نبوت هزاره (دوران آخر زمان)


گزارش هفتگی

نویسنده : آرش بیک

قسمت : 346 دانستنیها

نبوت هزاره (دوران آخر زمان)

مجموعا هفت لوهه از دوران باستان درباره دوران آخر زمان با جزئیات توضیح داده است، شش لوح توسط باستانشناسان و یک لوح توسط فردی عادی پیدا شده است. گفته می شود هفتمین لوح درباره حوادث آخر زمان و نام دقیق (دجال)،صحبت میکند اما توسط واتیکان استرداد شده و درجای پنهانی نگهداری می شود. بر اساس آنچه که در الواح نوشته شده, ما در دوران بسیار حساس آخر زمان بسر می بریم.

مطالب بالا بخشی از مصاحبه «جورج نوری» با » گیلبرت اریکسون «،است که اخیرا در برنامه رادیو شبانه سی2سی شرکت کرد و راجع به دوران آخر زمان  اطلاعاتی به شنوندگان آن برنامه داد ، امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. «گیلبرت»  می گوید: بعنوان خلبان نیروی هوائی آمریکا، در جنگ ویتنام شرکت داشتم و باید بگویم که دوران بسیار پر حادثه و تلخی را پشت سر گذاشتم و بقولی همان دوران مخاطره  و غمگین آغاز بیداری من بود، پس از پایان خدمتم در ارتش، مدتی گوشه گیر شدم اما سوالات بیشماری که در ذهنم پدید آمده بود سرانجام من را بسوی تحقیق و تفحص دردوران باستان  کشا ند ، احساس می کردم گمشده خود را پیدا کرده ام. سرانجام روزی حسابهای بانکی خود را خالی کردم و هرچه داشتم را فروختم و راهی خاور میانه شدم. ابتدا در اسرائیل با یک دوست قدیمی دیدار کردم واو نیز خوشبختانه یک باستانشناس غیر رسمی از کار درآمد به پیشنهاد وی و برای بهتر مطالعه کردن الواح و کتیبه های باستانی ابتدا زبان عبری را فرا گرفتم، سپس عربی و هیرو گلیف را، ناگفته نماند که پس از فرا گیری این زبانها به این نتیجه رسیدم که اگر بخواهم جنبه علمی این کار را فرا گیرم می بایست به علم فیزیک و ریاضی هم احاطه داشته باشم لذا در یکی از دانشگاهای اسرائیل ثبت نام کردم و از آنجائی که هدفمند بودم سریع به نتیجه مطلوب رسیدم و بقولی آماده و مجهز, کار خود را شروع کردم. با دقت زیاد کتب انجیل ، عهده جدید و عهد قدیم را خواندم. تورات را  بدقت مطالعه کردم و سپس قرآن را و هرچقدر پیش می رفتم رابطه های انکار ناپذیری درمیان این چند کتب دینی دررابطه با آخر زمان پیدا می کردم.

در بخش «رولیشن» کتاب انجیل در باب دوران آخرزمان، بسیار گفته شده است و باید اعتراف کنم ، هر قدر که بیشتر می خواندم و درگفته ها بیشتر دقت می کردم و دوران کنونی را مد نظر خود قرار میدادم بیشتر احساس می کردم که ما براستی در دوران پایانی بسر میبریم. همه چیز دقیق و با ریاضی دقیق گفته و نوشته شده است ومتاسفانه حوادث بزرگی در انتظار بشر خواهد بود. در حقیقت این بخش انجیل مربوط به قضاوت و روزی که خداوند بشر را به مواخذه خواهد کشید ارتباط دارد. حال چه بخواهیم یا نخواهیم درآن روزگار خاص قرار گرفته ایم و می بایست خود را برای مواخذه آماده کنیم! در جای دیگری راجع به (کرم درختی) صحبت شده است و اغلب انجیل شناسان که بخشا روحانیون مسیحی هسستند از آن تعبیر ساده ای کرده اند که در حقیقت هیچکدام آنها مفهوم واقعی را تداعی نمیکند به عقیده من این یک معادله فیزیکی است ومنظور از آن ، یک پیش بینی دقیق راجع به بوجود آمدن یک «سیاهچال فضایی» است. سیاهچالی که در اطراف یا درون منظومه شمسی است و درزمان مقرر از آن ، بخش دیگر خورشید یا همان دوقلوی خورشید بنام خورشید دیگر» براون دوورف «،بیرون خواهد آمد و سپس سیارات اطراف آن که درمیان آنان «کره نیبیرو»، یا سیاره «آنوناکی»، بیرون خواهد آمد و از حد فاصل کرات ژوپیتر و مریخ گذر خواهد کرد وهمین امر باعث دگرگونیهای عظیم جوی در سرتاسر منظومه شمسی ، از جمله کره زمین خواهد شد.

بیرون آمدن این سیستم از «سیاهچال فضایی»، هر «3600» سال زمینی انجام می گیرد ومتعاقب آن این دگرگونیها نیز پدید می آیند. دراین رابطه پرفسور «ذکریا سیچن» ، دانشمند و باستانشناس روسی در8 کتابش، توضیح بسیارعلمی، عمیق و جامعی داده است که در نوع خود بی نظیر است .

» گیلبرت اریکسون «، می گوید: خورشید دیگر به بزرگی سیاره کیوان ، است و مانند آن از گاز تشکیل شده است منتهی گازهائی که مشتعل شده اند و بدلیل سربی بودن، هسته آن جاذبه شدیدی دارد و هنگام گذر از کنار منظومه شمسی بسیار درخشان خواهد بود، بطوری که با چشم می توان آن را در آسمان تشخیص داد ، هاله ای از رنگ قرمز در اطراف آن دیده می شود گروهی آن را ستاره بالدار تشبیح کرده اند.(این سیستم را با دوربین «اینفورد»،پس از پایان سال 2010 در فضا میتوان تشخیص داد)،. وی در بخش دیگری از مصاحبه اش به هفت لوح دوران آخر زمان اشاره کرده ومی گوید؛اولین لوح از آغاز بیماریهای واگیر دار وغیر قابل علاج و مرگ ومیر زیاد صحبت می کند. دومین لوح راجع به فعال شدن همزمان چند آتش فشان درکره زمین خبر میدهد. سومین لوح راجع به کبود شدن آسمان میگوید، که آنرا میتوانیم به ابرهای برخاسته از آتش فشانها وتاثیر آن بر اتمسفر زمین نسبت دهیم.

چهارمین لوح از پدیدار شدن ستاره دنباله دار درآسمان و نهایتا سقوط آن به کره زمین خبرمی دهد. پنجمین  لوح به نکته عجیبی اشاره کرده، آسمان به دو تکه تقسیم می شود، به عقیده گروهی از مختصصین، مفهوم آن این است که بدلیل انفجار یک کوه آتش فشانی ، شدت انفجار در حدی خواهد بود که براده های مذاب و سنگ به اتمسفر زمینی خواهد رسید و از زمین طوری دیده می شود که انگار آسمان تکه و پاره شده است. لوح ششم از زمین لرزه های دهشتناک و سونامی های عظیم خبر داده است. گروهی از دانشمندان معتقدند اخیرا وجود جسم بسیار عظیمی در اطراف منظومه شمسی شناسائی شده است بطوریکه سیاره عظیمی مانند نپتون و اورانوس 25% درجه قطبین آنها بطرف نقطه ای در فضا جابجا شده است، این امر نشاندهنده جاذبه بسیار قوی آن جسم یا سیاره بزرگ می باشد . گروهی ازدانشمندان معتقدند که این سیستم سماوی درهنگام گذر از کنار منظومه شمسی شدت جاذبه آن پوسته اصلی کره زمین را که بخشی در دریا و بخشی درخشگی وجود دارد را تغییر خواهد داد و دراثر این دگرگونی ها زمین لرزه هایی که بیش از 9 ریشتر می باشد حادث می گردد وهمچنین سونامی های عظیمی که به ارتفاع 2 کیلومتر می رسند سرتا سر کره زمین را طی مکنند . او می گوید؛ هر یک ازاین پیشگوئی ها متاسفانه دلائل علمی و محکمی آنرا تائید می کنند و من شخصا امید وارم اشتباه کرده باشم. و اما هفتمین لوح که گفته می شود پیدا شده است در حال حاضر دراختیار واتیکان قرار دارد ، لوح هفتم راجع به ظهور (ضد مسیح) یا دجال، و نام دقیق او خبر داده است. فیلمها و روایات و داستانهای بیشماری راجع به » لوح هفتم» درست شده و وجود دارد اما براستی هیج یک صددرصد حقیقت را بیان نمکنند.

«گیلبرت» می گوید: تمام تحقیقاتی که انجام داده ام مرا وادار کرده که نگاهی به پیش بینی تمدنهای دیگر مانند «مایا»،»اینکا»،»هوپی»،»مصر باستان»،و…. بیاندازم و آنچه که من را براستی ترسانده است، رابطه این پیشگوئی ها با یکدیگر است اقوام یا تمدنها وادیان مختلف هر یک درزمانی و نقطه ای جدا از یکدیگر در کره زمین پیش گوئی های مشاهبه راجع به دوران پایانی ابراز کرده اند. براستی چه ماجرای اسرار آمیزی در پس این پیش بینی ها نهفته است?

گاهی دوستان یا مردم از من می پرسند، آیا شخصا به این مشاهدات و پیشبینی ها اعتقاد دارم و من به آنها می گویم آری، آنچه که تا امروز بدستمان رسیده و برروی آن تحقیق و مکاشفه کرده ایم حقیقت دارد، اما قلبا از خدا می خواهم  حقیقت نداشته باشد زیرا من نیز مانند دیگران صاحب دو فرزند خردسال و خانواده و فامیل هستم و هرگز تحمل مواجه شدن آنها را با این مشکلات و بقولی روز آخر زمان را ندارم، اما متاسفانه حقیقت تلخ است و آنچه که باید اتفاق بی افتد خواهد افتاد، امیدوارم خداوند کائنات نگهدار همه باشد .

پ . ن :با تشكر از آرش بيك عزيز كه مطالب روز دنيا را در دسترس فارسي زبانان قرار مي دهند.

Posted on آوریل 6, 2011, in 2012, پایان دنیا در 2012. Bookmark the permalink. 39 دیدگاه.

 1. احتمالا اسراییل در آخر سال 2012 و اوایل سال 2013از بین میرود ! و آمریکا دچار شکستگی عظیم اقتصادی میشود و از هم میپاشد
  یعنی اینی که گفتن نظر بعضی از علمای عربستان است که بر اساس پیشگویی های دانیال نبی تاویل کرده اند
  و خدا بهتر میداند

 2. دروود بر شما.من از خوانندگان همیشگی وبلاگ شما هستم.سوالی که داشتم این هست که ایا درون فس بوک هم این وبلاگ رو ثبت کردین؟؟؟اگر چنین است لطفا ادرس صفحه ی فیس بوک خودتون رو هم بنویسید.سپاس فراوان.

 3. واقعا كه خيلي علمي بود :))

  اگه سياره هاي گازي حتي با جرم چند برابر مشتري هم نميتونن به نقطه همجوشي هسته اي برسن، چه برسه به زحل.

  ياد گرفتن عبري و عربي و رياضي و فيزيك چندين سال طول ميكشه.

  رامتين چطوره قبل استفاده از اين مطالب با من يه مشورتي كني؟

 4. خرافات انتهای ندارد ؟

 5. با تشکر از نویسنده گرامی و بزرگوار.متاسفانه ما در دوره ذگرگونی و تغییرات بسیار منظومه شمسی قرار داریم.این اتفاقات و مصائب در حقیقت توسظ اقوام گذشته بیش بینی شده و به نظر من جهت پند و اندرز ما بیان شده است.این اتفاقات هیج کدام در طرح و نقشه الهی برای مردم نیست.در حقیقت خداوند بازگشت ما را به سوی خود خواستار است. حتی با دعا در گروههای اندک نیز میتوان به ارامش رسید.

 6. (( درد من تنهایی نیست بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت،بی عرضگی را صبر،و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند.))
  گاندی

 7. سلام.اونایی که میگن خرافات واقعا نفهمند.قران در جلوی چشمشان احادیث و روایت جلوی چشمشان است باز انکار میکنند و هر نشانه ای از اسمان یا زمین ببیند خیلی زود انرا تکذیب میکنند و انرا سحرو جادو میپندارند.انان که به ایات خداوند کافر میشود به انان وعده عذابی الیم بده.کسی که ایات خداوند را انکار کند درواقع وجود خدا را انکار کرده.قران تصدیق کننده کتب اسمانی قبل از خود است.ان سیاه چاله که میگی حتما اتفاق خواهد افتاد همان خسوف و کسوف عظیم که از ابتدای خلقت سابقه نداشته.هم خدا و هم رسولش را تایید کردند (وقتی خورشید تیره شود و خورشید و ماه یکجا جمع شوند)-ان گازهایی بین سیاره ای هم اتفاق خواهد افتاد همان الدخان است که دودی که همه را در بر خواهد گرفت و ان عذابیست بزرگ (سوره دخان)–انکه میگویی اسمان تیره و تار خواهد شد همان کسوف است که خورشید و ماه تیره میشوند یعنی ظلمت مطلق.انهم در قران است.انکه میگویی اسمان از هم شکافته میشود انطور که تو میگی نیست زیرا اسمان شکافته خواهد شد این مربوط به اتشفشان هم نیست.انهم در قران امده است (انگاه که اسمان از هم بشکافد و مانند سربی مذاب شود.).و ان صیحه بزرگ اسمانی شاید همان عذاب شدید سقوط یک شهاب سنگ سرخ رنگ است…انهم در قران است.. در قران هم امده است (و اگر بخواهیم از اسمان نشانه ای بفرستیم که انها را در مقابل خدا خاضغ و خاشع کند.)..اما بعد اصلا چرا نباید بعد علمی نداشته باشد چرا نباید داشته باشد که خداوند خود صاحب ایات و نشانه هاست .و چرا هنوز بسیار به خداوند بسیار شک دارند.اینا همه علائم قیامت است.دو قیامت قیامت صغری که بسیاری در ان میمیرند و قیامت کبری که تمام مردگان زنده میشوند و مرگی در ان نخواهد بود و همه باید شاهد هشدارهای خداوند باشند و انروز بسیاری در عذابی بسیار سخت فرو خواهند رفت و حیوانای از جنس بشر ظهور خواهند کرد.چرا که نه..کیه که انکار کنه که در مقابلش بایستم.چرا بسیاری ایات و نشانه های خداوند را کذب میدانند.هر چند اگر تمام مردم کافر شوند زیانی به خداوند نمیرسد بجز به خودشان.که خداوند سخت انتقام است.

  • در ادامه یادم رفت بگم.ان زلزله های بزرگ هم در قران امده (اذا زلزلت ارض زلزالها)زمانیکه زمین به زلزله بزرگ لرزیده شود.و زمین بار سنگین خود را اشکار کند.

   • قربونت برم خاک جون کی گفته قیامت اتفاق نمیوفته!!؟ عزیزم اینا اومدن واسه قیامت وقت تایین کردن مثلا گفتن ساله 2012 قراره قیامت بشه چه میدونم همون زمین نابود میشه که این با متن قران سازگار نیست خداوند خودشان فرمودند زمانه وقوع قیامت دست اوست و کسی دیگر اطلاع ندارد 😐 حالا این پروژه 2012 که واسه خودش داستانی دارد عجیب پیشنهاد میکنم راجبش بیشتر تحقیق کنی 🙂

 8. دوستان عزیز من درود بر همگی ،

  چه بخواهیم ، چه نخواهیم وقایعی در دور و برما ، در حال وقوع است …چه ستاره ولفرایت 104
  که در 8000 سال نوری ما و در صورت فلکی قوس قرار دارد از هم بپاشد و تبدیل به یک سوپر نوآی قدرمند با منبع عظیم اشعه ی گاما شود و مارا در عرض 18 ساعت !! کباب کند !! و چه سیارک /شهابسنگ آپوفیس ( سمبل الهه مرگ و نابودی ) در سال 2029 از کنار زمین عبور کند ویا برخورد کند !و نابودی مارا همچون دایناسورها در 65 میلیون سال پیش رقم بزند و یا 21 دسامبر 2012 ، اتفاقاتی بیفتد که بشر از بودنش و وجودش در روی زمین ، احساس خواری و شرم کند !! هرچه هست ، ضعف انسان را در قبال این همه پیشرفت تکنولوژی بیان می کند ، خوب ، پیدا کردن جایگاه والای انسانی با هوش مصنوعی ؟! فکر می کنید چه خواهد شد وقتی بشر بتواند در یک میلیمتر مکعب فضای مادی 600000چیپ و آی سی را بگنجاند؟چیزی حدود 10 برابر مشابه آن در مغز انسان …پس کم بیراه نیست که فیلمهای ترمیناتور/پرداتور/ترانسفورمرز و…روزی محقق شوند و اساس قوانین 3 گانه ی آسیموف در مورد روباتها در کل زیر سوال برود….
  این مقدمه شاید بی ربط ! را از این جهت آوردم ، که متاسفانه بشر امروزی ، بجای نزدیک شدن به اصل خویش ، مدام در حال دور شدن و از هم گسیختگی است …کشیش ، روحانی ، گبر و کاهن و…نیستم …فقط این را می خواهم بگویم : علم زدگی انسان امروزی ، اورا به قهقرایی خواهد برد که قبل ها نیز بار ها تکرار شده است ، شاید روزی شاهد Game over نهایی باشیم
  و از این چرخه ی اورابوروس رهایی پیدا کنیم ….چرخه ای که متاسفانه یا خوشبختانه در همه چیز هست …در همه جا و در همه زمانها و مکانها…و جالب اینجاست که گریزی هم از آن نیست !!
  شاید این همان سیاهچاله عظیمی است که در مرکز منظومه شمسی ماست و تمامی مواد موجود در ستارگان ، سحابی ها ،انرژی ها ، و…را بدرون خود می کشد واز فازی / بعدی دیگر زندگی یا حیاتی دیگر را رقم می زند …نمی دانم !!
  فقط این را می دانم :
  » هرکو دور ماند از اصل خویش ، باز جوید روزگار وصل خویش »

  قربان همگی دوستان

  • عزیزم طبق تحقیقات اخیر دانشمندان مغز انسان توانایی ذخیره اطلاعات به اندازه 295 میلیون هارد دیسک 1 ترابایتی رو داره O: این میدونی یعنی چی؟!!! حتی از دیتا سنتر فیس بوک که برای تعداد 225 میلیون کاربر در دنیاست بیشتره:)) یه سوال چه طور میشه همچین ظرفیتی رو تو کله ی یک ربات فرو کردD:تعداد سلول‌های عصبی یا نورون‌ها (neurone) در مغز به اندازه تعداد ستارگان کهکشان راه شیری یا 166 برابر جمعیت روی کره زمین، یعنی حدود صد میلیارد است:-p

   • اگه ذخيره اطلاعات در مغز بصورت ديجيتال بود حداكثر ظرفيتش به اندازه يك فلاش ديسك 12 مگا بايتي ميشد!

 9. چرا این خرافات رو خورده مردم میدین؟!! شما یا خوابین یا خودتونو زدین به خواب، پروژه 2012 چیزی جز نقشه آمریکا برای تسلط بر جهان و نابودی ایران نیست! یه سخنرانی از جناب دکتر حسن عباسی گذاشتم به احتمال زیاد همتون شنیده باشید خواهشن نگین که این آدم فلانه بساره و از این چیزا اگه نشنیدید پیشنهاد میکنم همه گوش بدن.

  نقد مستند 2012:
  http://ansarclip.com/sound/abbasi/abbasi-2012-mp3.rar

 10. anti mason
  در فیسبوک عضوشوید لطفا
  جدیدا فعالیتهای ماسون در ایران زیاد شده و اگه دست نجنبانیم واویلا میشود.
  این صفحه در حمایت از سینا مومن پور ایجاد شده که به دلیل 3 پست ضد ماسونی از فیس بوک اخراج شد.
  یوفو جان اگه موردی نداره البته
  این تبلیغ رو گذاشتم.

 11. من خاکم.سلام.اصلا تو چرا نظر مرا پاک میکنی .از چی میترسی از اینکه یه کسی به اینا بفهمونه.که خودشونو به خواب زندند یا میخواند مردم را به خواب بزنند و بخودشون مشغول کنند.چهطور هر چی میذاری غیر از حرف حق.تو دوست داری مردم احمق باشند یا عاقل.تو میخوای مردم بفهمند در احاطه خداوند الله هستند نه در احاطه همیدیگه.والله من نمیدونم که تو هم مثل اونایی.مثل کسانی فکر میکنی دوست دارند مردم مغزشون تو کف پاشنه اشون باشه.باور کن اینطور نیست.حقیقت را از مردم پنهان نکن.این چیزهایی که تو مییگی اولا در انجیل کتاب اسمانی نوشته شده.و بعد در قران کریم نوشته شده و قبلا هم در زبور و تورات ذکر شده.این مایه شرم نیست مایه شرم خود اینها هستند که میخواهند مردم را به خودشون مشغول کنندو آنها را از خدا غافل کنند.ببین عذاب زخم زبون اینا اسونتره تا عذاب اخرت و این دنیا زودگذره اما اخرت باقی است.همه چیز از آن خداوند است.و قیامت حقه نه خرافه نه کار آمریکا.عجب عجب.در تعجبم در تعجبم.غافلید خودتونو به خواب زدید و نمیخوایید بیدار باشید.که خداوند صاحب و اختیار عالم است نه آمریکا.وقتی خداوند میفرماید کشتیها به امر خداوند در ابها حرکت میکنند و اگر خداوند بخواهد انها را در طوفانی دگرگون میکند که غیر از خدا یاری نداشته باشند.انوقت شما به همه چی شک دارید.شک داشته باشید و با ان بمییرید.که غیر از اتش دوزخ در انتظارتان نیست.

  • دوست عزيز من خاك هم نيستم. شما كه ترازوي اعمال ما دستتان است يك ايميل با پسوند ياهو ميگذاشتي تا نظراتت در قسمت اسپم نرود .چشم.ممنون.

   • یوفو خیلی باحالی
    دمت گرم .
    در ضمن یه مثال میزنم برای خاکم.
    یه عاقل وقتی وارد یه جمع میشه چیکار میکنه؟
    خودشو با افراد دورو برش همشکل میکنه.
    یه دیوانه چطور؟
    دیگران رو با خودش همشکل میکنه.
    پیشرفت بشر حاصل کودوم دسته میباشد؟

    نتیجه: دوست عزیزم .در کمال احترام به نظر شما . اگر اعتقاد ندارید دوست من نخوانید. این سایت فقط به موضوعاتی میپردازه که به نظر غیر قابل قبول میان.
    در ضمن خود من هم صبح تا شب اگه خدا بخواد ذکرم لا حول ولا قوت الا بالله .
    چه ربطی داره برادرم به این حرف.

    از قدرت خداوندم هیچ چیز عجیب نیست. مگه غیر از اینه؟
    حالا شما یا همرنگ شو عزیزم . یا مثل من خنگ و دیوانه باش که دمی کنار همیم از وجود هم فیض ببریم.
    سخت نگیر دوستم که خبلبها گفتن زمین صاف نیست و اعدام شدن. چون کلیسا میگفت اگه دنیا دور زمین نچرخه با انجیل جور نمیاد!!!!!!
    برادرم . عزیزم که که مطمئنا فهم بالایی داری که میگی خدا برتر از همه چیزه. قدرت خدا بسیار زیاده و اینکه اینچیزا واقعی هستن یا نه مهم نیست. مهم اینه که از نادانی ما سوء استفاده میشه.
    ممنون که توجه کردی دوست عزیزم

 12. hatman bebin ramtin zood!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ديدم. موقع زمين لرزه بويين زهرا هم يك گوي اتشين در اسمان بوده.

   • این میتونه یه انفجاری چیزی باشه؟
    خیلی به نظر غیر عادی نمی اومد ها.
    ولی اون خاک که زیرش جمع شده مشکوک بود

   • اینا هم مخلوقات خداوند هستند. چی فکر کردی هر ضرر و زیانی به هر موجودی برسد قبلا در ام الکتاب خداوند نوشته شده. کم مانده شما به خدا شریک بگیرید.اینها هم مخلوقات خداوند الله هستند و وجود انها در عالم هستی دلیل نیست که انها بر اراده خداوند پیشی بگیرند.خود امریکا عدد بسیار کوچکی هم در مقابل خداوند نیست که شما بیشرمانه همه را به انها نسبت میدهید.همه فانی هستند و فقط الله است که باقی میماند اوست ازل ابد ابتدا و منتها.

 13. سلام آقا رامتين

  آيا اطلاع داري عصاي موسي و شمشير امام علي و انگشتر سليمان ابن داوود كجا نگه داري ميشه ؟

  ممنون

 14. پروژه شبیه‌سازی مغز انسان کلید خورد
  دانش – محققان IBM با حمایت وزارت دفاع آمریکا بزرگترین پروژه‌ ساخت مداری شبیه مغز را آغاز کرده‌اند

  IBM اعلام کرده است که با حمایت دولت آمریکا، پروژه‌ای را برای ساخت مداری که رفتار مغز انسان را تقلید می کند در دست گرفته است.

  این تحقیق که بخشی از رشته تحقیقات موسوم به «محاسبه ادراکی» است، نوروبیولوژیست ها، دانشمندان کامپیوتر و مواد و روانشناسان را گرد هم خواهد آورد. برای نخستین مرحله از تحقیق، پروژه 9/4 میلیون دلار از آژانس دفاعی ایالات متحده دریافت کرده است.

  فن آوری حاصل از این پروژه می تواند در مقیاس بزرگ برای تحلیل داده، تصمیم گیری و حتی درک تصویری بکار برده شود. به گفته دارمندرا مودا، دانشمند IBM که پروژه را رهبری می کند، ذهن قابلیت خارق العاده ای برای جمع کردن اطلاعات مبهم از طریق حواس دارد و می تواند طبقه بندی هایی در مورد زمان، فضا، اشیا و رابطه متقابل از داده های حسی اعمال کند. او ادامه می دهد: هیچ کامپیوتری نمی تواند به داشتن مهارت های ذهن حتی نزدیک شود، اما ایده کلیدی محاسبه ادراکی ساخت ماشین های هوشمند مشابه ذهن است که از طریق مهندسی معکوس ساختار، دینامیک، عملکرد و رفتار مغز صورت می گیرد.

  در این مطالعه 5 دانشگاه IBM را همراهی می کنند تا تلاشی بلند پروازانه برای جمع آوری همه دانسته ها از سیستم های بیولوژیکی واقعی و نتایج شبیه سازی ابر کامپیوترها از نورون داشته باشند. در مرحله بعد تیم مذکور تولید سیستمی الکترونیکی برای اولین بار را هدف قرار داده است که مشابه شبیه سازها رفتار کند و هدف دراز مدت تر ایشان خلق سیستمی است که دارای سطح پیچیدگی مغز یک گربه باشد.

  پروفسور مودا می گوید که اکنون زمان مناسبی برای چنین خرق عادتی است چرا که سه هدف مختلف در چیزی که او «توفان کامل» می نامد در حال جمع شدن هستند.

  نورولوژیست هایی که بر حیوانات ساده کار می کنند نکات زیادی درباره کارهای داخلی نورون ها و سیناپس‌ها که آنها را به هم مرتبط می کند فراگرفته اند که در «دیاگرام شبکه عصبی» مغز های ساده نتیجه داده است. به‌کارگیری متناوب ابر کامپیوترها می تواند با بهره گیری از دانسته های تحقیقات بیولوژیکی پیچیدگی پستانداران کوچک را شبیه سازی کنند. مودا سال گذشته هدایت تیمی را به عهده داشت که از یک ابر کامپیوتر BlueGene برای شبیه سازی مغز یک موش که شامل 55 میلیون نورون و حدود نیم تریلیون سیناپس است، استفاده کرد.

  پروفسور مودا می گوید: اما نکته ای که باید روشن شود این است که از شبیه سازی هایی که در آینده با بهره گیری از ابزار های الکترونیک-نانوتکنولوژیک صورت می گیرد، چه چیز فرا گرفته خواهد شد؟

  اخیرا فن آوری‌ها به این سطح رسیده است که امکان تولید ساختارهایی را فراهم آورد که تراکم نورون ها و سیناپس ها را در یک مغز واقعی شناسایی می کنند. این تراکم حدود 10 میلیارد در هر سانتیمتر مربع است.

  محققان از بیت های کد کامپیوتری که شبکه های عصبی نام دارد برای نشان دادن ارتباط نورون ها بهره می گیرند. آنها می توانند برای حل مسائل خاص مورد استفاده قرار گیرند، نظیر رفتاری که به نظر می آید مشابه یادگیری است.

  پروفسور مودا می گوید این موضوع به همراه شبکه های عصبی و هوش مصنوعی چیزی است که آنها به دنبالش هستند تا از آن طریق عاملیت های ادراکی محدود را یکی یکی طراحی کنند: ما ابتدا به دنبال یک الگوریتم هستیم و بعد حل مسائل. ما در حال تحقیق بر روی مدار های ریز و درشت مرکزی مغز هستیم که می تواند برای طیف وسیعی از عاملیت ها مورد استفاده قرار گیرد.

  در این پروژه مشکل سازمان دهی مداربندی های مشابه نورون ها نیست. قابلیت انطباق مغز در توانایی اش در تنظیم سیناپس ها نهفته است که ارتباط بین نورون ها را شکل می دهند. ارتباطات سیناپسی بسته به سیگنال هایی که از آنها عبور می کند، شکل می گیرند، می شکنند، مستحکم می شوند و ضعیف می گردند. ساختن یک ماده در مقیاس نانو که بتواند چنین خصوصیتی داشته باشد یکی از اهداف عمده پروژه است.

  به گفته مودا، شبکه عصبی مغز بسیار کمتر از شبکه سیناپسی آن است. فارغ از محدودیت های تابع برنامه نویسی شده، کامپیوترها می توانند اطلاعات مختلفی گرد آورند، آنها را بر اساس تجربه بسنجند، مستقلا حافظه را شکل دهند و مستدلا شروع به حل مسائل کنند، به طریقی که اکنون از انجام آن دور نگه داشته شده اند، چیزی که ما به آن «تفکر» می گوییم.

  کارشناسان عقیده دارند این نوع طرح ریزی کامپیوترها به تقلید از مغز انسان تلاش جالبی است. البته آنها از سطح کنونی سرمایه گذاری برای انجام چنین پروژه بزرگی ابراز نگرانی می کنند. این پروژه به ابزارهایی که در اختیار رشته های مختلف علمی است، نیاز دارد چراکه تاکنون تلاشی در این وسعت صورت نگرفته است.

  بی بی سی- 21 نوامبر/ ترجمه: علیرضا نورایی

  http://www.khabaronline.ir/news-383.aspx

 15. شبیه سازی مغز انسان
  مدل کامپیوتری از یک تک ستون نئوکورتیکال ]1] مغز یک موش

  (مقدمه ای برای شبیه سازی مغزانسان)

  یک قدم به جلو برای ساخت مغز مصنوعی انسان

  مدل کامپیوتری از یک تک ستون نئوکورتیکال مغز موش(عکس :IBM)

  گروهی از دانشمندان نوروساینس درموسسه تحقیقاتی کشور سوئیس در حال ایجاد مغز یک پستاندار درسیلیکون(کامپیوتر) هستند.

  محققان دانشگاه پلی تکنیک لوزان]EPFL2[ با همکاری IBM مرحله اول یک پروژه بلند پروازانه یعنی کپی کامل مغز انسان روی ابرکامپیوتر را اندکی پیش کامل کرده اند.

  در یک اتفاق عجیب مرکز تحقیقاتی این پروژه در ساحل دریاچه ژنو واقع شده است همان جایی که ماری شلی شخصیت داستانش دکتر فرانکشتاین را در آنجا تصور کرده، فرانکشتاین هیولایی انسان مانند می سازد که دارای نیرویی مخرب می شود و در نهایت خالقش را می کشد.

  در ژوئن 2005 هنری مارکرام مدیر پروژه blue brain از برنامه اش، ساخت مغز انسان با استفاده از قوی ترین ابر کامپیوتر جهان خبر داد. مارکرام یادآوری می کند: «نقد ها غیر قابل باور بود همه فکر می کردند ما دیوانه شده ایم حتی بیشتر دانشمندان برجسته نوروساینس و نظریه پردازها می گفتند پروژه شکست خواهد خورد.»

  بعضی از همکاران مارکرام اعتقاد داشتند اطلاعات کافی برای شبیه سازی کامل مغز انسان به سادگی در دسترس نخواهد بود. مارکرام می گوید:»هیچ دانشمند نوروساینسی وجود ندارد که این قدرت را داشته باشد که بگوید ما به اندازه کافی نمی دانیم».»ما فقط قسمت کوچکی را می دانیم، هیچ کس حتی نمی داند که چه قدر می دانیم.»

  مارکرام به بازتاب های منفی بعد از اعلان پروژه توجهی نکرد و بعد از دو سال ستون نئوکورتیکال موشی دو هفته ای را شبیه سازی کرد.این مدل دقیقا مانند همتای واقعی اش کار می کرد.دیدن پالس های این شبیه ساز روی صفحه های سه بعدی بزرگی که محققان ساخته اند بسیار جالب است.

  ستونهای نئوکورتیکال آخرین بخش از تکامل مغز ما بوده است و وظیفه ی استدلال و خودآگاهی را دارد. این تکامل تنها از یک جهش کوچک ناشی شده است. مغز انسان هزاران برابر مغز موش ستون های نئوکورتیکال دارد،اما تفاوت های زیستی بین مغز موش و مغزانسان اندک است. اگر یک ستون نئوکورتیکال بسازیم تقریبا می توانیم نئوکورتکس را به طور کامل بسازیم البته اگر توان کامپیوترها این اجازه را به ما بدهد.

  اگر چه یک ستون نئوکورتیکال فقط 2 میلی متر طول و نیم میلیمتر قطردارد اما شامل 10،000 نورون و 30 میلیون سیناپس است. وسیله ای که مرحله اول این شبیه سازی بزرگ را انجام می دهد ابر کامپیوترBlueGene/L IBM است که توانایی پردازش 18.7 تریلیون محاسبه را در ثانیه دارد این ابر کامپیوترمتشکل از 8،000 پردازشگر است و یکی از پر قدرت ترین ابرکامپیوترهای حال حاظر جهان به شمار می رود.

  مارکرام معتقد است با تکنولوژی حاظر امکان ساخت مغز موش وجود دارد، که مرحله بعدی پروژه Blue brain می باشد و قرار است از سال دیگر آغاز شود، بعد از آن شبیه سازی گربه سپس میمون و در نهایت مغز انسان انجام خواهد شد.

  مارکرام برثبات قانون مور]4] حساب کرده است،زیرا هم اکنون یک کامپیوتر که توانایی شبیه سازی مغز انسان را داشته باشد به اندازه چندین زمین فوتبال است وسالانه 3 میلیارد دلار برق مصرف خواهد کرد. اما در حال حاظر مارکرام به دنبال فرصتی برای شبیه سازی کامل مغز انسان است، در حالی که محاسبات پیش خواهند رفت.

  مدل سازی در آینده

  به نظر می رسد مدل سازی قدم بزرگی به جلو برای دانشمندان نوروساینس است. هر سال حدود 35000 مقاله ی نوروساینس منتشرمی شود-و شمار مقالات منتشر شده هر سال حدود 20 تا 30 درصد افزایش می یابد. بیشتر دانشمندان نوروساینس اگر خوش شانس باشند فقط می توانند حدود 100مقاله را در یک سال بررسی کنند. وارد کردن همه این اطلاعات در پروژه Blue brain راهی مشخص برای استفاده و نگه داری این اطلاعات است.

  مارکرام 44 ساله از آفریقای جنوبی درابتدا علاقه مند به ثبت الکتروفیزیولوژی نورونها در موسسه ماکس پلانک آلمان بود. او دو نورون را بررسی کرد و آنها را مرتبط با هم یافت. او می گوید: «با خودم فکرکردم که ،خدای من،غیر قابل باور است تو همچنین می توانی ارتباط نورون ها را کنترل کنی. «سپس تصمیم گرفتم بفهمم که آنها چگونه ارتباط برقرار می کنند به همین منظور شروع به کشیدن نقشه همه مدارها کردم 15 سال طول کشید.» مارکرام همه اطلاعاتی را که از یک دهه و نیم قبل جمع آوری کرده بود این گونه شرح می دهد: «این اطلاعات خیلی خسته کننده تر از آن هستند که منتشر شوند.»

  مدل آن جا می ماند تا داده ها یکی شوند و آزمایش شود که آیا کار می کند. یک دانشمند نوروبیولوژی که می خواهد یک فرضیه مشخص را در مورد چگونگی یک عملکرد خاص مغز مانند ظرفیت حافظه وبازیابی بررسی کند می تواند از پروژه Blue brain استفاده کند. این مدل در اختیار تمامی محققان خواهد بود.

  تحقیقات بر پایه شبیه سازی زمانی ممکن است که قدرت کامپیوتری کافی داشته باشیم.

  امروزه هرهواپیمای تجاری ابتدا درشبیه سازی متولد شده است. حتی دوربین ها قبل از اینکه ساخته شوند شبیه سازی می شوند. در فیزیک ما سلاح هسته ای را فقط در شبیه سازی ها امتحان می کنیم.

  مارکرام می گوید: «ما از شبیه سازی در علوم زنده استفاده نمی کنیم چون زیست شناسی قوی ترین کامپیوترها را طلب می کند».»ما آزمایشاتمان را بر روی حیوانات انجام می دهیم، اما این آزمایشات در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد، این پروژه تمام این تغییرات را هدایت خواهد کرد.»

  ماکرام شدیدا روی این موضوع تاکید دارد که این پروژه ساخت یک سیستم هوش مصنوعی (AI)نیست.»ما به دنبال ساخت مغز یک روبات نیستیم شما می توانید یک مهندس را استخدام کنید تا این کار را انجام دهد مهندسان در این کار خیلی بهترند و حتما سریعتر انجامش خواهند داد ،ولی احتمالا نتیجه کارBlue brain خیلی بهتر خواهد شد. اگر ما این کار را به درستی انجام بدهیم این مغز می تواند صحبت کند ]5]»

  رمز گشایی سوء عمل

  مارکرام منتظر پیدایش نشانه های هوش در مغز سیلیکونی نیست و به دنبال کارهای خسته کننده تری است البته این کارها خیلی بیشتراز یک ماشین سخنگو]5] مفید خواهند بود.

  با فهمیدن چگونگی عملکرد مغزمان سوءعملکرد نیز مشخص خواهد شد.اختلالاتی مانند افسردگی،جنون جوانی(اسفروزانیا) و زوال عقل بهایی است که ما به خاطر مغز پیچیده مان می پردازیم. مارکرام می گوید: «ما نمی دانیم چه اشکالی در این مدارها به وجود می آید.». «ما هنوز از داروهایی که به صورت تجربی آزمایش می شوند استفاده می کنیم اگر داروی ترکیبی کار کرد :خوب است،اگر نه یکی دیگر را بررسی می کنیم.»

  Blue brainمی تواند به این تحقیقات سرعت بسیار زیادی بدهد. استفاده از این پروژه خیلی بهتر و موثرتر از آزمایشگاهای خیس]6] است. و تحقیقات بر روی حیوانات را کاهش خواهد داد.

  استیون رز استاد بازنشسته زیست شناسی دانشگاه آزاد نسبت به ساخت مدل زیستی دقیق مغز انسان با استفاده از این سطح دانش و تکنولوژی بسیار مشکوک است او می گوید: «پیوستگی بین قسمتهای مختلف مغز بسیار پیچیده تر از آن است که بتوان آن را در یک کامپیوتر شبیه سازی کرد». «من علیه کسانی که مدل سازی می کنند نیستم» اما این طرز تفکر که مدل سازی را درهر کاری می توان استفاده کرد و تحقیقات روی حیوانات را نفی می کند بسیار فریبنده و آرزویی محال است .»

  رز در مورد مشکلاتی که هنوز باقی مانده هشدار می دهد. سپس او با کم میلی پذیرفت که پروژه Blue brain مفید است. او اضافه می کند»مفید اما متواضع»

  به وضوح مارکرام هنوز با شک هایی که بعضی افراد در مورد پیروزی او در این پروژه وارد می کنند رو به روست.

  1:نئوکورتکس ازماده خاکستری(بدنه سلول های عصبی بدون الیاف پوشاننده آن ) ساخته شده است.

  2:Ecole polytechnique Federale of Lausanne.

  3:قانون مور:ترانزیستورهای نسبتا ارزانی که می توان در مدارهای مجتمع به کار برد به صورت نمایی زیاد می شود تقریبا می توان گفت هر 2سال 2 برابر خواهد شد.

  4: ساختمان اولیه قشر تازه مخ ، قسمتی با عملکرد بالا در مغز انسان.

  5:آزمونی وجود دارد که می توان هوشمندی یک ماشین را سنجید:.اگر انسان و ماشین با هم مکالمه کنند وانسان نفهمد که طرف مقابلش انسان است یا ماشین.

  6: آزمایشگاهی که تنها از وسایل اکترونیکی برای تحقیقات استفاده نمی کند.

  برگرفته از http://www.guardian.co.uk/technology/2007/dec/20/research.it

  ترجمه زهرا ساجدی نیا
  http://www.brainfever.blogfa.com/post-63.aspx

 16. دوستان درود !

  این دو مطلب فوق و مطالب دیگر مشابه ( که بسیارشان نیاز به ترجمه دارد ) بیانگر این است که از زمان دگم اندیشی و تک بعدی فکر کردن گذشته است ! تمامی رویاهای بشری ، در حال تحقق اند !! ( در مقام ارزش گذاری و بد و خوب بودن بر نمی آیم ….هرچند با این علم زدگی بشر امروزی شدیدا و بشخصه مخالفم )بله …!!! روزی ( به همین زودی ) رویای ترمیناتور به وقوع خواهد پیوست …چه بخواهیم و چه نخواهیم ….همانطوری که در تمدنهای گذشته بوقوع پیوسته و خودشان باعث نابودی خودشان شدند …این یک چرخه است ، چرخه 84 …ولی کو گوش شنوا ؟
  مگر لباس و شنل نامریی کننده زمانی جزو تخیلات نبود ؟ در کتابهای علمی تخیلی فقط می شد سراغش را گرفت …اکنون ساخته شده است سری به » سایت هایی که در مورد » دارپا » نوشته اند بزنید ….خیلی از چیزهایی که در کتابهای کمیک استریپ بوده اکنون » مجسم » و حقیقت جهان امروز هستند ….

  پس قدری واقع بین باشیم …و احساسات را پرده عقلمان نکنیم

  قربان همگی

  • سلام آقا فرهاد
   سوال اینجاست که ایا به حقیقت پیوستن این همه تخیل با این سرعت به نفع بشر است یا نه!
   انسان از بدو ورود به این جهان در حال پیشرفت است اما همین پیشرفت باعث پسرفتهایی هم شده و در ترازوی حقیقت جایی برای خود باز نکرده به جز سوء استفاده شیطان صفتها بر علیه انسان صفتها.
   ما هنوز از عواقب کشف اتم تموم نشدیم این در حالی است که ابر قدرتها دارای بمبهای ممنوعه هستند مثل امواج کنترل مغزها، بمبهای جنسی، هارپ و سلاحهای الکترو مغناطیسی و …… بشر این پیشرفت را برای بشریت می خواهد !
   تنها پیشرفت معنوی و روحی به نفع انسان است و علوم و تکنولوژی در صورت سوء استفاده نکردن مکملی برای آسایش بشر است.
   امروزه پیشرفت در محبت کردن به همدیگر ، همدلی ، یاری رسانی، دوستی بی غل وغش و انسانیت و …. لازم است تا آرامش واقعی را لمس کنیم.

 17. آیا هر کسی عمل خوبی انحام دهد انسان خوبی است!
  آیا هر خیری آدم خوبی است!
  آیا هر کسی قانون را رعایت کند بشریت را تمام کرده!
  بیایید برای انسانیت پیشرفت کنیم و این محقق نمی شود مگر تسلیم شدن در برابر فرمان الهی و عمل نیک کافی نیست و تنها جزئی از فرمان الهی است.
  من امیدوارم در بیان این مطلب جسارتی به شخصی نکرده باشم . این تنها، دلی بود که دردش را بیان کرد.
  با محبت باشیم

 18. مهدی عزیز من وسایر دوستان خوبم در این وبلاگ مرجع و تمامی یوفولاویان جهان !!

  از وقتی بشر 2 پا پشت و پازد به هرچی اخلاق و انسانیت و عاطفه و احساس ، تازه مشکلاتش آغاز شدندیه ….! آری استاد می فرمودیه !! از شوخی گذشته ، باید دید در حال حاضر انسانی که ما باشیم چه چیزی نیاز داریم ؟؟ اطلاعات و دیتا واقعا دارد خفه مان می کند ….انواع کانالهای مختلف ماهواره ای در مسیرهای مختلف ، کانالهای مختلف برای سلیقه های مختلف ، شبکه های مختلف تلویزیونی /دیجیتالی /اینترنتی و سایتهای بی شمار میلیاردی …خوب ؟ خوب که چه ؟؟
  نیازی به دین هست ؟ نه ! نیازی به اخلاق هست ؟ نه ! نیازی به کسی هست که راه وبیراه را نشان دهد ؟؟ نه ! عصر پیامبران دیجیتال فرا رسیده است ….الان هر سایتی برای خود مبلغ است …!!! همان چیزی که طرفداران پست مدرنیزم می گفتند کاملا اتفاق افتاده است : » هرکسی در این جهان یک روایت است » خوب با این تفاوت که بعضی چیزها در این دنیا فرا روایت هستند مثل : خدا / عشق و… خوب که چه ؟ تعریف ماهوی این قضایا چیست ؟خیلی روشن است : شما آنچیزی می شوی که آن سایت تبلیغ می کند یا کانال ماهواره ای به تو دیکته می کند …بدون کم و کاست ! خوب » شعور » ما کجاست ؟ «عین «عقل آن را برمی دارند ، » شور » باقی می ماند ! نهایت اینکه 2 جبهه شرق و غرب ، به نظر من ، در حال صف آرایی است : چین و روسیه ابرقدرت های نهایی صفحه شطرنج آینده نزدیک ما هستند و البته بسیار خوشحال از افول قدرت بلامنازع تکنولوژیکی ژاپن ! که دایره سرخ آفتاب تابانش اکنون با این بلایای عظیم طبیعی ( شاید هم مصنوعی !! به زعم نظریه پردازان توطئه مثل دیوید آیک وسایرین )دارد چون چراغی کم فروز سوسو می زند …این یک واقعیت است ، پیشگویی های نوستراداموس شوخی بردار نیست …او ادگار کیسی نبوده که تابع احساسات باشد ، واقعا سانتوریهای او تامل بر انگیز بوده اند …او چرخه های زمانی را واقعا دیده ، حال چگونه نمی دانم !! قدرت شیطانی بوده یا الهی باز هم نمی دانم …ولی بهرحال افول تمدن بشری مارا پیشگویی کرده ….همان چیزی که مارا واقعا به سوی نیستی و قهقهرا می برد ….من واقعا با نظر شما موافقم تنها پیشرفت معنوی و روحی به نفع انسان است و علوم و تکنولوژی در صورت سوء استفاده نکردن مکملی برای آسایش بشر است.
  امروزه پیشرفت در محبت کردن به همدیگر ، همدلی ، یاری رسانی، دوستی بی غل وغش و انسانیت و …. لازم است تا آرامش واقعی را لمس کنیم.
  اینها تنها چیزهایی هستند که برای حیات ما لازم هستند…تنها چیزهایی که در وجود ما نهادینه شده اند…
  ما از خیر آفریده شده ایم نه شر !! این جاه طلبی و بلند پروازیهای بشر بوده که همیشه کار دستش داده و اورا مجبور به نیست و نابود شدن خودش نموده است !!!
  این قطعنامه سازمان ملل نیست ! من نیز ری کورزویل آینده نگر نیستم !!ولی با این وجود معتقدم که باز ما هستیم که می توانیم این تقدیر رو بهمش بزنیم …با یکسری کارهای کوچک ( اثر پروانه ای وار) با محبت به هم نوع / با عشق / با کمک کردن / با راهنمای هم بودن / با انسان بودن / با لبخند زدن از ته دل / با بی و رنگ وریا بودن / با یکی شدن و همدلی / کنار گذاشتن کدورت و عداوت و کینه / می شود دنیای دیگری ساخت ، به جای کمک به انرژی تاریک 96 درصدی می شود شمع کوچکی افروخت که حداقل آن ماده 4 درصدی کاینات روشن بماند !!
  کاینات ما به زعم و نگرش استفن هاوکینگ / گرین و سایرین بسیار بسیار با عظمت تر از آنچیزی است که ما انسانهای حقیر فکر می کنیم و این کاینات » ناظمی » دارد که بسیار بسیار عظیمتر از آنچزی است که حتی در وهم هاوکینگ و تمامی دانشمندان متقدم و متاخر نیز نمی گنجد…!!
  هرچند که متاسفانه این واجب الوجود را نیز منکرند ! و تصادف را دلیل ایجاد خلقت می دانند !!غافل از اینکه خود این تصادف را بر فرض محال ، باید» وجودی «ترتیب داده باشد !
  بهرحال ، من زیاد از آخر و عاقبتمان خوشنود نیستم و خداوند پشت و پناه همه ما باشد …

  قربانت هیچکس عزیزم و برکت باشد.

 19. استاد از این سخنان گوهر بارتان واقعا بهره بردم طبق معمول آگاهی من به پای شما نمی رسد
  من فیلم مستند (اثر نسترو داموس 12+2 قسمتی) را هم که لطف کرده و به من داده بودید، نگاه کردم و استفاده بردم، از آن بابت هم بسیار ممنونم.
  به امید روزی که وقتی از کنار یکدیگر می گذریم ، در حالی که دیگران را نمی شناسیم، همدیگر را دوست بداریم.

 20. هیچکس عزیزم و سایر دوستان خوبم ! درود …

  هیچکس در این دنیای وانفسا ، استاد کس دیگری نیست ! من نیز اصلا ادعایی ندارم ! در این کاینات و جهانهای موازی دیگر و دنیاهای ناپیدا و قابل کشف دیگر ، همه از همدیگر می آموزیم …اصلا هدف از حیات وجودی و زیستن ، یاد گرفتن و یاد دادن است …چون همه می آموزیم و از همدیگر می آموزیم ، درنتیجه همه شاگردیم !! همه » چلا » /دانش آموز مکتب عشقیم /عشقی که جاذبه تعبیرش می کنی بکن … نیروی الکترومغناطیس تعریفش می کنی بکن /نیروی هسته ای ضعیف می نامی اش بنام …چه اشکالی دارد ؟ همه این تعابیر مظهر عشق است …مگر منصور حلاج چه می گفت که اورا در مسلخ عشق کشتند ؟ او می گفت » انا الحق» رسیده بود به جایی که باید می رسید…به معشوق رسیده بود در نهایی ترین مرحله بود یعنی » فنا » فی الله / یعنی وحدت با خالق ….یک آرزوی محال هم نیست ، همه مان به این مسیر می رویم …دیر یا
  زود دارد سوخت و سوز ندارد !! خوب یکعده میانبر می زنند …یکعده بیراهه می روند …بلبل از شوق گل و پروانه از سودای شمع ، هرکسی سوزد به نوعی در غم جانانه ای …!! خوب ، تعابیر علمی ما در جهان امروزی و به اصطلاح مدرن ما ! به نظر من اگر با تعابیر فلسفی » فلسفه ی علمی /علم فلسفی » همگون و عجین شود ، آن کار کاری متناسب خواهد بود ، همانند چیزی که قبلا نیز بوده …مثالش » آتلانتیس : کشوری با مردمان فکور و عالم
  که من فکر می کنم » اتوپیای » افلاطون بوده ( شاید عالم مثل او همان آتلانتیس بوده)
  که این قاره آتلانتیس در
  اثر فوران آتشفشان یا یک بلای طبیعی مشابه از بین رفته است …
  و باز به نظر من ، تفسیر وقایع گذشته / علت از بین رفتن تمدنهای گذشته / عبرت گرفتن و یاد گرفتن از آنها بطور مستقیم و غیر مستقیم با مشاهده و تاویل و تفسیر برای نسل ما بسیار بسیار
  کارساز خواهد بود …
  هرکه ناموخت از گذشت روزگار
  هیچ ناموزد زهیچ آموزگار

  اصلا هرکسی ، گوشه چشمی به آسمان شب بالای سرش بیندازد در واقع نظاره گر زمان خواهد بود !! نه مکان ! شاید نور ستاره ای که اکنون به ما می رسد ؛ سالهای سال نوری در راه بوده که به ما برسد …آن موقع به کوچکی خودمان در مقابل این عظمت پی خواهیم برد و شاید قدری از » لجبازی » ( من اسمش را لجبازی می گذارم ) دست برداریم ! آن موقع شاید دست دوستی برای هم دراز کنیم و فارغ ار هرگونه نژاد و مذهب و زبان وملیت ، یکرنگ و همدل شویم ، چون محققا در این کره آبی رنگ برای همه ساکنانش آب و غذای کافی هست ! فقط جاه طلبی های ریاده از حد است که همیشه درد سر ساز شده …چه از طرف » نرون » /» ناپلئون » /سزار/هیتلر و سایر این جاه طلبان بوده باشد…
  پرچانگی کردم !! ببخشید رامتین عزیزم و هیچکس والا

  برکت باشد و یاحق

 21. به نظرم ما داریم وارد یک دوره کاملا جدید میشیم وروح بعضی از اهنگسازان این پیام رو زودتردریافت کرده و اون رو به اثرش انتقال داده این اهنگ رو گوش بدید تا منظورمو متوجه بشین پیشنهاد میکنم حتما با هدفون گوش بدید و در حال کار دیگه هم نباشید اسم اهنگساز رو از این لحاظ نمیارم چون نمیخوام با ذهنیت قبلی در موردش قضاوت کنید. انگار یه پیام جدیدی توی این اهنگه که غیر قابل بیانه. بازم میگم حتما با هدفون گوش بدید این هم لینک
  http://share2share.net/download_mem/47d52ff906cc293d8fcbd6c0b122b050

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: