جادوي موسيقي در تمام هستی .(موسيقي DNA)


جادوي موسيقي در تمام هستی

با تشکر از خانم آزیتا که این مطلب رابرایم ارسال کردند

در هر موجود زنده آهنگي ويژه نوشته شده است و در تمام هستي، همه مشغول نواختن آهنگي منحصر‌‌به‌فرد هستند.

در انسان، هر ژن (و پروتئين مربوط به آن)، آهنگي پيچيده مي‌سازند و بدين سان، هر انسان تبديل به كنسرت باشكوهي مي‌شود، در حاليكه خود در كنسرت آفرينش يك آهنگ است.

كلمة Universe (به معناي جهان) كه در زبان انگليسي براي توصيف بي‌نهايت و فضاي لايتناهي به كار مي رود از دو جزء UNI به معني يك و Verseبه معني آواز ساخته شده است؛ جهان يعني يك آواز. به تازگي دانشمندان علم ستاره‌شناسي، بعد از تحقيقات وسيع و طولاني، به اين نتيجه رسيده‌اند كه آفرينش نه با يك انفجار عظيم (به نام بيگ بنگ) كه با نوايي آرام آغاز شده است. نوايي كه به تدريج منتشر شده و اكنون در تمام فضا جريان دارد. محققان در دانشگاه كمبريج نيز دريافته‌اند كه خورشيد كهكشان پرسيوس آوازي خاص و ريتميك مي‌خواند. (1) اصوات و نواها نه تنها در اعماق فضا، بلكه در مولكولها و اتمها نيز يافت شده‌اند. دكتر ديويد ديمر (2) زيست شناس و سزوان ژاندر (3) موسيقي دان، سراغ شگفت‌انگيزترين مولكول حيات يعني DNA رفته‌اند. اين ايده كهDNA و موسيقي ممكن است با يكديگر مرتبط باشند براي اولين بار توسط دكتر سوسومواوهنو (4)  مطرح شد. DNA نردباني مارپيچ است كه از يكسري رمز تكرار شونده تشكيل شده است. رمزهايي كه با ترجمه بخش اندكي از آن، پروتئين‌ها و در نهايت موجودات زنده شكل مي‌گيرند. DNA زبان رمز مشترك در بين تمامي موجودات زنده روي كرة زمين مي‌باشد، در آغاز حيات تاكنون، و راستي اين زبان مشترك چه مي‌گويد؟

https://i0.wp.com/www.chrismadden.co.uk/genetics/dna-music.gif

دكتر ديمر و ژاندر، در طي آزمايشات علمي و با ثبت ارتعاشات مولكول DNA به وسيله اسپكترومتر مادون قرمز و تبديل فركانسها به نت موسيقي، سعي كردند اين زبان مشترك را به صوت ترجمه كنند.(5) و حالا سؤال اين است: آيا اين اصوات و نتها، ملوديك و آهنگين هستند و يا DNA تنها مجموعه‌اي نامنظم و تصادفي از صدا و فركانسهاست؟

آنها فركانسهاي DNA يك سلول را به نت ترجمه كرده و شروع به نواختن كردند. نتيجه شگفت‌انگيز بود، يك موسيقي بسيار زيبا!

ژاندر در اين رابطه مي‌گويد: «برخي از اين تركيبات فركانسها،  بسيار حيرت‌انگيز بودند. با شنيدن آنها من به موسيقي زندگي خودم گوش مي‌دادم.

بسياري از افرادي كه به موسيقي DNA گوش دادند، كاملاً هيپنوتيزم و مسحور شده‌اند و بسياري ديگر نيز ساعتها گريسته‌اند. برخي ديگر اذعان كرده‌اند كه اين موسيقي نوايي از درون آنهاست و آنهايي كه با موسيقي كلاسيك آشنايي داشتند به شباهت موسيقي DNA با آثار نوابغي چون باخ، برامز، شوپن و…اشاره كرده‌اند.

دكتر اوهنو در اين باره مي نويسد: «ملودي هاي DNA با عظمت و الهام بخش مي باشند. بسياري از افرادي كه براي اولين بار اين موسيقي را مي شنوند، شروع به گريه مي كنند. آنها نمي توانند باور كنند كه بدنشان – كه تا حالا اعتقاد داشتند فقط تجمعي از مواد شيميايي است – شامل چنين هارموني هاي معنوي و الهام بخشي باشد.

نه تنها مي توان با DNA موسيقي ساخت، بلكه حتي امكان معكوس كردن فرايند نيز ممكن است. به بيان ديگر شما يك بخش از موسيقي را برداشته و نت ها را به واحدهاي سازنده DNA (نوكلئوتيدها) برمي گردانيد . در پايان نتيجه شبيه يك رشته از DNA مي شود. اوهنو تلاش كرد تا با قطعه شوپن اين كار را انجام دهد. در پايان نتيجه شبيه يك ژن سرطاني شد!

دانشمندان از نتايج اين يافته ها در تحقيقات پزشكي نيز استفاده كرده اند. اگر شما هم اهميت دنبال كردن اين آواها را بدانيد ممكن است به اين نتيجه برسيد كه با بررسي دي ان اي در تريليونها سلول بدن و دانستن نوسانات آنها شايد راهي براي بيش از پنج ميليون نفري كه از سال 1990 مبتلا به سرطان تشخيص داده شده اند، پيدا شود. فابين مامن يك متخصص بيوانرژي است كه با كمك هلن گريمال بيولوژيست و موسيقي دان، بيش از يك و نيم سال بر روي افكت هاي سلولهاي سرطاني در مركز ملي فرانسه كه يك مركز معتبر تحقيقات اند است كار كرده اند. آنها به اين نتيجه رسيده اند كه سلول هاي بافتهاي سرطاني صداهاي مغشوش و ناهنجاري توليد مي كنند.

و علاوه بر اين در آزمايشات بسياري ثابت شد كه قرار گرفتن سلولهاي سرطاني در معرض صداها و امواج صوتي، تغييراتي اساسي در آنها ايجاد مي كند،صداهايي كه آوادرماني را به عنوان يك پتانسيل قوي درماني براي اين نوع بيماريها و موارد بسيار ديگري مطرح مي كند. مامن همچنين تحقيقاتي را بر روي دو بيمار مبتلا به سرطان سينه دنبال كرده است. هر خانم به مدت سه ساعت در روز در طول دوره يك ماهه تحت آوادرماني (موسيقي درماني) قرار گرفتند. پس از اتمام دوره درمان، تومور يكي از آنها كاملا ناپديد شد، اما بيمار دوم مجبور شد تومور را جراحي كند. جراح او گزارش مي دهد كه اندازه تومور كاملا كوچك شده بود و تا حد بسيار زيادي هم تحليل رفته بود.

از اين يافته ها به اين نتيجه مي رسيم كه وقتي اندامهايمان بصورت هماهنگ آواز مي خوانند ما سلامت هستيم و وقتي كه آنها خارج از تنظيمشان آواز مي خوانند ما احساس بيماري مي كنيم.

و اين داستان شگفت‌انگيزتر مي‌شود اگر بدانيم كه تمام سلولهاي بدن يك موجود زنده، داراي يك نوع DNA منحصر به فرد هستند و DNA هر موجود (با وجود زبان و ساختار مشترك)، با DNA ديگري متفاوت است و اين بدين معناست كه در هر موجود زنده آهنگي ويژه نوشته شده است و در تمام هستي، همه مشغول نواختن آهنگي منحصر‌‌به‌فرد هستند. تصور كنيد چگونه «100 تريليون سلول در بدن هر انسان در حال خواندن آوازي يگانه هستند و شايد اين آواز، هم‌ آوا با آواز كهكشان پرسيوس باشد! چرا كه نه؟ موسيقي‌دان و رهبر اركستري كه نتها را در آغاز آفرينش نوشته است يكي بوده و يكي هست.

نكات جالب توجه ديگري نيز در اين تحقيقات و يافته‌ها وجود دارد. هر چه موجود از نظر تكاملي (تكامل در زيست‌شناسي) پيشرفته‌تر بوده، موسيقي DNA آن نيز پيچيده‌تر شده است. يك جاندار تك سلولي با داشتن DNA كمتر و پروتئين‌هاي محدودتر، موسيقي ساده‌تري ايجاد مي‌كند. در حاليكه در انسان، هر ژن (و پروتئين مربوط به آن) خود، آهنگي پيچيده مي‌سازند و بدين سان، هر انسان تبديل به كنسرت باشكوهي مي‌شود، در حاليكه خود در كنسرت آفرينش يك آهنگ است.

و راستي در كنسرت بزرگ جهان ما آهنگ را چقدر هم‌آهنگ مي‌نوازيم؟ آيا، هم آواز با هستي و خيره به دستان رهبر اركستر مي‌نوزايم؟ آيا با هر حركت آرام او، آرام و با هر اشارة سريع، تند مي‌زنيم؟ شايد هم ساز خودمان را مي‌زنيم؟

سايت هايي كه مي توانيد در آنها اطلاعات بيشتري در مورد اين موضوع پيدا كنيد و به موسيقي دي ان اي گلبولهاي قرمز و بعضي ديگر از انواع سلول ها گوش دهيد:

http://www.oursoundunivers e.com

http://www.dnamusic. com

http://www.nsliy-genetics. org/danmusic

1-مقاله آواي علم، روزنامه گلدن بريد، دسامبر 2003

2- Divid dimmer

3- Susan Alexjander

4- Susumu  Ohno

5- روش آزمايش به اين صورت بود كه ارتعاشات با استفاده از اسپكترومتر مادون قرمز اندازه گيري مي شوند. با قرار دادن هر بخش از DNA در مقابل اشعه مادون قرمز و اندازه گيري طول موج اشعه جذب شده، اين كار انجام شد و سپس نسبتهاي فركانس نوري به فركانس صوتي تبديل شد.

از وبلاگ دوست عزيزم مهر 01 و با تشكز از آزيتا خانم.

Advertisements

Posted on اوت 24, 2010, in دنياي اسرار آميز. Bookmark the permalink. 81 دیدگاه.

 1. در مورد نسناس چیزی ننوشتی ؟

 2. با سلام

  خسته نباشید میگم واقعا مطابی جالبی گذاشتید……خیلی اموزنده بود لذت بردم

  موفق باشید

 3. عالی بود …بسیار ممنون از آزیتای گرامی و رامتین جان..

 4. خسته نباشید .

 5. سلام0 اول از ازيتا خانوم بعد از شما رامتين جان تشكرميكنم من تا حالا راجب اين موضوع چيزي نشنيده بودم جالب شگفت انگيز بود خسته نباشيد

 6. kheili khob bod mesle hamishe

 7. mishe yeki dar morede yeki az ajab tarin sazehaye donye matlab bezarid? vase proje daneshgah mikham engilisi ham bod eshkal nadare mochaker

 8. در تصاویر حكاكی شده بر سنگهای تخت جمشید هیچكس عصبانی نیست. هیچكس سوار بر اسب نیست. هیچكس را در حال تعظیم نمیبینید. هیچكس سر افكنده و شكست خورده نیست .هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست و هیچ تصویر خشنی در آن وجود ندارد . از افتخارهای ایرانیان این است كه هیچگاه برده داری در ایران مرسوم نبوده است در بین صدها پیكره تراشیده شده بر سنگهای تخت جمشید حتی یك تصویر برهنه و عریان وجود ندارد

 9. سلام.
  عالي بود.
  با تشكر ازفرهاد جان و آزيتاي گرامي و رامتين عزيز.

  ببخشيد مي تونيد مطلبي در رابطه با چونگي حرف زدن باكتريها و ارتباط برقرار كردنشون با هم ديگه بذاريد؟

  متشكر
  پيروز و سربلند باشيد .

 10. سلام عالی بود راستی چرا برای وبلاگت یک وبگذر نمیگذاری
  بیبینی روزی چند بازدید داری یا از کدوم کشور هامیان اینجا
  و مطالب شما رو میخونن
  این سایت خوبی هست سریع هم این کارو میکنه
  http://www.webgozar.com/
  میتونی خبر نامه هم به وبلاگت اضافه کنی یا نظر سنجی
  دست اخر میفهمی که برای کاری که می کنی چند نفر مطالعه میکنن خلاصه ….!!
  موفق باشی

  • دوست عزيز به غير از كشورها تمامي اين موارد به خوبي در قسمت مديريت وبلاگ قابل مشاهده است. ممنون. ولي در وبلاگ فقط آمار كل نمايش داده ميشود.

 11. خواهش میکنم دوستان گرامی . شرمنده میکنید .

 12. با تشکر از شما

  در ادامه این مطلب با توجه به اینکه در گیاهان هم اینگونه موسیقی را داریم و به نوعی در برخی از گیاهان تکامل یافته تر و یا موجودات متکامل تر نواحی بینابینی در کدهای انهادیده می شود که دارای تعداد مشخصی ازکد ها می باشد مسئله ای که اینجا جای سوال دارد این است که برخی از کدها یا همان نتها به صورت اختصاصی عمل می کنند و موجود فقط در زمان تغییر چرخه خود و یا تکامل خود دست به استفاده از ان نتها می زند و لزوما کاملا سری هستند با توجه به نظریه نبات حیوان انسان می توان کدهای موازی با هم را یافت و مسلما هر 3 در توازنی معین در حرکتند در مورد باکتریها که دوست عزیزی پرسیده بود مدام حالت این موجودات در حال تغییر است و نوعی از انها به نام باکتریهای مغناطیسی هستند که شاید بتوان زبان انها را با کلیه مدارات موجود در اطرافشان منطبق دانست اما موجودات هم با توجه به شعور درونی خود حاضر به جان فشانی در مورد هم هستند حتی ویروسها هم چنینند از انجا که بحث کمی تخصصی میشود بیش از این ادامه نمیدهم ولی این ازمایش اصوات سالها پیش در رساله ارشد یکی از دانشجویان ایرانی هم بررسی شده بود اما با توجه به کمبود امکانات نتوانستند به تجزیه دقیق ان برسند

 13. kheylii aalee bood…merci az in dark …kheyl zibast in ahangha …rooh !

 14. در کل موسیقی را بخواهیم تفسیر کنیم ، مجموعه ای متوازن از نت ها(الفبای موسیقی) که در کنار هم چیده شده ، با یک نظم خاص (هارمونی) به ترنم در می آیند ، اگر برای مثال دستگاه های ایرانی را در نظر بگیریم ، شور ، ماهور و … وگوشه هایی که به هرکدام از این دستگاه ها ی موسیقی منسوب است مثل گوشه ی «جامه دران» که من بسیار خوش دارمش ، به نظر من متناسب با هریک از هنرهای سنتی ایران زمین است ، مثلا با دیدن تابلوی «ضامن آهو ی» استاد فرشچیان موسیقی در دستگاه شور ، یا راست پنجگاه ادراک می شود …
  (البته این نظر من است)
  منظورم این است که تمامی هنرهای تجسمی به نوعی با موسیقی مرتبط اند …
  واز آنجایی که هر موجود زنده ای مثل انسان ، با ساز متناسب خود کوک شده است ، بالطبع موسیقی مطلوب و مورد پسند روح خود را طلب خواهد کرد …!
  طبیعی است یک عده سنتی ، یک عده پاپ ، یک عده بدون کلام ، و یک عده 6و8 ی را می پسندند…
  البته این تابع شرایط و موقعیتهای خاص خودش است…

 15. در مورد سخن گفتن باکتریها یک بیولوژیست به نام بانی باسلر که در 2009 روی انها تحقیق کرد به این صورت که باکتریها مدام در حال شمارش تعداد هم نوعان خود در محیطهای گوناگون هستند و تا به حد استانه به لحاظ تعداد نرسند عمل نمیکنند در واقع انها به واسطه نوعی سیگنال شیمیایی که زبان انهاست با هم سخن گفته و دسته جمعی به ارگانل مورد نظر حمله می کنند این باکتریها به صورت مفید در رنگ درخشان نوعی ماهی مرکب و بسیاری از موجودات دیگر هستند و این را هم بدانید که باکتریها 4 حس از 5 حس انسانها را دارندو حس بویایی انها بسیار قوی است خصوصا در مورد امونیاک در نتیجه شاید تکامل بویایی سابقه ای بس دیرینه تر دارد

 16. با تشکر از ازیتا خانم مطلب بسیار اموزندای بود من تعدادی گل اپارتمانی دارم که هر زمان موسیقی براشون میزارم به عینه طراوت و شادابی رو در اونها میبینم واین مسئله از نظر علمی هم ثابت شد. بازم از همه تشکر میکنم بخاطر مطالب زیبا وعلمی.

 17. سوره احزاب آیه 50
  میفرماید :

  ای پیامبر! ما همسران تو را که مهرشان را پرداخته‌ای برای تو حلال کردیم، و همچنین کنیزانی که از طریق غنایمی که خدا به تو بخشیده است مالک شده‌ای و دختران عموی تو، و دختران عمه‌ها، و دختران دایی تو، و دختران خاله‌ها که با تو مهاجرت کردند (ازدواج با آنها برای تو حلال است) و هرگاه زن با ایمانی خود را به پیامبر ببخشد (و مهری برای خود نخواهد) چنانچه پیامبر بخواهد می‌تواند او را به همسری برگزیند؛ اما چنین ازدواجی تنها برای تو مجاز است نه دیگر مؤمنان؛ ما می‌دانیم برای آنان در مورد همسرانشان و کنیزانشان چه حکمی مقرر داشته‌ایم (و مصلحت آنان چه حکمی را ایجاب می‌کند)؛ این بخاطر آن است که مشکلی (در ادای رسالت) بر تو نباشد .

  لطفا نگذاریم طرح 4 همسری تو مجلس تصویب بشه . اون فقط مخصوص پیامبر اکرم هست.

 18. ghabele tavajohe dostane alaghe mand be in topic in linki ke payin mizaram ro mitoonid check konid
  ye collection az 40 ta cd hast dar haminzamin e besoorate free mitoonid download konid
  albate bayad barnameye torrent o ghablesh nasb konid !
  Peace And Love

 19. age in link kar nakard khodetoon mitoonid ino too google search konid hatman file torrentesho peyda khahid kard
  Hemi-Sync METAMUSIC Collection (40 CD’s)

 20. آیا درست است که در دین مبین اسلام آموزش موسیقی حرام است و فرشتگان به خانه ای که در آن ساز و ابزار موسیقی باشد پای نمیگذارند و نماز کسی در خانه ای که در آن ساز موسیقی وجود داشته باشد باطل است و هر نوع از موسیقی که شنیدنش انسان را از حالت طبیعی نیز خارج میکند حرام است؟

  • دوست من ، پیشنهاد می کنم فیلم » مارمولک » رو ببینی …!
   شایدم دیدی ، خوب اگه دیدی که حله ، اگه هم ندیدی مشکلات حل میشه …
   ما همه مون یا دنبال «میان بریم » یا «در رو» !!!
   غافل از اینکه….
   اصلا ولش کن …

  • بسیاری از موسیقها با پوسته موسیقی بله اختلال ایجاد می کنند

   اما قانون رحمت خداوند را با قوانین زمینی چون قانون روزی که به نام فرشته اسرافیل و …. نسبت داده شده را قانون میدانم و به انسانهاربط بیشتری دارد

 21. سلام.
  مرسي از آزيتاي عزيز و همچنين نظرات شقايق خانم.
  آزيتا جان وسيله‌اي توي ايران هست كه بشه باهاش به اين موسيقيه بدن خودمون گوش كنيم؟

 22. درود
  سپاس از این نوشتار توسط دوست گرامی و آزیتا خانم
  بد نیست یادی از استاد فارابی از پیامبران بنام در زمینه موسیقی برده بشه کسی که علم موسیقی رو به کامل میشناخت و هم زمان با موسیقی اوج شادی را با خنداندن و سپس اوج حزن و اندوه را با گریستن حضار توسط نواختن آهنگ نمایان نمود.
  سلیمان نبی با علم و تسلط به این امر با کلیه موجودات قادر به سخن بود (در جهت تائید ارتباط کل جهان هستی توسط آوا) و شنیده ام که صوفیان و عارفان بلند مرتبه موجودات را نه به ظاهر مادی بلکه به هاله های نورانی و اصوات آنها میبینند و میشناسند.
  آثار سازها علی الخصوص زهی و بادی بر همه روشن است . همچنین کودکانی که مشکلات لکنت زبان یا موارد مشابه دارند نیز با این روش تحت درمان قرار میگیرند و حتماٌ بسیاری از دوستان میدونند که یکی از روشهای درمان این کودکان توسط دلفین و ارتباط نزدیک با اونهاست و این برای من بسیار جالب بود که دلفینها با قدرت ارسال امواج صوتی حتی قادر به تشخیص نوع ناراحتی انسان هستند .
  موسیقی تنها زبان بین المللی است که همه قادر به درک آن و ارتباط مستقیم با آن هستند چرا که موسیقی خوراک و داروی روح است.
  سپاس از فرهاد عزیز در خصوص توضیحات ارزنده اش.

  • دوست عزیز سلیمان نبی یکی از پیامبران خاص بود که اگاهی را خودش به صورت قدرت طلب کرد که بعدها خود با پروردگار عهد نمود در حقیقت قدرت یکی از اشکال منفی اگاهی است در جریانات اخرزمان نیز با ظهور ضد مسیح ما خودنمایی قدرت را داریم به گونه ای که با یک اشاره او همه چیز جا به جا خواهد شد.

 23. اون اخری اره ولی بقیه رو فک نکنم بعدشم موسیقی داریم تا موسیقی مثلا همین رپ های زیرزمینی اگه فحششم در نظر بگیری حرام خصوصا بعضی ها مثل ابلیس و….که….
  من که فقط بی کلام گوش می دم ترجیحا هم یانی!

 24. درود
  در جواب یک دوست
  دوست گرامی در اسلام هر چه که به بدن و روح آسیب رساند حرام است.
  مثلا ًوجود الکل و مورفین در بدن در حد مورد نیاز آن ضروری است و واجب ( افراط و تفریط هر دو جایز نیست و بلکه حرام).
  امیدوارم منظور رو کاملاً خلاصه بیان کرده باشم. هرچند من صاحب نظر نیستم و صرفا با اعلام نظر شخصی قصد کمک دارم.
  در هر صورت من در قران تا کنون چیزی در این خصوص ندیده ام و چنانچه دوستانی اطلاعاتی در این مورد دارند خوشحال میشم من رو هم یاری نمایند.

  • سلام.
   منتظر جان عزيز خواهش مي كنم اگه قصد كمك داريد در مواردي كه صاحب نظر نيستيد نظر شخصيتون رو علني نكنيد .
   اميدوارم كه متوجه و روشن شده باشيد.
   پيروز و سربلند باشيد .

 25. سلام
  اگه میشه یکی این مطلب رو ترجمه کنه
  http://www.thehiddenrecords.com/davinci_painting_clues.htm
  راز یکی از عکسهای داوینچی رو پیدا کردن
  اینم لینک عکس
  http://www.thehiddenrecords.com/supper.htm

 26. با سلام
  لطفا درباره شهر پترا مطلب بگذارید

 27. میخواستم ببینم تمدن پترا مربوط به قوم ثمود که سنگ تراش بودن میشه یا نه یا این تمدن ازنوادگان آن قوم بحساب می آیند باتشکر

  • چشم سر فرصت يك مطلب راجع به پترا ميگذارم. ولي مطلب جامعي به زبان فارسي نيست.

  • نوید عزیز پترا را در واقع ساخته شده توسط نبطیها از نژاد بیابانگرد می دانند و انها را با قوم کهف هم نژاد دانسته اند ولی به نظر من و با توجه به نوع خط نبطی ها بعید میدانم چیز جالب دیگر این است که خط دبیره انها ست که با خط بسیار ی از قومهای دیگر نزدیک است و وقتی خط را به ارامیها نسبت می دهند تا کنون مدرکی مبنی بر وجود شهر ارام به دست نیامده معلوم نیست که چرا نمیخواهند عاقلانه تر به منشا خطهای بپردازند و می خواهند به محلی که هیچ مدرکی از ان نیست مربوطش کنند و شاید این جالب بیاید که قوم بیابانگرد نامی است که بعدها به ساکنین انجا داده شده و شاید قوم هنرمند تری چون سیلک کاشان که همیشه دوره های گوناگونی را گذرانده بر گردد و حتی به قوم های کهن تر چون اریاییها

 28. سلام رامتین یک سایت جالب پیدا کردم ولی باید ترجمه بشه در مورد ufo ها و هیتلره اگه بتونم ترجمش میکنم میفرستم
  اینم سایتش
  http://www.stevequayle.com/High.Jump/Vril.and.Andromeda.html

 29. راستی یک چیزه دیگه تهقیقات نشان میده که هیتلر خود کشی نکرده و جمجمه ای که فکر میکردن جمجمهی هیتلره مربوط به شخص دیگه ای بوده این یکی رو تو یک سایت دیگه نوشته بود

  • بله. تقريبا هر كسي كه كشورش سقوط كرد و خودش كشته شد در صحت آن شك هست. صدام هم همينطور بود. بعضيها ميگن با يكي از همين بشقاب پرنده هايي كه ساخته بود به آرژانتين فرار كرد.

  • اگر بخواهیم با این دید به قضایا بنگریم هیتلر بنا بر پیشگویی نوترداموس در قفس اهنی در تاریخ 30 اوریل یعنی تاریخی که از لحاظ بسیاری از فرقه های شیطانی در زمان خاص از ان دروازه های ابدیت گشوده میشود و نوعی تناسخ حقیقی در قالب انسانی در ان شکل می گیرد خود را کشت و در مورد صدام که در تاریخ 30دسامبر کشته شد و در همان زمان ستاره ای دنباله دار در اسمان ظاهر گشت ایا بین این وقایع و ان رویداده ارتباطی هست

   • واقعا جالب بود. بايد تحقيق كنيم.

   • آره ولی اون جنازه ای که اون زمان فکر میکردن مال هیتلره و خود کشی کرده هنوز هم دستشونه روی جمجمش تحقیق کردن دیدن این اصلا جمجمه ی اون نیست نمیدونم چجوری ولی تو 3 تا سایت معتبر نوشته بود.

  • به نظر من هیتلر دقیقا می دانست که باید خود را در چه زمانی بکشد و خود کشی را انجام داد و برخی از فرقه های خاص به بقا در رگ و خون موعودی دیگر اعتقاد دارند

   در مورد شخصیتی هم نژادمان هم این اتفاق افتاد

 30. دوستان و یوفو لاو عزیز به نظر شما واقعا سال 2012 اتفاقی می افته؟

  • یک نظریه به این صورت است که در این تاریخ انسان قادر خواهد شد از قدرت دو نیمکره مغزش به صورت هم زمان استفاده نماید و در نتیجه به عالم اگاهی نزدیکتر خواهد شد شواهدی در دست است که نیاکان نخستین در روی زمین نیز از این توانایی برخوردار بوده اند و به مرور زمان این قابلیت را ازدست داده اند پس بیراه نیست که این قابلیت باز گردد ولی شاید این قابلیت به نوعی به خطای نخستین انسانها نیز مرتبط باشد.

 31. yani chi 2012 etefagh miofte? 1000ehtemal o hadese hast ke be 2012 rabt midan vali age manzoret naboodie donyast na etefagh nemiofte

 32. be nazare man ke ye jang rokh mide ke yek tarafesh ham irane un ham be khatere bomb atomish ke dare misaze o ta 2012 amade mishe tebghe akhbare newyork times iran hodode 1sale dg mitone bombe atom besaze

 33. ممنون دوست عزیز
  بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن خوبه

 34. با اجازه ی آزیتا ی گرامی من پاسخ می دهم و شاید نظر ایشان نیز همین باشد :

  سارای عزیز ، کسانی که یوگا کار می کنند ، ویا با هنر های رزمی سر وکار دارند ، می دانند ، ما 7 تا چاکرای اصلی داریم و 21 تا چاکرای فرعی (چاکراها مراکز ورود وخروج انرژی در بدن ما می باشد) :

  1-مولادهارا چاکرا( چاکرای ریشه یا قاعده)/ شکل چاکرانیلوفر چهار برگ /نماد: مربع = زمین وثبات آن/ مکان : مجاورت مقعد /مانترا: «کالینگ» و «لامLAM» / عنصر : خاک /رنگ : قرمز/انرزی کندالینی /سیاره :مریخ /قسمتهای بدن : ساق پا ، استخوانها ، روده ی بزرگ ، ستون فقرات ، سیستم عصبی ، غدد درون ریز جنسی .توضیح شکل چاکرا : فیلی با 7 خرطوم = اهمیت 7 ماده معدنی برای حیات / لینگام مردانه که ماری بدورش حلقه زده است ، مثلث قرمز = جنبه ی مونث خلقت ، هلال بالای لینگام = منشا آسمانی کل انرژی /مظاهر ربانی تین چاکرا: براهما و داکی نی این چاکرا ، مرکز اصلی انرزی کوندالینی شاکتی است .
  این چاکرا مظهر نیروی حیات می باشد ورنگ قرمزی از آن ساطع می شود .
  اسامی دیگر = مول چاکرا/ گودا چاکرا — اولین مرحله از مراحل یوگا( کالبد جسمانی )
  نت مربوطه : دو
  2- سوادهیستانا چاکرا (چاکرای خاجی ) / شکل چاکرا : نیلوفر 6 برگ / نماد : هلال سفید = سمبل ماه و زن
  مکان : بین شرمگاه و ناف /مانترا :» اونکار » و » وام «VAM/عنصر : آب / رنگ : نارنجی / سیاره : ماه
  قسمتهای بدن : اعضای تناسلی توضیح شکل چاکرا: هلالی که تمساحی در آن لانه کرده ، هلال عنصر آب است / مظاهر ربانی : ویشنو ، شیوا ، کالی — سیاره این چاکرا ماه است ( عشق و عقل نیرو گرفته از ماه ، کیفیت تابشی آن هستند) این چاکرا مظهر نیروی جنسی است و احساسات ترس و اظطراب توام با افزایش ترشح اسید با این چاکرا مرتبط است . ( غده فوق کلیوی نیز با این چاکرا مربوط است)
  اسامی دیگر = ایندری چاکرا/ لینگا چاکرا/ شات دال کانوال دومین مرحله از مراحل یوگا (کالبد اتریک)
  نت مربوطه : ر
  3- مانی پوراک چاکرا (چاکرای شبکه خورشیدی = شهر جواهرات پرگهر) شکل چاکرا: نیلوفر 10 برگ
  مرکز آتش ، نقطه کانونی حرارتی بدن مکان: روبروی ناف ، بین دوازدهمین مهره ی سینه ای و نخستین مهره ی کمری قرار دارد./ مانترا : «هیرینگ » و » رام RAM» علامت حیوان: قوچ / عنصر : آتش
  رنگ : زرد مظاهر ربانی : رودرا ( خدای طوفانها) لاکینی (الهه اقبال نیک) این چاکرا نماینده ی قدرت تغذیه و حفظ کننده است شبکه ی خورشیدی در بدن ، مرکز نشاط در کالبد جسمانی و کالبد روحی است ، زیرا در این مراکز ، پرانا (نشاط بالا رونده ) و آپانا (نشاط پایین رونده ) با یکدیگر ملاقات کرده ،حرارت لازم را ایجاد می کنند …این چاکرا مرتبط با تنفس ، دیافراگم ، معده و دوازدهه –لوز المعده –جزایر لانگر هانس است و با » خواست » و «هیجان» پیوند دارد .
  اسامی دیگر : نابهی چاکرا / آشتا دال کانوال سومین مرحله از مراحل یوگا (کالبدآسمانی)
  نت مربوطه : می
  4- آناهاتا / آناهاگ چاکرا ( چاکرای قلب)( آناهاتا در سانسکریت به معنای ضربه نخورده است ، چون کلیه اصوات از برخورد اجسام وذرات تولید می شوند) شکل چاکرا : نیلوفر 12 برگ
  مکان : بین چهارمین و پنجمین مهره ی سینه ای توضیح شکل چاکرا : ستاره 6 پر مرتبط با عنصر هوا
  و حس لامسه علامت حیوان : آهو / سیاره : ونوس (زهره ) مظاهر ربانی : ایشا و کاکینی
  آناهاتا با قلب و گردش خون و ریه ها و تنفس و بازو و دست ها و غده ی تیموس مرتبط است رنگ چاکرا : سبز است مانترا : سوهنگ و یام YAM / درست زیر این چاکرا مرکزانرژی کوچکی است به نام کالپا رو ریکشا یا درخت کالپا …آناهاتا ، » مرکز عاشق شدن » است ! ودر ضمن نماینده قدرت انهدام است .
  اسامی دیگر : هریدا چاکرا/ دواداچ دال کانوال چهارمین مرحله از مراحل یوگا (کالبد ذهنی)
  نت مربوطه : فا
  5- ویشود ها چاکرا ( چاکرای گلو) به معنای پالایش این چاکرا ،مرکز تصفیه و پاکسازی است . نیلوفر 16 برگ سیاره : عطارد است/ کیفیت تابشی : علم ودانش عینی / حیوان : فیل / مظاهر ربانی : سادا سیوا – ساکینی / مانترا : شرینگ – آشتانگ و هام HAM در این چاکرا محلی است ، که در آن معجونی آسمانی ،
  اکسیری که متعلق به این بعد نیست و اکسیر اسرار آمیز حیات جاودانی از آن چشیده می شود وجود دارد ، نوعی ترشح شیرین که از غده ای بنام لالانا چاکرا واقع در خلف گلو ترشح می شود . این اکسیر قادر است هر یوگی را بدون آب وغذا برای هر مدتی ، هفته ها ، ماه ها زنده نگهدارد… عنصر مرتبط : انرژی تاریک (اتر) رنگ چاکرا : آبی /بنفش کمرنگ شکل آن ، مثلثی وارونه است با دایره سفیدی محاط برآن

  این چاکرا مرکز خلاقیت ، شهود(اطلاع قلبی از وجود چیزی) و آفرینندگی در کلام است ، پلی است بین قلمرو جسمی وروحی … با عنصر اثیر و حس شنوایی وغده تیرویید مرتبط است.
  پنجمین مرحله از مراحل یوگا (کالبد ذهنیت برتر) اسامی دیگر : کانت چاکرا ، شات داس دال کانوال
  نت مربوطه : سل
  6- آجنا چاکرا ( چاکرای فرمان – چاکرای سر –چشم سوم ) نیلوفر 2برگ (نشانگر نفس و روح )
  مکان : بین دو ابرو ، پشت چشمها / مانترا :اوم OM- اوم مانی پادمی اوم
  سیاره مرتبط : اورانوس / رب النوع ها : ساکتی / هاکینی /شیوا
  در این مرکز ، 2 نادی اصلی ایدا (مذکر) و پینگالا (مونث) با هم ملاقات می کنند در حین مراقبه(مدیتیشن) از آجنا برای تمرکز استفاده می شود …هنگام بیداری وباز شدن این چاکرا در فرد قدرت روشن بینی و تله پاتی پدیدار می شود…غده درون ریز این چاکرا ، هیپوفیز است .این چاکرا ، «جایگاه روح» در بیداری است
  در بخش بالایی این مرکز انرژی ، مرکز ی دیگر هست به نام : چاردال کانوال که کار آن را به بحث دیگر موکول میکنم …مربوط به غده ی هیپوفیزاست .
  رنگ چاکرا : نیلی روشن – سفید
  ششمین مرحله از مراحل یوگا (کالبدعلٌی ) در بر دارنده ی علت تکامل کنونی نامهای دیگر : تیسراتیل / چشم سوم
  نت مربوطه : لا
  7- ساها سرارا چاکرا ( چاکرای تاجی یا نیلوفر هزار برگ) در بالای قله یسر قرار گرفته است ، ومارا به سوی سرای ابدی نهایی وبرتر هدایت می کند این چاکرا مرکز آگاهی محض و مستقر در » شیوا» (الهه نظم وقدرت) است. مرتبط باغده ی صنوبری
  هنگامی که کوندالینی بر می خیزد ، شیوا وشاکتی با هم متحد شده تغییر ماهیت شعور واگاهی انسان را به ارمغان می آورند …کیفیت تابشی : سفید / سیاره :نپتون /با باز بودن این چاکرا ، فرد روحانیت خودرا بسیار شخصی می بیند ، روحانیتی که به هیچ تعصب خاصی وابسته نیست …
  اسامی دیگر : ساهاسرا دال کانوال / آخرین دریچه ای که روح از آن عبور می کند/ سوشاما
  هفتمین مرحله از مراحل یوگا (کالبدغیر جسمانی / کالبد روحی / خود واقعی /بالاترین حالت آگاهی)
  نت مربوطه : سی

  و چاکرا های 21 گانه :
  جلوی هرگوش یک عدد=2 / پشت هر چشم یک عدد =2/روی 2 استخوانهای ترقوه=2 /نزدیک غده ی تیموس=1/بالای هر پستان=2 /نزدیک کبد=1/ نزدیک معده=1 /نزدیک طحال=1 /نزدیک روده=1/
  کف هر دست یکعدد=2/2 عدد مرتبط با غدد جنسی /پشت هرزانو یک عدد =2/ کف پا هریک یک عدد =2
  جمعا 21 عدد چاکرای فرعی
  خوب دوستان عزیز من با این توضیحات مفصل می خواهم به این نتیجه برسم ، اگر ما دستگاه آشکار سازی داشتیم مثل عینک کرلیان شما به وضوح می توانستید رنگ هر یک از این چاکرا ها را ببینید …!
  (که البته در خارج از کشور این امکان فراهم است از داخل کشور خبری ندارم )
  ودر پاسخ به سارای گرامی ، اگر دستگاهی می توانستیم بسازیم ، روی سخن من با » آقارامتین مخترع «است!(بخش نظرات /خاطرات ماورایی خوانندگان این وبلاگ) که این امواج پخش شده را تقویت می کرد (چون برحسب فرکانسی که دارند باید ابتدا تفکیک بعد تقویت و سپس ادغام کرد، کافی است فرکانس هر یک از چاکرا هارا در وضعیتهای متفاوت و شرایط روحی فرد بدانیم) آن موقع می شد به موسیقی هر انسانی نیز گوش فرا داد …! نمی دانم شاید قبل از ما اینکار را آن سوی آبها انجام داده اند ، ولی به نظر من این ایده ی خوبی است متاسفانه من دانش این کار را ندارم واز دوستان عزیز می خواهم اینکار را به مرحله ی عمل برسانند …مطمئنم که شدنی است …
  به نظر من در هر زمانی به دلیل اینکه چاکرای مربوطه باز خواهد بود ، موسیقی خاصی به گوش خواهد رسید :مثلا در وقت عبادت ، فکر کردن ، خوابیدن و…به نظر شما جالب نیست؟
  امید وارم تا حدی به سوال سارای گرامی پاسخ داده باشم …
  قربان همگی شما

  • فرهاد عزیز به جز چاکرای سر که بسیار مهم است

   لانه گزینی اکثر ویروسهای غیر ارگانیک در چاکراه خاجی می باشد و طبعا بیشترین مانور را با هورمونهای داخلی بدن می دهند ایا در این مورد توضیح خاصی دارید؟

 35. سلام.
  شير فرهاد عزيز ، مرسي از مطالب جامعي كه لطف كرديد و نوشتيد.
  ممنون.

 36. آرمين جان ببخشيد من متوجه راز عكسهاي داوينچي نشدم؟
  رازش چيه؟؟؟

 37. شقایق گرامی ،
  تا آنجایی من خوانده و تجربه کرده ام ، این بستگی به باز بودن یا بسته بودن این مجاری (چاکرا ) ها دارد و فرقی نمی کنه ، ممکنه یک زالوی انرزی حتی از ویشودها ، یا مولادهارا یا آناهاتا ، وارد بشه و به قول شما تاثیر مخرب ش رو روی ترشح هورمون ها بگذاره یا اصلا باعث تکثیر بی رویه DNA معیوب بشه که صد البته این تخصص شماست ومن جسارت نمی کنم در این حوزه وارد شوم!…فکر میکنین چرا وقتی وارد یک جای غریبه و ناشناس می شوید ،یک عده بسم ا… می گویند ، یک عده OH MY GOD وبالاخره با اعتقاد و بی اعتقاد ذکر خاص خود را دارند ، البته بهتر است که مانترای هر کدام از چاکرا ها گفته شود ، تا چاکرا ی مربوطه ای که باز شده دوباره بسته شود ، فکر می کنین چرا ما در بعضی مکانها مثل طبیعت ، کنار انسانهای معنوی ، موسیقی ها ی ملایم و…احساس شعف و آرامش می کنیم و در محیطهای شلوغ ، پر سر وصدا وآلودگی های صوتی و آنرژی های منفی احساس خمودی و خفقان و ناراحتی …!؟ همین بحث چاکرا ها باز وبسته بودنشان است که بسیار بر روان ما تاثیر می گذارند…واین کاملا روشن و اشکار است …

 38. با سپاس فرهاد عزیز
  شما لطف دارید

  این نوع الودگی را بیشتر از این ناحیه در افراد دیده ام و این برایم جای سوال داشت خود من هم یک سری بررسی کرده ام ولی به نظر می اید با توجه به هوشمندی این نوع سیستم ها به خوبی میدانند که از کدام چاکراه استفاده کنند

  • شقایق گرامی باسلام و تشکر از زحماتی که می کشی ،

   5 پرسش اساسی دارم انشا ا… بتونی راهنمایی ام کنی ،
   1- JUNK DNA اصلا چیست ؟ وچه کاربردی داره !؟
   2- مکانیزم رونویسی DNA , RNA چگونه است ؟
   3- آیا الفبای ژنوم انسان بطور تمام وکمال کشف شده ؟ اگه آره چرا پس در مورد بعضی از بیماریها هنوز علاجی نیست ؟
   4- یک ویروس ، اصولا چگونه وبا چه منطقی DNA سلول میزبان را وادار به تکثیر خودش می کنه ؟
   پس سایر اجزای دیگر سلول چه کاره اند و چرا در مقابل این هجوم کاری نمی کنند!؟
   5- آیا ترکیبات چهارتا باز آلی آدنین ، تیمین ، سیتوزین و گوانین در دی ان آ و یوراسیل در ار ان آ
   باعث اینهمه تنوع زنتیکی شده است ؟ آخر چگونه ؟؟؟؟!! وقتی که در نظر بگیریم تفاوت زنتیکی ما با سایر موجودات در تعداد ژنهاست …
   باسپاس از لطف شما …

 39. سلام به همه دوستان عزیزم.ممنونم از ازیتا خانوم واسه ارائه این مطلب.نظرات همه دوستان رو خوندم واسم جالب بود.خواستم از نظر تخصص خودم مطلبی رو بگم که شاید بتونه گوشه ای از جادوی موسیقی و اثرات اون رو نشون بده.در ازمایشی که روی گاوهای شیری انجام شده ثابت شده شنیدن صدای موسیقی به شدت روی ارامش اونها موثره.تمام سبکهای موسیقی و انواع سازها رو امتحان کردن.جالب اینجاست که بیشترین تاثیر زمانی است که از ساز سنتور استفاده میشه.شنیدن این ساز در بدترین حالت روحی گاوها که در اوج استرس و نگرانی هستند تاثیر باور نکردنی داشته.حیوانات قدرت تفکیک و تشخیص صدای انواع سازها رو دارن.اگر دقت کرده باشید چوپانها اغلب همراه خود ساز دارن(نی) .شاید همه فکر میکنن این سازو واسه تنهایی خودشون همراه دارن تا در خلوت خودشون بزنن اما این در حالی هست که شنیدن این صدای ساز(نی) گوسفند ها رو اروم میکنه.و کنترل اونها راحتتر میشه.مطمئنن موسیقی در تمام خلقت ودر بین تمام موجودات قابل فهم و درک هست.هر موجودی به فراخور درک و شعورش نسبت به اون واکنش نشون میده.و هر موجودی سازمخصوص به خود رو داره.شاید همه ما دیده باشیم مرتاض های هندی رو که با موسیقی چطور مار کبری رو رام و جادو میکنن.به طوری که این موجود با شنیدن صدای موسیقی و حرکات بدن اون شخص به رقص در میاد.به راستی نباید از این جادو قافل بود.شاید روزی بتونیم با شناخت این اسرار دنیا رو به تسخیر خودمون در بیاریم.چون موسیقی زبان مشترک همه مخلوقات هست .با سپاس Ali Jarrah

 40. درود
  فرهاد عزیز حالا که بحث چاکراها رو باز کردین بد نیست تاپیک اون رو به طور کامل توسعه و راه اندازی کنید؟
  همچنین روشهای باز کردن چاکراها و تمرینات معمول اون رو .
  بنظر من یکی از بهترین روشهای کمک به خودشناسی از طریق یوگاست و دید انسان به خود و خدا رو گسترش میده و واقعاً زمینه آرامش واقعی مورد نیاز هر کس رو فراهم میکنه.
  از مدیر گرامی خواهش میکنم در این خصوص شرائط رو فراهم کنند.
  اما سوالی از فرهاد عزیز داشتم و اون اینه که در زمان تمرکز یا تمرینات تا حالا شده در سکوت مطلق صدای مرس رو بشنوی؟ اون هم در نتهای متفاوت؟ و اگر چنین است در چه زمان بخصوص؟
  سپاس

 41. چشم منتظر عزیزم …
  در توان و چنته ام باشد مضایقه نمی کنم …دانش و آگاهی من مال همه شماست …ایکاش کانالهایی بین الاذهانی بود مثل همان چیزی که در تله پاتی اتفاق می افتد و دوستان می توانستند به اذهان همدیگر البته در حد انچه که مورد لزوم است ، دسترسی پیدا می کردند…که صد البته این مورد در آینده ای نه چندان دور تحقق پیدا خواهد کرد…
  حقیقتش را بخواهی در هنگام مدیتیشن با چشمهایی باز یا بسته فرق نمی کند ، شاید صداهایی به گوش برسد من خودم به شخصه متوجهش نشده ام ، ولی گاه حس می کنم که دریچه ها(چاکرا ها) با صوت ملایم وبسیار زیری باز وبسته می شوند شاید این به تعبیر شما همان تیک تیک های مورس مانند باشد …ولی به نظر من تنها چیزی که مهم است حفاظت مداوم از چاکرا ها ، ایجاد شیلد یا سپر حفاظتی مناسب با ترکیب باز .بسته ها ، ایجاد هارمونی مناسب بین آنها ( یافتن ترکیب و ترتیب مناسبی که با سن ، روحیات ، خلقیات ، اعتقادات ، رفتار شما منطبق است)
  مطالب بسیار است در همه حال این برادر کوچک شما شیرفرهاد در خدمتتان است ….

 42. ali عزیز مار ها با صدای موسیقی به رقص نم یان بلکه با حرکت آن ساز است که به این طرف و آن طرف می روند .

 43. اگه کسی قسمتی از موسیقی را در جایی با هجم 5مگابایت اپلود کنه و لینکشو در اختیار دیگران قرار بده ممنون میشم…………………………………………..من جمعه ها ساعت 6.30تا 7.30شب وقت ازاد دارم اگه کسی در نزدیکی این ادرس زندگی میکنه میتونه بیاد وبا هم تبادل اطلاعات کنیم قلعه حسن خان پارک ولی عصر –قسمت امفی تاتر – من یه کاغذ در دست دارم با این نشونی راحت منو پیدا میکنید ………………………..اقا رامتین شما در روز حداقل چند بازدید کننده از وبلاگتان دارید و چند نفر دنبال کننده وبلاگ شما با ایمیل هستند تا به الان

 44. درود
  فرهاد عزیز سپاس از توضیحات شما . اما منظور من علی الخصوص در زمان پس از تمرین باز کردن آجنا (چشم سوم) بود در زمان تمرکز در برخی مواقع (شاید حتی بعد از تمرینات ) صدای مورس به وضوح در گوش میانی شنیده میشود (با قدرتهای متفاوت و زیر و بم) نمونه مشابه اون رو زمانی که رادیو را با تعویض آهسته موج متوسط از فرکانسی به سمت فرکانس بالاتر یا پائین تر حرکت دهیم نیز شنیده ام. صرفا مانند ضربات مرس و با نواخت سریع کاملا مشابه ارسال اون. از دوستانی که در این زمینه فعالیت میکنند یا صاحب نظر هستن هم پرسیدم ولی فقط چند نفر این موضوع فقط رو شنیده بودن و برای اونها هم پیش نیومده. گفتم شاید شما هم این تجربه را داشتی یا اطلاع دقیقی از اون داشته باشی. در خصوص رنگ چاکرا ششم تصور من رنگ نیلی و بنفش است و رنگ سفید مخصوص چاکرا هفتم . تصور میکنم در زمان تایپ اشتباهی صورت گرفته و در هر حال سپاسگذارم.

 45. در خصوص ارتباط تله پاتی با بعد مسافت هم چیزهای زیادی خوندم و مدتی هم با یکی از دوستان روی این موضوع کار کردم که به 20 سال پیش بر میگرده و بد نیست که بدونید با تمرینات مکرر و تمرکز و همنشینی های طولانی اکتسابی هم میشه به اون دست پیدا کرد و تمرینات آجنا بسیار میتونه به این امر کمک کنه.

 46. احمد جان من توی نظرم نوشتم که از طریق موسیقی و حرکت بدن اون شخص.اگر تنها با حرکت میشد اینکارو کرد پس با یک تکه چوب نیز قادر با انجام اون بودیم در حالی که همچین چیزی امکان پذیر نیست.باید مار رو از طریق هر دو حس بینایی و شنوایی تحریک کرد.

 47. دوستان من اینراهم اضافه کنم ، در تئوری گفتنش راحته ولی در عمل بسیار مشکله خود من در طول این سالیان بیش از سه بار تجربه ی خروج از جسم واقعی نداشته ام !
  واینکه بگوییم خروج از آجنا حتما با صدایی تو ام است ،نه این به تجربه هر شخص برمی گردد، در بعضی ها مثل باز کردن صدای بطری است (پرسیده و خوانده ام) در بعضی ها به قول شما ضربه ای و موجی است ودر خود من اینکار چون با صرف وقت زیاد بود به آرامی و نرمی تمام صورت گرفت باور کنیدطوری که انگار یک ماهی لیز از دستانتان رها می شود …!در ضمن در بسیاری از منابع رنگ چاکرا ی آجنا نیلی -سفید ودر برخی به قول شما نیلی – بنفش آمده واین به نظر من در اختلاف رویت در سبکهای مختلف یوگاست ، مثلا سبک شیواناندا با سبک براهماناندا تاحدی در همین جزئیات متفاوت است ، در هرصورت سپاس از حسن توجه و نکته سنجی خوب شما دوست عزیزم بحث هاله ها و ارتباط آن با چاکرا ها بسیار گسترده و جالب و دانستن ان سودمند است …انشاءا…فرصت داشته باشم مقاله ای در این خصوص برایتان می نویسم…
  برکت.

 48. با تشکر از فرهاد که مرا قابل دانست من هم تا انجایی که بتوانم چشم
  junk.dna یا همان noncoding dnaکه در برابر کدینگ دی.قرار می گیرد در رشته هستند که به ظاهر کد نداشته یعنی به عنوان پیام برای ساختن محصول نهایی یعنی پرو تئین ها استفاده نمی شوند ولی تحت شرایط انتخابی در رشته قرار می گیرند و بسیاری از فعالیتهای درون رشته ای را به صورت غیر مستقیم ترتیب می دهند.

  در مورد همانند سازی از روی دی.به صورت نیمه حفاظت شده می باشد دورشته ملکول دی.از هم باز شده و سپس بازهای مکمل هر رشته به ترتیب در مقابل قرار گرفته بهم متصل می شونداین همانند سازی در پرو کاریوتها که هسته مشخص نداشته با یوکاریوتها که هسته مشخص دارند متفاوت است بر اساس عوامل و نوع انزیمهای دخالت داده شده و بسیاری از موارد ریز که در اینجا نمیتوان جز به جز نوشت ولی در میتوکندری مانند ژنوم باکتریها می باشد و باید انزیم در هسته کد شود و بعد در سیتو پلاسم ساخته شوددر مورد پرو کاریوتها فاژها و پلاسمیدها با تفاوتهای اندک به روش دایره غلتان است که با همین لغات می توانید سرچ کنید

  در ویروسها که دو دسته اند دی ان ای دار و ار ان ای دار ویروسها سیستم خاص تری دارند و سوال شما کلی اما ویروسها خصوصا رده فاژها می توانند ژنوم خود را سریع پس از جایگیری به بدن میزبان تزریق کنند و خود را بنا بر انتخاب نوع چرخه نیز می توانند تکثیر کنند و به نوعی از بدن میزبان استفاده می نمایند حتی در روش زیرکانه ای جزیی از دی .میزبان شده و با ان تکثیر کنند .

  در مورد پروژه ژنوم در سال 1990 برای توالی یابی 3 میلیارد بازی و بیش از 100 هزار ژن انسانی بود که تا سال 2003 با اهداف معین پیشرفت و در سال 2001 زودتر از موعد با 90 در صد ان انجام شد وبا اهداف
  -تشخيص كامل توالي­ها و دسترسي آزاد به اطلاعات به دست آمده

  2-پوشش حداقل 90 درصد ژنوم انسان با كمك كلون­هاي مكان­يابي شده تا پايان سال 2001

  3-تكميل اطلاعات مربوط به يك سوم ژنوم انسان تا پايان سال 2001

  ولی بسیاری از زنومها هنوز توالی یابی نشده است کما اینکه حیات مصنوعی از لحاظ بسیاری از افراد اغاز شده است.اگر سوالها تخصصی تر باشد بیشتر می توان در موردش صحبت کرد.

  4-تكميل پروژه ژنوم تا پايان سال 2003

  • باسپاس از شما دوست گرامی ام ، شقایق عزیز
   بسیار استفاده کردم …پرسشهای بسیاری دارم که اگر زحمت نباشد ، بعدا می پرسم .
   باز هم سپاس گزارم .

 49. سلام
  ممنون از سایت بسیار زیبا و مفیدتان.
  من نظرات دوستان رو کامل نخوندم.ولی وقتی مطلبتون رو خوندم اینجور برداشت کردم که همه هستی بر اساس موسیقی منظم زندگی میکنند.یاد وعده خدا در قرآن افتادم که میگه روز قیامت همه با دمیده شدن سور اصرافیل دوباره زنده میشن!!!!!
  اگه همه با آهنگی که قراره حضرت اسرافیل بنوازه دوباره زنده بشیم پس از همون اول هم همه با یه آهنگ از اون نوع زنده شدیم.می خوام این رو بگم که شاید صحت این مطالب رو بشه تو قرآن پیدا کرد.
  بازم ممنون

 50. بهاره نورنیا

  مطلب بسیار جالبی بود,فکر کنم به خاطر همین بعضی از ما ادمها انرژی مثبت داریم و برخی منفی,بستگی به نوع اهنگ ما دارد,لطفا می شه راهنمایی کنین که جطوری می شه این مطلب را برای دیگران بفرستیم یا ان را share کنیم؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: