پژوهشي درباره پيشينه DNA . سومريان و DNA


پژوهشی درباره پیشینه DNA :


کریگ ونتر (Craig Venter) ، محقق مشهور در زمینه DNA ، انجمن علوم را با خبری که داد حیرت زده کرد. خبر از این قرار بود که ، او ادعا کرد توانسته پیچیده کروموزومهای مصنوعی را بسازد (کروموزوم انسان که به صورت مصنوعی تولید شد اند).

ونتر و تیمش که تشکیل شده از دانشمندان جراحی، به کمک هم در آزمایشگاه شیمیایی جمع شدند تا ژنی را که به اندازه 381 ژن طول دارد و حاوی 581000 جفت کد ژنتیکی پایه است، ایجاد کنند. فرم زندگی مصنوعی در سلول باکتری به نام مایکو پلاسما جنتایلیا (Mycoplasma Gentailia) قرار گرفته.زمانی که DNA را قرار دادند، تمام سلول های مشغول به کار را گرفت، و بکلی به فرم جدیدی از زندگی تبدیل شد. باکتری جدید مایکو پلاسما لابورتوریوم (Mycoplasma Labortorium ) است. که میتوان از آن برای تولید داروهای بسیار مهمی استفاده کرد.


شکی نیست که این موجودات جدید مهندسی ژنتیک، میتوانند استفاده های جدیدی که تا بحال به آنها توجه نشده است را به ما نشان دهد. اما آیا ما تازه داریم دانش دیرینه را دوباره یاد میگیریم؟

سرزمین سومر قدیم از شهرهای بسيار بزرگی ساخته شد بود که در بیش از 6500 سال پیش در وضعیت بسیار مدرنی زندگی می کردند. وجود نمدنها، فقط از سال 1800 میلادی به بعد اثبات شده است و محققان تازه در حال تحقیق و موشکافی درباره مصنوعات کشف شده ساخت بشر بودند.

سومریان تاریخ نویسان بسیار خوبی بودند و راه جدیدی را برای حکاکی کردن بر روی آن و سنگهای استوانه ای پیدا کردند. امروزه صفحه ها، که هنوز هم دست نخورده اند و خراب نشده اند، مقداری از زیرکی و بصیرت سومریان را در ساخت معابد خدایان در سومر نشان میدهند.


باور آنها در زمینه آفرینش انسان به خوبی بر روی صفحه های سفالی و الواح پیدا شده، مسنند شده است. تصویری از آن، تصویر دو مارپیچ از مارهای بهم پیچانده شده، است. این تصویر که از دیرباز به عنوان سمبل طب و پزشکی استفاده میشد. امروزه هم به عنوان سمبل خوشمنی از آن استفاده می شود.


سومر قدیم باور داشت که خالق آنها، یعنی آنوناکی ( Annunaki )، به معنی واقعی آنها را در یک آزمایشگاه طراحی کرده است. در یکی ار صفحه های سفالی، آنوناکی در حالی که در میان ظروف سفالی نشسته بود ، در حال نشان دادن نوزادان انسان است و درخت زندگی نیز که یک سمبل استفاده شده دیگر در اکثر لوحهای سومریان است نیز در اتاق (اتاق نمایش دادن مخلوقات) حاضر می باشد.

https://i0.wp.com/www.coffinman.co.uk/Granting%20of%20the%20plough.jpg

درخت زندگی و مارهای در هم پیچیده شده غالبا در لوحهای سومریان وجود دارد.


آنوناکی از بهشت پایین آمد و مرد و زن را خلق کرد. آنوناکی مرد را از تصویر خود (قیافه های شبیه به هم) و با استفاده از خون خود بوجود آورد. این جزئیات اسطوره های خلقت که بوسیله محققان مدرن مانند زکریا سیچن ( Zecheria sitchen ) از الواح سومریان تفسیر شده است.

تحقیقات سیچن او را به این باور رساند که آنوناکی قومی از فضا بودند که در حدود 400000 سال پیش برای پیدا کردن طلا و سایر مواد معدنی با ارزش به زمین آمدند.

در حالی که آنها از حیوانات بومی استفاده می کردند، بر روی پستانداران نخستین آزمایش هایی را بوسیله DNA خود انجام دادند. در نهایت آنها ( آنوناکی ) ، نوع انسان را در حدود 150000 سال پیش تولید کردند.

جالب است که در کتاب مقدس عبری ها که 3000 سال بعد از سومریان بودند، داستان خلقت نوشته شده است که در آن مدعی هستند، الوهیم ( Elohim ) گفت: بیاید انسان را به مانند خود بسازیم. الوهیم همان افرادی هستند که سومریان از آنها به نام آنوناکی یاد می کنند. کلمه آنوناکی به معنی (( آنهایی که از بهشت به زمین آمده اند )) است. زکریا سیچن و افراد دیگر باور دارند که آنوناکی قومی از سیاره ای دور به نام سیاره نیبرو بودند ( Nibiru ، Planet X سیاره ای که مدار بیضوی شکلی دارد و طبق الواح مایا ها هر 3600 سال و در حدود سال 2012 دوباره به زمین میرسد. به مطالب همین سایت در مورد سیاره نیبیرو مراجعه کنید).


آنها در تمام علوم شناخته شده توسط ما چیره دست و با استعداد بودند و صدها سال از جایی که حال هستیم، جلوتر بودند. البته راهی وجود ندارد که بفهمیم آنها چقدر پیشرفته بودند.

تحقیقات جدید بر روی DNA ، نقشه ژنوم انسان را نشان داد و کشف کردیم که انسانها بینهایت به اشیاء روی زمین مربوط و شبیه هستند. ما دارای 50 تا 60 درصد ژنهای گیاهان و باکتریها و دارای 99 درصد ژنهای دیگر پستانداران مانند شامپانزه ها هستیم. این کاملا واضح است که انسانها پیچیده ترین جانداران روی سیاره، ومحصولی از تکامل و بهبود گونه های پایینترهستند.


پس انسان از تکامل موجودات پایینتر آمده است. اما صبر کنید، مشخص شد که 223 ژن در ژنوم انسان است که تا به حال در هیچ جای دیگری دیده نشده است. 223 ژن تقریبا 1 درصد از کل 30000 ژن ما است. این ژنهای نامربوط از کجا آمده اند؟

آنوناکی ها گفته بودند که آنها از خون خود برای هر چه بیشتر شبیه کردن انسان به خود، استفاده کرده بودند. آنها میخواستند انسان را از نظر جسمی و ذهنی بهبود ببخشند. این ژن های منحصر بفرد از زمانی که آنوناکی بر سومر حکومت میکرد در انسانها بوجود آمد. در یک تحقیق جدید بر روی ژنوم انسان مشخص شد که حوا در حقیقت وجود داشته است ( Mtochondria Eve بر میگردد به اجداد تمام انسانها در واقع DNA انسانهای امروزی مستقیما از او گرفته شده که حاوی قسمت Y کروموزوم آدم است به ویکیپدیا مراجعه کنید ).

حوا میتوانسته حدود140000 سال پیش در شمال آفریقا (نزدیک عراق جایی که سومریان ساکن بودند) زندگی میکرده (امروزه بر اساس پژوهش هایی ثابت شده است که تمامی انسانها در آفریقا زندگی میکرده و سپس از آفریقا به دیگر نقاط جهان مهاجرت کرده اند).

آیا انسانهای قدیمی بوسیله قومی پیشرفته از سیاره ای دور دست اصلاح ژنتیکی شده اند؟

آیا حلقه مفقود (223 ژن) نتیجه اصلاح شدن DNA است؟

پاسخ بله است.

سومریان عبریان و مصریان این واقعیت ها را درباره خود به ما میگفتند. این خیلی سخت است که باور کنیم ما جانداران دورگه و پیوندی هستیم. اما مانند آمیختگی قومهای روی زمین این آمیختگی و اصلاح ژنتیکی نیز چقدر میتواند خوب و مفید باشد.

نویسنده : Roc Hatfield

مترجم : کامران


پ . ن : با تشكر فراوان از كامران عزيز بابت تهيه و ترجمه اين  مطلب.ممنون.

تصاويري از كتيبه هاي سومري و نقش DNA در آن .

[Anunaki+seal.jpg]

[AnnunakiDNA.gif]

https://i2.wp.com/myimages.bravenet.com/178/181/915/6/sumerian_helix.jpg

https://i0.wp.com/sabbathrock.com/images/awr_mesotree.jpg

Posted on سپتامبر 7, 2010, in Uncategorized, سومريان و DNA انسان. Bookmark the permalink. 157 دیدگاه.

 1. با سپاس از کامران عزیز و رامتین گرامی ،
  مقاله جالبی بود ، خصوصا اینکه ، تمدن ما به سوی مسیری پیش می رود ، که نوع خودش را بدون دخالت مرد وزن وبطور آزمایشگاهی بسازد ، البته من آن موقع نمی دانم تکلیف روح چه می شود!؟ آیا در زمان سومریان ، هیومنوئید ، آندروئید ، شبه انسانها ، کایمرا (نیمه جانور/نیمه انسان) وجود داشته اند ! کتیبه های سومری تا حدی نشاندهنده این واقعیت هستند…البته دوست فرهیخته و عالمم شقایق گرامی در این خصوص بیشتر می تواند توضیح دهد ، ولی تنها می توانم اینرا بگویم که ما داریم به همان راهی می رویم که آنها رفتند و مضمحل شدند…! شاید خصلت تاریخ تکرار است …
  یک سوال : آیا اسفنکس های تخت جمشید ، جانور /انسانهای دروازه ی آپادانا و ایشتار بابل نتیجه دستکاری های ژنتیکی سومریان /بابلیان /ایلامی ها بوده ؟
  یا فقط صرفا » اسطوره هایی خاموشند؟»
  تا کی این پرسشها بدون جواب خواهند ماند …!!؟

 2. عزیزان ایرانی بسیار خوشحالم که کنجکاوی در روح بزرگ تک تک شما جریان دارد ولی به نکاتی هم توجه کنید :
  اول اینکه شیطان از روز اول هبوت آدم از افلاک به خاک با وی بوده و در همان لحظه های اولین نقشه ای اساسی را بنا کرده تا بتواند در دوران آخر الزمان ضربه اساسی خود را به نسل آدم بزند و بتواند ثابت کند که انس خطاکار است و هیچ برتری به جنینان ندارد ، چیزهایی که شما امروزه و در نزدیکی سال 2012 به عنوان کشفیات باستانی دارید می یابید ، محصول همان بزر است که شیطان رجیم کاشته تا بتواند در آخر الزمان میوه اش را برداشت کند .
  تنها موجودی که ما با آن سر و کار داریم ، فقط و فقط جن است و بس . آنها دارند به فرامین اربابشان گوش میدهند و عمل میکنند تا نسل آدم را نسبت به خدا سست کنند تا به خیال خود بتوانند در جنگ آخر سربازان بیشتری را با خود به قعر جهنم ببرند.
  پناه میبرم به خدا از شر شیطان رانده شده و لعنت می فرستم بر آن دسته از جنیان که کافر شدند و صهیونیست ها و شیطان پرستان فاسد.

  • آقای مسافر ، شما هم تو جوی هاااا….
   تو رو خدا دست بردارین از این حرفها …
   تا کی میخواین عقلتونو بدین دست 4 تا آدم مذهبی متعصب ….؟؟؟
   حتما منتظرین که آقاتون سال 2012 ظهور کنه…. آره؟؟؟
   بابا یه خورده چشماتونو باز کنید . یه خورده علمی به مسائل نگاه کنید. آخه الآن عصر ، عصر علم و تکنولوژیه….
   دست بردارین از خرافات بابا ….

   • کیوان جان من خیلی وقته تو جوم و فکر نکنم دیگه از جو بتونم بیرون بیام ((:
    2012 که هیچی تا آخر عمرم منتظرشم تا به علم واقعی برسم .
    چشم داداش گلم سعی میکنم چشمام رو باز نگه دارم و علمی نگاه کنم

  • بنده خدای یکتا

   ممنون مسافر جان دقیقا حرف دل منو زدی.خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه انشاالله.

 3. بازهم یک مزخرفی را ترجمه کردید و به عنوان سند چند تا نقش برجسته ی گنگ و نامفهوم هم زیرش . همیشه فکر می کردم بت پرست ها احمق هایی تمام عیار بوده اند . حالا این طور که پیداست بت پرستی هر چند وقت یکبار متولد می شه.

  • كجاي اين مطلب بت پرستيييه ؟

   • این مطلب شرک است و دروغ بستن به خالق ، تجسم بخشیدن به خدا که نوعی بت پرستی است . نه سندی پشت آن است نه دلیلی برای آن در دست است . افسانه ی صرف است و خرافه و برای فرار از پذیرفتن مذهب و مسئولیت دین داشتن پرداخته شده .چون دین داشتن سخت است و آدمهای ضعیف از ان گریزانند

   • علي عزيز كجاي اين مطلب شرك است. اگر منظورت به خاطر خلقته پس كي آنوناكيها را خلق كرده معلومه خداي يكتا. كي از وجود خودش يعني روح در انسان دميد خداي يكتا . ما در اين وبلاگ كلا نظريه هاوكينگ را فرهاد جان به خوبي و با دليل رد كرد همين طور مطالبي كه در اين وبلاگ راجع به اثبات وجود خداي يكتا هست مانند بيگ بنگ و بقيه .آنموقع شما به ما اين تهمت ها را ميزني. اشكال نداره. هر طور راحتي.
    ولي بايد در آخر بگم اين مطلب كاملا مستند است . الواح سومري كه كاملا موجود است و همين طور تحقيقات راجع به dna مصنوعي. مطمئن باش افرادي كه در اين وبلاگ ميايند با خواندن بعضي مطالب بيشتر پي به وجود خداي يكتا ميبرند و آدم هاي ضعيفي هم نيستند.
    ممنون از نظرت.

   • یعنی تو می گی آنوناکی ها انسان را به این شکلی که هست آفریده اند و خودشان را خدا آفریده ؟ یعنی انسانی که خدا آفرید و برایش پیامبر فرستاد تا راهنمایی بشه و تکامل معنوی پیدا کنه به یمن وجود آنوناکی ها به شعور و معرفت و تکامل امروزی خود رسیده ؟ یعنی طبق کتیبه های سومری سه چهار هزارسال پیش خلق شده. پس آن همه تلاش برای یکجا نشینی و تمدن که از دوازده هزار سال پیش رخ داده و آثارش همه در تپه های لرستان بین النهرین و عشق آباد ، ارمنستان ، نقاط مختلف اروپا و… دیده می شود چیست ( تازه اتین هم دلیل نمی شه که این ها اولین تلاشها برای ابراز موجودیت متمدنانه ی بشر بوده باشه ) آیا این آقای بابک می خواهد توی کت همه بکتد که انسان تکامل یافته 3500 یا 4000 سال پیش خلق شد . شماها حالتان خوب است .البته ممکن است بگویید سومری ها از زمان های بسیار قدیمی تری حرف می زنند . حالا این که چطور مردمی که چرخ ارابه مهمترین وسیله شان بود از زمان های بسیار قدیمی تر اطلاعات مستند در دست داشتند بماند . به خاطر وجود چند نقش برجسته که کمترین شباهتی به موارد مورد ادعایتان ندارد دروغ به این بزرگی را مطرح می کنید و تازه اسمش رو می گذارید علم. آیا همین علاقه ی شما به افسانه سازی تخیل و پذیرش افسانه های بی سر وته دلیل مستندی نیست از همانندی همه ی ما با همه ی انسان های اعصار گذشته که همیشه دوست داشتند تخیل خود را جایگزین واقعیت کنند و داستان بسازند . این جا هر کس دین را خرافه بخواند با سعه ی صدر مواجه می شود و همه با احترام فراوان باهاش روبرو می شوند. اما اگر کسی نوشته ای را که کاملا بوی شرک ازش می اید و انسان حامل روح خدا را مخلوق موجودات دیگری می داند مزخرف بخواند ، آدم خوبی نیست و باید همه روی سرش بریزند و خفه اش کنند. از خودتان بپرسید چرا این طوری است آقا رامتین . هر جوابی به خودت دادی من قبولش دارم

  • ali آقا کسی مگه از تو نظر خواسته که میای اینجا نظر میدی ؟
   مشکل داری اینجا نیا

   • من هر جا دلم بخواد نظر می دم از تو هم راهنمایی نخواستم. شما اگه از نظرات مخالف می ترسید روی وب این حرفهای بی ارزش رو منتشر نکنید.

  • عزیز این مطالب واقعیت داره. الان ما یقین داریم که تکامل انسان از گونه همو ساپینس به هومو ساپینس ساپینس به یکباره و خیلی سریع رخ داده. تو زشته ژنتیک انسان یه درس مهمی بنام ژنتیک تکامل انسان هست که برای من خیلی جالبه انسان شناس ها شواهدی پیدا کردند که نشون میده در بازه زمانی 20 الی 40 هزار سال پیش انسان به یکباره هوشمند شده و از خوی حیوانیت خودش در اومد. ما تا حالا نتونستیم علت اینو بدونیم چرا؟ چون اگر قرار بود طبق روال داروین حرکت کنیم گونه هایی که بایستی هوشمند می شدند خزندگان هستند نه ما چون خزندگان صدها میلیون سال پیش از انسان ها روی زمین بوده اند و طی این مدت زمان کافی برای هوشمند شدن رو داشتند اما انسان حدود 2 میلیون سال هست که پا به عرصه وجود گذاشته و این همه پیشرفت و هوش توی این مدت زمان کم واقعا فوق العاده است. البته اگر ماجرای خلقت انسان که در تورات و قران اومده رو باور کنیم این عمر امکان پذیر هست

  • سلام به دوستان
   هر کجا که انسان میبیند که با اعتقاد او چیزی هم خوانی ندارد ،آن چیز را خرافه ، جادو، بت پرستی و غیره مینامد.
   من نمی خوام که از چیزی طرف داری کنم . این آقا زحمت کشیده یک مطلب رو ترجمه کرده تا ما بتونیم اون رو مطالعه کنیم و نظر بدیم. دوستان داستان گالیله را از یاد نبرید.
   علم ما محدود است به همین کره خاکی.
   و متاسفانه در ایران ما با عقاید مذهبی بسیار مخربی روبرو هستیم که باعث میشه تا جوانان در ایران با ترس به یک سری از علوم نزدیک بشن.
   شما تا به چیزی شک نکنی ، حس کنجکاوی در شما بوجود نمیاد تا در موردش تحقیق کنی.
   من از چند تا دانشجو درمورد ستاره سوال میکردم و برایم خیلی جالب بود که یک دانشجو هنوز نمی دونست که خورشید یک ستاره هست و فرق ستاره و سیاره را نمی دونست. هیچ وقت امکان این نیست که شما موارد علمی رو با ترازوی ادیان و اعتقادات وزن کنید.
   تمام موفقیتهای بشر از شک کردن به آموختهای گذشتگان و کنجکاوی برای پیدا کردن جواب درست بدست آمده . من از شما خواهش میکنم به کسی برچسب نزنید. دیگه از ما بعیده که بعد از این همه آگاهی بخواهیم راه مردم اروپا در قرون وسطی رو طی کنیم.
   امیدوارم که این سایت فیل..تر نشه.

 4. با تشکر از کامران عزیز و رامتین گرامی ،
  مقاله جالبی بود

 5. جالبه
  ممکنم هست
  ممکنه شیطان فقط یکی از انوناکیها بوده باشه..همانطور که در قرآن هم داریم شیطان رجیم قبل از خلقت انسان با فرشتگان همنشین بوده
  (لغت نامانوس فرشته…در حالی که ملائکه در عربی به معنیه فرمانروایان یا همان خدایان بوده)
  شایدم اینا(انوناکی) همون ملائکه ی مامور خلقت انسان بودن..ابلیس هم قاتیشون بوده
  ممنون آقا رامتین
  با تشکر آقا کامران

 6. علی آقا بی ادبی اصلا کار خوبی نیست و ما انسانها باید یاد بگیریم فقط عقاید خودمان را با دیگران شریک شویم و نه تحمیل کنیم .
  ببینید حتی خدا در قرآن به رسول خودش میگه تو فقط پیام رسان من هستی و هیچ حقی نسبت به بقیه مردم نداری و خدا هرکه را بخواهد راهنمایی میکند.
  این دلیل نمیشه که هر کس نسبت به هرچیز کنجکاو بشه سریع اون چیز رو بهش نسبت داد.
  راستی آقا رامتین اون عکسی رو که در آخر مطلب گذاشتی میدونی کاملا جعلیه. اون عکس در واقع یکی از ابزارهای تبلیغاتی برای فرقه کابالا می باشد و با این عکس و امثال آن می خواهند ثابت کنند که فرقه کابالا بسیار باستانی و ریشه در عمق تاریخ دارد و از آن درخت به عنوان نماد درخت زندگی یاد میکنند، که در تورات هم آمده و کابالیست ها بسیار به آن اهمیت میدهند.
  شما می توانید در بروشورهای موزه های معروف تحقیق کنید در تمام بروشور های جدید است که عکس هایی از این درخت می توانید بیابید و نه قدیمی .
  حال اینکه آنها در توضیح اکثر این کتیبه ها می نویسند از منطقه سومر یا چغازنبیل به دست آمده اند .
  حالا من یک سوال دارم واینکه چغازنبیل در دهه 1350 اکتشاف شد و تمام الواح به نمایش گذاشته شد ولی تا همین چند سال پیش هیچ صحبت و هیچ عکسی از این الواح یا درخت زندگی در میان نبود.
  به قول ویل دورانت در کتاب تاریخ تمدن میگه : تاریخ را فاتح هان می نویسند.

 7. نه دوست عزیزم چیزی را حذف نکن.
  بگذار همه چیز روال عادی داشته باشه. پاک کن و تیغ به دست گرفتن بسیار راحت تر از قلم به دست گرفتن است.
  بذار بقیه هم ببینند و آگاه بشوند و اگه اطلاعات جدیدی دارند به ما هم انتقال بدهند.

  • مسافر جون .اینقدر از حرفی که میزنی اطمینان نداشته باش .یه کم دیگه بخون که برخی از احادیث و آیه ها به وجود موجودات دیگری جز انسان و جن اشاره کردن . ئرسته هنوز مثل معما میمونه ولی اونقد پیچیده نیست که اطمینان داشته یاشیم از دم خرابه . نمیدونی بدون من از وقتی مه به این بلاگ اومدم ایمانم به خدا بیشتر شده . کاری که هیچ مذهبی تا حالا نتونسته بود بکنه.
   آرومتر اعتراض من تا خیلی ها صدات رو بشنون.

   • در اینکه تو قرآن چیزهایی هست که عقل مادرک نمیکنه شک نکنید. مثل سوره طارق که 1400 پیش خدا به طارق آسمان قسم می خوره که تازه فهمیدن ستاره ای که میدرخشد ولی نورش به درونش میرود همان سیاه چاله ها هستن که تازه کشف شدن. متاسفانه مفسرین قرآنی ما از نظر علمی به روز نیستن.!

 8. چه چیزا

 9. با سلام
  معمولا وقتی نظریه مطرح میشه دارای مخالف و موافق هست و البته چیزی باعث تکامل و ارتقاء اندیشه میشه تحمل کردن و احترام گذاشتن و تفکر هستش ، ممکنه نظریه ای غلط مطرح بشه ، ولی لازمه پیشرفت بشری همین مطالب است بحرحال در دورانی زندگی میکنیم که سرعت انتقال اطلاعات بالا رفته و بنام عصر ارتباط میباشه . و آگاهی بهترین سلاحی است که میتواند به کمک ما بیاید . من به سهم خودم از فعالان و مترجمان کمال تشکر را دارم .

 10. آنوناکی ها رو کی خلق کرده ؟ 😀

  • خداوند يكتا . مطالب را يك طرفه نخوانيد . اين كاملا معلومه كه همه ما و هستي خلق شده توسط خداي متعال هستيم. ديگر روح را كه آنوناكيها نميتوانند خلق كنند . اين مطلب هم در جواب دوستان كاملا مستند هست . هم راجع به dna مصنوعي و هم لوح هاي سومري كه اكنون موجوده. من آنهمه مطلب راجع به بيگ بنگ و ساير مسائل گذاشتم تا بقيه نظرات پوچ استفان هاوكينگ را باور نكنند حالا به خودمان چه چيزهايي كه گفته نميشود . ممنون از نظرت.
   دفعه اول بود نظر ميدادي . باز هم نظر بگذار ،نظرات باعث پوياتر شدن وبلاگ ميشود.

   • رامتین جان.
    مشکل اساسی اینجا، بر میگرده به اینکه اکثرا تو ایران به خدا اعتقاد دارن ( یعنی کسی که دین را آورده) و تعداد کمی به آفریدگار اعتقاد دارن( یعنی کسی که همه چیز رو بوجود آورده و به هیچ عنوان بر خلاف قوانینی که در جهان بوجود آورده، عمل نمیکنه). اما در بین کشورهای دیگه بر عکس ایرانه . یعنی اینکه به خدای ادیان کاری ندارن. دنبال آفریدگار هستن. شما اگه یک مطلب در مورد آفرینش انسان در این سایت ترجمه کرده و بگذارید، چون اطلاعات ما در اندازه چیزیست که در دین و آیات و احادیث موجوداست،اگر با آن برابری نکند ، غلط است.
    پس از نظریات من و امثال من که علم مان به همان اندازه است که در احادیث و روایات و کتب تاریخی(تاریخ طبری و …)است ، ناراحت نشو .
    موفق باشی

 11. سلام دوست عزيز رامتين جان اولا از زحمات شما کمال تشکر دوما اگه يه روز اين بشر يه بشر مصنوعي بدون دخالت زن ومرد به وجود بياره و اون بشر مصنوعي مثل همه ي ما باشه ميشه بگين روحش از کجا اومده .اگه يه چنين انساني خلق بشه تکليف روح ما چي ميشه.من خودم الان تنها اعتقادم به قران به واسطه ي همين روح هستش و اگه چنين موجودي خلق بشه نمي دونم اونوقت چي ميشه چون قران فقط با روح ادمي سرو کار داره . اون دنيا هم قراره روح مجازات يا پاداش بگيره من موندم تکليف روح انساني که بدست ما خلق بشه چيه؟ميره جهنم يا بهشت يا بلاتکليف ميمونه تا لاي پنکه سقفي گير کنه در کل من فکر ميکنم اگه چنين انساني خلق بشه اديان بدجور به مشکل بر مي خورند.نظر شما چيه؟

  • والا چي بگم. بالاخره هر چي هست اراده خدا است.

   • سلام عذر میخوام وارد بحث میشم بشر بدون دخالت زن ومرد یعنی بطبع موجودی بدون dnaدراون حالت اون بشر همانند روبان است زیزا اگر انسان بتواند گیاهی بدون بذر بسازد یا هر چیزی بر روی زمین بدون دخالت طبیعت بسازد وطبیعت خدا در آن هیچگونه نقشی نداشته باشند حرف شما صحیح است ماانسانها حتی ربات بی روح را هم از فلزات زمین خدا استفاده کرده ایم؟؟؟

   • دوست گرامی بدون ژن نمیشود

 12. رامتین جانم وسایر دوستان عزیزم !

  چه اشکال دارد در محیطی بدون تنش به «تحلیل» و نقد این جور مسایل بپردازیم !؟ بدون اینکه پای اجنه و شیاطین و …را به وسط بکشیم ! خدا وکیلی بعضی وقتها حس می کنم تمام این کارها زیر سر یکسری قدرتها/دولتهای موازی
  پشت پرده مثل بنیاد جورج سوروس/روبرت مورداک /راکفلر/…است ، انواع آبداکشن های مشابه /دزدی های کلان /ساخت انواع ویروسها مثل سارس و آنفولانزاهای مرغی و خوکی و قضیه 2012 و شهابسنگ و گرمایش زمین و پروزه هارپ و…زیر سر همین قدرتهای محافظه کار و نئوکان و نئوکونسرواتیزم دنیا است …
  شما چی فکر می کنین بچه ها …یه کم عاقلانه فکر و تحلیل کنیم به جای اینکه مثل بچه های کوچک به هم بپریم ، «نقد» کردن رو یاد بگیریم …!
  سیل پاکستان /زلزله های متعدد راستی دلیل دیگر غیر طبیعی وجود دارد!؟
  بعضی وقتها با دیوید آیک معتقد نظریه توطئه هم نوا می شوم : آیا انسان بزرگترین دشمن انسان است ؟
  برای چه ؟ فضیلت کانت کجا رفته است ؟
  آیا اینها رهرو نیچه و نهیلیست اویند ؟
  ایا هایدگری می اندیشند؟نمی دانم …
  راستی یک شبه کشیش بنام ثری جونز می خواهد روز 11 سپتامبر » مراسم قرآن سوزی » راه بیندازد …عملی نفرت انگیز و دور از هرگونه عرف وشئایر مذهبی …نامه ای به انگلیسی دارم تنظیم می کنم تا بلکه بتوانم اورا از این کار منصرف کنم دوستان اگر نظری دارند بطور دسته جمعی اینکار را بکنیم …شایدقدری جلوی کشت وکشتار ها گرفته شود …
  از بس که در اخبار خبر مرگ شنیدیم بخدا سوگند خسته شدیم ….

  قربان همگی شما..

  • فرهاد جان این کشیش چرا میخواهد این کار احمقانه را انجام دهد ؟ این کشیش اهل کدام کشوراست ؟ واقعا راست میگویی از این همه جنگ و کشتار خسته شده ایم .

   • بدانید که یک سیستم یا انسانها که دارای شعور ذاتی هستند تنها توسط خودشان به ورطه هلاک می رسند

 13. درود
  سلام آقا رامتین خسته نباشی
  علی آقا یه چیز گفتی جو مخدوش میکنی !
  تو اگر نظر دیگه داری بفرما بقیه بشنون نظر بدن !
  فقط لطفا علمی و مستند حرف بزن !
  الان شاید یه ایه از قران بیاری که مثلا این ها را رد کنی !
  اما بدون قران هم مطالبی داره که قابل درک نیست بعید نیست حرف تو را رد کنه !
  تو که ادعای دین داری داری لطف بفرما با احترام حرف بزن با نویسنده این وبلاگ و بازدید کنندگان از این وبلاگ .
  من همیشه میام اینجا علی اقا حرفی داشتی میشنوم.

 14. واقعا کار این شخص زشت است ما که انگلیسی بلد نیستیم شما فرهاد جان این کار را انجام بده شاید منصرف شد
  بهرحال خدا که قران را برای ما اورده و اینهمه سال هم حفظش کرده تا آخر دنیا ان را حفظ میکنه

 15. سلام
  البته اینکه آنوناکی ها انسان رو بوجود آوردند دروغه . البته احتمال زیاد اونا موجوداتی رو از نوعی میمون با تغییرات ژنتیکی بوجود آوردند تا براشون در معادن طلا کارگری کنند . طبق افسانه های ملل مختلف موجودات غول پیکر انسان مانندی وجود داشتند که کارهای سنگین بدنی انجام می دادند مثل کار در معادن و ساخت ساختمان ها و کاخ های بزرگ و … ، که نمونش در افسانه های ملل مختلف و حتی قرآن و حتی داستانهای ایرانی ( دیو ها و دیو زاد ها ) زیاده . اینم کاملاً مشخصه که فیزیک بدنی انسانهای امروزی برای انجام کارهای فیزیکی سنگین اصلاً مناسب نیست چون انسانها خیلی ضعیفند ولی غول ها و دیو ها و شیاطین طبق همان افسانه هاخیلی بزرگ جثه تر و قوی تر بودند . انوناکی ها مگه احمق بودن که موجودی خیلی ضعیف مثل انسان رو برای حمالی بوجود بیارن ؟! ضمناً الوهیم ها با آنوناکی ها فرق دارند و سیارشونهم به گفته پیروانشون تو کهکشانهای متفاوتی گفته شده و جالب اینه که هر دوشون همدیگه رو به دروغگویی متهم می کنند !
  احتمالاً بعد از از بین رفتن این موجودات و مخلوقاتشون در زمین ( حتی طبق گفته قرآن «یاد آر زمانی را که زمین جایگاه شیاطین بود! » ، » شیاطین نعمتهای خداوند را تغییر میدادند ! ( شاید منظور همون تغییرات ژنتیکی باشه ) «، خداون شیاطین را بخاطر کفرشان نابود کرد » ) بوسیله عذاب خداوند ، خداوند انسان ( آدم ) رو بعنوان جانشین روی زمین خلق می کنه . از قرآن و حتی داستانهای ملی ایرانیان هم اینگونه استنباط میشه ( خلقت کیومرث برای جنگ و از بین بردن دیو ها ! ) .
  «یاد آر چیز هایی را که شیاطین در ملک سلیمان می خواندند ولی سلیمان هرگز به پروردگارش کافر نشد !»
  ولی چی می خواندند ؟ شاید کتاب انکی !

  • توربوریتور جان جدا دمت گرم..زدی تو خال

   • البته سلیمان نب ی یک استثنا است و او از پیامبرانی است که از خداوند قدرت خواست تا بداند و خداوند برای امتحان به او تنها بخشید که او نیز در پایان دانست

 16. به نظر من تعصب داشتن به هر چیزی مانع از دیدن حقیقت میشود . در اینکه دانشمندان توانستند کروموزوم انسان را بطور آزمایشگاهی بسازند هیچ شکی نیست و دیر یا زود خبر بوجود آمدن انسان مصنوعی و آزمایشگاهی را هم خواهیم شنید . در اصل کتیبه های سومری هم که شکی نیست . اما تفسیر انها باید مورد بررسی قرار بگیرد . در ضمن خدمت اون دوست گرامی که گفته بودند سومری ها مهمترین ابزارشون همان چرخ بود باید بگویم اصلا هم اینطور نبوده و باید کمی بیشتر در این زمینه تحقیق کنند . با تحقیقات باستان شناسی مشخص شده که تمدن های قدیمی تکنولوژی های پیشرفته ای داشتن و در بعضی مواقع اعمالی انجام داده اند که الان بشر امروزی به سختی قادر به انجامش هست . به هر حال هر تحقیقی باید در قالب علمی و بدور از تعصب و پیش فرض هایمان انجام شود تا به نتیجه برسد . این مسئله هم که هر کسی تا هر موضوعی را مطرح کرد فورا با عقاید شخصی خودمان به دهانش بزنیم تا حرف نزند غلط هست . هر کس میتواند عقاید خودش را داشته باشد ما مجبور نیستیم مثل هم فکر کنیم اما باید اصول گفتمان را رعایت کنیم . ممنون از کامران و رامتین عزیز .

  • شاید شما بتونید در مورد تمدنی که در جیرفت بوده و شهر سوخته مواردی را ذکر کنید که نشانگر پیشرفت آنان بوده اما در مورد سومر به طور خاص چنین چیزی پیدا نمی کنید (مگر البته در مورد نجوم که در بین النهرین به طور کلی مورد توجه بوده است وقتی هم می گوییم نجوم صحبت از صور فلکی است و عطار و ناهید و بهراد و غیره که نام های خودشان را داشتند و در متون بابلی و آشوری هم دیده می شود. اصولا مردم بین النهرین در زمانی ستاره پرست بودند .) اما حالا که صحبت از تحقیق است شما درباره ی سومریان چه چیز دیگری می توانید بگویید جز ان که آنها مردمانی سخت خیالپرداز بودند و از نوشته های بدست آمده از آن ها می توان پی برد که در نگارش متون شاعرانه صاحب قریحه بودند آن ها معتقد بودند پس از مرگ به دنیایی زیر زمین منتقل می شوند و خواه ناخواه زندگی پس از مرگ بسیار دردناک و وحشتزاست از این رو متون زیادی از آنها در دست است که حاوی شکواییه های آن ها از زندگی پس از مرگ و بی سرانجامی زندگی است. ادبیات سومری ادبیات آکنده از احساس و ترس و تخیل است . سومریان مهمترین کارصنعتی شان این بود که به طغیان های رودها فایق آیند و سد بسازند و زهکشی کنند چرخ را می شناختند و چون بنادری در کنار دریا داشتند تجارت ان ها را وادار به استفاده از خط کرد . چیز فوقالعاده ی دیگری اگر از سومریان می دانید به من هم بگید

   • دوست عزیز . شما طوری گفتید سومریها فقط چرخ را اختراع کردند که من تصور کردم از بقیه چیزها بیخبر هستید . خوشبختانه خودتان به بعضی موارد دیگر هم اشاره کردید که اصلا دستاوردهای کوچکی نیستند . خط ، معماری ، نوعی سیستم فاضلاب شهری ، مجسمه سازی ، زرگری و جواهرسازی ، نخستین سیستم آبیاری، نخستین بار استفاده از طلا و نقره برای ارزیابی کالا، نخستین قراردادهای بازرگانی، نخستین سازمان اعتبار معاملاتی، نخستین کتاب قانون، نخستین بار استفادة وسیع از خطنویسی، نخستین مدرسه‌ها و کتابخانه‌ها، نخستین ادبیات و شعر، نخستین حجاری و نقش برجسته، نخستین کاخها و معابد، نخستین بار استفادة از فلزات در تزیین، و نخستین طاقها و قوسها و گنبدهای ساختمانی در جهان به نظر من برای تمدن چندین هزار سال پیش دستاورد خیلی بزرگی هست . حتی در جایی میخواندم که لوحه‌هایی از آن زمان به دست آمده مبنی بر اینکه در مدارس به کودکان جدولهای ضرب و تقسیم و جذر و کعب، و مسائلی از هندسه عملی آموخته میشده . به هرحال من شخصا بر تمدن سومر هیچ تعصبی ندارم و کل تمدن های قدیمی از جمله تمدن های قدیم در ایران و مصر و امریکای جنوبی و ….. مورد توجهم قرار دارند و سعی میکنم حقایق را با بررسی باستان شناسی بفهمم .

   • این را بدانید که اقوام گوناگون را باید با دانش و درونیاتشان در زمان خودشان سنجید چه کسی به جز از راه شواهد توانسته پی به زندگی انها ببرد

    امروزه هم انسانها ی گوناگون با رفتارها و هنجارهای اجتماعی علمی مذهبی و قطعا هنر ی و اسطوره ای بسیاری وجود دارند و چندان به هر نوشته ای استناد نکنید و بدانید قضایا ساده تر از این همه پیچیدگی است من با ازیتای گرامی موافق تر هستم
    سومریها هر گز خیال پرداز نبوده اند و بدانید که پس از حمله اقوام کوچگرد که بیشتر به دلیل اینکه در معرض خطرات و بلایای طبیعی بوده اند این تفکرات امده است هر گز انسانهای یکجانشین به اندازه انان که جایی ندارند و در دل همیشه در هراس هستند خیال پردازی نخواهند کرد بلکه به فکر خود هستند نه انکه طبیعت را رام کنند خود را بیشتر با جهان تطبیق می دهند

 17. سيد ايمان(شناختي؟)

  سلام رامتين جان بابا از تو ديگه بعيده!!!!
  اگه خواستي به قول دوستان جواب مستدل بگيري من اد كن امشب راس 12:30 منتظرم اگه مياي جواب بده داداشم

  • سيد ايمان ؟‌نه نشناختم . چي از من بعيده اين يك مطلب مستند است كه عينا از روي نوشته هاي لوح هاي سومري نوشته شده . اين همه مطلب گذاشتم راجع به درك عظمت جهان و اينكه اين جهان يك قادر متعال داشته كه ما به اينجا رسيديم حالا به شرك متهم ميشويم. واقعا نميدونم به خودم چي بگم.

 18. دوست عزیز و گرامی علی اقا اولا برخورد نامناسب شما موجب بی اعتمادی یه دین شده و این فکر را در دیگران تقویت میکنه که مذهبی بودن به معنی خشک بودن و بزور حرف خود رو به کرسی نشاندنه . در صورتیکه اگر به صورت و سیره ائمه (ع) دقت کنی همچین چیزی وجود نداره . بعنوان مثال برو داستان توحید مفضل در داستان راستان رو بخون تا متوجه بشی . ثانیا در قران نوشته شده که ما همه چیز را برای راحتی شما در مسافرت کردن افریده ایم و چیز دیگری را هم بعدا برایتان میافرینیم .که امروزه با توجه به اختراع اتوموبیل متوجه منظور این ایه میشیم. پس هر چیزی رو که ما انسانها هم بسازیم .مسلما باز هم ساخته خداونده .مطمئن باش که با توجه به گفته خداوند و ائمه (ع) ریشه همه علوم در قران هست (و کل شی احصیناه فی کتاب مبین) این ما هستیم که با تحقیق کردن باید اونها رو بیرون بیاوریم. مگه امام علی (ع) دانشگاه رفته بود که میگفت هر چه میخواهید از من بپرسید قبل از اینکه من از شما بروم. از ایشون پرسیدند شما چطور همه جوابها رو میدونید . فرمودند از قران .شاید یه روزی انسان به تکنولوژی ساخت خودش هم نزدیک بشه .که باز هم از قدرت خداونده . در اخر باید بگه حدیث قدسی از زبان خداوند داریم که میفرماید. ای انسان اگر هر کاری رو که من به انجام ان فرمان داده ام انجام دهی و هر انچه نهی کرده ام نکنی . همانا چشم تو هرچه من میبینم میبیند و گوش تو هر چه من میشنوم میشنود و دست تو هر چه من میکنم انجام میدهد. پس از چیزی نباید از اشرف مخلوقات تعجب کرد .

  • من نمی دونم چه برخورد نامناسبی کرده ام . این که گفته ام این متن بت پرستانه است برخورد نامناسبی است . اگر این متن بت پرستانه نیست پس چیست ؟ می گویید علمی ؟ اما من اثری از علم نمی بینم همش حدس و تخیل است . من متعصب نیستم . متعصب کسی است که از چیزی که هیچ پشتوانه ی عقلانی و منطقی ندارد و کاملا معلوم است چرا نوشته شده و راه به کجا می برد دفاع می کند. این درسته که دین راه تحقیق رو باز گذاشته و چنان که حتما خودتون می دونید تحقیقات علمی روز بروز به روح مذهب نزدیکتر می شوند . اما دفاع از این نظریه » که انسان ها را کسی جز خدا خلق کرد » شرک است و بس . این که کسی بگوید انسان ها آدم خواهند ساخت حرف دیگری است . هنوز انسانی ساخته نشده اما خواهیم دید که این تلاشها چه اثری بر دنیا خواهد گذاشت و بسیاری از آثارش از همین الان شروع شده.

 19. رامتين جان بازم حذف؟

   • فکر کنم من فهمیدم جریان این حذف ها چیه؟ وقتی یه جای خاص پاسخ میدیم مطلب همونجا نمیشینه میره بالاترذ یا پایین تر جدیدا. اینه که دوستان فکر میکنن کار یوفو لاو طفلی هس. منم چند بار دچار این سوء تفاهم شدم . توی صفحه هست هر چی نوشتید .

  • ما فکر می کنیم اگاهی خالصیم و هرچی نمی فهمیم غلط برای همین همیشه در جهل خودمون زندگی می کنیم
   you are in dharma

 20. به هر حال منتظرم راس 12:30 اد كن منو

 21. علی آقا اینجا هیچکس مشرک نیشت و هیچکس نمی خواد شرک رو رواج بده! درضمن تمامی حرفهایی که درباره اکتشافات باستانشناسی زده میشه در واقع تئوریهایی است مبنی بر استنباط از مدارک یافت شده. تئوری هم یعنی چیزی که باید دربارش بیشتر تحقیق بشه تا زمانی که ثابت بشه. همه ما هم میدونیم که مطالب این پست ثابت شده نیست و دانشمندان مربوطه درحال تحقیقات در این زمینه هستند.

  راستی آقای رامتین من یه عکس هوایی از منطقه 51 پیدا کردم با ایمیل بفرستم براتون؟

  • اما حرف من اینه که این ها تئوری نیست . این تئوری نیست که این جا گفته شده . تئوری یک نظریه است بر مبنای یافته های مشاهده شده ی مستند . آن چه در این جا هست یک داستان است . همان ماجرای همیشگی است . تخیلات دور و دراز بشر . چگونه باید درباره ی این تخیلات تحقیق کرد . آیا اساسا مجموعه ی تخیلات یک قوم می تونند یک تئوری را تشکیل دهند. اگر این طوره مثلا آن چه مشرکان عرب درباره ی دختران خداوند نعوذبالله می گفتند یک تئوری است ؟ اگرهست با این همه اسطوره که در جهان هست چه کنیم ؟بسیاری ناقض همدیگرند و هر کدام سازی می زنند. این نوشته از اساس یک متن علمی نیست . یک نوع سوء استفاده ی راهبردی از عقاید پر از خرافه ی یک قوم بت پرست است . زیرا شکی نیست که سومریان و نوسومریان بت پرست بودندو بت هایشان هم اینک جزئی است از میراث باستانی بین النهرین . شما به طرز نتیجه گیری و استدلال این نوشته نگاه کنید: ( همان آسان گیری شبه محققینی که به داستان پردازی بیش از علم علاقمندند در
   آن هست )

   آیا «انسانهای قدیمی بوسیله قومی پیشرفته از سیاره ای دور دست اصلاح ژنتیکی شده اند؟

   آیا حلقه مفقود (223 ژن) نتیجه اصلاح شدن DNA است؟

   پاسخ بله است.»
   شما در این متن استدلالی می بینید ؟ سندی ؟ حجتی ؟ نشانه ای از تحقیق علمی ؟ هیچی نیست به جز تخیل اما این تظاهر به استناد به تحقیقات علمی بی هدف نیست کاملا هدفمند است هدفش هم نابود کردن و مخدوش کردن اعتقادات دینی خداپرستانه است مبنی بر توحید و یگانگی خدا و بی نیازی او از کمک مخلوقات در خلق آفرینش ( که بارها در قرآن گفته شده ). وگرنه یک افسانه ی کودکانه چه سندیت علمی می تواند داشته باشد که آن قدر وانمود می شود یافته های علمی پشتیبان آن است . شما همگی از تحقیق در عین آرامش حرف می زنید اما هیچکدام حتی یک مطلب علمی در تایید این افسانه ها در دست ندارید . اگر بگویم این ها همه ژست علمی است نه خود علم ان وقت فورا حرف از ادب می زنید انگار تیکه پاره کرد تعارف های دروغین با دیگران سر هر مطلب بی ارزشی اسمش ادب است .

   • من فكر نكنم غير از شما كسي به اعتقاداتش لطمه خورده باشه. كسي هم كه يك لحظه راجع به دنيا تفكر كنه پي به توحيد و يگانگي خدا ميبره و با اين مطالب اعتقادش سست نميشود.

  • ممنون بفرست . هيچ موقع اينقدر اعصابم خورد نشده بود . من هم تورات را خواندم هم انجيل هم قرآن را به فارسي و به قرآن ايمان آوردم حالا به من مشرك ميگويند .

   • کی گفته شما مشرک هستی ؟ در این مطلب که ترجمه ای است از یک متن انگلیسی شرک دیده می شود . برادر عزیز من چون می دانم که دلی مومن داری این مطلب را محکوم کردم . وگرنه مگر این نوع مطالب در وبلاگ های دیگر نیست . در تو چیزی هست که با بعضی از مطالبی که در این سایت منتشر می شود نمی خواند . دلیلش هم واضحه و آن این که این جا مطالب بین افراد مشترکه و تو هم که فرد آزاده ای هستی با ممیزی میانه ای نداری . من میدونم که تو از ممیزی متنفری و بهت حق می دم . اما حداقل توقعم این است که درباره این نوع مطالب نگاه نقاد دانه داشته باشی و فعالانه درباره ی آن ها قضاوت کنی نه منفعلانه .

   • علي جان شما يك سر به وبلاگ هاي تاريخي ايراني و خارجي بزنيد راجع به سومر عين اين حرفها را نوشته . ما فقط اينجا يك تحقيق علمي را چاپ كرديم كه همه سايتها به يك نوع ديگر منتشر كردند و ديگري ترجمه لوحهاي سومري .حالا درست يا غلط من كاري ندارم . اينجا يك وبلاگ اطلاع رسانيه ولي عين اين نوشته ها در كتيبه ها نوشته شده . يا در همين منشور كوروش راجع به مردوك و … نوشته شده. شما فكر ميكني آمريكا براي چي به عراق حمله كرد . اولين جايي كه رفت موزه ملي بغداد بود . مطلب در وبلاگ موجوده. به كي قسم درسته كه از اديان مختلف يا حتي لاييك به اين وبلاگ سر ميزنند ولي همگي به خداي واحد ايمان كامل دارند . و اينكه ما داراي روح خدا هستيم .

   • کیفیت ایمان به ما مربوط نمیشود و انکه زیاده روی می کند به خود ضربه می زند

 22. سلام
  رامتین جان خسته نباشید
  من فکر کنم یکم حق همونه که معلومه
  دوست عزیز برای انتشار چنین مطالبی در فضای مجازی برای ایرانیان باید یکم بیشتر احتیاط کنی میدونی مسئولیت رو گردنته من تو رو میشناسم عزیز لااقل سعی نکن که چیزی رو اثبات کنی بگو اینا هست نظر با شما
  علی اقا اگه انتقاد داری جونم اروم تر اینجا بهترین جا واسه تمرینه نظم آخرالزمانی هست
  در مورد کیوان د دوست گلم قضیه آخرالزمانی چیزیی نیست که درمورد آقا مون باشه تو تمام ادیان هست بعضی ها مثل دست بردن بعضی ها سالم نگه داشتن
  فقط ادیان ساختگی مثل بهاییت و بابیت و فرقه گمراه ادم کش مثل وهابیت که همشون از انگلیس و روسیه وحی گرفته اند در این مسئله دچار مشکلند تمام دنیا واسه همین بحث به هم ریخته دوستان اگه مایل باشند میتوند بیشتر بحث و مناظره کنند نه اینکه رو سر رامتین خراب بشند
  راستی رامتین جان مقاله فراماسونری در ژاپن تمام شده است به تدریج در وبلاگ انتشار پیدا میکند سری بزن عزیز

  • چشم. حالا خوبه شما با افكار من آشنايي . من كه اول وبلاگ گفتم مطالب را نه تاييد ميكنم نه تكذيب. ولي ميلاد جان اين نوشته هاي عين نوشته هاي كتيبه هاي سومري است. حالا چه درست و چه اشتباه . ميگويند از خودت درآوردي. اون قسمت اول هم كه راجع به dna مصنوعي بود كه همه خبر گذاريها و سايتها اعلام كردند . آنها فقط اطلاع رساني بود مطلب ما القاء استغفرالله نميدونم چي به خدا. ما كه نيتي از اين مطلب نداشتيم ولي بالاخره خدايي آن بالا هست.

   • درباره DNAصدها دانشمند كيلومتر ها زير زمين توي سوئيس دارن كار ميكنن و تونستن ازيه DNAكل يه موجود رو دربيارن و خيلي حرفاس كه نميخوام بگم .

  • mila عزیز:
   من رامتین رو بخاطر ایجاد این وبلاگ دوست دارم و بخاطر زحماتش ازش تشکر میکنم.
   شما و بقیه ی دوستان رو که نظر میدن و دیدگاهشون رو بیان میکنند رو هم دوست دارم و بهتون احترام میذارم.
   من اگه در جواب دوستمون (مسافر) گفتم که «تو جوی و منتظر آقا هستی» ، دلیل داشتم.
   بخدا خسته شدم از بس که دوستان جواب همدیگه رو با آیات قرآن و حدیث و روایت میدن.
   قبلا یکی دو بار دیگه توی نظرات گفتم که دوستان عزیز سعی کنید که اگه میخواید جوابی بدید به یافته های علمی و مستدل مراجعه کنید. نه اینکه به قرآن و انجیل و تورات و حدیث و روایت … (چون حداقل من قانع نمیشم)
   توی جمع خوانندگان این وبلاگ هم زرتشتی داریم ، هم مسلمون داریم هم مسیحی هم یهودی هم لائیک…
   پس وقتی برای جوابتون به مثلا قرآن بسنده میکنین این جواب برای کسانی که غیر مسلمون هستند قابل قبول نیست.
   اما وقتی یه دلیل علمی و ثابت شده میارید همه قبول میکنن.

   من برای همه ی مردم با هر دینی و هر تفکری احترام قائلم.
   کاری به درست بودن دینشون یا غلط بودنش هم ندارم .
   اما وقتی میبینم یکی میاد و میخواد با تفکرات دینی و غیر علمی یه چیزی رو بهم ثابت کنه ناراحت میشم.
   احساس میکنم منو یه احمق فرض کرده و هرچیزی که تو ذهنشه میخواد به من غالب کنه.
   مخصوصا کسانی که تعصبات دینی دارن (که اصلا نمیشه با اینجور آدمها بحث کرد. چون بلافاصله یه انگ کفر و مرتد بودن و ضد خدا و پیغمبر به آدم میزنن که آدم به غلط کردنش پشیمون میشه)
   به نظر من «دین» و «اعتقادات» هر کسی یه مساله ی کاملا شخصیه و نباید با استفاده و یا سوء استفاده از اینها نظرات خودشو بر دیگران تحمیل بکنه

   به هر حال … من دوستون دارم و اصلا نمیخوام با حرفهام کسی رو ناراحت کنم.
   مهمترین وجه اشتراک بین ما اینه که همه ی ما به دنبال حقیقت هستیم و داریم سعی میکنیم در این مسیر حرکت کنیم ….
   از رامتین عزیز بخاطر ایجاد این وبلاگ و دوستان بسیار عزیز مترجم بخاطر زحماتی که میکشن هم بسیار بسیار سپاسگذارم.

 23. درود
  رامتین و کیوان عزیز سپاسگذار از زحمات شما دوستان گرامی
  بسیار مطلب جالبی بود و البته در تائید مقالات مشابه و قبل از آن در سایر سایتهای مرجع . بسیار خرسند خواهم شد که دوست گرامی شقایق عزیز در این مورد نیز مارا مطلع نمایند از نظرات ارزشمند و البته تخصص ایشان !!!! نه مثل بنده بی اطلاع و البته مدعی در اعلام و نتیجه گیری عاجل و بی تحقیق.
  سپاس

  • متاسفانه شقايق 2 روزه كه نيست وگرنه اين بحث زودتر تمام ميشد. چون ايشان كارشناسي ارشد ژنتيك دارند.

   • با درود و تشکر از لطف دوستان راستش بعد از این دو روز که گفتید انتظار نداشتم این همه بحث بر سر این نظریه باشد

    دوستان گرامی بهتر است جدا از جهت گیری دینی کمی هم به بررسی بپردازیم پروژه ژنوم انسانی از 1990 اغاز شد و زودتر از موعد در 2001 به پایان رسید از لحاظ ژنتیکی می دانید که امکان پذیری ادغام ژنومی در شرایط خاص صورت می گیرد و باید کدهای مکمل به هم اتصال یابند.باکتری نامبرده هم ممکن است به عنوان بستر لازم برای پرورش این ژنومها باشد گرچه به طرق مختلف مثل تفنگ ژنی و …. میتوان سلولها را باردار با ژنوم مورد نظر نمود تنها یک نسخه از dna برای تکثیر کافی است و به طور مصنوعی بازها در سرعتهای بالا به میزان مشخص ترکیب می کنند در واقع rna که یک رشته از dna است می توانید به عنوان یک موجود کامل قلمداد شود و می دانیم کهدر چرخه تکامل همه ما زمانی این مرحله را سپری کرده ایم یعنی از یاخته تک سلولی چرخه اغاز شده حال نمیدانم پرسش چیست سالها ست که این توانایی تولید و به عبارتی با علم ژنتیک در اختیار افراد است ولی بسیار ی این دانش را به نام جنتیک می شناسند و به نوعی می گویند که روند این علم به نوعی دستاورد موجودات غیر ارگانیک است و قطعا پس از خلق کپی های متفاوت از موجودات م ا نخواهیم توانست به طور کامل بر شعور سلولی انها سیطره پیدا کنیم چون شعور سلولی ناشی از شعور بالاتر کیهانی یا بی نام مطلق است
    و به لحاظ علمی نیز امکان ادغام البته از طریق ژنهای مشترک وجود دارد ولی تضمینی در چگونگی رشد انها تغییرات هورمونی انها زمان رشد انها و قطعا تکامل و تولید مثل انها به صورتی که جهان به ما ارائه داده است وجود ندارد
    از لحاظ اسطوره ای بر خلاف دید انانکه م یگویند سومریها اینگونه راز گونه عمل می کرده اند بسیاری موافق نیستند و ما بیشتر ادغام شدگی های صور فلکی ارتباط بین هرمزد اهریمن زروان و البته چهارمین عنصرمهر را می بینیم در زمان هخامنشیان به بعد اتفاق افتاده و در این رابطه بهتر است سری به بعد علمی اختر شناسی بزنیم چون ما موجودات عجیب را در صور فلکی هم می توانیم رد یابی کنیم و سومریها بر عکس چندان در پی رازگونه کردن قضایا نبوده اند اگر پرسش این است که معنی موجودات ادغامی چیست و ایا وجود دارند یا خیر می توان گفت امکان به وجود اوردن انها وجود دارد ولی در باستان بیشتر به معنای اسطوره ای انها کاربرد داشته است و ماییم که می توانیم از پس ان به رمز سازی بپردازیم ولی دوستان گرامی بیشتر این مسائل بیشتر از زمان ایلامی ها و نیاکان خودمان نشر یافته است و چندان جنبه خرافی امروز را نداشته است.
    الان در اکثر فیلمها کارتونها تبلیغات ما اثاری از دوستانی غیر ارگانیکها را به دو صورت خوب و بد با انسانها می بینیم و به انچه بیندیشیم چرخه تولیدش در جهان اطرافمان چند برابر خواهد شد پس بهتر است دقت کنیم و این موجودات را حتی با وجودشان در زندگی خود به هیچ وجه وارد نکنیم

 24. دوستان گرامی من نه مزهبی هستم نه متعصب ولی همیشه به یک نکته توجه کنید من از طرف جناب دکتر الهی قمشه ای مینویسم ایشون میگن راه رسیدن به خدا از خط زیبایی و دانایی و مهربانی میگذرد
  دوستان یکی از بزرگترین منابع دانایی کتاب قران می باشد یک سرچی کنید به راحتی حجم عظیمی از معجزات قران پیدا میکنید
  من خودم بحث های اینجا رو دنبال میکنم ولی دوستان گلم مگه میشه که هرچی شنیدیم و جالب به نظر اومد بر تمام مستندات قبلی خود خط بکشیم
  من کاری به مطالب و …. الان ندارم الان بحث من یک عده است که به اسم روشن فکری همه چیز دین اسلام رو زیر سوال میبرند بهشون بگین شما اگه نخوندین من کتابهای مقدس دیگر رو خوندم مال یهودیا رو ببینید خندتون میگیره یک سری ادم احمق خرفت نشستن دست بردن توش
  رامتین جان نذار با تعریف ازت سو استفاده کنند و به همه چیز توهین کنن یکم محکم باش
  برقرار باشید

  • حق با تست «اما به قول هملت من برای این که مهربان باشم مجبورم در ابتدا نامهربانی کنم.» من بی ادب نبودم نامهربان بودم . دلم می گیره از این که کلمات کفر امیز هیچ پاسخی نمی گیرند اما اگر در متن کفر باشد و ما بخواهیم اعتراض کنیم همه فورا ادب و معرفت و مهربونی رو سرلوحه کار خودشون قرار می دهند. وقتی با قرآن نامهربانی می کنند و نسبت به خدا که آفریننده ی همه ی ماست ادب رو کنار می گذارند چرا همه سکوت می کنید ؟ چرا ؟ چرا؟

   • علي جان شما يك كلمه در اين وبلاگ در تاييد رد قرآن پيدا كردي به من بگو . اينهمه مطلب راجع به نيات پليد فراماسونري در وبلاگ ديگرم . مطالب بيگ بنگ . ساختار دنيا و حقارت آن. دجال . فرازمينيها در آيات و روايات ،معرفی شعور و ادراک غیر بشری از دیدگاه وحی در قرآن،مكتب دروغين رائل،قبل از انسان،پس از انسان،،،،،آغاز و پایان هستی از دیدگاه قرآن،معجزه شق القمر و اسلام آوردن یک مسیحی،تحقیقی علمی پیرامون فهم معانی سبع سماوات/السماوات السبع/ السماوات و الارض از دیدگاه وحی در قرآن ، دجال کيست و ……… خيلي برام آزار دهنده است كه يكي بهم اين حرفها را بزنه . ببين من 100 دفع گفتم هر كسي اعتقاد و دين خودش را دارد. يعني هر كسي عقل دارد و خودش جوابگو هست . آيا هر كسي در سايتهاي شيطان پرستييييي ميرود و ميخواند قبول ميكند . معلومه كه اينطور نيست . اون كسي كه وارد اين وبلاگها ميشود قبلا راه خود را انتخاب كرده كه هر چي باشه خودش انتخاب كرده.
    من همه مطالب كه راجع به دين و …. ميگذاشتم بعضيها كه مخالف بودند نظر ميگذاشتند ولي خدا شاهده نه به اين تندي شما و همينطور من كلا چند تا نظر را در آن مطالب پاك كردم ولي اين 2 روزه 20 تا 30 نظر كه هر چي دلشان خواسته به من گفتند. نه اتفاقا سكوت نكردند و ما را مورد لطف منتها از ناسزا قرار دادند.

  • نه مطمئن باش افرادي كه اينجا ميان اهل سواستفاده نيستند . حتي افرادي هم كه نظرشان با من يكي نيست با احترام نظر ميگذارند . ممنون.
   من كه دانلود قرآن را گذاشتم. اول وبلاگ 10 تا مطلب راجع به معرفی شعور و ادراک غیر بشری از دیدگاه وحی در قرآن گذاشتم از وبلاگ يكي از محققان. اتفاقا من مذهبي هستم ولي متعصب به معني كور كورانه نه . باز هم ممنون از لطفت.

 25. کسی از جزیره ایکس اطلاعاتی داره؟

 26. بنابرمحاسبات نجومی انجام شده هلال شوال 1431هجری قمری درروزوشامگاه پنج شنبه

  18شهریور

  و29رمضان باابزارمناسب رویت خواهد

  شدوبنابراین

  روز جمعه 19 شهریور 138برابر با عید سعید فطر خواهد بود

  با سپاس گروه نجومی ورویت هلال وبلاگ آقا رامتین

 27. بنابرمحاسبات نجومی انجام شده هلال شوال 1431هجری قمری درروزوشامگاه پنج شنبه

  18شهریور

  و29رمضان باابزارمناسب رویت خواهد

  شدوبنابراین

  روز جمعه 19 شهریور 138برابر با عید سعید فطر خواهد بود

  با سپاس گروه نجومی ورویت هلال وبلاگ اقا رامتین

 28. رامتین جان:
  جنگ 72 ملت همه را عذر بنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند انقد خودتو حرص نده ولشون کن

 29. آقا ali همونی که همه را به شرک و بت پرستی متهم میکنی اگه قرآن خونده باشی میدونی که خدا قبل از خلقت انسان به فرشتگان گفت بروید و از زمین خاک بیاورید تا بهترین مخلوقات را بسازم.
  تو سوره علق هم گفته انسان را از خون بسته آفریده.
  پس آدم و حوا تنها انسانهایی بودند که خدا به طور مستقیم آفریده و بقیه انسانها فرزندان آدم و حوا هستند.
  حالا اگر انسان دیگری روی زمین نبوده چطور انسانها تولید مثل می کردند میدونی که ازدواج خواهر و برادر نامشروعه.

  فکر نمیکنی این احتمال وجود داشته باشه که آنوناکی ، انسان های پیشرفته ای را ساخته باشند که خیلی شبیه به آدم و حوا بوده باشند(حالا با یک سری تغییراتی برای مثال قد بلندتر جثه بزرگتر و قدرت بیشتر اما از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به انسانها) تا فرزندان آدم و حوا بتوانند ازدواج کنند؟

  میخوای مثل افرادی باشی که گالیله را بخاطر علمش متهم کردند؟

  • نه من این فرضیه شما را قبول ندارم و ان را خلاف نص صریح قرآن می دانم . کسی را متهم به شرک نمی کنم بلکه این نوشته را شرک امیز و حتی کفرآلود می دانم و معتقدم نویسندگان عزیز متعهد این وبلاگ باید بیشتر دقت کنند والسلام علی من اتبع الهدی

   • علی گرامی شما وقتی این نوشته ها نگاشتید مسلما هنوز به تطمئن القلوب نرسیده اید می توانستید هنر این نوشته ها را هم بنویسید ما هم ایه بشارت داریم و هم ایه تذکر هر دو با هم در قران امده است شما به این فکر کرده اید که چرا امروز در اینجا حاضرید و پیامبران در شهر ها گشتند و بسیار دانستند عاقبت قوم نیک و کردار و بد کردار را شما هیچگاه نمیتوانید از دنیای تضادها خارج شوید مگر به کمال برسید و از انجاکه انسانها ی وارسته در بین بدان زمانشان افریده شدند می فهمیم که سخنهای گوناگون نیز می توانند در زمانهای متفاوت با هم زایش یابند

 30. بنده خدای یکتا

  با سلام دوستان من هر کسی این مطالب سراسر شرک رو ترجمه کنه و بنویسه در واقع کمک کرده به شیطان در گمراهی بندگان خدای یکتا آقا رامتین به خدا سوگند اینا دقیقا حرفای ابلیسه که شما گذاشتی اینجا دوست من اینا مسولیت داره خیلیا هستن که گول این شیاطین جن خوردند و میخورند پس تا میتونید شما مسببش نشین به قول دوست واستاد عزیزم آقا فرهاد نکنه روح ما رو هم آقایون آنوناکی بوسیله مهندسی ژنتیک خلق کردند خیر اینها خودشون مخلوقاتی بیش نیستند.به ای آیه از قرآن کریم توجه کنید:
  روزی كه گرد‌آوردشان همگی را، سپس گوید به فرشتگان آیا اینان بودند كه شما را می‌پرستیدند؟ (فرشتگان) گفتند تو منزهی، تو ولی مایی نه آنان. بلكه جن را می‌پرستیدند. بیشتر ایشان(انسان‌ها) به آنان(جن‌ها) ایمان‌آورندگانند.(سبأ/40و41)
  با توجه به معانی آیه فوق نتیجه میگیریم كه در روز قیامت، هنگامی كه خداوند تمامی جن و انس را گردهم‌آورد،‌ و محشر برپاشود،‌ برای اتمام حجت با انسان‌هایی كه به پرستش جن پرداخته‌اند،‌ و نیز با جن‌‌هایی كه به این پرستش تن درداده‌اند،‌ با پرسش از فرشتگان و شنیدن پاسخ منفی آنان كه ما هرگز اجازه چنین كاری را نمی‌دهیم،‌ بلكه این جن‌ها بودند كه مورد ستایش واقع‌شده و به این اشتباه تن‌داده‌اند،‌ ثابت میشود كه هم پرستندگان و هم پرستیده‌شدگان ستمگر، باید در دوزخ درآیند و سزای كارهای خویش را ببینند./بر طبق این آیه، در روز قیامت تعداد انسان‌هایی كه به جن‌ها ایمان‌آورده و آنها را ستایش كرده‌اند،‌ از تعداد كسانی كه ایمان‌شان را حفظ‌كرده‌اند، بیشتر است و از آنجا كه تعداد انسان‌ها در مقاطع تاریخی گذشته بسیار كمتر از دوران‌های متأخر و آینده است،‌ پس این آیه بیشتر به متأخرین اشاره‌دارد؛ بویژه آنكه می‌فرماید: «و اكثرهم بهم مؤمنون» كه با توجه به بحث مربوط به نقل حوادث، از به‌كاربردن زمان ماضی خودداری‌كرده‌است./البته شكی نیست كه در تاریخ گذشته انسان، ایمان به جن وجودداشته،‌ بویژه آنكه منظور نظر تمام كسانی كه نامی از خدایان می‌برند،‌ چنانكه در اسطوره‌های یونان و دیگر نوشته‌های كهن آمده‌، جن‌ها بوده‌اند كه با كارهای خارق‌العاده و خصوصاً با قدرت پروازی كه داشتند، نظر برخی انسان‌ها را به توانایی‌های فوق‌ انسانی خویش جلب‌كرده و ملقب به «خدایان» شده‌اند؛ از این دیدگاه یك جامعه‌شناس به واقعیت نزدیك‌شده و می‌گوید:»در مذهب قدیم یونان ما با خدایان جاودانی و غیرقابل دسترس و همه‌جافراگیر روبه‌رو نیستیم،‌ بلكه با خدایانی مواجهیم كه تمایزشان با انسان‌ها تنها در برتری فیزیكی و شدت این توانایی‌هاست.» چنین به نظر می‌رسد كه اگر باردیگر شیاطین در صحنه فضا هنرنمایی‌كنند،‌ انسان‌های بسیاری یافت‌می‌شوند كه به آنان ایمان‌آورده و بار دیگر قدرت خدایان برسرزبان‌ها افتد(واكثرهم بهم مؤمنون). با توجه به تأیید قرآن بر فراوانی پرستندگان جن،‌ و توانایی آنان بر خروج از جوّ زمین، و احتمال وجود آنان در دیگر سیاره‌ها، این موضوع بعید به نظر نمیرسد.
  مطلب پایانی برگرفته از وبلاگ شمیم ملکوتی قرآن بود.

  • دوست عزیز خداوند خرد و اندیشه بخشیده و ما در درون خود ندای خداوندی را تا ابد خواهیم داشت امروزه هم پاپ مخالفت با ازمایشهای شبیه سازی می کند درست که مرزها بهتر است حفظ شود ولی خداوند بشر را تنها نگذاشته و جبر بر او قرار نداده است از کجا معلوم که در پس این همه هشدار نسبت به عدم تفحص ما به خداوند نزدیکتر نشویم علم حاصل می شود اما اگاهی باید بخشیده شود و در کنار هم به نیکی بینجامد

   ما می دانیم که همیشه از خطای نخستین سخن به میان امده است ایا این همان خطایی است که ما را در چرخه زندگی زمینیمان وارد ساخت و ایا ما الوهیت را با همین کنجکاویها باختیم و به این مکان رسیدیم
   پس بهتر است به جای خواند ن قران در ایاتش تدبر کنیم و با روحمان با قران در امیزیم تا بیابیم که ما شیطان رجیم را هیچگاه به اندازه خالقش نخواهیم شناخت و او نیز در مجرای قدرت اوست

   • ممنون كه آمدي و نظر دادي. يك مطلب ديگر هم هست كه آنهم بايد باشي. راجع به 223 ژن چي؟ درسته؟

   • دقیقا . اعتقاد واقعی از میان این شک و دو دلی ها بوجود میاد غیر این تقلید کورکورانه است شقایق جان

 31. ای بابااااااااااااااا. شما دیگه چرا دوستان؟این فقط یه اطلاع رسانیه که جناب یوفو لاو انجام میدن . سعی میشه صحت مدارک تا اونجا که میشه مستدل باشه از جایی که عنوان میشه اما دلیل نمیشه خود اون مطلب که از جای معتبر هست و منبعی هم که گذاشته معتبر هم هس فرضا خود مطلب اصلی صحیح باشه درست باشه؟
  مبرهن است که اسناد غلط اصل هم توی اصل پیدا میشه.اگه کسی بگه یه جای دنیا یه کسایی دارن بت پرستی میکنن خودش بت پرست میشه؟ نوشتنش هم میشه ترویج کفر!کفر غلطه اما اطلاع رسانی مردمی که کافرن که عین حقیقته !!!!!!!!!!!!!!ای ول بابا. چرا این بنده خدا رو زجر میدین؟ نفس عمل رو ببینین دوستان . کی میخواین این مطلب رو قبول کنین که اینجا فقط دارن میگه کدوم نظر گفته شده درست یا غلط و کدوم جا چیکار کردن بازم درست یا غلط…یوفو لاو گرامی چند پشت خانواده اش روحانی اند مث من . و ایشان خیلی هم مومنند. ببخشید یوفو لاو گرامی اگه این حرف صحت نداره بمن بفرمایید چون میدونید که من از بعضی چیز ها آگاه میشم . هست اینطور یا نه؟

  • بله .كاملا درسته. شما از كجا ميدوني؟ آهان يادم رفته بود. من فكر كردم منو شناختي. شما كه خودتون ميتوني آگاه بشويد . خوبه شما از درون من خبر داري. من شايد خيلي مومن نباشم ولي شبها قبل خواب 2 تا سوره ميخوانم بعد ميخوابم . اين اعتقادمه شايد بقيه اعتقادهاي ديگري دارند كه قابل احترامه ولي اين 2 روز خيلي راجع به اين موضوع فكر كردم كه اين مطلب كجايش تبليغ كفره . مگر اينكه واقعا اعتقادات ضعيفي داشته باشيم.

   • lین 3 خصلت مهم از یک مومن رو گفتم کدومش رو نداشتی؟که اینو میگی ؟ آقای یوفو لاو من این موها رو توی آسیاب سفید نکردم . شما انسان خیر خواه و شریفی هستی . شک ندارم اهل تعارف هم نیستم . منظورم این بود که خانواده مومنی داری که روحانی توشونه چند پشت رو به شما نگفتم منظورم خودم بودم که جمع بستم .

   • ممنون نظر لطفته . نه در اين حد. بله خانواده مومني دارم.

   • چرا نمیخوای بگی؟ من که میدونم ؟ هنوزم باورم نکردی نه؟ اما درک میکنم که نخوای بقیه بدونن . . اوکی . هر طور مایلی ببخش که درک نکردم نمیخوای بگی. فقط فکر کردم لازم بود اینجا کمی درونت مطرح بشه که انقد بی رحمانه اذیت نشی. اما بازم خودت…

   • چرا مگر ميشه شما را باور نداشت. لطفا اگر منو شناختيد كه براتون كاري نداره خواهشا پيش خودتان بماند. ناشناس باشم بهتره.ممنون.
    البته شما چيزهايي راجع به من گفتي كه هيچ كس نميدانست . من هنوز هم باورم نميشه كه چطوري فهميديد.

   • باشه هرطور ميل شماست.

  • درود به لیلیانای عزیزم

   رامتین همیشه به عنوان مدیریت سایت باید شرایط خودش رو حفظ کنه
   میدونی که….

 32. علی عزیز. شاید حرف تو اشتباه و مغرضانه نیست اما موجش بشدت برای همه منفی بود اینطوری هم خودت اذیت میشی هم اطرافیانت گلم. اما یه چیزی رو بهت میگم شاید الان قبول نکنی اما چند سال بعد درکش میکنی . همین طور پیش بری زندگیت مسموم میشه یه دوستی حرف قشنگی بمن زد . گفت اگه من دشمن داشته باشم خیلی خوشحال میشم چون میفهمم آدم مهمی هستم اما اگه کاری نکردم و دشمن دارم اون وقت میفهمم این دوستام بودن که تبدیل به دشمنم کردمشون. ما دوستاتیم نگاه کن از دوستات چی میسازی یه دوست خوب یا یه دشمن خونی… اگر چه الان میتونی بگی واسم مهم نیست اما توی این دنیای مجازی نتونستی توی دنیای واقعی واویلا ااا. موجت رو مثبت کن دوست من … در ضمن از صفات مردم مومن آرامش و مهر به آفریده های خدا و عدم غرور هست این یادت نره اگه مومنی. از نظر من یوفولاو یک مومن واقعی هست بخداوندی خدا راست میگم این حرف رو و غلو توش نیس .

 33. حرفی هم که درست میدونی بزن . همه ما همین کار رو میکنیم اما درست بزن مهربون

 34. دوستان گرامی در بالا پاسخی نوشتم اگر فردی پرسش و یا دیدگاهی داشت بنویسد ولی از هر دو جنبه علمی و غیر علمی بنویسد که مرزها اشکار شود

 35. انسان اشرف مخلوقات هست و شدیدترین حیات رو داره انسان اگه بخواد میتونه از فرشته بالاتر و از گاو پست تر بشه
  و تنها انسانه که میتونه به عالم واحدیت خدا که از عالم تجرد عقلیه فرشتگان بالاتره وارد بشه و به اذن خدا کار خدایی کنه

  مطالب جالبی دارید اما سعی کنید از دیدگاه عقلی اون رو بررسی کنید

 36. اونهاي كه در زمانهاي بسيار قديم بودند بعد از ارتباط با جن وهمينطور جنها با ارتباط با ملايك به بيشرفتهاي بسيار بالاي رسيده بودند كه اين باعث شده زنديگشون خيلي امن وراحت باشد و همينطور زندگي طولاني در نتيجه مغرور شده بيدند و وكافر شده بيدند براي معلومات بيشتر اين لينك

  http://www.mavaraha.blogsky.com/page/2/

  • کو کوی گرامی من چندان با این سخن موافق نیستم انسانها باید خودشان با روند و ساعت درونیشان به پیش روند و اگاهی از خداوند می رسد

   این ترفندی است که به هر کجا نگاه می اندازیم می خواهند انسانها را به انواع مختلفی از ناشناخته ها پیوند بزنند که انها دوست ما هستند . ما می خوانیم و می اندیشیم

   این پیشکشهای فرازمینیها بوده که نیاکانمان هم نادانسته نوشیدند و خوردند و دانستند که چه کرده اند اما می دانستند که نسلها ی بعدی سلاحی در برابر انها خواهد داشت و ان با باز شدن دروازه های خرد و اگاهی است

 37. دوستان لطفا برخوردی مشابه کلیسا وگالیله را نداشته باشید واقعیتهایی بوده وهست که به علت علم محدود بشریت یا سو تعبیر شده ویا انکار پس بیایید وبدون متهم کردن ورنجوندن دیگران فقط نظرتونو در مورد مطلب بذارید نه درمورد دیگران

 38. من به شخصه در مورد 223 ژن مطمئن نیستم چون اگر توجه داشته باشید در پروژه ژنوم انسانی هر روز سوالات بیشتر مطرح می شود که تخصصی است و این عدد بیشتر به فیلد میکروبی ژنوم مشترک بین انسان و .. برمی گردد
  در پروژه ژنوم یکبار فرهاد عزیز هم پرسیده بود JUNKDNA این نوع توالییها هستند که مرتب تکرار می شوند و از خود مدام مشابه می سازند این توالیهای تکرار شونده به گونه ای هستند که از ژنها به نوعی محافظت می کنند در واقع فقط از 1.5% کل ژنوم برای پروتئین سازی استفاده می شود و توالیها تو در تو هستند مثلا در برخی قسمتها ژنوم 19 انسان از چندین قسمت به ژنوم 16 متصل شده و هماهنگ تکرار می شود این باعث شده که نظریه یک ژن یک انزیم به چالش کشیده شود که هر ژن چندین نوع محصول بنا بر شرایط ایجاد می کند و در 99.9% ژنها درست و 0.1% از ژنها هستند که با تولید محصول نادرست سبب انواع بیماریها و نقص م یشوند و شاید باید بیشتر در پی 1000 ژن معیوب شده بود که مسلما عامل ان بیشتر به جهش بر می گردد البته تا کنون نقشه ژنومی را با اطلاعات کامل بررسی مقایسه ای ژنوم نسل ما با دوره های پیشین ارائه نداده اند
  نوعی انگل تک سلولی به نام تریکو مونیاسیس وجود دارد که 3 برابر بسیاری از زنومها را در خود داراست

  من فکر می کنم که 223 ژن باید دقیقتر بررسی شود که این ژنها در مقایسه با چه چیز هستند و عملا جهش عامل علمی این تفاوتهاست که قسمتی از تکامل است شاید هم این ژنها به همان سیستم نگهدارنده ژنوم بر گردد در متن بالا هم یک پرسش خوب مطرح شده که 233 ژن حاصل اصلاح است؟ بله ولی نه به طور ماورایی بلکه این جزئئ از شعور ژنهاست و خود راز خود را حمل می کنند

  یک نظریه شخصی
  ممکن است این قسمت اختصاصی برای هدفی حفظ شده باشد و باید در ترکیبی خاص خود را بروز دهد که این ترکیب یافت نشده شاید این به معنای تکامل بعدی باشد نه ادغام شدگی پیشین!؟

 39. دوستان من یک زمانی ، شاعر پارسی گویمان گفت:

  کفر چو منی ، دلیل ایمان نبود
  محکمتر از ایمان من ایمان نبود

  به نظر من باز این چرخه اورابوروس است که مارا ول نمی کند…باز متهم کردن ها >جوابهای مستدل رامتین و دوستان قدیمی >بی حوصلگی >ترمز های عصبی >پیوستن همان دوستان به این جمع یا سماجت بیشتر برای قبولاندن حرفشان >افتادن آبها از آسیاب وباز هم مطلب بعدی و روز از نو و روزی از نو …
  ولی دوستان من : یادمان نرود ما اگر با هم بدینگونه تلخ و گزنده برخورد کنیم ، برای مطلبی که قابل نقد است ،وتخیلی هم نیست ،( کاملا علمی است) پس چه انتظاری داریم از غیر ؟
  احساسات پر شور دوستان را می ستایم …ولی در ان سوی آبها کارهایی در شرف وقوع است که من می ترسم دیر بجنبیم ، دیگر فرصتی برای ابراز این احساسات نیز نخواهیم داشت …

  آزیتا جان این فرد بنیاد گرا و افراطی که حالا معلوم نیست طرفدار چه فرقه ای از مسیحیت است در صدد سوزاندن صدها جلد از کتاب مقدس مسلمانان » قرآن مجید »
  است خبرش را بخوانید:
  http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/world-news/terry-jones-we-will-burn-hundreds-of-korans-14941910.html
  حالا با چه نیتی نمی دانم !
  ولی به نظر من بهتر است به جای اینکه همدیگر رابه شرک و کفر و ارتداد وشیطان پرستی و تحت تاثیر اجنه ! بودن متهم کنیم ، هرکدام یه نامه به ای میل این بابا بفرستیم بلکه منصرف شد و جلوی کشت وکشتارهای افراطی تر گزفته بشه …
  الحمد الله همه مون می گیم :اشداء علی الکفار رحماءبینهم …! حالا تو این وبلاگ برعکسه : اشداء علی بینهم و رحماء علی الکفار…!!

  دیگر چه بگویم …هیچ نمی گویم ، می روم به این بابا ی شیزوفرن خودشیفته که اینجور ناجور می خواهد مطرح شود یه نامه بنویسم بلکه سر عقل آمد …

 40. والا متاسفم برای مردم مملکت خودمون، تا میای یه چیز مینویسی یه سری آدم متعصب پیدا میشن واسه داد و هوار کشیدن که آی فلانی مواظب خدا باش!
  مگه خدای با اون عظمتی نمیتونه از خودش دفاع کنه که حالا شما سینه ت رو سپر کردی اومدی جلو، اگه مملکت ما آزادی بیان داشت مطمئن باش کسی واسه حرفای این چنین انسان های تره هم خورد نمیکرد.
  به نظر شخص من خلقت توست موجودات هوشمند در گذشته زمین بسیار محتمله و من همیشه با نظریات تکامل داروین مشکل داشتم و به هیچ عنوان هم قبول ندارم که خدا انسانی رو واسطه خودش و بقیه قرار داده باشه، کپی برداری محض از اعقاید ملت های قدیمی الخصوص سومری ها رو معجزه می نامید ؟

 41. خیلی جالبه . خیلی خیلی جالبه . این طرح نیروی مثبت و منفی هم برای شما یک حربه هست ها . از عقاید هر کس خوشتون نیاد فوری می گید نیروش منفیه . یک شقایق خانوم هست که داره ژنتیک می خونه و این احساس رو داره که همه ی واقعیت های تاریخ رو می شه با پروتئین ها و اسید های آمینه توضیح داد و تلخیص کرد. ( به نفس مطمئنه هم رسیده است) . یک آقا فرهادی هم هست که متخصص ترمز های عصبی مردم است . یک لیلیانا هم هستش که فوری فهمید ما آدم بدی هستیم و تاچند سال دیگه فاتحه مون خونده س . همه شونم دائم می گن افراد می یان این جا و رامتین را به کفر و ارتداد متهم می کنند . شما اگر چه در انگلیسی خواندن خیلی تبحر دارین اما حتما فارسی هم بلدید . دوستان، عزیزان، من کسی را متهم به کفر نکردم نورهای دوچشمم. این نوشته شرک آمیز است. بدتر از ان پرت و پلا است . اخه فرزندان من ، شقایق خانم لیلیانات جان فرهاد مثبت اندیش عزیز شما کجای این افسانه بافی محض که بدون هیچ سندی ادعاهای عظیم را نسبت می دهد به بشر علم می بینید . باز هم حرف خودتون رو می زنید . می خواهید این را متن علمی بدانید ؟ بدانید . می خواهید بگویید این متن شگرف و مهم نوری می تاباند به همه ی چیزهایی که تاکنون درباره ی تاریخ روح و جسم بشر مبهم بود ؟بفرمایید بگویید . من چرا حرص می خورم . شما ماشاالله خودتون قبلا همه چیز رو بریده اید و دوخته اید . تحقیق علمی نمی کنید . خودتون نفس علم هستید . ما کی هستیم که بیاییم این جا نظر مخالفی بنویسیم . من دیگه این جا چیزی نمی نویسم . شما هم که خیلی آدم های مثبتی هستید و ترمزهای عصبیتان سرجایش است دست از سر ما بردارید .

  • دوست گرامی من تائیدی نکردم و رد هم نکردم شما باید درست تر بخوانید ادعایی نشده پرفسورها در این رشته هم ادعاندارند

   من هم همه چیز دان نیستم یک سری بدیهیات را گفتم 223 ژن را تایید یا رد نکردم

   فرهاد هم سخنی نگفت گیرم افسانه باشد افسانه از مغز ما فقط ساخته شده ! شما که پشت سرتان وقت مسافرت اب می ریزند چگونه با این مسئله کنار می ایید شاید این هم افسانه باشد شما که در خانه اسپند دارید این هم افسانه است این هم مثل همانها اینجا سخن از چار چوب علمی شد هر که انچه را می دانست نوشت تا زمانی که علم بشر با اگاهیش همگام نشود پیشرفتی حاصل نمیشود شما هم ندانسته کتاب با ارزشمان قران و تفسیرهایش را وارد چند سطر خطی که هم می شود پاسخ برایش ساخت هم نه هم می تواند درست باشد هم نادرست کرده اید .لطفا در مورد درون کسی جز خودتان سخن نرانید

  • من کی چیزی رو تایید کردم کی میخواید درک کنید که این اطلاع رسانیه فقط!!!!!!!!!!!! من نگفتم حضرتعالی بد هستید لطفا مطالب رو درست بخونید که انقدر سوء تفاهم نشه یراتون !!! من برای کسایی که از درک عمیق یک مطلب به این سادگی دچار مشکلند واقعا متاسفم . شما هم حرف منو دوباره بخون یه نگاه به زندگیت بنداز اونوقت میفهمی.الان قبول نکنی شاید …. چون لجبازی . .. یه روز، اما به حرفم میرسی . امیدوارم دیر نشده باشد.من نه بد شما رو میخوام نه میشناسمتون که ضدیتی با شما داشته باشم اما آدمها رو خوب میشناسم و مشاوره کار منه . ( خواهر کوچیک شما)

 42. سلام .شقایق جان شما گفتید بدون دی ای ان امکان پذیر نیست
  بین رسول خدا ومشرکان تفرقه ای ایجاد میشود که خدا به پیامبر وحی میکند بگو :اگر ادعای خداوندی دارید آیه ای غیر از کلام من بیاورند ….
  حال اگر من گفتم غیر از طبیعت خدا منظوراین است که غیر هر چیزی که جای دستان خدا در آن آشکار است را خلق کنند پس میتوان گفت خالقند اما به شرط آنکه باز تاکید میکنم هیچ یک از منابطع طبیعی و…استفاده نکنند مثال گیاه بدون بذر بدون نور وبدون اکسیژن را زدم اگر کسی چیزی بدان روال خلق کرد پس من سراحتا به گفته پروردگارم او را خالق مینامم .

 43. ضعف علم ؟؟؟به نظر شما اگر موجود یا انسانی بدون دخالت انسان یا هیچ یک از پدیده های اطراف چیزی خلق کند این پدیده ای علمی است ؟؟؟من صراحتا اعلام میکنم با عنایت به سخن پروردگارم اگر موجودی بدون دخالت یعنی از هیچ موجود یا چیزی خلق کند او را خالق مینامم !
  زیرا این قدرت را جز در پروردگار خویش نمیبینم .

  • دوست عزيز ما كي اسم اينها را خالق گذاشتيم . اگر اينطوره پس بايد دانشمندان رويان را هم خالقين گوسفند ها بدانيم. به خدا برداشت اشتباه نداشته باشيد.

 44. عزیزان من بحث نداریم …علم امروزی راه خودش را می رود
  مذهب هم راه خودش را …حال دانشمندان یا علمای مذهبی به توافق برسند یا نرسند باز هم چه دخلی به من وشما دارد !! شما چرا عصبی می شوی ؟ مگر حضرت محمد (ص)/قران مجید /اسلام فقط و فقط در انحصار شماست یا فقط آسمان باز شده شما به عنوان مدعی در مقام دفاع از آنها بر آمدید !!؟ خوب ، وقتی چیزی را قبول نداری نداشته باش چرا دیگه مارک می چسبانی عزیزم !
  چه با ما باشی یا نباشی ما راهی در پیش گرفته ایم که کشف حقایق این عالم اسرار آمیز است و خدا وکیل تمام این حرفهای منفی / سمپاشی ها / انرزیهای منفی تان پشیزی ارزش ندارد ومارا در راهمان تقویت می کند …
  این به جای دست گرفتن است !؟ نقد خوب است ولی جواب تخطئه کردن همان است که گفتم …شما اسوده بخوابید …و سرتان مثل کبک زیر برف باشد آنها پروزه های ریز ودرشت شان را در تمامی علوم یکی یکی عملی می کنند و ما فقط به هم بپریم و چند تا سند برای خراب کردن همدیگر رو کنیم و باقی ماجرا …من و رامتین و سایر دوستان حتی این وبلاگ فیل هم بشود باز هم باهمیم …اینرا برای اول و آخر بار می گویم …اگر نقد می کنید ، نقد هم برای خود چارچوبی دارد …اگر حرفی برای گفتن دارید آنهم منطقی ، نه از روی عناد و لجاج و جهل و نادانی و بیخبری وادعای مسلمانی دو آتشه بودن …
  زمان این بازیها خیلی وقت است که سر امده برادر من یه کم واقع بین باش و به فکر چاره نه پاره کردن حرمت دوستان و هم وطنانت …یه کم فکر کن ، وقت احساساتی شدن نیست …تا بخواهیم بجنبیم انسان که سهله موجودات دیگر رو می سازند (!!)
  رو حرفهام فکر کن …هر چی باشه دود از کنده بلند میشه و به قول شهر قصه ای ها ، بعد از چل سال گدایی ، ما دیگه شب جومعه یادمون هست داش…
  برایت آرزوی توفیق می کنم .

  • آقا فرهاد سلام یه بحثی بود که شاید برخی از افراد (شقایق خانم طرف صحبت من باشما نیست )در دین تردیدی در دلشان ایجاد شود برای همین با هم به مذاکره پرداختیم دعوایی در این بین نبوده؟؟؟

   راستی انگاری بدت نمیاد دعوا تماشا کنی میتونی به هیئت تسخیر قار ما که برا دعوا میخواهیم برویم بپیوندی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 45. جوان … منیم بالام…وقت خودش حسابی دعوا کرده ام (دوران بربریت ) دعوا تماشا کرده ام (دوران جاهلیت ) وجلوی دعوا هارا گرفته ام و می گیرم (دوران انسانیت ) ولی شما هنوز وقت دعواکردنتان است …!
  وقتی شما یه قل دو قل نمی دونستی چیه من الک دولک بازی می کردم …آره جوان …!(اصلا چی گفتم !)
  واقعا که لحن دلنشینی برای مذاکره ! انتخاب کرده اید ! هااا این بید …! تشریف داشته بیدید هیلو شافتالی !
  واقعا بیکارین ها ؟ خوشتان میاد تنش ایجاد کنید اعصاب رامتین را خورد کنید !!اعتقاداتش رو زیر سوال ببرین !!! دلش رو بشکنید !!! بارها و بارها وبارها !
  من که نه ! اصلا انگار نه انگار ! ککم هم نمی گزد …الهی نشمین گز بگزدتان …!
  شما دلت دعوا می خواد و دوست داری وسط دعوا نرخ تعیین کنی …واقعا که خیلی جالبه ..!
  من فقط گفتم یه کم » نقد » کردن یاد بگیریم ! نه اینکه بحث رو بکشونیم به خدا و پیغمبر و اسلام و اجنه و شیاطین …وقتی کسی از قافیه کم میاره فوری میچسبه به این ها …در حالی که نمی دونه این موضوعات مقدس ، جایگاه همچنین نظرات سخیف و کوته فکرانه ای نیست …در ضمن شقایق و لیلیانا بازیچه شما که نیستند ، شما اگر اتیکت داشتید ، حرمت این دوستان خانم را نگه می داشتین …
  برید مطالعه تان را زیاد کنین ، ادعای بی خودی ببخشید مثل باد هواست … مثل طبل غازی است ، میان تهی است واقعا افسوس و صد افسوس …که چه فکر می کنیم و چه می شود …! بله من سنگ رامتین را به سینه می زنم …برای اینکه لیاقت دارد
  دانشگاه کمبریج / دانشگاه اکسفورد /ام ای تی / دانشگاه ییل / دانشگاه هاروارد رتبه های بیشترین ارجاع مقالات علمی را به خود اختصاص می دهند و برترین دانشگاه ها می شوند و اینهم دانشجویان ، دانش آموختگان ، فرهیختگان (!؟) جامعه ما هستند که یک مقاله علمی را بر نمی تابند ! حتی نظرات هم وطنانشان را هم برنمی تابند ! خداوندا ! وضع مارا از این که هست خرابتر نکن !!خدایا ! ما رابیش از این امتحان نکن ! واقعا سوختیم و رفت …برای همگی شما موفقیت آرزومندم …یه کم واقع بین باشیم و ببینیم واقعا دور وبرمون چی میگذره …!چه کسایی چه کارایی زیر سر دارن ، چه نقشه هایی برامون می کشن اینها مهمه
  وگرنه …اصلا ولش کن بابا ..!!.

  • سلام .ممنون . اگر منظورت نظر forgotufo ايشان شوخي كردن و يك ماجرايي در قسمت نظرات آگارتا هست. ايشان هم خانم هستند .فكر كنم سوء تفاهم شد.

 46. برای تغییر جهت گیری هر فرد باید درونا فرد تغییر را بپذیرد.البته که دعوایی در بین نیست اینجا ازادی افکار هست و هر کس مختار به بیان عقاید.در ضمن برای من فرهاد گرامی بسیار مورد احترام است.امیدوارم در مسیرتان موفق باشید.

 47. درود خواهشمندم اگر کسی از نظر من ناراحت شده شخصا بفرماید تا از ایشان در همین وبلاگ عذر خواهی کنم .

 48. ببین چه غوغایی به پا شده.الله اکبر.اگر ماها قبول میکردیم که اینا یه سری اطلاعات هست که دونستنش بهتر از ندونستنشه اینهمه به جون هم نمیافتادیم و همدیگرو محکوم نمیکردیم چه برسه به اینکه بخوایم به کسی تهمت بزنیم که تو داری ترویج کفر میکنی.به چالش کشیدن که کاری نداره بیاید نظرات سازنده بدیم.بیاید تو نظر دادنامون جای اینکه بگیم شما اشتباه میکنید و درستش اینه بگیم به نظر من به این دلیل و این دلیل این مطلب صحیح نیست نظر شما چیه.فکر کنم با این دید از نظام اتوکراسی به نظام لیبرال دموکرات برسیم.هووم؟

 49. کامورای گرامی
  سلام در پاسخ به پرسشت در بخش فرازمینی ها وحیات …
  به نظر من اولا هیچ زبانی در دتیا برگزیده نیست که حالا عربی برگزیده باشه !
  حتی زمان جمع آوری «قرآن» کتاب مقدس مسلمانان و یک نسخه کردن آن زمان عثمان ، اعراب به زبان آرامی می نوشتند و می خواندند نه عربی ! عربی یک چیزی مثل فینگلیش ما تو اینترنت بود (فارسی که بصورت انگلیسی نوشته بشه ) زبان عربی بعدها شکل گرفت شاهد این ماجرا لینک زیر است :
  http://www.sociologyofiran.com/index.php?Itemid=45&id=34

  narya.wordpress.com/…/قرائت-سوری-آرامی-قرآن-قسمت-اول

  خاصیت درمانی الله برمیگرده به مسلمانانی که به این کلمه اعتقاد قلبی دارند ، طبق مکانیک کوانتومی ، وحتی شفای کوانتومی (دیپاک چوپرا) هر وازه ی مقدسی مثل مسیح ، گاد ، الله ، یهوه ، و حتی کلمات خوب وامید بخش مثل : سپاسگزارم ، سلام ، درود و…در هر زبانی شفابخشه …

  در مورد قبله و قطب نما ی چرخان ! چیزی نشنیدم ولی در مورد خم وراست شدن ، مثل اعمالی که یهودیان در کنار دیوار ندبه انجام میدهند (جلو عقب رفتن) و حتی سر تکان دادن دراویش و برخی عرفا به نظرم باعث افزایش ترشحات آندروفین و دوپامین در مغز می شه و خصوصا بخش قدامی هیپوتالاموس با این حرکات تحریک می شه و یک حالت عرفانی و روحانی برای فرد به وجود می آید …
  البته با در نظر گرفتن نظریه ریسمان /ام تئوری .مکاتیک کوانتومی و…پی می بریم که همه ما یک چیز واحدیم …! فیلمهای راز 1 و2 و3 راببین ! جواب را خواهی یافت !
  (البته جواب در درون ماست به شرطی که تعصب نداشته باشیم)

 50. سلام به دوستان عزیز

  خدا آخرش را بخیر کند

 51. سلام، بابا اینجا که شکل دادگاه تفتیش عقاید قرون وسطی شده‏!‏ علی جان اولا قضاوت در مورد ایمان هر فرد فقط مختص ذات اقدس خداونده اگر قرار بود منو شما راجب کفر و ایمان یکی دیگه قضاوت کنیم که دیگه چه نیازی به روز جواب بود،نکنه شما نعوذ با… خودت در حد خداوند قاضی می دونی که به همین راحتی برچسب کفر به بندش می چسبونی؟ فکر نمی کنی این کار خودت به کفر نزدیک تر باشه؟‏!‏ یه عزیز خلبان بود می گفت : من هر وقت پرواز خارجی دارم اونور غذا نمی خورم چون غذاشون نجسه، باهاشون دست نمی دم اگرم بدم دستامو آب میکشم چون اونا کافرن. جالب اینجاست که همین عزیز با افتخار لباس هایی رو می پوشه که دوخت نجاسین، پشت ماشین نجسی می شینه که ساخت کفار، پز خونه ی رو میده که از نجاست جنسای خارجی پره‏!خدا رو شاکرم که این دوستمون آدم متزلزل العقیده ای وگرنه از صبح تا شب باید شاهد آبکشیش می بودم‏!‏ ببین علی جان شما جواب یک استدلال منطقی رو فقط با یک استدلال منطقی می تونی بدی. شما فقط می تونی تحقیق کنی، مطالعه کنی بعد اگر به این نتیجه رسیدی که این مطلب اشتباه با دلیل علمی اونو رد کنی. اینو به یاد داشته باش که همه چیز را همگان دانند.هیچ کدوم ما عالم دهر نیست، آدم کاملی هم نیست. ما مثل هر موجود باشعور دیگه ای اینجا با هم تبادل نظر میکنم تا همدیگه رو تکمیل کنیم اگرم قراره کسی با خوندن یه همچین مطلبی لادین شه گناهش پای من چون بهت قول میدم از اولم ایمانی تو کار نبوده.

 52. آفرین بر شما آرتمیس جوان ! جواب منطقی و خوبی بود …
  بخدا خسته شدیم از جواب پس دادن …
  دیگر به چه امید ببندیم ، یکدونه این وبلاگ مونده ، خدا وکیل همه جا فی ل ، همه جا دربسته ، همه جا قدغن ،همه جا در بسته ، همه جا مسخ شدگی ، همه جا و همه جا…لا اقل یه کم همدیگرو درک کنیم دیگه …!
  حالا این بخش نظراته …وای بحال وقتی که من بیام مثلا در مورد تاریخ ادیان چیز بنویسم …دوباره همان چرخه : شیطان /کفر/ اجنه / لاییتیسیته /آته ییزم و دوباره کاسه کوزه ها سر رامتین عزیزم (واقعا عجب صبری داری پسر !!!!)می شکنه ! واقعا چکار کنیم متهم نشویم ! چطور بگوییم هموطنان شماییم ! چطور بگوییم از محبت خارها گل می شود !؟ چطور بگوییم همدیگر را نقد کنیم نه زیر سوال دادگاه تفتیش عقاید !!!! چطور بگوییم فراماسون نیستیم / ملحد نیستیم / بد اندیش نیستیم ! واقعا چگونه ثابت کنیم بابا جان من / رامتین /شقایق /کامورا/مجتبی /کامران / نوید /افشین 1 و افشین 2 /لژیون /منتظر /محمد /دشتی /ایزدیار و همه عزیزانی که واقعا زحمت می کشند تا این وبلاگ سر پا بمونه چه نیتی دارند غیر از اطلاع رسانی بدون غرض ومرض !
  راستی آزیتا/سارا /لیلیانای گرامی یادم رفت ! حواس که نمی گذارین واسه آدم !! در ضمن فورگات یوفو جان ببخشین که سوئ برداشت جنسیتی شد پاردون پلیز…
  خوب می گفتم …با هم دوست باشیم ولی با سلایق مختلف و عقاید گوناگون ولی بارعایت ادب ….
  بخدا من آرزوی داشتن چنین جمعی رو داشتم از 27 سال پیش …خواهش می کنم خرابش نکنین قربان همه شما اگه هم تندی کردم ، منو ببخشید …دیگر سن که از 41 گذشت ادم به سمت سرازیری میره …
  قربان همه شما بروم دوست هم باشیم….

  • مرسی فرهاد و مرسی آرتیمیس عزیز
   حرفهاتون بسیار زیبا و عمیق بود …
   ای کاش همه ی ما بتونیم طرف مقابلمون رو با هر عقیده و نظری که داره ، درک کنیم.
   ای کاش روزی برسه که همه ی ما ، اطرافیانمون رو با چشم انسانیت و محبت نگاه کنیم نه با چشم عقاید و دین و مذهب ….

 53. اختیار دارید فرهاد جان، شکسته نفسی می فرمایند آقایون که چهل تازه اول چلچلیشونه،اووووو کو تا سرازیری‏!‏

 54. تی جانه قوربان ! باشوا دولانیم !!
  به خودم امید وار شدم !! (بشکن ) (بشکن )
  خدا این صمیمیت و دوستی و رفاقت رو از ما دریغ نکنه …
  در این وانفسا ، شما هستید که به ما نسل قبلی ها امید می دهید …دمتان گرم ما هم در حد توان در خدمتیم …
  الان رامتین می گه : » پس شیر فرهاد این ترجمه پروزه مونتاک چی شد ؟!»
  منم میگم : دارم روش کار می کنم ، بزودی اماده می شه !
  خوب بابا شرایط وخیم و ضخیم ! منو در نظر بگیرین !
  لیلون ویلونه هی هی …شیرفرهاد می خونه هی هی …
  کارا تهرونه هی هی …دوستی آسونه هی هی …
  بله ، دوست شدن آسان است ولی نگه داشتن آن بسیار مهم و مشکل …
  قربان همگی دوستانم .

  • سلام . ميخواستم بپرسم ولي آنقدر مزاحمت شدم كه ديگه خجالت ميكشم. انشالله زود تر ترجمه بشه.

   • مزاحم چیه رامتین جان ، دادا من کارم زیادس ولی بد قول که نیستوم …!
    مزاحیمت چی چیس ما مخلص شما هم هستیم جوون …

 55. ممنون رامتین جان . خوشحالم که مطالب هر روز عالی تر می شن . اما ناراحتم که هنوز عده ای با دید منفی مطالب را مطالعه می کنند . علی جان عزیز کاش قبل از نوشتن نظر مطالب قبلی وب را مطالعه می کزدی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: