دو پرنده دایناسور گونه در پاپوآ گینه نو زنده پیدا شدند


کشف محققان در سال 2010 : دو پرنده دایناسور گونه در پاپوآ گینه نو زنده پیدا شدند :

برگرفته از  سایت THE TRUTH BEHIND THE SCENES

http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com

بالهای خفاش مانند ، منقار پر از دندانهای تیز تیغ مانند ، پنجه های پاره کننده ، دم دراز که در انتها بال شکل است، ایا این خزندگان شب پرواز پرنده توهمی از تخیل میباشند؟ یا وجود آن گواهی زنده این ادعا است که امروزه هنوز دایناسورها در گوشه و کنار مناطق دور افتاده  گمنام جهان وجود دارند .  کشف محققان در سال 2010 (pterosaur )

http://thetruthbehindthescenes.files.wordpress.com/2010/08/dinosaur1.jpg

از دیر بازRopen   (پرنده شیطانی) موجب وحشت زده گی مردم پاپوآ گینه نو برای هزاران سال بوده است ، هیولائی از آسمان که اغلب در شب با پائین آمدن طعمه های خود رابه نحوه ای مرموز شکار و آنها را به لانه خود می برد.

جهان پر است از داستان های  جانوران افسانه ای مانند (هیولای دریاچه لاکنس ،  (پا گنده)Bigfoot ، Yhetti(ی تی) که تحقیقات روی آنها با اعزام نفرات و میلیون ها دلار هزینه صورت گرفته است که  اغلب  این تحقیقات بدلیل کمبود شواهد یا حتی عدم شواهد کافی نتایجی مشابه داشته اند و به مانند یک افسانه باقی مانده اند.

بظر نمی رسد که Ropen   (پرنده شیطانی) یا Dimorphodon Pterosaur مشابه سایر دایناسورهای خزنده پرنده که در 65 میلیون سال پیش منقرض شدند نابود شده باشد چرا که با توجه به تحقیقات آقای Terrence Aym (محقق آمریکائی) مبنی بر گزارشات شاهد عینی – جمع آوری شده توسط تیم تعیین اکتشافات بر اساس شواهد قوی از موجودات –  منجر به این گردیده است که محققان قطع یقین به این نتیجه رسیده انده که قطعا دو حیوان متمایز در حال حاضر با آن مشخصات وجود دارند .

Jim Blume و David Woetzel محققان شجاعی از تیم تحقیقاتی مذکور هستند که با کاوش و جستجو در گینه نو و جزائر اقیانوس آرام  با تهیه گزارشی مصور(فیلم وعکس) درتائید داستانهای قدیمی محلی و بومی  ، خود از شاهدان عینی هستند که این دو موجود پرنده را ( با ظاهری که در بالا گفته شده )مشاهده کرده اند.

دریکی از نقاط دوردست از مناطق جنگلی انبوه و در مناطق کوهستانی دور افتاده و کم بازدید بخشهائی از جهان آنها مواجه شده اند  با چیزی که دنبال آن میگشتند ، محل زیست و پرواز دو گونه متفاوت از دایناسورهای پرنده با بالهائی به دهنه تقریبی 3 تا 4.5 متر ( شاهدان عینی گفته اند ممکن است بزرگتر از این مقدار بوده باشد)

Video 1: Amateur sighting of pterosaur off Papua New Guinea beach.

Video 2: Amateur sighting of pterosaur off Papua New Guinea beach.

Video 3: Pterodactyl Sighting from 2008

image 3

image 4

image 5

image 6

پ . ن :‌با تشكر  فراوان از منتظر عزيز بابت تهيه و ترجمه اين مطلب.

2 تا لينك دوم و سوم براي ترجمه از مطلب قبل مانده دوستان اگر لطف كردند و  خواستند ترجمه كنند در قسمت نظرات همان مطلب بنويسند تا مطلب 2 بار ترجمه نشود.ممنون.

Posted on سپتامبر 10, 2010, in كشف پرنده دایناسور گونه. Bookmark the permalink. 65 دیدگاه.

 1. عالیه دوست عزیز یه سوال داشتم میشه برام آموزش کذاشتم تم برروی وبلاگتون رو یاد بدید مطلب واقعا جالبی بود اینم naderi_aria@yahoo.com

 2. jaleb bood mamnoon

  in site kamel shodeye matalebie ke ghablan to in web bood age kesy mitoone tarjomash kone

  http://dudeman.net/siriusly/ufo/art.html

 3. باسپاس فراوان از منتظر عزیز ورامتین دلاور …

  چند فرضیه به ذهنم می رسد ، که قابل بحث و نقد هستند :
  1= ژنهای پتروداکتیل یا پترانودون موجود در داخل فسیلی /سنگواره ای /صمغ و کتیرایی و…استخراج شده با تکنولوزی پیشرفته ژنتیکی تبدیل به نمونه ای که می بینیم شده است.

  2= براساس قوانین آیرودینامیک ، مدلی برابر اصل از پتروداکتیل ساخته شده (با بکارگیری تکنولوزی روبوتیک) و به پرواز در آمده از نمونه نهایی فیلم وعکس تهیه شده است

  3= تونلی از زمان در منطقه پاپوآ وجود دارد ، دقیقا به مدخل زمان زوراسیک یا کرتاسه باز می شود ، حال باید دید که فقط پتروداکتیل یا پتو انودون ملاحظه شده یا مثلا تیرانوزوروس یا برونتو زوروس واسمیلودون و…

  4= چند ماجراجوی جوان وعلاقمند فیلمهای پارک ژوراسیک و سرزمین گمشده ، این داستان را ساخته ودر اینترنت منتشر کرده اند و عکس وفیلمها هم شاید جعلی باشد .

  در مورد برونتوزوروس دریاچه ی لاک نس همین بس که بخاطر وجود این موجود واقعی /خیالی توریستها سر ودست می شکنند شاید این هم ترفندی برای جلب سیاحان برای گینه و پاپوآ باشد …ما که بخیل نیستیم!
  ایکاش ما هم یک ساچ کواچ یا یتی یا یک هیولا داشتیم واز آن پول در می آوردیم !
  خوب ، دنیای اسرار آمیز ما سراسر شگفتی است ، شگفتی هایی که ساخته شده اند و شگفتی هایی که ما می سازیم …خوب کشف حقایق با ماست …

  دست بکار شویم …!

 4. راستی یادم رفت بگم یک چند وقت پیش یک کلیپی را در موبایل دیدم از یک «لاک پشت غول پیکر» که پشت کفی یک تریلر قرار داشت و رهسپار یکی از شهرهای غربی کشورمان بود ، نمی دانم دوستان آنرا دیده اند یا نه ولی در نوع خودش جالب بود ! البته کلیپ واضح نبود ولی آنچه که مشخص بود اینکه لاکپشت غول پیکر سرش رو تکان می داد وزنده بود ! حالا از کجا گرفته بودنش کیا گرفته بودن کجا می خواستن ببرنش و چرا به آن بزرگی بود سوالاتی هست که تاکنون برایم بدون جواب مانده است…

 5. فرهاد جان کشور ما هم پر از این عجایب ولی مشکل اینجاست یا منو شما بی اطلاعیم اگرم مطلع شیم بلد نیستیم که چطور ازش بهره برداری کنیم،یه نگاه به این همسایه غربیمون بنداز، اگه رو بدی تخت جمشید و پاسارگاد ام ور می دارن میبرن میگن ملت شما که خبر ندارین کوروش اصلأ ترک بوده، یه برنامه تاریخی تو یکی از کانالاشون پخش می شه که من بالا سرم دو تا شاخ سبز شد وقتی دیدم با چه وقاحتی تاریخ ما رو به خودشون نسبت می دن، دلم می خواست اونقدر وقت آزاد می داشتم تا تمام پتانسیل های اکوتوریسم ایران رو تو یه سایت مرجع جمع می کردم،اگه عمری باقی بود حتمأ اینکارو انجام می دم.

 6. کاملا با شما موافقم ارتیمیس عزیزم …
  دست روی دلم نگذار که خون است …وقتی مولوی / شمس تبریزی / خاقانی / نظامی و صدها حکیم و شاعر و فیلسوف و دانشمند ایرانی را همین کشورهای همسایه شمالی ، شرقی مصادره می کنند ، اشیای مکشوفه از تمدن حاشیه هلیل رود وجیرفت که هرکدامش به صد تا مجسمه انکی و حمورابی و شمش و بعل و…سومریان می ارزد در حراجی های ژاپن/امستردام / نیویورک وجاهای دیگر چوب حراج می خورد ، وقتی «یارو » ها با پاترول هایی که کفشان آخرین مدل فلز یاب نصب کرده اند به روستاهای شهرستانهای ما هجوم می آورند وبا استقبال گرم اهالی ! مواجه می شوند و هرچه می خواهند می برند دیگر عزیز من چه می خواهی باقی بماند !؟ حتی برایشان گوسفند هم می کشند ! وای و صد افسوس براین میراث داری ما ! وقتی 300 رو می سازند ، ما 40 سرباز رو می سازیم آنهم هول هولکی و بدون کاری منسجم و پاتک گونه …اصلا فکر وذکر ما باید نشان دادن فرهنگ ما باشد ، فرهنگی که به غرب اخلاق ، آداب ، معرفت ، مردانگی آموخت …وگرنه خودمانیم غرب چه داشت !؟ زمانی که کوروش کبیر اولین امپراطوری اش را در ایران زمین بنیان نهاد غرب عبارت بود از روم و یونان ، که
  حتی لباس پوشیدن هم نمی دانستند ! با این تفاوت که «هنر» و امور هنری هنر مندانشان در خدمت گرفته شدو سزار امپراتوری روم توانست با ایجاد چهره ای » مقتدر» (همانگونه که در تابلو های نقاشی و مجسمه های تمام قد جلوه گر شده بود ) بر کل اروپا بخشی از آسیا حکمرانی و استیلا پیدا کند …قدرت رسانه و خصوصا پیامهای تصویری را دست کم نگیریم …اشکانیان / ساسانیان زیاد در پی و نخ هنرنمایی و خودنمایی مثل رومی ها نبودند شاید اصلا فرصت اینکار را نداشتند ، اختلافات داخلی با کاهن /مغ های معابدشان ، ریخت و پاشهای درباری آنها را از سیاستگذاری ها بدور کرده بود ونهایتا قضیه رستم فرخزاد و شکست عظیم قادسیه که همه می دانیم …آتش زدن کتابخانه بزرگ جندی شاپور ، غارت میراث گرانقدر ایران زمین ، قطعه قطعه شدن فرش بهارستان و…
  مگر الان نیست !؟ غارت کتابخانه ملی و موزه بغداد و…توسط نیروهای ائتلاف غربی وقضایای مرتبط آن …

  همین موارد امور پژوهش در مورد وقایع اتفاق افتاده باستانی را بسیار مشکل می کند …
  نهایتا اینکه » هان ای دل عبرت بین …
  و

 7. عالی بود… اما چه فایده متآسفانه بعضیا طرز فکرشون اینه که اینجور اکتشافات دروغی و ساختگیه

 8. این هیچ موجود مشابهی نیست . این خود پتروسائور هست. 1% هم احتمال نداره این موجود تو این دوران زنده باشه . اینها ماکتهای آیرودینامیکی هستند که موافق با جریان باد تغییر مسیر میدهند مانند هواپیما های مدل.در 2تا فیلم هم مشخص است.میتوانید به لینکهای یر سری بزنید.
  http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1170382

  اما جدا از این . افسانه ای در کونگو آفرقا هست به نام کونگاموتو که به موحودی شبیه همین که باعث ترس اهالی میشه اشاره میکنه. با تشکر از زحمات همه دوستان

 9. این هیچ موجود مشابهی نیست . این خود پتروسائور هست. 1% هم احتمال نداره این موجود تو این دوران زنده باشه . اینها ماکتهای آیرودینامیکی هستند که موافق با جریان باد تغییر مسیر میدهند مانند هواپیما های مدل.در 2تا فیلم هم مشخص است.میتوانید به لینکهای یر سری بزنید.
  http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1170382


  من نمیخوام کشفی به این مهمی رو رد کنم اما قبول داشته باشید تا وقتی لوازم تقلب اینگونه آشکار وحود دارد عده ای هم اینگونه دروغ سازی میکنند تا اگر واقعا کشفی بعدها صورت گیرد اکثر مردم راضی به قبول کردن و حقیقی دانستن آن نشوند.
  اما جدا از این . افسانه ای در کونگو آفریقا هست به نام کونگاموتو که به موجودی شبیه همین که باعث ترس اهالی میشه اشاره میکنه. با تشکر از زحمات همه دوستان

 10. عمو فرهاد اون لاک پشت از سد دز گرفته شد به وسیله نیروی سپاه قدس ولی به علت حمل ناصحیح در بین راه دچار خفگی شد و دولت برای فرار از اتهام کشتن یک موجود کلا قضیه را منکر شد. معلوم نیست حتی با لاشه این حیوان چیکار کردند.
  آرمین جان داداشی اینها اکتشاف نیست بلکه شستشوی مغزی واسه جذب توریست هستش. ((:

  • عموما لاکپشت های اقیانوسی با این ابعاد هستند

   منم قبلا توی دانشگاه یه تاکسیدرمی شده اش رو دیده بودم، واقعا بزرگن، خیلی هم غیر عادی نیست . . .

   خیالتون هم از بابت جنازش راحت باشه، مطمئنا مثل سایر ثروت های این مملکت به قیمت خوبی فروخته شده

   • سلام
    ولی من خیلی رو اون لاک پشت دقت کردم. بچه هایی که اون فیلم کوتاه رو دارن دوباره نگاه کنن. ماشینهای تویه جاده مثل ماشینها و تاکسیهای کشور عراق هستش. من چند وقت پیش از یکی از دوستانم شنیدم که اون یک مجسمه لاک پشت برای یکی از شهرهای کردستان عراق ساخته شده(احتمالا در ترکیه).و مطمئنا یک همچین لاک پشت بزرگی خیلی قدرتمند می تونه باشه (اگه زنده باشه). در ضمن این نوع نژاد لاک پشت (با توجه به نوع لاک و سر) نمی تونه لاک پشت دریایی باشه. بیشتر به نژاد لاک پشتهای خشکی شبیه هست.و لاک پشتهای خشکی هم هیچ وقت این قدر نمیشن ، ممکنه که تو آب به علت راحتی جابجا کردن بدن پر وزنشون ، بزرگ بشن ، ولی تو خشکی اگه اینقدری بشن،حتما میمیرن.

 11. بیچاره حیوان زبون بسته چی کشیده ازدست اینا؟!

 12. تو فیلم اسکندر نشون می داد که دور سرباز های داریوش مگس می پرید ولی اسکندر رو با افتخار و وقار تمام نشون می داد
  و الله چی بگیم؟

 13. منتظر عزیز متشکرم مطلب جالبی بود

  رامتین عزیزاز شماهم ممنون که در اعیاد هم فکر دوستان هستید

 14. عزیزم شما هم اگه فیلم می ساختی دور سربازای اسکندر مگس می پرید. یه سوال ، وقتی یه تیم تحقیقاتی پا میشن میرن پی یک موجود پرنده میگردن یعنی عقلشون نکشیده یه دوربین با لنز زوم ببرن؟خوب شاید فقط می خواستن که به خودشون ثابت بشه‏!‏ پس چرا فیلمو عکس درست کردن جای مدرک دادن تو اینترنت‏!‏ خوب اگه می خواستن مدرک داشته باشن چرا اینهمه راه پاشدن رفتن یه دوربین خوب نبردن؟ دوربین من کیفیت زومش از مال اینا بهتره. دوستان به این می گن پارادوکس سرگیجه، اگه تا صبحم بچرخین فقط سرگیجه می گیرین آخرم نمی تونین پرتغال فروشو پیدا کنین. اما من بهتون می گم پرتغال فروش کیه: یه عده سرمایه دار . تا حالا اسم پاپوآ گینه نو رو شنیده بودین‏!؟ چند سال دیگه اینم می شه یه جایی مثل سیشل و مالدیو و…. اولشم همون فضولایی که می رفتن اسکاتلند غول ببینن پا می شن می رن اینجا دایناسور ببینن بعدشم اونجا می شه یه منطقه توریستی هر چند وقت یه دفعه ام چهار تا عکس محو و تار می دن تو اینترنت که اصلأ معلوم نیست کی گرفته چهار تا شاهدام اونا رو دیدن که فقط در حد آقایون ایکس و ایگرگ باقی می مونن تادل یه ملت الکی خوش خوش باشه. آخه دوستان این بیچاره ها دارن خودشونو می کشن تا از دی ان ای دایناسورا ، دایناسور درست کنن بعد بزارن یه جفت زندش زنده راست راست واسه خودشون بگردن؟‏!‏ کی اونم این آمریکایا که از نعل خره مرده نمی گذرن؟ این عکسا مال شما نیست مختون که خدا رو شکر مال خودتونه؟

 15. البته لازم بذکر است که در چند دهه اخیر دانشمندان با ترکیب ژن های مختلف موجوداتی را پدید اوردند که خرابی هایی را پدید آوردند که مجبور به نابود کردن موجود شدند ولی باز دست از کار نکشیدند واما موجودات را در گوشه کنار ودر محلی که انسان کمتر تردد دارد قرار دادند تاسیر تکاملی راطی کند تانتیجه دلخواه بدست آید اما بیشتر رفتارهای موجود باژن های آمیخته غیر قابل کنترل است شرمنده معذورم اطلاعات بیشتری بدهم

 16. من منکر این حرکت دانشمندا نمیشم اتفاقأ یک استادی دارم که بی شباهت به این چیزایی که شما می گی نیست اما نمی دونم چرا ولش کردن تو دانشگاه ما‏!؟ البته به عقیده بعضی از دوستان می تونه ثمره ازدواج فامیلی در چند نسل پیاپی باشه که همشونم به شدت عقده ای بودن‏!‏

 17. راستی فرهاد جان این بابا یه خوردم به یتی می زنه می خوای ازش عکس بفرستم ببینی می شه ازش استفاده کرد‏?‏

  • باشه حرفی نیست بفرست روش بحث کنیم …
   ولی آخه دوستان ، این لاکپشته خیلی خیلی بزرگ بود مث لاکپشتهای جزیره گالاپاگوس …
   بعدشم از چی می ترسین ؟ حرف ضدی نمی زنیم که …! و فکر نمی کنم …چرا سد دز؟؟؟؟
   بعدش چی شد !؟کجا بردنش ؟
   ایکاش یه تاپیکی تهیه کنین هان رامتین جان موافقی !؟

 18. درود
  با تشکر از دوستان گرامی . البته از اینکه برخی از نقاط دور دست جایگاه مناسب برای تحقیقات سری هستند شکی نیست. ولی زنده بودن اونها بیشتر محتمل بود تا ماکت بودن. در هر صورت تکنولوژی و علم ژنتیک به قدری توسعه پیدا کرده که احتمال وجود پارک ژوراسیک را افزایش دهد.!!

 19. عکس ها ساختگین

 20. سلام عزیزان !

  لینک لاکپشت غول پیکر ایرونی ! اینه :
  http://clipbox.blogsky.com/1387/06/18/post-57/
  و این یکی:
  http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://clipbox1.persiangig.com/Clip/3/lokposht%5bclipbox.blogsky.com%5d.zip

  در وبلاگ از همه جا- اطلاعات عمومی ، در موردش چنین نوشته اند:
  لاک پشت غول پیکر
  مدتی است که یک کلیپ تصویری از طریق بلوتوس در بین گوشی های موبایل در حال تکثیر است .

  این کلیپ یک لاک پشت غول پیکر را نشان میدهد که توسط یک کامیون جرثقیل دار حمل می شود .

  جثه این لاک پشت بزرگ اینطور که در فیلم دیده میشود شاید به اندازه یک خودرو نیسان یا شاید هم بزرگتر باشد .

  از شواهدی که در فیلم دیده میشود میتوان دریافت که محل این فیلمبرداری در داخل ایران است زیرا :

  1- یک خودروی الگانس پلیس در حال اسکورت این لاک پشت میباشد که رنگ و مشخصات آن دقیقا مانند الگانسهای پلیس ایران است .

  2- چند نفر در کنار جاده در حال تماشا و فیلمبرداری از این جریان هستند که با نزدیک شدن خودرو پلیس ، یک خانم بی حجاب به سرعت به سمت ماشین خود میدود . و میدانیم که تنها جایی که زنان بی حجاب با دیدن پلیس فرار می کنند ایران است .

  3- جرثقیلی که این لاک پشت را حمل میکند از همون ماشینهای به قول خودمون عهد بوقی است و در کشور هایی که اینجور ماشینها تردد دارند فقط ایران است که الگانس دارد .

  من هر چه در سایتهای مختلف و خبرگزاری ها سرک کشیدم چیزی در این مورد پیدا نکردم . حتی برای چند تا از خبرگزاری ها ایمیل هم زدم ولی جوابی نداشت . در گوگل هم که جستجو کردم فقط در چند تا وبلاگ مربوط به موبایل همون کلیپ را دیدم و بس . البته در یکی از وبلاگها نوشته بود که این لاک پشت در حوالی تبریز پیدا شده است . یکی از دوستان هم میگفت که آنرا به مشهد انتقال داده اند .

  اما آیا این لاک پشت غول پیکر واقعی است یا مجسمه ؟

  فرم قرار گرفتن آن بر روی کامیون به گونه ای است که دست و پا و سرش را بطور کامل از لاک بیرون آورده . ولی در طول مدت کوتاه فیلمبرداری حرکت خاصی ندارد که در فیلم دیده شود نمی . پس میتوان حدس زد که شاید مجسمه باشد .

  اما اینکه چند نفر با آن شور و هیجان دارند آن را نگاه میکنند و حتی با دوربین فیلمبرداری (پاناسونیک 3000 ) در کمین آن هستند نکته مهمی است .

  نکته دیگر اینکه در مورد تماشای یک مجسمه مردم تا این حد شور و هیجان ندارند . و دیگر اینکه هیچ وقت یک مجسمه را پلیس اسکورت نمی کند .

  نکته اصلی هم اینکه یک مجسمه را هیچ وقت اینطور خشک و خالی با سیم و زنجیر بر روی کامیون نمی بندند . بلکه کلی پتو و ابر و مقوا و پلاستیک و از اینجور چیزها به دور آن می پیچند تا از ضربه خوردن و خش بر آن جلوگیری شود . حتی اگر یک مجسمه سنگی یا فلزی باشد .

  پس میتوان نتیجه گرفت که این یک مجسمه نیست . یعنی یک لاک پشت واقعی است .

  در واقع میتوان گفت که یک لاک پشت غول پیکر و در نوع خود بی نظیر کشف شده و از جایی به جای دیگر منتقل شده و فیلمش هم دست به دست در گوشی های موبایل در حال پخش شدن است . اما متاسفانه هیچ یک از پایگاههای خبری و اطلاع رسانی این کشور بزرگ و نسبتا پیشرفته چیزی در مورد آن نمی دانند .!!!!!!!!!!!!!!!!!

  با کلیک بر روی لینک میتوانید کلیپ مورد نظر را دانلود کنید .
  http://hamehja.blogfa.com/post-4.aspx

  در دنباله مطلب باز هم چنین آمده :
  اینکه آیا واقعا این موجود در خلخال یا هر جای دیگه ای پیدا شده چندان مهم نیست .

  اما نکته مهم فرمایشات فرماندار خلخال است که با تاکیدی شدید گفته است که این کلیپ منتشر شده یک فیلم جعل شده است که به یک مجسمه آن هم در خارج کشور مربوط است . برای این منظور توجه شما را به عکس هایی از این کلیپ جلب میکنم .

  عکس های 1 و 2 به فاصله چند فریم از ثانیه دوازدهم کلیپ گرفته شده است . به اندازه گردن و زاویه انحنای پا در این دو عکس توجه کنید .

  در ضمن اگر خوب دقت کنید خواهید دید که کف پای این مجسمه (به قول جناب فرماندار ) به جای اینکه سمت زمین باشد به سمت عقب است . کدام مجسمه ساز احمقی تمامی وزن چند تنی یک ساخته هنرمندانه را بر روی دو تا پنجه کوچک قرار می دهد ؟

  این هم ماشین الگانس نیروهای انتظامی عزیز خودمون ( قابل توجه جناب فرماندار که فرمودند این تصاویر متعلق به کشور دیگری است )

  حالا بر فرض اینکه در خارج کشور بوده باشد ، دیگه چه ربطی به ما داره که فیلم جعلی باشه یا نه ؟ مجسمه باشه یا واقعی ؟

  اگه به کشور ما مربوط نیست لزومی نداره که جناب فرماندار اینهمه بر روی ماکت بودن آن تاکید داشته باشه .

  http://hamehja.blogfa.com/post-9.aspx

  آخرش من نفهمیدم قضیه از چه قراره !! اصلا شاید یک موضوع ساده و پیش پا افتاده رو اینقدر بزرگ و اسرار آمیز کردن …! واقعا نمی دانم !
  نظرت شما چیست دوستان ؟ رامتین جان ؟

  • به نظر من كه واقعي بود. شايد تونل زمان باز شده و …… . مثل سريال دوران كهن.

   • از توضیحات کاملتون متشکرم. اما جای سوال داره که اگه کلیپ رو با دقت دیده باشید بعصی از توضیحاتتون غلط میشه. 1 . به پایه های زیر بدن لاک پشت دقت کنید که نشون میده این یه مجسمس که برای اینکه به پاهاش فشار نیاد تا مقصد رووی پایه گذاشتنش. 2 اگه اون الگانس اسکورت هست چرا اول فبلم نیست و بعد آخرا با سرعت میاد به کامیون ک میرسه ترمز میکنه و رنگه بدنش سفید کامله و پلاگس قرمز شخصیه کشورهای دیگه رو داره ؟

   • ای بابا اگه مجسمه بوده پس کجا نصبش کردن لامصبو آخه؟یکی واسه حیاط خونشون سفارش داده؟در ضمن این لاکپشت از نوع خاکی هست.لاکپشتای دریایی میتونن غول پیکر باشن

  • این کلیپ چه واقعی چه ساختگی چه مجسمه و چه هر چیز دیگه ای مربوط به ایران نیست. یکم دقت کنید به پلاک ماشینهای عبوری متوجه میشید

 21. باور کن رامتین جان ! دیگر نمی دانم چه چیز واقعی است و چه چیز الکی …!!
  این یعنی فاجعه !!
  البته اطلاعاتمان در مورد چیزی که می بینیم محدوده …
  در کل سوژه ی خوبی بود ..
  خوبه که این لاک پشت تو ایرا ن بود !
  وگرنه تو پاریس ازش سوپ درست می کردند…!!!

 22. دوستان میتونید به آیدیم مراجعه کنید تا بهتون آموزش فتوشاپ بدم تا بتونید شما هم یک گاو رو در آسمان در حال پرواز بگذارید
  منظور به نویسنده این سایت نیست.بلکه منظور به منبع میباشد
  موفق باشید

 23. فرهاد جان لاکپشتو ول کن سوژه ای رو که گفتم بچسب، من هر چی بیش تر فکر می کنم کم تر می فهمم که منظور خداوند از آفرینش این بابا چی می تونه باشه شایدم با دستکاری ژنتیکی درستش کردن نگم از ترکیب چه ژنایی به هر حال حاصل زخمت 6 ماه بیدار خوابی و 1743 صفحه ترجمه ی نازنین منو پووووف فرستاد رو هوا ، الانم من اعصاب ندارم دوستان پیلیز مدد ببینین زده به سرم چه ساعتی دارم نظر میذارم. کسی جن گیری، دعا نویسی سراغ نداره بدم این بابا رو … بندش کنه بده جنا ببرن هپولیش کنن؟

 24. راستی سوپ لاکپشت چینیا خوشمزه تره

 25. maalomeh mojassamas
  1-mojod zendeh harekat dareh pas bayad mohkamtar mibastanesh.
  2-sar lakposht harehat nemikard

 26. امرسی از منتظر عزیز که زحمت کشیده.
  من با نظر شیرفرهاد موافقم. (نظر اولی که دادن و 4 تا فرضیه رو در نظر گرفتن) ، بالاخره یکی از این احتمالات باید با واقعیت جور در بیاد.

 27. آرتیمیس عزیزم ،

  یک چیزی بگم بخند …چندین سال پیش ( آخه من متعلق به عصر ژوراسيكم و با دایناسورتی رکس فرقی ندارم !!)دانشجوی زمین شناسی بودم ، استادی داشتیم خیلی بد پیله ، بد قلق ، بی حوصله ، بی سواد که آمریکا دیده بود ولی بدون مدرک برگشته بود با پارتی بازی کرده بودنش رییس گروه ، عقده ای و بد عنق که دائما از ما بد می گفت ودانشجوهای امریکایی رو به رخ ما می کشید ویه 1 دلاری داشت دایما به ما نشان می داد که ای 1 دلاری چقدر میارزه بچه ها ….!! و اصلا «کلکسیون ضد حال «»اند آنتی انرژی » » توتال شیت !!!!» به قول شما بر و بچز ! خلاصه …یه کم قیافه شم شبیه پلنگ صورتی بود ، با چانه دراز و سبیل اویزوون …! بچه ها حسابی از دستش کلافه شده بودند …خلاصه دست به دامن من شدند …
  منهم که » گلایدر به تمام معنی !!» اول کاری ندارم ، می گذارم هرکس هر چی می خواد بگه وبکنه ! ولی بعدش چی !!؟ هااا ….گفتیم چیکار کنیم چیکار نکنیم ….نشستیم جلسه «انجمن مجازات» تشکیل دادیم ! حالا اعضا کیا بودند ؟ فرهاد گلایدر ( اهوم … که من بودم !) جمشید بندری (زیست شناسی می خواند واز بچه های باحال بند عباس بود) علی شعبده (همرشته خودم بود و استاد کارهای ماورایی ، احضار ارواح و…)
  مهرداد گرافیک ( فیزیک می خواندو خبره در طراحی و گرافیک ) مجید قرقی (دانشجوی فیزیک بود وفکر های بکرش واقعا عالی بود ) بعد.20 دقیقه جلسه تمام شد ! مجید قرقی نقشه ای اینچنین کشید :
  قرار شد مهرداد یه قیافه طراحی کنه از یارو استاده با شکل پلنگ صورتی ! تمام قد ! نامه ای انگلیسی هم من بنویسم مبنی بر اینکه قرار است جایزه ای براي » استاد » از دانشگاه یو سی ال ای بخاطر تحقیقات ارزنده اش ! بفرستند !علی شعبده هم به موکلهاش (جن هاش دیگه …!)دستور بده این بابا رو یه کم اذیت کنن !!! جمشید هم قرار شد جعبه شوکولاتی ! از فضولات گوسفند !! تهیه کند وبه ههمراه هم تزیینش کنیم …!! خلاصه پوستر طراحی شد : طرحش اینجوری بود : یک پلنگ صورتی با قیافه ی یارو ، که زیرش نوشته بودیم :WANTED !!
  DEAD OR ALIVE
  one $…! ONLY
  He Was run away from a most important zoos in NEW YORK city ,
  When you find him , please reduct him to UCLA university !!!
  خوب معنی ش هم مشخصه : درخواست مرده یا زنده فقط 1 دلار ! او از یکی از مشهورترین باغ وحش های نیویورک فرار کرده است وقتی شما پیدایش کردین ،ا ورا تحویل دانشگاه یو سی ال آی بدهین !
  نامه رو هم نوشتم و به همراه جعبه شوکولات !! بسیار معطر و لذیذ (واخ واخ !!) به آدرس صندوق پستی دانشگاه پست کردیم با یه آدرس دانشگاه خارجی جعلی !!
  بعد چی شد !!!! خوب تئوری سازی کنید !! اخراج شدیم ؟ نه ! قضیه لو رفت !؟ نه ؟ استاد دمش رو گذاشت رو کولش ورفت ؟ نه استاد آدم شد ؟ بله …!! چه جورم ….! انگار از این رو به آنرو شده بود …! نمی دونم تاثیر گوهولات ! ها بود (شوکولوت انی ) بود یا پوستر یا نامه …خلاصه که باور کنین استاد ما واقعا استاد شد مهربون ، تودل برو ، صمیمی ، حرف گوش کن وخلاصه آدم حسابی ……….!
  خوب حالا کسی می خواد این بلاها رو سرش بیاریم تعارف نکنین ها ، یه ندا بدین ، دوباره انجمن مجازات رو می تونیم تشکیل بدیم ها ….اهوم هومها ….هاااا این بید ….! ها ارتیمیس …این ارتیمیس که گفتی یعنی چهههه ………
  شاد باشید وگل لبخند همیشه بر لبانتان جاری ……….
  قربان همگی

 28. وای فرهاد بزار بگم چی شد نزدیک به یه ربع ساعت دستم رو دلم بود انقدر خندیدم که دل درد شدم. فرهاد جان فکر کردی من کم این استادای مادر مرده رو اذیت کردم؟ بلاهایی به سرشون آوردم که قده یه شاهنامه می شه اگه بخوام بنویسم همه ام با تفکر و تعمق در احوالات استاد مربوطه به سرش اومده. دوستان ولی از کرده های خودم پشیمونم فکر می کنم این آخر عمریه دارم تقاص اعمالم رو پس می دم. بعد از 6 ماه بدبختی یک باره این حلقه گمشده داروین فرمودند موضوع پایان نامتو عوض کن این یکی خوب نیست همین وسلام نامه تمام. نگاهی بهش کردم که شانس آورد سرش پایین بود.

  • ها ها یادم باشه یا استاد نشم یا شدم با زره و کلاهخود و دماغ گیر و گوش بند و …. برم تو دانشگاه از دس ……..بیچاره این اساتید که وقت گرانمایه خودشونو میذارن تا ما به یه جایی برسیم…ای هوارررررررررر

 29. راستی آرتیمیس اسم یک الهه است البته اسم دریاسالار سپاه کورش که تمام ناوگان دریایی کوروش تحت فرمان اون بوده و لازم به ذکر که زنه نه مرد. راستی دوستان شما تو عمرتون لاکپشت دیدین؟ لاکپشته کانگرو که نیست بالا پایین بپره‏!‏ این یک، دومأ از کی تا حالا استانداردای ایمنی اینجا رعایت شده که این بار دومش باشه؟‏!سومأ پلاک ماشینای سیاسی قرمزه وقتی هم که اسکورت می کنن یکی از عقب حرکت می کنه یکی از جلو و بعضی وقتا جاشون رو عوض می کنن. در ضمن شما رو هم اگه به زور بگیرن بندازنتون عقب یه ماشین با طناب ببندنتون مسلمأ عربی نمی رقصین. بیچاره حیوونه مادر مرده به نظر من که واقعیه.

 30. لطفا مرا عضو نمایید. ممنون

 31. سلام دوستان عزیز من 5 روزه که با وبلاگتون آشنا شدم وبلاگ خوبی دارید و من از طریق یکی از بچه های انجمن بازی جنگ خان ها با شما آشنا شدم (یک تاپیک در مورد شهر پترا)
  reyka10@gmail.com
  این ایمیلمه لطفا من رو هم بی اطلاع نزارید
  ممنون
  خشایار

 32. خوشحالیم خشایار جان از اینکه از ین وبلاگ خوشت امده …به جمع ما خوش آمدی…

 33. با سلام و خسته نباشيد :
  دوستان عزيزم سلام من خيلي وقت ميشه كه با اين سايت آشنا هستم اما نظر نميزارم اما بعضي موقع ها ميبينم كه بعضي دوستان مفاهيمي چون علوم ، فلسفه ، تخيل ، خواب و رويا ، فريب و منطق و طنز و روايت ، داستان ، افسانه و …. با هم اشتباه مي گيرن و پيشنهادم اين است كه اگر به يك موضوعي پرداخته ميشود و نظر مي دهيم اول موضع خود را مشخص كنيم از چه ديدي به موضوع نگاه ميكنيم .
  تشكر
  موفق باشيد .

 34. همون طور که تو ایمیلی که زدم بهتون گفتم اشتراک رایانامه فیل…ره حالا چیکار کنم؟
  من خیلی دلم میخواد با وبتون اشتراک داشته باشم

 35. محمد جان درود …!
  باور می کنی من هم فیل..شکن ندارم یه آقایی کن برای من هم بفرست …ممنون جوان .
  خیلی وقتها اصلا سایتهای خودشون هم ف ی ل ه !!
  واقعا که چی بگم ! همون نشیمن گز بگزدشون خوبه هااا!

  fsat_2012@yahoo.com

 36. درود
  فرهاد جان برای شما ارسال کردم.

  • منتطر جان میشه اونیو که واسه شیر فرهاد فرستادی واسه منم بفرستی 9.6من خیلیییییییییییی کنده و به درد دایل اپ نمی خوره ممنونdadbabak@gmail.com

   • درود
    محمد عزیز کلا با دایال اپ استفاده از این نرم افزار جز تقلیل سرعت و بالا رفتن احتمال ره گیری چیزی در بر نخواهد داشت. توصیه میکنم نسبت به تغییر آن با A.D.S.L با مرورگر موزیلا اقدام کنید.
    استفاده از fasTun را نیز توصیه میکنم که 4برابر سرعت را افزایش می دهد.
    سپاس

 37. درود
  فرهاد عزیز در صورتی که سوالی داشتید برای من ایمیلی ارسال کنید
  سپاس

  • خیلی مخلصم منتظر جان …
   عالی بود !
   خوشم ویومد هاااا !
   باز هم سپاسگزارم خیلی معطل بودم ….

   • درود
    فرهاد عزیز
    از اولی زیاد استفاده نکن 96 (سریع ره گیری و از بین برده میشود)
    دومی را (gmail ارسال )پس از نصب در قسمت تنظیمات ( port 8080 وب پروکسی) را تغییر دهید و به راحتی هرانچه که بخواهید در دسترس است. نامحدود

   • درود
    پیگیری اوامر برادر بزرگتر از واجبات است (هر چند اختلاف یک ساعت باشد).
    سپاس

  • درود لطفا برنامرو برام ضمیمه کن و لینک اصلی ش هم بزار

 38. درود
  آقا مطالب بسیار زیبا و مفیدی داری…
  هرقدر هم منابعش معتبر نباشه دسته کم آدم رو به فکر میندازه که جهان اون چیزی نیست که ما میبینیم….

  ممنون و امیدوارم به کارتون تو این زمینه ادامه بدید

 39. با سلام
  دوستان عزيز من فيلمي دارم كه نمونه و ماكت واقعي اين پرنده را ساخته و در حال پرواز آزمايش ميكنند و امكان وجود واقعي آنرا انكار نميكنم ولي تا عكس 5 دقت كنيد بدون بال زدن و عكسها از زاويه مقابل و روبرو در همان ارتفاع گرفته شده (با وضوح بالا) و هيچ بالي نزده . ولي در دو عكس بعدي كه از زير گرفته شده اين عكسها مربوط به يك پرنده دريايي است و هيچ شباهتي به عكسهاي فوق ندارد و فقط خواسته اند غير ماكت بودن عكسهاي قبلي را القاء كنند.
  دقت كنيد و قضاوت كنيد.
  با تشكر قدرتي

 40. تعجب نداره ما تو کشور خودمون چند تا دایناسور زنده داریم

 41. آرتیمیس و فرهاد عزیز من بمدت یکسال در ترکیه زندگی کردم در اونجا استانی هست به نام (کاپادوکیا) این اسم را کوروش کبیر بر این ناحیه گذاشته و به معنی (اسبهای قرمز) میباشد در این استان یه سری خانه های سنگی وجود داره که از لحاظ زیبایی و معماری و… به گرد خانه های سنگی روستای ( کندوان ) که در نزدیکی تبریز است نمیرسد …. ولی چنان تبلیغاتی شده که روزانه صدها نفر از توریست های اروپایی به صف میشن تا آنها را ببینند … اینش بماند … کلی توریست ایرانی !!!!! هم میان برای دیدن آنها و جالبه که اصلأ اسم روستای کندوان رو هم نشنیدن !!!! … قونیه هم رفتم میخوام یه خبر خیلی جالب بهتون بدم … حضرت مولانا به زبون ترکی هم شعر گفته بودند و ما خبر نداشتیم … شما خبر داشتین ؟ … اشعار ترکی حضرت در مقبره ایشون روی دیوارها نوشته شده … راستی با تحقیقی که من کردم کلمه (ترک) همان کلمه اوستایی ( تورک ) هست به معنی(دیو) و ( بربر ) که ایرانیان کهن به افراد و اقوامی اطلاق میکردند که به انسانهای دیگر ( جوامع متمدن تر )حمله میکردند تادارایی و اموال آنها را به یغما ببرند … ظاهرأ از اول تاریخ تا حالا ما با این ترکها ماجرا داشتیم … توضیح (((( من خودم اصالتأ آذری هستم و این بحث هیچ ارتباطی به آذری های هموطنمون نداره )))) … و اوستا کلام فرزند ایران و سهند است و سبلان

 42. راستی اینقدر مطلب همسایه غربی آرتیمیس ذهن من رو مشغول کرد که یادم رفت در مورد اون پرنده ها نظرم رو بگم …
  باور کردنشون سخته

 43. سلام دوستاي عزيز من پرنده اي موميايي شده دارم كه خيلي شبيه به اين پرنده است ميتونم عكس و فيلم هايي در اختيارتون بذارم
  اگركسي اطلاعات بهتري به من بده خوشحال مي شم
  عكس اين پرنده رادر فيس بوكم مي تونيد ببينيد

  agis.adroit@gmail.com

 1. بازتاب: دایناسورهای زنده « پرثوه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: