرح می کند . او میگوید : این مکان برای فرود ارابه های پرنده یا همان بشقابهای پرنده طراحی شده است . بخصوص این بنای دایری شکل محل فرود این ارابه ها بوده است . هر چه باشد یا نباشد » ساکسی هوامان » یکی از هزاران معمای بی جواب عجایب باستان شناسی است . انچه مسلم است در این کوهستان مرتفع کسی وجود داشته که صخره ها و سنگهای غولپیکر در دستهای توانای او , چون موم نرم و شکل پذیر بوده است . در اینجا موجودات ناشناسی وجود داشتند که توانایی تکنولوژیک و دانش فنی مورد نیاز برای بریدن و تراش دادن صخره های گرانیتی عظیم را دارا بودند . شاید برای پیدا کردن جواب مناسب که انها این قدرت را از کجا بدست اورده اند یا برای چه این بنای شگفت را خلق کرده اند, باید در انتظار نشست . شاید تکنولوژی اینده بتواند جواب این سئوالها را به نسل پرسشگر بدهد .

منبع:   http://yahoo2.blogfa.com

Advertisements

Posted on آوریل 27, 2012, in فرازمینی ها در زمانهای کهن. Bookmark the permalink. 24 دیدگاه.

 1. من فكر مي كنم يك زماني نيروي گرانشي زمين كمتر بوده يا اينكه يك نوع انرزي يا يك نوع خاصيت فرازميني در جسم انسان يا يك نوع علم فرازميني در بين انسانها قديم موجود بوده البته بعضي ها معتقدند كه قبلا انواع انسانها غول بيكر هم وجود داشته اند.

 2. عالی بود، طبق معمول

 3. جالب بود

  اينهم يه راديوي اينترنتي كه در مورد شگفتيها و افشاي رموز گذشته صحبت ميكنه

  http://www.radioefsha.com

 4. با تشکر جالب بود

 5. بسیار عالی بود
  ما انسانها تنها نیستیم شاید در آینده به جواب های زیادی برسیم

 6. این هم مطلبی دیگر در مورد » اینکاها »

  رشته‌ نخهاي پر از گره برجاي مانده از قوم اينكا در مكزيك كه به طرز خاصي آرايش داده شده‌اند، سالهاست كه مردم شناسان را دچار حيرت و شگفتي كرده است،اما اكنون به نظر مي‌رسد كه محققان در آستانه كشف اين راز چند صد ساله هستند. رشته نخهاي پر گره اينكاها كه» خيپو» ‪ ناميده مي‌شود متشكل از يك رشته نخ اصلي است كه به صورت طاق نصرت قرار داده شده و از آن هزاران رشته فرعي به صورت عمودي آويزان است و بر روي اين رشته‌هاي فرعي شمار زيادي گره به صورت دانه‌هاي تسبيح جاي گرفته است. باستانشناسان در حدود ‪ ۶۰۰نمونه از اين نوع خيپوها را در اختيار دارند كه اغلب متعلق به قرون پانزدهم شانزدهم ميلادي هستند اما عمر برخي از آنها نيز به هزار سال بالغ مي‌شود. اسناد برجاي مانده از استعمار گران اسپانيايي حكايت از آن دارد كه از خيپوها براي ضبط اسناد مربوط به مكاتبات و مراسلات و صورت حساب مخارج و هزينه‌ها استفاده مي‌شده است،اما براي محققان روشن نبود كه اطلاعات روي اين رشته‌هاي پر از گره را چگونه بايد قرائت كنند. اينكاها سيستم كتابت پيشرفته‌اي در اختيار نداشته‌اند. به نوشته هفته نامه علمي ساينس اكنون انسان شناسي به نام گري اورتون ‪ با همكاري رياضي داني به نام كري برزاين ‪ هر دو از دانشگاه هاروارد ، مدعي شده‌اند كه يك گام به حل اين معما نزديكتر شده اند. اين دو محقق اطلاعات مربوط به تعداد رشته‌هاي فرعي، جاي گره‌ها و شمار آنها را در هر رشته ودر خيپوهاي متعددي كه در سال ‪۱۹۵۶و در اجرای حفاري در يك منطقه در پرو نزديك مرز باليما بدست آمد،در يك بانك اطلاعاتي كامپيوتري جا ي دادند و با بررسي اين اطلاعات نتيجه گرفتند برخي از خيپوهاي كوچكتر، نوعي دفتر حسابداري دوبل براي تطبيق دادن اطلاعات مندرج بر روي رشته‌هاي ديگر بوده است . به گفته اين دو محقق حسابداران محلي در تمدن اينكا مخارج منطقه مربوط را خود جمع مي‌كردند و به مقامات بالا دست تحويل مي‌دادند و اين مقامات نيز خلاصه‌اي از آنها را به مسوولان بعدي و آنها نيز به صورت تا بالاترين مرحله، عمل مي‌كردند . در هر مرحله، جمع اطلاعات قبلي به صورت يك گره روي رشته تازه ظاهر مي شد و سپس اطلاعات مرحله جديد به آن افزوده مي‌گرديد.

 7. اگه میشه یه عکسی از این بنا بذارین. هیچ منبعی نیست که بشه بیشتر در این باره دونست؟

  بعضیا اعتقاد دارن که این سنگ ها رو مثل بناهایی که الان با جرثقیل می سازن از پایین به بالا نمی ذاشتن بلکه از بالا به پایین بنا رو می ساختن و بعد کم کم شن ها رو کنار می زدن و بنای اصلی خودشو نشون میداده. یا سنگ ها رو با سطح شیب دار از روی شنهای لغزنده به بالای ستونها انتقال می دادن.

 8. سلام رامتین جان . من برگشتم و ماشاللا انقدر تو این مدت پر کار بودی که موندم از کجا شروع کنم. گوش به فرمانم.

 9. خیلی خوب بود. بیشتر بنویس دوست عزیز کم کار شدیا

 10. چرا اينقدر دير اپديت ميشين قبلا يكي از پركارترين ها بودين
  رصد گر دايمي و هر روز وبلاگ

 11. زمانیاندیشمندی گفت میاندیشم پس من هستم ….ما به دنبال حقیقت وچودی خویش میگردیم از اغاز تا امروز و هرروز افسوس که مدتها است وبلاگتان را خالی از خبری تازه میبینم دربهاری که ماا منتظر همه چیز هستیم و شاید هیچ نمیابیم و این دو سه جمله شما موتوری برای اندیشیدن در باره انچه روزمرگی خوانده میشود است .. دریغ که نگویید و نگوییم که بزرگترین اندیشمندانان عصر ما همه به این نتیجه رسیده اند که زمان ما اغاز تحول اساسی است که بشر را از انچه که تا بحال بوده جدا میکند و سر بزنگاه تاریخی خود نشسته است و چشم در راه است … شاید گودویی هرگز نبوده که در راه باشد .. اما مطمئنا ما به اخر شیب تکاملی خویش میرسیم واین انکار ناپذیر است با دانستن … مشاهده گر توان تغییر میابد و اگاهی نردبان تکاملی بشر خواهد شد زمان ابستن غریبی است ….سنگینی جهش را هر روز بیشتر احساس میکنم و این همان سرچشمه حیات خواهد شد …

 12. ممنون دستتون درد نکنه ………..

 13. یوفوجان خیلی وقته مطلبی قرار ندادی دیگه موجودات فضایی وارواح حال وحوصله سر زدن به ادمها را ندارن

 14. درود, ناراحت نشیدها , ولی با این وضعیت در سایت را ببندید بهتره ما هم تکلیفمان را میدونیم از فیوریت پاکش میکنیم.
  پاک تعطیل کردید زدید تو خاکی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: