آفرینش انسان توسط » نیو وا » در افسانه های چین


در افسانه های قدیمی یونان آمده است که پرومیهیوس انسان را آفرید . در افسانه های مصر قدیمی نوشته شده است که انسان را خدا آفریده است . اما در افسانه های یهودیان ، یهودا انسان را آفریده است .

در افسانه های چین ، چگونگی تولد انسان به ثبت رسیده است که » نیو وا » الهه ای با بدن انسان و دم اژدها انسان را آفرید . حکایت می کنند که پس از آفرینش جهان توسط » پان گو » ، » نیو وا » به هر جای جهان سفر می کرد . با وجود آنکه در زمین کوهستان ها ، درختها ، علفها ، پرندگان ، حیوانات ، ماهی ها دیده می شود ، اما کماکان جهان بی حرکت بود . زیرا انسان نبود .

روزی از روزها ، » نیو وا » هنگام راه رفتن بر روی زمین متروک و غیر آباد ، احساس تنهایی کرد . وی فکر کرد باید چیزی با نیروی حیاتی بیشتر بوجود آید . وی در کنار رودخانه زرد سایه خود را روی آب دید و بسیار خوشحال شد . وی تصمیم گرفت با گل نرم در بستر رودخانه طبق سیمای خود یک آدم گلی بسازد . » نیو وا » بسیار هوشیار و ماهر بود و چندی نگذشت که چند آدم گلی ساخت . این افراد گلی تقریبا مثل او بودند ، اما » نیو وا » به غیر از دستها ، پاهای آنها را به جای دم اژدها برای آنها ساخت .

وی سپس به افراد گلی دمید . سپس افراد گلی نیروی حیاتی گرفته و زنده شده و توانستند ایستاده ، راه رفته و حرف بزنند . » نیو وا » آنان را » انسان » نامید . این الهه نیروی مذکر را در بدن بعضی از آنها تزریق کرد و در نتیجه آنان به مرد تبدیل شدند و افراد دیگر با ریختن نیروی مونث به زن تبدیل گردیدند . مردها و زنان دور » نیو وا » به رقص در آمده و فریاد شادی سر داده و نیروی حیاتی برای زمین ببار آوردند .

» نیو وا » می خواست انسان های بیشتری بسازد تا در سراسر جهان یافت شوند . اما وی خسته بود و خیلی تند کار نمی کرد . بدین سبب ، راه دیگری به مغزش خطور کرد . وی طنابی را در گل و لای بستر رودخانه قرار داد تا طناب به گل آغشته شود . سپس وی طناب را به روی زمین به حرکت در آورد . تکه های گلی که به زمین می افتاد ، یکی یکی به آدم کوچک تبدیل می شدند .

با این کار ، » نیو وا » انسان را آفرید . گویی آنکه کار » نیو وا » پایان یافت . اما وی به دنبال حیات دائمی انسان بود . زیرا انسان فانی است و ساخت آن بسیار پر زحمت است . بدین سبب ، » نیو وا » مرد و زن را جفت آفرید و مسئولیت زاد و ولد فرزندان را به عهده آنان گذاشت . بدین سبب ، انسان ها دنیا را در بر گفتند.

منبع :    http://persian.cri.cn/chinaabc/chapter16/chapter160105.htm

Posted on نوامبر 5, 2011, in تاريخ مرموز, تاريخ زمين. Bookmark the permalink. 19 دیدگاه.

 1. آقا لطفا یکی منو راهنمایی کنه من الان اکثر کتاب هارو خوندم از کتاب اعداد بگیر تاکتاب های گمشده و ممنوعه و …
  الان هم بین اسلام و دنیایه بی خدا ولی بر پایه انرژی هوشمند و دنیایه چند خدایی گیر کردم مهم ترین علتی هم که مجب شده هنوز اسلام رو ترک نکنم اینه که اگه ما اشتباه کردیمو پسفردا رفتیم اون دنیا و دیدیم که اسلام همه رو درست میگه
  اون وقته که دهنمون …
  از طرفی یه جا خوندم پیامبر توی غار یکی از متون باستانی رو کشف کرد که بر اثاث اون قرآن رو نوشت ولی نمیشه گفت که پیامبر که چوپونی بیش نبود و حتی عربی هم بلد نبود یهو بیاد برای ما زبان های فراموش شده رو ترجمه کنه
  از طرف دیگه متون سومری رو هم که عمرشون از تمام ادیان بیشتره رو فراموش کرد
  از یک طرف نمیشه نظریه بیگ بنگ رو هم کنار گذاشت!!!
  ولی یه جا دیگه خوندم خدا وسط جهان نشسته و داره امر و نهی میکنه
  و ….

  لطفا منو راهنمایی کنه

  • چطور ممكنه كسي كه بيست سال با رومي ها تجارت ميكرده بيسواد باشه؟؟
   ببين تاريخ اسلام پر دروغه

  • kasi nabood javabamooo bede

   mahdi4chaos jan shooma dorost migid vali in kheili kame! dar in mord ke man gir kardam niaz be dalaiele ziadi daram az tamame dooostn mikham ke mano komak konan !
   ramtin jan lotfan to ham ye komaki bekon mooozoooee mohemie
   yadesh bekheir ye zamani ye chizi migoftim 100 ta nazar midadan to ye roooz ama alan ….

   bebakhshid farsi nanveshtam chooon gooshim farsi nadare!!

   • جواب که نه ،پیشنهاد به Del.Ace : روزی بودا با چند تا از شاگرداش دلشته از کوره راهی می گذشته ؛ یهو تیری از لای درختها میاد و می خوره به یکی از شاگرداش و اون بیچا ره مجروح و نقش زمین میشه. آقایی که شما باشی ، شاگردای بودا با داد و هوار به اطراف میدون و دنبال صاحب تیر کمان و باعث و بانی این کار می گردند. اما بودا ، میا د بالا سر مرد مجروح می شینه و شروع میکنه بند آوردن خون و … ! شاگردا که از این کا ر استاد تعجب کرده بودن و داشتند دو تا شاخ روی سرشون از این همه خونسردی ؛ در میاوردن از استا د میپرسن که : استا د این چه کاریه که شما دارین می کنید قاتل داره در میره شما خونسرد اینجا نشستید ؟! بو دا که مشغول بستن زخم مرد تیر خورده بوده سر بلند میکنه و میگه : اونی که تیر رو زد الان معلوم نست کجا ست و چقدر از ما دور شده ، بجای اینکه دنبال منشع تیر باشید ، و آخر هم نتیجه ای نگیرید حداقل این مرد بیچاره رو دوا و درمون کنیم که حد اقل زنده بمونه . —- حالا بعضی از مردم درمان یا چگونه بودن رو فراموش کردن و دنبال منشع هستی و از این جور حرف ها میگردن ……. ! به درود

   • علی آقا من فکر میکنم بعد از درمان اون شاگرد صد در صد میرن دنبال تیرانداز حالا هر قدر هم که دوور باشه!!
    این حق هرکسی هست که بدونه ازکجا اومده و به کجا میره!
    ولی ممکنه یکی مثل من این وسط گیر کنه و از دوستاش کمک بخواد ولی فعلا کسی منو راهنمایی نکرده!!!

   • سلام

    دوست عزیز این فقط شما نیستی که این وسط گیر کردی، اکثر ادما همینطورن، اگه به این در و اون در زدنامون نگاه کنی متوجه میشی که همه دنبال همون جوابن ولی از راههای مختلف، تا اونجایی که من از خوندن صحبت بزرگان ومطالعه مطالب مختلف متوجه شدم هرکسی جوابشو خودش باید پیدا کنه یعنی دنبال جواب باید پیش خودت بگردی درون خودت نه جای دیگه.

   • کوروش جان میفهمم چی میگی ولی برای اینکه خودم به پاسخ برسم بهتره که از اطلاعات دیگران کمک بگیرم
    چون فکر کنم اگه بخوام خودم دوونه به دونه مطالب رو با تحقیق بدست بیارم توی زندگی روز مرم دچار مشکل بشم
    همین الانش دارم با هزار تا مشکل دست و پنجه نرم میکنم ساده ترین مشکلم اینه دور و برم همه انگلیسی زبانن بجز یکی دوتا از دوستام که با هم بورسیه شدیم و چندتا سایت فارسی زبان که سر میزنم
    این بحثی که توش گیر کردم موضوع فوق العاده مهمیه میتونه آیندم رو بسازه یا تباه کنه !!!!!!!!

 2. رامتین جان اینو دیدی ته توشو در بیار ببینیم چیه انگار قضیه جدیه تو بالاترین هم لینک کردن:

  پژوهشگران ناسا اعلام کردند در حال بررسی مسیر عبور سیاره ای کوچک هستند که از نزدیکی مدار زمین عبور خواهد کرد. این سیاره asteroid کوچک که روز سه شنبه از میان دو کره زمین و ماه عبور خواهد کرد در حال حاضر ۳۲۴هزار کیلومتر دورتر زمین است با این همه دانشمندان می گویند که در همین فاصله نیز امکان تحقیق وجود دارد.

 3. سلام آقا رامتین.این لینک رو ببین
  http://en.news.maktoob.com/20090001209156/Asteroid_longer_than_aircraft_to_whiz_past_earth/Article.htm
  ممکنه این همان نیبیرو یا النین باشه؟؟؟ اگر خبری از نیبیرو داری حتما بزار

 4. با سلام
  ۴۶ تصویر اسرار آمیز ثبت شده در گوگل !

  http://7zero-fa.blogspot.com/2011/11/blog-post_06.html

 5. چي شد يك مطلب حذف شد !

 6. Del.Ace گرامی ! قصد جسارت نداشتم. خودت بگو با این جای اندک برای نوشتن و وقت کم و نداشتن شناخت کافی از شما ( همدیگر ) و… چگونه می توان در باره موضوعی به این مهمی حرف زد و انتقال تجربه یا دانسته کرد ؟ موضوعی که خیلی از بزرگان این مملکت و جهان ، بعداز یک عمر مطاله و مشاهده و مکاشفه به این نتیجه رسیدن که به هیچ جا نرسیدن و ….! دوست عزیز ! برای دانستن و رسیدن به جواب هایت باید : الف ) خوب مشاهده کنی به همه چیز؛ دیدن با نگاه کردن تفاوت دارد و…. ب) خوب مطاله کنی ؛ کتاب های بزرگ و عمیق و… از بزرگان …( کتاب های مقدس همه ادیان ، عرفا ، شعرا ؛ مولوی ، عطار ، کانت ، نیچه ، فردوسی ، هومر ، بارت و… ج) مصاحبت و همنشینی و دوستی با آدم های خلاق و پویا و… در اطرافت .! بعد از چند روز یا ماه یا سال یا … شاید به انک جوابی برسی . درود

  • علی جان من همنگفتم من میرم درسمو بخونم وقتی برگشتم اینجا همه چی آماده باشه!!!!!!!!!
   گفتم هر کسی که یه سری اطلاعات داره اون اطلاعات رو بگه تا بعد از مدتی حداقل جهتم رو مشخص کنم!
   مثلا دوست عزیز آقایmahdi4chaos گفتن :
   «چطور ممكنه كسي كه بيست سال با رومي ها تجارت ميكرده بيسواد باشه؟؟
   ببين تاريخ اسلام پر دروغه»
   خوب همین قدر بسه؟ معلومه که نه!!! اگه من اطلاعاتمو بیام بزارم شما هم بزاری mahdi4chaos هم بزاره سارا هم بزاره کوروش هم بزاره و … در نهایت میشه یه مطلب جامع که در حد خودش میتونه تمام ما و تمام کسانی که مثل ما هستن رو کمک کنه!

   • del.Ace گرامی و عزیز ، حرف شما را قبول دارم ؛ کاملا درست میفرماییید. من به نوبه خودم سعی کردم ماحصل و چگونگی راهی را که رفتم رو بطور خیلی خیلی خلاصه به عرض برسانم .امید که به کارت آید . راستی خیلی خیلی مراقب نظرات وعقاید عجیب و من در آوردی بعضی ها باش . پیروز باشی و تندرست…!

   • اقای Del.Ace می تونم از شما یه ایمیل داشته باشم؟………………..

   • البته که میشه !!!
    این ایمیل من :
    del.ace@live.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: