راز های غیر قابل توضیح- تله پاتی و اجتماع


دریانورد شای بلاث یکمرتبه خود را در میان حادثه ای در اقیانوس اطلس یافت کشتی او واژگون شده و برای یک ساعت درون آب بود تا نجاتش دادند .در تمام لحظات همسرش مورین بطور ناگهانی احساس تهوع داشت و می دانست شوهرش در خطر است . فرا روانشناس استنلی کریپنر احساسی مشابه را بیاد می آورد .زمانی که او یک پسر بچه بود به دنبال دایره المعارف جنگ بود. او فکر می کرد که دایی مکس می خواهد آن را بخرد اما فکر دیگری هم به مغزش خطور کرده بود دایی مکس می میرد ثانیه هایی بعد تلفن به صدا در می آید دایی مکس واقعا مرده بود.

https://i2.wp.com/www.freewebs.com/openingofthethirdeye/Third_Eye_by_PanCthulhu.jpg

آن چیست؟

در پاراگراف بالا ما این موقعیت ها را تله پاتی فرض می کنیم . لغت تله پاتی را پژوهشگر فردریک میرز از یونان اختراع کرده تله در یونانی به معنای فاصله و پاتی به معنای احساس است در بیشتر پدیده های ماوراء الطبیعه بیشترین درصد نمونه های تایید شده بر اساس مردمی که ادعا می کنند آن را تجربه کرده اند . آن را معمولا ادراک ماورایی یا ESPمی نامند . این عبارت اولین بار بوسیله کاوشگر سر ریچارد بورتن در سال ۱۸۷۰ استفاده شد. براستی ESPعبارت بهتری برای این قبیل علوم است . عبارت بیان شده از دو فرم تله پاتی یا غیب دانی آمده است که به آن تماس فکر با فکر هم گفته می شود . در مورد آخر فکر می تواند در دنیا به گردش درآید . اجسام دیداری نمی تواند این حس را ثبت کنند. بسیاری از پژوهشگران معتقدند خطی باریک اما برجسته بین اطلاعات و استعداد وجود دارد ولی می توان براحتی ان دو را یکی به عنوان جلوه ای از یک توانایی که همان درک اطلاعات است فرض کرد.

اختلافات در ریشه

جانور شناس سر آرتور هاردی در خلال جنگ جهانی اول یک مورد جالب ESPرا در ملاقات با خانم وٍد وود داشت . خانم وٍد وود گفته بود که بعضی اوقات نقشه ای مهندسی با مربع های قرمز و آبی به ذهنش خطور می کند، هاردی هم همان بعد از ظهر بر روی اینچنین نقشه ای کار می کرده است .در موقعیتی دیگر همان خانم یک مربع بزرگ صورتی را می بیند. هاردی زودتر از زمانی که خانم این شکل را می دیده با یک کاغذ سفید مربعی صورتی درست کرده بود .اینها نمونه های مختلف در سری ESPبود . در۷ دسامبر۱۹۱۸دیوید مک کانن برای پرواز با هواپیما خانه را ترک کرد و به دوستش جیمز لارکین گفت که برای چای در خانه است ،او هیچگاه برنگشت در تصادف هواپیما مرد اما درست در همان لحظه وقوع حادثه لارکین او را در ،ورودی در دیده بود ،انها یک مکالمه کوتاه قبل از اینکه مک کانن برود داشتند،مورد های این چنینی بعضی اوقات بحرانهای خیال نیز گفته می شود که در در گیری با وهم و خیال از احساس ماورایی زاده می شوند . بعضی اوقات آنها زندگی ها را نجات می دهند . در یک نمونه دکتر اس ویر میشل در خلال قرن نوزدهم در فیلادلفیا میزیسته .در بعد از ظهری او با دختری که در جلوی در بوده و می گفته مادرش مریض است بیدار می شود . او دختر را در کولاک شدید دنبال می کند تا مادرش را که سینه پهلو کرده پیدا کند . بعد او دختر را در حالی می یابد که زمانی از مرگش گذشته بوده . در دسامبر ۱۹۵۲ نور فلک که ماما است نمیتواند با فکری که از جویس گود وین در فکرش ساخته شکیبا باشد، عاقبت از روی گله احشام خانه ی او  را در حالی پیدا می کند که درد زایمان قبل از موعد داشته . در ۱۹۵۵ خانم خانه داری در ویسکانسین جویسی هورس به طور ناگهانی احساس سرما میکند، او احساس می کند دخترش در حادثه ای قرار دارد به سینما زنگ میزند و می فهمد که دخترش در سینما به زمین خورده است.

https://i1.wp.com/www.crystalinks.com/telepathygr.jpg

اخبار ضمیر ناخوآگاه

دلیل اینگونه رویداد ها را چگونه بیان می کنید ؟ در این مقاله از درج موردهای بیشتر  عجیب و غریب برای تله پاتی چشم پوشی می کنیم وبه هر چیزی که در مورد تجربه فکر در جامعه هست می نگریم . یک احتمال این است که ذهن شخص بسادگی قسمتی از جامعه است، در مورد پدیده خاطره باید فکر کرد، جائیکه اطلاعات مبهم و گنگ که شخص نمی تواند بفهمد که به چه چیزی دست یافته، مثل استعداد تقدیم شده برای دسترسی به تمام حواسی که قابل حس کردن می باشد . این کارها مربوط به ضمیر ناخود آگاه براحتی و سریع نمی توان قبول کرد . فقط لازم که آنها را ثبت و نگه داری نمود.

 

 

ذهن اجتماعی

در این قسمت ما مقدار زیادی اطلاعات در مورد ضمیر نا خود آگاه داریم که مال خودمان نیست . بعنوان مثال اگر ما تمام اطلاعات همه گفتگوهایی را که هنگام راه رفتن در خیابانی شلوغ را داریم جمع کنیم ما اطلاعاتی را داریم که مال خودمان نیست در واقع ما وقتی این گفتگو ها را ثبت می کنیم همه به هم ربطی ندارند . آنها ممکن در مورد پارتی های مختلف حرف بزنند . ترکیب اطلاعات نا مرتبط در ذهن می تواند منجر به پدید های شگفت انگیز شود احتمال ظاهر شدن چنین مسئله ای احتیاج به استعدادی خاص ندارد . هنوز هیچ فیلتری وجود ندارد تا از داخل شدن این آگاهی ها یه ذهن جلوگیر ی کند این گواه ها باید در ذهن وجود داشته باشند پیشنهادی که در مورد اسم آن شده آن را نو انگاری خاطره بنامیم .

فرضیه سیر تکاملی و ذهن

اگر سیر تکاملی درست باشد این آگاهی ها باید قسمتی از تجربه بشر باشد ، و سیر تکاملی به هیچ استعداد به درد نخور اجازه وجود داشتن نمیدهد بنابراین وجود این تلقینات لازم است اما هدف آنها هنوز درک نکردیم . شاید منظور این پدیده ها که تابع ذهن مقدار زیادی اطلاعات را آنالیز می کند به عنوان حسی از حواس کلی یک شخص عمل می کند . تاثیرات آن می تواند یک سطح از فعالیت های مغزی باشد در کلامی بهترین فعالیت ها همگانی است . اگر چنین هست پس ما به یک ادراک از مغز اجتماع رسیدیم که مطابق آن اشخاص که به این اطلاعات دسترسی پیدا می کنند به عنوان کسانی که احساس ماورایی دارند می توان در یک دسته طبقه بندی کرد و موضوعاتی هستند احتمالا از روی قصد ما باید آن ها را بفهمیم.

فرایند های مرتبط

ما می توانیم فرآیند هایی را ببینیم که مطابق آخرین تئوری هایی در مورد کارکرد ذهن می باشد . تئورسینهایی از قبیل فرانسی کریک استدلال می کنند برای وجود حس آگاهی نرون های( سلول های مغزی ) اجازه پردازش و به وجود آمدن این افکار را می دهد . از این دیدگاه بنظر میرسد کنش مختلط میلیونها واحد سلولی این افکار را پدید می آورد . در بعضی موارد فرآیند ترکیبی، از هوشیاری تعدادی مطلقی از نرون های پیچیده پدید می آیند . اگر ما در مورد موضوعات در یک گروه یکپارچه از جمعیت بیاندیشیم ، مقداری زیاد از اطلاعات رادر ذهن اجتماعی می تواند وجود داشته باشد که باعث جرقه زدن حس هوشیاری اجتماعی در مسیر خودش می شود باید با دقت اطلاعات اصلی را از کل اطلاعات در مورد کنش و واکنش احساس ماورایی اجتماعی بازیابی کنیم .

تولد پدیده های روحی

در پاراگراف های بالا ما شروع به مشاهده جرقه حس هوشیاری اجتماعی در ذهن اشخاص کردیم که اساس آن در مجموع، اطلاعات ما از هوشیاری ضمیر نا خود آگاه در جهان بدست آوردیم .به عنوان یک ایده جرقه های مرتیط با حس هوشیاری از تئوری  ذهن بوجود می آید .اگر این امکان قرار دهیم که مکانیزم اجتماع مثل مکانیزم ذهن است من این پیشنهاد را میدهم که فرآیند های مشابه می تواند رخ دهد این قبیل فرآیندها می توانند بسیار خوب از استنتاج اطلاعات تهیه شوند ، قصد وهدف آنها نیز مشخص است ، در این میان انتقال فکر نیز ظاهر می شود، جرقه های در حس هوشیاری اجتماعی بوجود می آید شخص به صورت اختصار پدیده های روحی را می بیند . آنتونی نورث ، سپتامبر ۲۰۰۷

منبع : http://theunexplainedmysteries.com/telepathy.html

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.com مجاز می باشد.

پ . ن : با تشکر فراوان از آناهیتای عزیز برای ترجمه و ارسال این مطلب .

Posted on اوت 15, 2011, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 3 دیدگاه.

  1. جالب بود ممنون

  2. سلام من تلفنهای راه دور بعضی ملاقات ها و گفت شنودهای را دریافت میکنم
    اوضاع بازار خروج پول یا وردو پول به دخل هم دریافت میکنم
    وخیلی موارد دیگر جایی هست بروم تقویت بشوم ؟اینو جدی میگم شاهد هم خیلی دارم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: