ناسا می گوید النین رفته است و بهتر است که فراموش شود


ناسا می گوید النین رفته است و بهتر است که فراموش شود

آخرین نشانه ها حاکی از آن است که این دنباله دار کوچک به قطعات کوچکتری از گرد و غبار و یخ شکسته شده است. رد و باقی مانده ی النین در مدار قبلی دنباله دار باقی خواهد ماند و به گردش غیر قابل پیش بینی خود در درون منظومه شمسی در پاییز امسال ادامه خواهد داد.

Trajectory of comet Elenin.

دن یئومنز 1از برنامه ی » اجرام کنار زمینی ناسا » 2  می گوید النین از آن دسته دنباله دار های نادری بود که از فاصله ای بسیار نزدیک به خورشید عبور کرد و از هم پاشید. بقایای این فروپاشی به همراه ابری از گرد وغبار در مسیری قابل پیش بینی به سوی خارج منظومه ی شمسی حرکت خواهند کرد و پس از آن ما بقایای النین را نزدیک به 12 میلنیا  3 نخواهیم دید.

النین بیش از 72 میلیون کیلومتر نزدیک به خورشید شد. این دنباله دار از ابر اورت 4 خارج از منظومه شمسی که لبه ی آن نزدیک به یک سوم مسافت بین خورشید و نزدیکترین ستاره به ما طول دارد ، آمد.( نزدیک ترین ستاره به ما آلفای قنطورس می باشد که 4.3 سال نوری از خورشید فاصله دارد.م)

این نکته را نیز باید به یاد داشته باشیم که در 2 درصد مواقع که دنباله دار ها به خورشید نزدیک می شوند، از هم می پاشند.

یئومنزز می گوید : » دنباله دار ها از یخ، گرد و غبار و مواد آلی ساخته شده اند و تا چندین کیلومتر می توانند قطر داشته باشند. اما آن ها شکننده هستند و به سختی خود را مانند یک گلوله ی غباری نگاه داشته اند و تحمل می کنند. پس زمان بسیاری طول نمی کشد تا آن ها در هم بشکنند و هر گاه فرو پاشیدند، امیدی برای دوباره تشکیل شدن آن ها نیست.

دنباله دار النین توسط منجمی روسی به نام  » لئونید النین » در دسامبر سال گذشته ، هنگامی که بازتاب نور خورشید آن را در آسمان نمایان کرد کشف شد. نام نجومی و علمی این شیئ   C/2010X1   می باشد.

این دنباله دار بعد از مدت کوتاهی و سریعا به یک سوژه برای وبلاگ نویسان اینترنتی تبدیل شد. آن ها ادعا می کردند که این دنباله دار می تواند عامل شمار بسیاری از بلایایی که بر سر سیاره ی ما می آید باشد. پست های اینترنتی شروع به ظاهر شدن کردند که اغلب به طور مشاهدات مبهم و تیره اثر نیروی گرانشی النین بر روی زمین را باعث زمین لرزه ها و … می دانستند. آن ها همچنین پاسخ ناسا به این ادعا ها را ، پنهان کاری این سازمان تلقی کردند.

یئومنز می گوید: » من واقعا نمی توانم حدس بزنم که چرا این دنباله دار کوچک به چنین سوژه ی حساس اینترنتی تبدیل شد.».

او هم چنین گفت : » واقعیت علمی این قضیه این است که تاثیر گرانشی خودروی من بر روی سیاره ی زمین ، بیشتر از تاثیر این گلوله ی کثیف و کوچک یخی است بر روی آن است. «

او می گوید همیشه غوغا گران اینترنتی وجود خواهند داشت تا قضیه ی اجرام کنار زمینی را که بسیاری از آن ها تاثیر ناچیزی دارند سوژه قرار دهند.

در 16 اکتبر ماه پیش النین بیشتر از 35.4 میلیون کیلومتر به زمین نزدیک نشد.

دن یئومنز دانشمندی است که عمر خود را به رصد سیارک ها و دنباله دار ها و طبیعت واقعی آن ها و هم چنین تاثیر آن ها بر منظومه ی خورشیدی ما تقدیم کرده است.

ناسا در برنامه ی » اجرام کنار زمینی» که نام دیگر آن گارد یا محافظت فضایی 5 است ، اجرام مشابه این را از لحاظ فیزیکی ، مداری و از لحاظ خطر داشتن برای زمین بررسی می کند. تا کنون در این برنامه هیچ تهدید قابل ملاحظه و شناخته شده ای مشاهده نشده است.

25 اکتبر 2011

3 آبان 1390

آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL)  ، پاسادنا ، کالیفرنیا 6

منبع:            http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2011-331

1. Don Yeomans

2.  Near Earth Object

3.Millennia  به معنای هزار سال. 12 میلنیا به معنای 12000 سال است.

4.  Oort Cloud

5. Space Guard

6. Jet Propulsion Laboratory, Pasadena, Calif

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر رجوع نمایید:

http://www.jpl.nasa.gov/asteroidwatch

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.wordpress.com  مجاز می باشد.

پ . ن : با تشکر فراوان از احمدرضای  عزیز برای ترجمه و ارسال این مطلب .

صفحه فیسبوک دنیای اسرارآمیز

http://www.facebook.com/BLOG.UFOLOVE

 

Posted on نوامبر 30, 2011, in 2012. Bookmark the permalink. 18 دیدگاه.

 1. جالب بود،معلوم شد ناسا منبع موثق تری است.چه پنهان کاریه اگه باشه میگن آقا یه هفته دیگه همه از دم میمیریم

 2. سلام و عرض خسته نباشید.
  خیلی جالبه که همه چیز در آخر دروغ از آب درمیاد.میگفتن که این دنباله دار باعث وقایع بدی میشه حالا میگن نابود شده.به نظرمن سال 2012 هم یک دروغ دیگری هست.من خودم به 2012 اعتقاد داشتم اما حالا که این مطالب رو میبینم میفهمم بیشتر این مسائل دروغ هست.

  مرسی

 3. ناسا که خودش منبع اخبار دروغ و گمراه کننده است!

 4. سلام رامتین
  خبر جالبی است ممنون
  خیلی چیزا هست که ما از ناسا نمیدونیم
  Nasa = Secret

 5. معلوم نیست کی راست میگه کی دروغ ناسا که اصلا نمیشه بهش اطمینان داشت روسیاه بوده همیشه باید منتظر جواب مخالفان بود و بعد جمع بندی کرد احتمالا از این روزا عکسهایی مبنی بر دروغ ناسا روی وب میاد

  ممنون

 6. شما هم کشش ندهید. :))

 7. تکذیب پیش بینی مایاها درباره پایان جهان
  محققان تمدن مایا که تلاش دارند هر نوع باور درباره توانایی این قوم برای پیش بینی سرنوشت جهان هستی را رد کنند، می گویند دلیلی برای نگرانی از آغاز سال 2012 وجود ندارد زیرا تا زمان پایان یافتن جهان زمان طولانی یا دست کم زمان نامشخصی باقی مانده است.
  به گزارش خبرگزاری مهر، تقویم مایاها پایان چرخه پنج هزار و 126 ساله جهان را در تاریخی در حدود 12 دسامبر 2012 اعلام کرده است، تاریخی که در آن الهه جنگ و خلقت مایاها با نام «بولون یوکته» باز خواهد گشت. «اریک ولاسکوئز» محقق دانشگاه «نشنال اتونوموس» مکزیک می گوید باید کاملا درباره این موضوع آگاه باشیم، هیچ پیشگویی درباره سال 2012 وجود ندارد و این شایعات تنها اشتباهات و استدلالهای غلط بازاری هستند.

  موسسه ملی تاریخ انسان شناسی در مکزیک نیز به شدت در تلاش است تا رگبار مداوم پیش گویی های پیشگوها را درباره پایان جهان هستی خنثی کند. در تقویم مایاها، تقویمی که نوشتن آن از سال سه هزار و 114 قبل از میلاد آغاز شده و به دوره های 394 ساله به نام «باکتون» تقسیم شده، عدد 13 عددی مقدس است و قرار است در سیزدهمین باکتون جهان پایان گیرد.

  «سون گرونمیر» محقق سمبلهای مایایی در دانشگاه تروب در استرالیا که برای رمزگشایی از تقویم مایاها تلاش فراوانی انجام داده است می گوید این روز پایانی که در تقویم مایاها مشخص شده در واقع نشان دهنده آغاز دوره گذار از یک دوران به دوران بعدی است که در آن به اعتقاد مایاها «بولون یوکته» بازخواهد گشت.

  بر اساس گزارش لایو ساینس، به گفته محققان از میان 15 هزار متن تصویری کشف شده در بخشهای مختلف امپراطوری مایاها، تنها دو اشاره به سال 2012 شده است. به گفته «آلفونسو لادنا» پروفسور دانشگاه «کامپلوتنز» در اسپانیا مایاها درباره بشریت، گرمای جهانی و یا پیش بینی ترکیب قطبهای زمین فکر نکرده اند و ما تنها نگرانی های خود را بر روی دانسته های باستانی آنها منعکس می کنیم.
  http://www.iranianuk.com/page.php5?id=20111203234719053

 8. سلام اقا رامتین خسته نباشید
  میشه یه نوار جستجو تو این وبلاگ اضافه کنید ماشاا… حجم مطالب خیلی زیاد شده
  ممنون

 9. دستتون درد نکنه همه مطالب بسیار جالبه .

 10. سلام من مطلبی خوندم ترجمه اون میگذارم اینجا

  سفینه فضایی پنهان بیگانه مدار عطارد

  درحال که امواج خورشیدی درحال انتشاربودند یکی ازتلسکوپ های ناسا درحال کاوش به سمت عطارد ناگهان یک یوفو بزرگ درکنار عطارد ظاهر میشود .این شئ دوکی شکل هستش ضمنا این تصاویر دروب سایت ناسا موجود میباشد

  منبع http://news.discovery.com/space/is-that-a-cloaked-alien-spaceship-orbiting-mercury-111208.html

 11. دیدین حالا همین وبلاگ چقدر چرت و پرت به خوردتون داده بود؟ نیبیرو پس چی شد؟! 🙂

 12. خوبه دستشون درد نکنه خوب مارو سرگرم کردن

 13. سلام آقا رامتین
  میشه در مورد بشقاب پرنده علی آباد تهران که فکر میکنم پارسال اتفاق افتاد مطلبی بزاری … بعد 4سال تازه اولین کامنتمه:$سربازیه دیگه:-D

  • فقط چند تا عکس بود. مطلبی در این مورد نبود غیر اینکه چند محله تهران اون شی را دیده بودند.البته هر چیزی میتونست باشه با توجه به پیشرفته بودن پرنده های زمینی.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: