چوپاکابرا در تگزاس پیدا شد: آیا این یک کایوت است؟


چوپاکابرا در تگزاس پیدا شد: آیا این یک کایوت است؟

بنا بر نظر یکی از محققین، چوپاکابرای پیدا شده در تگزاس یک چوپاکابرا نیست بلکه یک کایوت است.

نوشته : استفان کورکزی

نشریه: Corrspondent

تاریخ: 14 ژولای 2010

ترجمه: Legion1992

 

بوستون

چوپاکابرایی که در این هفته در تگزاس پیدا شد و توسط یکی از ماموران کنترل حیوانات از پا در آمد به نظر می رسد که پرونده ی دیگری را درباره یک «هویت اشتباه» مطرح می کند.

لورن کولمن، کسی که ریاست موزه بین المللی کریپتوزولوژی1 در شهر ماین را عهده دار است و سالها درباره افسانه چوپاکابرا تحقیق نموده ، که در زبان اسپانیایی به معنی «مکنده ی بز» می باشد،  می گوید «این همان سگ سانی است که به گری مبتلا است».

«این احتمالاً یک کایوت است که به گری مبتلا شده است».

//

// // //

این هفته در یک گزارش ویدیوئی که از وب سایت WOAL.com با مرکزیت سن آنتونیو مخابره شد، یک کشاورز در منطقه هود کانتی مدعی شده است که صدای غرشی را از درون انبار غله اش شنیده. وقتی که به داخل نگاه کرد، «او با زشت ترین موجودی که در زندگی اش دیده بود مواجه شد. یک مامور کنترل حیوانات آمد، ماشه را فشار داد، و چیزی را کشت که برخی باور دارند همان مکنده ی بز افسانه ای  و یا رازناک است».

فرانک هکت، مامور کنترل حیوانات در هود کانتی، کسی که این حیوان درنده را کشته است در گزارش تلویزیونی می گوید: » همه ی آنچه که می دانم اینست که این حیوان نرمال نبود». او اضافه می کند «این حیوان زشت بود، حقیقتاً زشت، و من قصد ندارم در این رابطه دروغ بگویم».

آزمایش DNA بر روی این حیوان هم اینک به پایان رسیده است.

مامور کنترل حیوانات در هود کانتی امروز از این که به سئوالات نشریه Monitor پاسخ دهد سر باز زد و تمام درخواستهای مصاحبه را به افسر مافوقش جرج تمپل ارجاع داد و او نیز تا کنون هیچ تماسی را پاسخ نداده است.

در واقع این اولیه بار نبوده که چوپاکابرا در تگزاس رویت شده است. آزمایش DNA که بر روی نمونه ی مشابهی صورت گرفت که در سال 2004 در تگزاس یافت شد نشان می داد که آن حیوان یک کایوت است. در ژانویه، شبکه خبری CBS News گزارش داد که برخی از کارگران یک زمین بازی گلف لاشه ی چوپاکابرا را یافته اند.

اما آقای کولمن، نویسنده بیش از 30 جلد کتاب درباره ی موجودات افسانه ای، شامل کتاب «کریپتوزولوژی از الف تا ی: دایره المعارف هیولای لاخ نس، ساسکواچ (پا گنده)، چوپاکابرا، و دیگر اسرار موثق طبیعت» می گوید اغلب رویتهای چوپاکابرا در روزهای اخیر در واقع بیشتر نتیجه هیاهوی رسانه ها بوده است.

او می افزاید، در نهایت معلوم شد بیشتر رویتها در واقع سگ، روباه، یا کایوت بوده اند که همگی به بیماری گری مبتلا شده اند – نوعی بیماری پوستی که از وجود انگل ناشی می شود.

او می گوید » مطلقاً هیچ موضوع پیچیده ای در کار نیست، هیچ چیز غیر قابل توضیحی نیست، و هیچ نکته رازناکی درباره آنان وجود ندارد». » چیزی که برایم معما شده اینست که چرا رسانه ها همچنان درباره آنان می نویسند».

اکثر موارد رویت چوپاکابرا در ایالات متحده و آمریکای لاتین رخ داده اند و باور می رود که اولین بار این رویت ها در پورتو ریکو آغاز شده اند. ولی آمریکا تنها مکانی نیست که مردمش به وجود حیوانات افسانه ای و خرافی باور دارند.

در آوریل اطلاعاتی بدست رسید که نشان می داد یک رییس پلیس سابق اسکاتلند اقداماتی برای محافظت از هیولای لاخ نس2 صورت داده است. در همان ماه چینی ها نیز ادعا کردند که یک به اصطلاح «یتی3 شرقی» را به دام انداخته اند، که در واقع چیزی نبود جز یک گربه زباد (Civet یا پارادوکسوروس هرمافرودیتوس) یا یک گربه زباد نخل نشین هیمالیایی (پاگوما لارواتا) که به دلیل ابتلا به گری موهای خود را از دست داده بود.

آقای کولمن که از طریق تلفن پاسخگو بود مدعی شد که چوپاکابرای دیده شده در تگزاس یک کایوت است.

او می گوید «اکثر مردم نمی دانند که یک کایوت بدون مو تا چه حد عجیب و غریب به نظر می رسد». » کایوتها پشم پر پشتی دارند و همچنین بینی بر آمده و مشخص. اما به محض آنکه موهای خود را از دست می دهند از نظر مردم بی نهایت عجیب و ناشناس می شوند».

در اداره کنترل و مراقبت از حیوانات واقع در شهر نزدیک به هود کانتی، یعنی شهر فورث وورث هیچ گزارشی از رویت چوپاکابرا دریافت نشده است.

آقای بیل بگلی سخن گوی این اداره می گوید «من هیچ گاه و هرگز چیزی راجع به این جانور نشنیده ام».

یک کارمند دیگر اداره کنترل و مراقبت از حیوانات در شهر فورث وورث می گوید «آنها می گویند که این جانور واقعی است، این یک حیوان بسیار زشت است و این تمام آنچیزی است که می دانم».

 

پینوشت:

کریپتوزولوژی (Cryptozoology) رشته ایست که در آن پیرامون موجوداتی که وجودشان در سایه ای از ابهام است و یا اینکه هنوز شواهدی دال بر اثبات وجودشان در دست نیست، تحقیق می شود. از این نمونه جانوران می توان به هیولای لاخ نس اشاره کرد – مترجم

لاخ نس نام دریاچه ایست در بریتانیا با عمقی برابر با 240 متر و طولی برابر با 36 کیلومتر. قرنهاست که افرادی گزارش می کنند درون این دریاچه هیولایی زندگی می کند که هر چند وقت یکبار به سطح آب می آید – مترجم

یتی یا آدم برفی مکروه موجودی میمون سان است که گفته می شود در ناحیه هیمالیا در نپال و تبت زندگی می کند. مردم بومی آنجا عموماً از نامهای یتی و مه ته استفاده می کنند و این به بخشی از تاریخ و اسطوره شناسی آنان بدل شده است – مترجم

 

منبع: http://www.csmonitor.com/World/Global-News/2010/0714/Chupacabra-found-in-Texas-Is-it-a-coyote

Posted on ژوئیه 17, 2010, in چوپا كابرا موجودي فضايي يا زميني. Bookmark the permalink. 19 دیدگاه.

 1. وجود موجودي مثل آدم برفي (ساس كوآچ) تقريباً ثابت شده.
  ولي اين چوپا كابرا بيشتر مثل يه افسانه است تا يه مطلب علمي.

 2. نه ، ما همچین موجودی داریم.
  مادر بزرگ مادرم ، برای مادرم تعریف می کرده که یه جور سوسمار به نام محلی «بز چوش» وجود داشته که اگر چوپان ها غافل می شدند ، به بز ها حمله می کرده و خونشون رو می مکیده!!

 3. در مورد یتی فکر نمیکنم چیز عجیبی وجود داشته باشه یعنی اونجور که میگن هوشمند و مهربان
  همینطور درباره نسی-لاخ نس-کاملا مشخص شده که هیچ هیولایی نمیتونه اونجا وجود داشته باشه عکسها هم که مشخص شده فیک بودن در مورد حرفای مردمش هم که میشه حدس زد چرا اینقدر باور دارن اخه درآمد توریستیشون معادل در آمد نفتی ما

 4. ببخشید ، حواسم نبود.
  دوستم چند وقت پیش توسط یه هکر هک شد و وبلاگش رو ازش گرفته و ازش باج میخواد تا پسورد رو بهش بده.
  دوستم هم الان جرئت نمیکنه بیاد تو اینترنت.
  البته من هستم ، اگه متنی برای ترجمه داشتین من حاضرم هم کاری کنم. آخه تابستونه و بی کارم. خوشحال میشم همکاری کنم.
  موفق باشین.

  • واقعا. يعني دوستتون ديگه به وبلاگ نويسي ادامه نميده. كارش خيلي درست بود. به ما هم كه سر نميزنه. ولي خوبه كه شما يك پل ارتباطي هستي. يك مطلب مهم هست كه اگر ترجمه بشه عاليه. منتها يكم طولانيه .چرا وبلاگ وردپرسش را آپ نميكنه؟
   http://www.alienshift.com/id33.html
   اين يك مطلب همه و جامع هست راجع به سفر در زمان آمريكاييها و ربودن افراد و ديدن بيگانه ها حين سفر در زمان.

 5. رامتين عزيز، بسياري از سايت ها و وبلاگ هايي كه تصاويري از عتيقه هاي جيرفت دارند، يا باز نمي شوند و يا عكس هايشان مشكل دارد. در نهايت اين سه مورد را كه از بقيه بهتر و كامل تر بودند و در باز شدن تصاوير هم ايرادي نداشتند پيدا كردم. اميدوارم به دردتان بخورد.

  http://ivmp.wordpress.com/category/history/before-islam/

  http://www.cais-soas.com/CAIS/Images2/Jiroft/

  http://www.chnphoto.ir/gallery.php?gallery_uid=455&lang=fa

 6. دوست گرامی جای شگفتی است که پیام من را در نوشته ی پیشین پاک کردید! هیچ مطلبی که توهین آمیز باشد در نوشته ی من نبود… از شما که نویسنده ی تارنگاری پر خواننده هستید انتظار رواداری و تحمل بیشتری می رود… اگر قرار باشد هر کسی بیاید نظر شما را تایید کند که دیگر هیچ تغییر و تکاملی در کار نخواهد بود… شما که سه بار به گفته ی خودتان قرآن را خوانده اید باید اندازه ای دانش نسبت به آن داشته باشید که بتوانید به سادگی در برابر انتقاد از آن در مقام دفاع بر آیید… در قرآن اجازه داده شده که مردان مسلمان زنان کفار را مالک شوند و این بدون رضایت زن و تشریفات ازدواج است که امروز به آن تجاوز به غیر نظامیان در زمان جنگ می گوییم و از مصادیق جنایت علیه بشریت به شمار می رود… درباره ی زنان به دیه و ارث و شهادت نیمه ی شان اشاره شده و البته باید در نظر گرفت که طبق احکام روشن اشاره شده در قرآن دیه ی زن از دیه ی عضو تناسلی مرد کم تر است! به مردان اجازه داده شده که در صورت نافرمانی زنان را بزنند… جز این سخنانی که درباره ی میخ بودن کوه ها و ساخته شدن ماه برای حج رفتن مسلمانان و ستون های نادیدنی در میان افلاک و افسانه های غیر علمی درباره ی تولید مثل آورده شده، همچنین در داستان ذوالقرنین اشاره شده که خورشید هنگام غروب در آبی تیره فرو میرود… حالا توجیهاتی اگر هست دوست من به جای پاک کردن صروت مساله پاسخ بدهید تا من هم از ناآگاهی بیرون بیایم و دیگر خوانندگان هم ذهن شان روشن شود نسبت به حقایق… به نظرم پاک کردن پرسش های محترمانه ی دیگران هم توهینی به شعور خوانندگان این تارنگار است که بی گمان قدرت شناخت سخن مستدل و بی دلیل را از هم دارند، و هم اشتباه بودن تفکر کسی را نشان می دهد که به جای پاسخ دادن تلاش می کند نظر مخالف را پاک کند… البته این جا تارنگار شما است و من که خواننده ی قدیمی نوشته ها و گرد آوری های شما هستم هر تصمیمی که بگیرید باز هم خواننده ی این تارنگار خواهم بود و از تلاش شما سپاسگزاری می کنم… در پایان باید بگویم خوانده های من درباره ی دین شناسی، تاریخ و دیگر رشته های زیرشاخه علوم انسانی آنچنان کم نیست و مدتی هم برای ارضای حس حقیقت جویی در حوزه های علمیه پای درس و بحث نشسته ام و برای سخنانم مدارک معتبر و مستدلی دارم که در صورت شکل گیری گفتگو ارایه خواهم کرد…

  • سلام. من كه در وبلاگ خودتان نظر دادم. بحث سوال و جواب نيست . در اين وبلاگ هم اين بحث ها صورت نميگيرد . ولي اگر مايل به گفتگو هستيد سايتهاي زيادي در اين مورد هست. ولي به نظر من قرآن كتابي آسماني هست .

 7. سلام من چند فیلم یوفو دارم اگه خواستی به ایمیلت بفرستم

 8. ایمیلت چیه

 9. راستی این یه وبیه فیلم یوفو چندتا داره اگه حالا بازم پیدا شد بهت میگم اگه مستند یوفوها و برمودا رو خریدم یه جوری بهت میدم اگه کاربرا بتونن استفاده کنن خوبه چون تو جاهای دیگه خیلیاش وقتی دانلود میکنی تو کامپیوتر اجرا نمیشه

 10. راستی یه چیز جالب همه فکر میکردن وقتی بریتیش پترولیوم این درپوش رو بذاره دیگه از نشت نفت راحتند اما اخبار امروز گفت که دوباره داره نفت ازش نشت میکنه
  راجع به پیشگو اتریشی

 11. ببین عکسهایجیرفت رو بررسی کردم به نظرم اون اسبی که داشت دوتا سر مار رو بهم وصل میکرد مشکوک بود
  منظورم اینه که سر دو مار میتونه دو تا فیش برق یا هر چیز دیگر هم باشه

 12. سلام
  در نواحی بیابانی شرقی و جنوبی ایران و در بخشهایی از استانهای خوزستان و ایلام نوعی از سوسمار یا مارمولک بزرگ زندگی میکند که با میکدن پستانهای بز ماده به مدت و با شدت زیاد باعث مرگ بز میشود این جانور را در لفظ محلی بز دوش یا همان بز چوش میگویند

 1. بازتاب: چوپاکابرا در تگزاس پیدا شد: آیا این یک کایوت است؟ | برنامه ریزی منابع سازمان به روش جام ( Jaam ERP )

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: