رویت بشقاب پرنده های فرازمینی بر فراز عباس آباد تهران – سال1365


به گزارش “ایران” افکار عمومی در امریکا کنجکاو شده از اسرار اشیای پرنده ناشناس سر در بیاورند. بسیاری از مردم با ارسال طوماری از دولت خواسته‌اند قانون سری بودن تحقیقات فضایی را لغو کند و همه را در جریان مسائل مربوط به بشقاب‌های پرنده قرار دهند. در دهه‌های چهل و پنجاه نیز با ظاهر شدن اشیای نورانی ناشناخته در آسمان ایران، بحث‌های داغی در محافل علمی کشور درگرفت و مدت‌ها کنجکاوی مردم را برانگیخته بود.
یک بار واقعه عجیبی در آسمان حوالی تهران اتفاق افتاد که روزنامه‌های کیهان و اطلاعات گزارش‌های هیجان‌انگیزی درباره پرواز بشقاب‌های پرنده منتشر کردند. در این واقعه که نیمه‌های شب اتفاق افتاد چند هواپیمای جت مجهز به موشک‌ چند شیء پرنده ناشناس را در آسمان تهران تعقیب کردند که این تعقیب و گریز تا حوالی کویر قم ادامه یافت.
یکی از این خلبانان جت می‌گوید: از پایگاه هوایی به پرواز درآمدیم و در آسمان شهر ری بود که به دو بشقاب پرنده نورانی رسیدیم. من و دوستان خلبانم با فاصله چندصد متری این دو شیء ناشناخته را تعقیب کردیم و هر چه سرعت می‌گرفتیم آنها هم بر سرعت‌شان می‌افزودند. این تعقیب و گریز تا حوالی دریاچه نمک قم ادامه داشت که ناگهان هر دو شیء ناشناس ناپدید شدند و به ما دستور داده شد که به پایگاه برگردیم.
در سال ۵۴ نیز عکس‌های یک جوان تهرانی که از بشقاب پرنده‌ها در تپه‌های عباس آباد تهیه کرده بود، در روزنامه‌ها چاپ شد که سبب هیجان‌ عمومی شد.
ماجرا از این قرار بود: یک جوان تهرانی در سکوت و خلوت سحرگاهی پارک جنگلی عباس‌آباد با صحنه هیجان‌انگیز و تکان‌دهنده‌ای روبه‌رو می‌شود، پرواز بشقاب‌های پرنده بر فراز تپه‌های عباس‌آباد…
دکتر داریوش ادیب متخصص شیمی و سنگ‌های قیمتی و صاحب تألیفات بی‌شمار علمی و یکی از کارشناسان «UFO» (اشیای پرنده ناشناخته) در پیش‌گفتار کتاب خود به نام «اسرار بشقاب‌های پرنده» می‌نویسد: در سال ۱۳۶۵، روزی جوانی نزد من آمد و با هیجان فراوان از حضور بشقاب‌های پرنده در محوطه پارک جنگلی عباس‌آباد تهران خبر داد. او اصرار داشت که در ساعت‌های اولیه صبح چند بشقاب پرنده در آنجا دیده و از چند شاهد نیز برای ارتباط ادعای خود نام می‌برد…
با سؤال‌هایی آمیخته به ناباوری و تمسخر با او برخورد کردم و قاطعانه گفتم مقوله بشقاب‌های پرنده، ساخته و پرداخته ذهن دانشمندان امریکایی بعد از جنگ جهانی دوم است.
دکتر ادیب در ادامه می‌نویسد: فردای آن روز، آن جوان با حالتی عصبی، ادعای خود را با این عبارت که «امروز هم آنها آمدند» تکرار کرد و من برای خاتمه دادن به این بحث از او خواستم برای صحت حرف‌هایش بهتر است از بشقاب‌پرنده‌ها عکس بگیرد.
دکتر داریوش ادیب می‌گوید: «در دوران تحصیل در امریکا، خوانده بودم که دو روز پی‌درپی بشقاب پرنده‌ای در حوالی نقاط مهمی چون نیروگاه‌های اتمی یا مراکز رادیو تلسکوپ‌های عظیم در پرواز بودند، اما هرگز نشنیده بودم که بشقاب‌ پرنده‌ای چند روز متوالی در محلی آن هم در آسمان تپه‌های عباس‌آباد آمد و رفت کرده باشد.»
دو روز بعد همان جوان با دو حلقه فیلم و در حالی که از شدت هیجان می‌لرزید، به دیدار دکتر ادیب می‌آید و با لکنت زبان می‌گوید: «آنها … دوباره آ… مد…ند… از آن….ها فیلم گرفتم.»
دکتر ادیب این گونه ادامه می‌دهد:
«هنگامی که عکس‌های چاپ شده را دیدم، با وجود دلایل حیرت‌انگیزی که در آنها وجود داشت، اصالتشان باور کردنی نبود…
با گذشت دو سال از این ماجرا روزی از پارک جنگلی رد می‌شدم، به تعدادی باغبان برخورد کردم و ضمن حرف زدن با آنها، ماجرای بشقاب‌پرنده را پیش کشیدم و با کمال تعجب یکی از باغبان‌ها به توصیف روزهایی پرداخت که جوان مورد بحث، بشقاب‌پرنده‌ها را در تپه‌های عباس‌آباد دیده و عکس گرفته بود.»
به گفته دکتر ادیب برخی از عکس‌های جوان ایرانی همراه با تأییدیه کارشناس لابراتوار کداک در انگلیس در شماره سپتامبر ۱۹۹۰ مجله FSR به چاپ رسیده است. ماجرای جوان ایرانی باعث شد تا دکتر داریوش ادیب با علاقه‌مندی به بحث بشقاب‌پرنده، خود در زمره کارشناسان زبده مطالعات اشیای پرنده ناشناخته «UFO» درآید.

صحبتهای دکتر داریوش ادیب از حضور بشقاب پرنده در آسمان تهران

عجیب و غریب | صحبتهای دکتر داریوش ادیب از حضور بشقاب پرنده در آسمان تهران افکار عمومی در امریکا کنجکاو شده از اسرار اشیای پرنده ناشناس سر در بیاورند. بسیاری از مردم با ارسال طوماری از دولت خواسته اند قانون سری بودن تحقیقات فضایی را لغو کند و همه را در جریان مسائل مربوط به بشقاب های پرنده قرار دهند. در دهه های چهل و پنجاه نیز با ظاهر شدن اشیای نورانی ناشناخته در آسمان ایران، بحث های داغی در محافل علمی کشور درگرفت و مدت ها کنجکاوی مردم را برانگیخته بود.

صحبتهای دکتر داریوش ادیب از حضور بشقاب پرنده در آسمان تهران

یک بار واقعه عجیبی در آسمان حوالی تهران اتفاق افتاد که روزنامه های کیهان و اطلاعات گزارش های هیجان انگیزی درباره پرواز بشقاب های پرنده منتشر کردند. در این واقعه که نیمه های شب اتفاق افتاد چند هواپیمای جت مجهز به موشک چند شیء پرنده ناشناس را در آسمان تهران تعقیب کردند که این تعقیب و گریز تا حوالی کویر قم ادامه یافت.

یکی از این خلبانان جت می گوید:

از پایگاه هوایی به پرواز درآمدیم و در آسمان شهر ری بود که به دو بشقاب پرنده نورانی رسیدیم. من و دوستان خلبانم با فاصله چندصد متری این دو شیء ناشناخته را تعقیب کردیم و هر چه سرعت می گرفتیم آنها هم بر سرعت شان می افزودند. این تعقیب و گریز تا حوالی دریاچه نمک قم ادامه داشت که ناگهان هر دو شیء ناشناس ناپدید شدند و به ما دستور داده شد که به پایگاه برگردیم.

در سال 54 نیز عکس های یک جوان تهرانی که از بشقاب پرنده ها در تپه های عباس آباد تهیه کرده بود، در روزنامه ها چاپ شد که سبب هیجان عمومی شد.

ماجرا از این قرار بود:

یک جوان تهرانی در سکوت و خلوت سحرگاهی پارک جنگلی عباس آباد با صحنه هیجان انگیز و تکان دهنده ای رو به رو می شود، پرواز بشقاب های پرنده بر فراز تپه های عباس آباد…

دکتر داریوش ادیب متخصص شیمی و سنگ های قیمتی و صاحب تألیفات بی شمار علمی و یکی از کارشناسان «UFO» (اشیای پرنده ناشناخته) در پیش گفتار کتاب خود به نام «اسرار بشقاب های پرنده» می نویسد:

در سال 1365، روزی جوانی نزد من آمد و با هیجان فراوان از حضور بشقاب های پرنده در محوطه پارک جنگلی عباس آباد تهران خبر داد. او اصرار داشت که در ساعت های اولیه صبح چند بشقاب پرنده در آنجا دیده و از چند شاهد نیز برای ارتباط ادعای خود نام می برد…

با سؤال هایی آمیخته به ناباوری و تمسخر با او برخورد کردم و قاطعانه گفتم مقوله بشقاب های پرنده، ساخته و پرداخته ذهن دانشمندان امریکایی بعد از جنگ جهانی دوم است.

دکتر ادیب در ادامه می نویسد:

فردای آن روز، آن جوان با حالتی عصبی، ادعای خود را با این عبارت که «امروز هم آنها آمدند» تکرار کرد و من برای خاتمه دادن به این بحث از او خواستم برای صحت حرف هایش بهتر است از بشقاب پرنده ها عکس بگیرد.

دکتر داریوش ادیب می گوید:

«در دوران تحصیل در امریکا، خوانده بودم که دو روز پی در پی بشقاب پرنده ای در حوالی نقاط مهمی چون نیروگاه های اتمی یا مراکز رادیو تلسکوپ های عظیم در پرواز بودند، اما هرگز نشنیده بودم که بشقاب پرنده ای چند روز متوالی در محلی آن هم در آسمان تپه های عباس آباد آمد و رفت کرده باشد.»

دو روز بعد همان جوان با دو حلقه فیلم و در حالی که از شدت هیجان می لرزید، به دیدار دکتر ادیب می آید و با لکنت زبان می گوید:

«آنها … دوباره آ… مد…ند… از آن….ها فیلم گرفتم.»

12440297749180773899

86864974024613612552

دکتر ادیب این گونه ادامه می دهد:

«هنگامی که عکس های چاپ شده را دیدم، با وجود دلایل حیرت انگیزی که در آنها وجود داشت، اصالتشان باور کردنی نبود…

با گذشت دو سال از این ماجرا روزی از پارک جنگلی رد می شدم، به تعدادی باغبان برخورد کردم و ضمن حرف زدن با آنها، ماجرای بشقاب پرنده را پیش کشیدم و با کمال تعجب یکی از باغبان ها به توصیف روزهایی پرداخت که جوان مورد بحث، بشقاب پرنده ها را در تپه های عباس آباد دیده و عکس گرفته بود.»

به گفته دکتر ادیب برخی از عکس های جوان ایرانی همراه با تأییدیه کارشناس لابراتوار کداک در انگلیس در شماره سپتامبر 1990 مجله FSR به چاپ رسیده است. ماجرای جوان ایرانی باعث شد تا دکتر داریوش ادیب با علاقه مندی به بحث بشقاب پرنده، خود در زمره کارشناسان زبده مطالعات اشیای پرنده ناشناخته «UFO» درآید.

Advertisements

Posted on ژانویه 10, 2012, in مشاهده یوفو در ایران. Bookmark the permalink. 14 دیدگاه.

 1. یادم میاد تو مقاله ای که مجله های اون زمان از داستان این جوان نوشتند عاقبت خوبی براش پیش نیومد

 2. جالب بود ممنون

 3. یعنی چی عاقبت خوبی براش پیش نیومده .کشتنش ؟

 4. طرف فیلم کرده همه رو.عکسهار رو دیده به اصالت اونها هم پی برده اما دو سال بعد ، اونهم اتفاقی رد میشده یه تحقیقی هم کرده

 5. سلام آقا رامتین
  آقا کارت خیلی درسته ایولا داره , البته ما یکم حواسمون پرت بود اون روز 30 سال پیش رو گفتیم پارسال !!
  یوفوها انگار سر ما هم بلا ملا آوردند 😛

 6. با سلام اقای مهدوی تابستون تونستی بری ترکیه برای تحقیق درباره اب مقدس و نتیجه چه شد ///در ضمن یه مستند عالی توی بی بی سی دیدم درباره نویسنده کتاب فیزیک غیر ممکن تو اون درباره ابر رسانا و کوانتوم و سفر به کهکشانها صحبت میکردرامتین اگه خواستی بگو تا برات بفرستم با پست سرعت اینترنتم فاجعه باره

  • سلام

   آقا محمد میشه ازتون خواهش کنم که اون مستند رو برای من پست کنید!؟

   حاضرم ازتون بخرمش (اون نویسنده که میگید پروفسور کاکو هستند)

   اگه میشه اطلاعاتی در مورد این مستند (به طور مثال مدت زمانش) و اگه مجانی نمیفرستید قیمت پیشنهادیتون رو برام بفرستید تا ازتون بخرم

   ایمیل من: smart00boy@gmail.com

   ممنون

 7. این بشقاب پرنده ها ی استکبار حهانیست که به قصد جاسوسی بر فراز میهن اسلامییمون به پرواز در می یان. ما هم توانسته ایم به این تکنولوژی دست پیدا کنیم و در اینده ای نه چندان دور به تکنولوژی پیشرفته مانند سفر به کرات با استفاده از کمترین سوخت و موتور های پیشرفته دست خواهیم یافت و کل فضا و کهکشان از آن ماست و مشت محکمی بر دهان استکبار و پرجم اقتدار ما در سرتاسر گیتی ثبت خواهد شد.

  • سعید مرواریان

   اگه به اون مرحله برسی دیگه میهن و اسلام برات مهم نیست ولی چون هنوز نمی تونی از اونا جدا بشی باید در همین کره خاکی باقی بمونی. تکنولوژی باعث پیشرفت نیست بلکه قبول کردنه آنکه ما انسانها همه باهم در صلح و آرامش و با دوستی زندگی خواهیم کرد باعث پیشرفت خواهد شد. اگر دشمنی دشمن خود را نکشت و قاتلی در بین ما انسانها نبود بله آن وقت ما پیشرفت کرده ایم.

 8. آره عباس جان، پس از تسخیر کل فضا و کهکشان توسط ما و کوبیدن مشت محکم بر دهان و شکم استکبار جهانی، … هم می شه جانشین … در آسمان ها!!!

 9. سلام ببخشید دیر شد
  در مقاله ای که دانستنیها در همان زمان از این ما جرا به همراه عکسهای کامل و فکر میکنم به قلم همین آقای ادیب درباره واقعه عباس اباد منتشر شد شرح ماوقع این بود که این پسر انموقع جوان برای درس خوندن هر روز صبح زود به پارک عباس آباد میرفته که یه روز به این اپن ها بر خورد میکنه بعد هم که با عدم قبول حرفهاش روبرو میشه دست بکار تهیه عکس و حتی فیلم سوپر 8 از مشاهداتش (که اگر درست یادم باشه حتی تصویر بشقاب پرنده فرود اومده رو هم گرفته بود) میشه
  اما این اشیا یهو ناپدید میشن و دیگه به اون محل نمیان و برای مردم عادی خیلی زود فراموش میشن ولی این بنده خدا دچار یه یاس فلسفی یا یه جور افسردگی میشه بطوریکه تا مدتهای مدید هر روز صبح خیلی زود به محل مشاهداتش میره وساعتها اونجا میشینه به این امید که اونها به دنبالش بیان و با خودشون ببرنش و این مسئله بقدری اون بنده خدا رو تحت تاثیر قرار میده که کارش به روانپزشک میکشه

 10. سلام اقا رامتین
  من چند شب پیش که رفتم تو حیاط که ستاره ها رو نگاه کنم (چون خیلی به ستاره ها علاقه دارم) یه نوری رو دیدم که واسم عادی نبود چون اولا حس میکردم که تغییر رنگ میده دوما شک داشتم که اون ستاره رو شب پیش دیده باشم. من بهش توجهی نکردم و اومدم تو وقتی دوباره رفتم بیرون با کمال تعجب دیدم که اون نور دیگه نبود !!
  شاید بگین که ممکنه هواپیما بوده باشه ولی من اون رو یه ربع,بیست دقیقه زیر نظر داشتم اما حرکتی نکرد!اون جا هم توی مسیر های حرکت هوا پیما نبود!!!!

 11. به نظرمن فرازمینیها وجود دارن من خودم دیشب توماشین بودم یک نور سبز رنگی ازداخل ماشینمون رد شد، توی جاده ی خارج ازشهر بودیم وهیچ ماشینی هم اون اطراف نبودوتنها من متوجه اون نور نشدم حتی بابام متوجه شد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: