کودک ستاره ای (بخش دوم) فیبرهای ناشناخته درون استخوان


جمجمه کودک ستاره ای (بخش اول)

https://i1.wp.com/www.nationalufocenter.com/artman/uploads/35starchild.jpg

کودک ستاره ای (بخش دوم)

فیبرهای ناشناخته درون استخوان

در سال ۲۰۰۳ نمونه هایی از استخوان جمجمه کودک ستاره ای زیر میکروسکوپ الکترونی بررسی شد. طبق تحقیقات پیشین مشخص شده بود که استخوان کودک ستاره ای نسبت به استخوان طبیعی انسان نازکتر و در عین حال محکم تر است. مشاهدات میکروسکوپی وجود ساختارهای فیبری شکل درون استخوان کودک ستاره ای را به اثبات رسانده است. علیرغم اینکه فیبرها در ماتریکس بافت استخوان قرار داشتند و نه در روی سطح خارجی آن، برخی میکروبیولوژیست ها ادعا کیردند این فیبرها چیزی نیستند جز سلولهای باکتری و قلرچها که استخوان را آلوده کرده است. بسیاری از دانشمندان میکروبیولوژیست احتمال باکتری بودن این ساختارها را مردود می دانند. تا کنون نظیر این ساختارها در هیچ نوع استخوانی مشاهده نشده است. احتمال داده می شود این فیبرها همان نقشی را ایفا می کند که آرماتور درون بتون دارد. بطوری که این فیبرها با قرار گرفتن درون ماتریکس استخوان باعث افزایش استحکام آن می شوند.با اینکه هیچ آزمایشگاهی تا کنون نتوانسته این فیبرها را جداسازی کند و به منظور انجام تحقیقات آزمایشگاهی در اختیار پژوهشگران قرار دهد، اما تصاویر سه بعدی میکروسکوپ الکترونی تا حدودی توانسته اطلاعاتی از ویژگی های فیزیکی این فیبرها به ما بدهد. واقعیت این است که درون استخوان جمجمه کودک ستاره ای ساختارهای دراز و مویینی بصورت بافته شده قرار دارند که در استخوان دیگری مشابه آن دیده نشده است. این ساختارها بقدری محکم و دارای قابلیت ارتجاعی هستند که ابزاری برای بریدن آنها در دسترس نیست. سوال بزرگ اینست که اگر کودک ستاره ای یک انسان بوده و دارای استخوان های انسانی است، این فیبرهای ناشناخته به چه دلیل درون استخوان ها قرار دارند؟ به بیان دیگر این ویژگی متمایز کننده او نمی تواند دلیلی باشد تا او را از صف انسانها خارج کرده و هویتی بیگانه را به وی بدهیم؟ تحقیقات بعدی بر روی سایر اجرای جمجمه کودک ستاره ای شاید پاسخی به این پرسش بدهند.

تصویر ۱: تصویر میکروسکوپ الکترونی از فیبرهای موجود درون استخوان جمجمه کودک ستاره ای. بزرگنمایی ۳۵۰ برابر.

Comparison of external surface of Starchild skull bone and normal human bone

تصویر ۲: مقایسه بافت استخوان جمجمه کودک ستاره ای (سمت راست) و جمجمه زن یافت شده در کنار آن (سمت چپ). سطح استخوان زن بالغ پوشیده از حفره های چاهک مانند است که این حفره ها را می توان در استخوان انسانهای طبیعی نیز مشاهده نمود. در کودک ستاره ای حفره ها بسیار کوچک تر و تا حد ممکن غیر طبیعی هستند. درخشش روی استخوانها حاکی از اینست که زن کاشف جمجمه ها را با ماده ای براق کننده مثل لاک جلا می داده است.

Scanning Electron Microscope (SEM) view of cut Starchild skull bone

تصویر ۳:  تصویر میکروسکوپ الکترونی از مقطع استخوان کودک ستاره ای. در اوایل سال ۲۰۰۳ برشی از هردو جمجمه به منظور آزمایشات دی ان ای با استفاده از تیغه برنده الماس تهیه شد. در حین عملیات برش مشخص شد استخوان کودک ستاره ای نسبت استخوان های دیگر انسان به سختی بریده می شود. این نشان دهنده استحکام و سفتی باورنکردنی آن است. بخش های سیاه رنگ حفره های اسفنجی استخوان ها هستند. در بیشتر حیوانات بعد از مرگ باکتری ها به درون این حفره ها نفوذ کرده و در آنجا رشد می کنند. بعد از مدتی باکتری ها می میرند و این حفره ها پوک و خالی می مانند. در جمجمه کودک ستاره ای حفره ها کاملاً پر بودند.

Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented "fibers" emerging from Starchild Skull bone

تصویر ۴: تصویری از برش عرضی استخوان کودک ستاره ای که فیبر های بیرون زده از حفره های اسفنجی با کادر ها مشخص شده اند. در هیچ یک از تصاویر میکروسکوپی از برش استخوان انسان چنین ساختارهایی هرگز مشاهده نمی شوند. این فیبر ها بصورت پراکنده و بدون شکل واحدی گویی جزء انکار ناپذیر استخوان جمجمه کودک هستند. به این نکته توجه کنید که میزان استحکام این فیبرها به حدی است که حتی تیغه برش الماسی هم نتوانسته است آنها را تخریب کند. به گفته میکروبیولوژیست ها این ساختارها نمی توانند مربوط به باکتری ها یا قارچها باشند.

close-up Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented "fibers" in Starchild Skull bone

شکل ۵: تصویر نزدیک نوعی فیبر که به گره (Knot) شباهت دارد. این فیبرها قطعاً مربوط به شبکه مویرگی داخل استخوان یا بافتهای دیگری که معمولا درون استخوان طبیعی یافت می شوند نیستند. چرا که تا کنون مشابه این گره ها  در هیچ استخوانی دیده نشده است. متاسفانه در حال حاضر امکان جداسازی و آزمایش این نوع فیبر ها وجود ندارد.

close-up Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented "fibers" in Starchild Skull bone

شکل ۶: علاوه بر فیبرهای گره مانند نوع متفاوتی از فیبرها که بیشتر ریسمان است نیز یافت شده است. به نظر می رسد این فیبر ها هم از نظر اندازه، شکل و بافت با فیبرهای گره ای متفاوتند. برای دادن اطلاعات قطعی درباره ماهیت این فیبرها مانند نوع قبلی نیامندیم تا آنها را جداسازی کرده و تحت آزمایشات مختلف قرار دهیم. گرچه تا کنون به چنین امکان و قذرت تکنیکی و علمی دست نیافته ایم ولی می توانیم حدس بزنیم که این فیبرهای ناشناخته می توانند مهمترین دلیل استحکام بالای جمجمه کودک ستاره ای باشند.

Scanning Electron Microscope (SEM) view of cut Starchild skull bone showing rough and smooth cuts

شکل۷: تصویر مقطع صاف و زبر استخوان. قسمت راست استخوان در اثر برش با سرعت بالای تیغه بصورت صاف برش خورده است. مقطع قسمت چپ بدلیل سرعت پائین تر تیغه به شکل زبر دیده می شود. به خط وسط که بخش های صاف و زبر را جدا می کند دقت کنید. در تصویر بعدی ساختارهای عجیبی در این قسمت قابل مشاهده است.

close-up Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented "fibers" in Starchild Skull bone

شکل ۸: در مرکز تصویر ساختاری چنگالی شکل مشاهده می شود که بدان  Claw گفته می شود (درون نقطه چین آبی). در تصاویر بعدی با بزرگنمایی بیشتر چندین فیبر دیده می شود که بصورت عجیبی از نوک و پایین Claw آویزان شده است.

close-up Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented "fibers" on claw structure  in Starchild Skull bone

شکل ۹: در مرکز چندین فیبر متصل به Claw مشاهده می شود. در انتهای فیبر ساختاری دایره ای شکل و کوچک بنام Button دیده می شود. این ساختار احتمالاً باقیمانده نوع دیگری از فیبر است که بریده شده است. به بخش بالای تصویر سمت راست اشاره شده با نام Flared Fiber توجه کنید. این بخش مسطح و پهن به احتمال چهارمین نوع فیبر است.

close-up Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented flare-shaped "fibers" emerging from Starchild Skull bone

شکل ۱۰: فلش های سبز رنگ فیبرهایی را نشان می دهد که از ماتریکس استخوان بیرون زده اند. فیبر Flared با نقطه چین صورتی مشخص شده است. در وهله اول این ساختار شباهت به نوعی باکتری یا قارچ دارد ولی میکروبیولوژیست ها احتمال میکروب بودن آن را رد میکنند.

close-up Scanning Electron Microscope (SEM) view of unprecedented staple-shaped "fibers" emerging from Starchild Skull bone

شکل ۱۱: در شکل سمت چپ فیبر جدا شده از بافت اسفنجی استخوان مشخص است و از قسمت قشایی استخوان بیرون زده است. به این نوع فیبر به خاطر خمیدگی آن  Staple یا گیره کاغذی گفته می شود. در تصویر سمت راست پایین همین ساختار بزرگنمایی شده است. دیده می شود که نوک فیبر دوشاخه ای شده است. این نشان دهنده اینست که این فیبرها به حدی مقاوم و شاید دارای خاصیت ارتجاعی است که تیغه برش دهنده اثری بر روی نوک ظریف آنها نداشته است.

منبع:    http://www.starchildproject.com

هر گونه بهره برداری از این مطلب با ذکر منبع با آدرس www.ufolove.com مجاز می باشد.

پ . ن : با تشکر فراوان از بابک نامی  عزیز برای ترجمه و ارسال این مطلب .

Posted on اوت 9, 2011, in جمجمه كودك ستاره اي. Bookmark the permalink. 2 دیدگاه.

  1. با تشکر خیلی جالب بود وتشکر از مترجم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: