وزیر دفاع پیشین کانادا در برابر گفته های هاوکینگ، از فرازمینیان دفاع کرد


وزیر دفاع پیشین کانادا در برابر گفته های هاوکینگ، از فرازمینیان دفاع کرد

نوشته: پیتر راکوبووچوک

مونترال – هشدار استیفان هاوکینگ مبنی بر احتمال تهاجم موجودات فرازمینی باعث شد که هوادار همیشگی فرازمینیان در کشور کانادا نسبت به گفته های هاوکینگ موضع بگیرد.

وزیر دفاع پیشین کانادا، پاول هِلیر (Paul Hellyer) هشتاد و شش ساله، نه تنها باور دارد که فرازمینیان از زمین به دفعات دیدن کرده اند بلکه معتقد است آنان نقش موثری در پیشرفت تکنولوژیک انسان داشته اند.

بنابراین وی نمی تواند به درستی درک کند که چرا دانشمند نوآوری همچون هاوکینگ با نگاهی اینچنین رعب انگیز به فرازمینیان می نگرد. هاوکینگ اخیراً هشدار داده است که فرازمینیانِ بدخواه می توانند منجر به نابودی نوع بشر شوند.

وزیر پر سابقه ی کانادایی، هاوکینگ را به ارائه اطلاعات نادرست درباره فرازمینیان متهم کرد.

وی در مصاحبه ای که اخیراً صورت پذیرفت اظهار می دارد: » … هاوکینگ چنان گفتمان هولناکی را به راه انداخته است که من با خود می اندیشم ای کاش چنین سخنانی از دهان شخصیتی همچون او جاری نمی شد «.

» من معتقدم که این مسئله ای ناراحت کننده است که یک دانشمند با سابقه ی هاوکینگ، به اشاعه ی اطلاعات نادرست درباره یکی از مهم ترین موضوعات بشری پرداخته است.»

در برنامه مستندی که هاوکینگ طی آن به اظهار نظر پرداخته بود، وی اشاره می کند که اغلب گونه های حیات در فرازمین به شکل میکروب و یا موجودات کوچک توسعه یافته اند اما می توان فرازمینیان پیشرفته ای را نیز متصور شد که بصورت کوچ نشین زندگی کرده و سیاره به سیاره به غارت منابع اولیه می پردازند.

پاول هلیر که در سال 1968ریاست حزب لیبرال کانادا را عهده دار بود، مدتی است که در مجامع عمومی از «ملاقات کننده های سیارات دیگر» سخن می گوید. آخرین سخنرانی وی در این رابطه در تاریخ آوریل 2009 در شهر واشنگتن صورت پذیرفت.

او از اینکه برخی از مردم گفته های او را غیر قابل باور می دانند، خدشه ای به خود راه نمی دهد.

هلیر می گوید: » واقعیت اینست که فرازمینیان طی دهه ها، قرن ها و هزاره های گذشته بارها از زمین دیدن کرده اند و موثراً در پیشرفت دانش بشر نقش داشته اند.»

او می گوید که زمینیان بسیار به دوستان فرازمینیشان مدیون می باشند. حتی مانیتور کامپیوتر شما می تواند ریشه در تکنولوژی سفینه های آنان داشته باشد.

هلیر می افزاید: » به عنوان مثال میکروچیپ ها و فیبرهای نوری دو نمونه از موارد متعددی هستند که ما به کمک مهندسی معکوس از سفینه های سقوط کرده ی آنان استخراج کرده ایم».

او اشاره می کند که در زمان وزارت دفاع، هیچگاه گزارشی مبنی بر رویت یوفوها را از منابع نظامی دریافت نمی کرد. اما وی از منابع دیگری گزارشات مربوط به رویت اشیائ پرنده ناشناس را دریافت می نمود که برخی از آنها به واقع غیر قابل توضیح بودند.

علاقه ی هلیر به فرازمینیان به سال 1967 بازمی گردد و جشنهای صدمین سال تاسیس کانادا.

در آن سال به مناسبت صدمین سال تاسیس کانادا، برای اولین بار یک پایگاه ویژه برای فرود بشقاب پرنده های فرازمینی در منطقه سنت پاول آلتا افتتاح گردید که هلیر نیز در آن مراسم شرکت داشت.

این شهر سالانه میزبان 5000 بازدید کننده است که بیش از نیمی از آنان به قصد دیدن پایگاه فرود به این ناحیه سفر می کنند.

سناتور لیبرال کالین کنی در سال 2005 با هلیر ملاقات کرد تا وی را از سخنرانی های بیشتر در مورد فرازمینیان باز بدارد. این دقیقاً روشی است که سیاستمداران از ابتدا در برابر موجودات فرازمینی اتخاذ نموده اند – تهدید به سکوت.

سناتور کنی که اینک کرسی کمیته ی دفاعی سنا را در اختیار دارد، بخوبی جزییات این ملاقات را به خاطر می آورد.

کنی می گوید: » من هلیر را دوست داشتم، ما در سال 1968 با یکدیگر همکار بودیم و ارتباط کاری خوبی ما بین ما برقرار بود. وقتی که پاول از من خواست که با او ملاقات کنم، من مشتاقانه به دیدن وی رفتم».

کنی می افزاید:» سپس بدون هیچ مقدمه ای پاول شروع به صحبت از فرازمینیان نمود و اینکه آنان همه جا هستند و قدرتی خارج از تصورات ما دارند. کنی معتقد است که باورهای هلیر از پنج سال پیش تغییری نکرده است.

کنی می گوید: » من به هیچ وجه قصد ندارم که وقت خود را بر سر موضوع فرازمینیان هدر دهم».

یکی از روسای سابق «جامعه سلطنتی ستاره شناسی کانادا» با این موضوع که یوفوهایی رویت شده اند موافق است اما وی از سخن گفتن راجع به فرازمینیان پرهیز می کند. او معتقد است که هشدار هاوکینگ نیز کمی شور به نظر می رسد!

رندی آتوود می گوید: » من فکر می کنم که این یک نظر شخصی است». وی می افزاید: » من فکر می کنم که هاوکینگ فقط توپ را به میان میدان انداخته است، تا بتواند مردم را مجبور کند که راجع به این موضوع مهم بیشتر صحبت کنند.»

آتوود می گوید که اطلاعات جمع آوری شده توسط مریخ پیماهای بدون سرنشین تا کنون شواهدی از حیات میکروبی در سطح مریخ را تایید کرده اند که این موضوع به خودی خود به گفته های هاوکینگ اعتبار می بخشد.

آتوود می گوید: » همه ی شواهد به وجود حیات در گذشته ی مریخ اشاره دارد، زمانیکه احتمالاً مریخ در مداری متفاوت با مدار امروزی اش به دور خورشید می چرخید». او می افزاید:» مریخ جو داشته، گرم تر بوده و آب مایع بر سطح آن در جریان بوده است.»

» پس این کاملاً محتمل است که حیات در مریخ وجود داشته است – اما نه بصورت موجوداتی وحشتناک یا چیزی شبیه به آن بلکه بصورت تجمعاتی از موجودات تک سلولی و یا چند سلولی.»

آتوود معتقد است که با توجه به اینکه یکی از سیارات همسایه ی زمین در خود حیات داشته است پس می توان استدلال نمود که حیات در نقاط دیگری از کیهان نیز وجود دارد.

او می افزاید:» اما اینکه حیات در دیگر نقاط کیهان به صورت موجودات تک یا چند سلولی است و یا اینکه بصورت موجودات پیشرفته، نکته ایست که ما هنوز نمی دانیم».

منبع: http://www.thestar.com/news/canada/article/803502–paul-hellyer-defends-aliens-after-stephen-hawking-s-warning

تاریخ: 3 می 2010

مترجم:

Legion1992

پ.ن: باز هم از دوست عزيزم كه اين مطا لب جديد را براي وبلاگ خودشان ميفرستند تشكر ميكنم.

از دوستاني هم كه مسلط به زبان انگليسي هستند و خواننده اين وبلاگ درخواست ميكنم اگر مطالب جديدي در وب مشاهده كرديد براي وبلاگ خودتان ارسا ل كنيد.

Posted on مه 8, 2010, in Uncategorized, نظریه استفان هاوکینگ. Bookmark the permalink. 14 دیدگاه.

 1. منم نظرم در مورد میکرو چیپ ها دقیقا همین هست . در کمتر از 10 سال ترانزیستور تبدیل شد به چیپ اون هم چند میلیون ترانزیستور در کمتر از 1 سانت . چنین تکنولوژی به این سرعت!!!!

 2. اقا مگه این بازی بارسلون می زاره بخونیم چی نوشتی.
  اقا شرمنده فردا مطلبت رو می خونم

 3. merc ramtin jan.mesle hamishe jaleb va taamol bar angiz.

 4. مرسی
  منم هم معتقدم فرازمینی ها بیشتر به ما کمک میکنند تا اینکه
  قصد حمله به ما رو داشته باشند
  وگر نه صد باره این کار رو کرده بودند
  با توجه به سطح تکنولوزی ما و انها
  جناب اقای ufolove بنده یه عرض خصوصی داشتم کجا میتونم مطرح کنم

 5. سلام
  اقا کارت درسته:x
  کاشکی این برادرای فضایی :p به جای انتقال تکنولوزی میومدن سیستمهای پیشرفته اجتماعیشونو اینجا پیاده میکردن که اون خودش باعث پیشرفت سریع میشه
  بعد هم اینا نمیدونن ما اعصاب مصاب نداریم ?:D
  چرا قایم باشک بازی میکنن؟ بیان راست و پوسکنده بگن ما هم هستیم من یکی قول میدم درخواست زیادی نداشته باشم فقط اون وسیله نقلیشونو بدن ما یدور تو کهکشان راه شیری باهاش بزنیم با 1 دونه تکچرخ:D
  ولی جدی جدی این دنیا به این عظمت مگه میشه فقط 6 میلیارد موجود زنده هوشمند داشته باشه؟
  در ضمن استیفان هاوکینگ هم پر بیراه نگفته شما اگه خود ما انسانهارو در نظر بگیرین مگه هممون صلح طلبیم؟
  خود شما فرض کن انقدر قدرت داری که میتونی یه منطقه خوش اب و هوارو تصرف کنی و بری توش حاضری با یکی دیگه قسمتش کنی؟
  حالا فرض کنین موجودات هوشمندی که میتونن سیاره مارو مستعمره خودشون کنن به نظرتون بهتره حمله کنن همه مارو از بین ببرن یا اینکه با رخنه در موقعیتهای کلیدی سیستم مدیریتی سیاره ما بدون اینکه اب از اب تکون بخوره حاصل زحمات مارو به یغما ببرن؟
  تازه در اینصورت پیشرفت هر چه بیشتر ما از نظر صنعتی و در جا زدنمون از نظر اجتماعی کاملا به نفعه اوناس

 6. نه تکنولوژی صرفا توسط انسان شکل می گیره با اینکه من کاملا موافقم که حیات در کرات دیگر هم وجود دارد ولی با این حال نمی شه منکر این شد که ممکن است تمدن هوشمندی برای کسب منابع حیاتی خود به زمین حمله کند.

  • دوست عزیز به این موضوع توجه کنید که این سخنان از دهان یک مقام رسمی بیرون می آید. آقای هلیر به احتمال زیاد در دوران تصدی پست وزارت دفاع در کانادا، اطلاعاتی پیرامون ارتباط با فرازمینیان دریافت کرده است که اینگونه سینه خود را ستبر کرده و با اطمینان در برابر هاوکینگ موضع می گیرد. می شود با صراحت تایید کرد که آمریکایی ها در پروژه های مخفی، به تبادل اطلاعات با فرازمینیان پرداخته اند. دراین رابطه کتاب نایابی وجود دارد با عنوان «پیاو آوران کیهان» نوشته دکتر داریوش ادیب. این کتاب در اصل ترجمه کتاب Alien Agenda نوشته جیم مارس است. جیم مارس یک محقق آرشیوی است که با سرک کشیدن به آرشیوهای مختلف نظامی و غیره، اسنادی را استخراج می کند که دقیقاً از وجود ارتباط ما بین دولت آمریکا و فرازمینیان خبر می دهد. ما می دانیم که طی سالهای 1941 تا کنون چندین فروند بشقاب پرنده فقط در آمریکا سقوط کرده اند! معروفترین آنها واقعه ی راسوِل 1947 است (Roswell 1947) که بشقاب پرنده ای با 5 سرنشین در صحرای نوادا در ناحیه ای موسوم به گروم لیک سقوط می کند. از آن زمان گروههای متعددی از دانشمندان و نظامیان بر روی این سفینه ی بجا مانده بر روی زمین تحقیق می کنند. از جمله فیزیکدانی بنام باب لازار (Bob Lazar) که گزارش وی از رویت بشقاب پرنده و آنالیز او از این وسیله ی نقلیه دوربرد بسیار تکان دهنده و جالب توجه است. همچنین اسنادی در دست است که شهادت می دهد فن براون (مخترع آلمانی موشک) از این سفینه ی فرازمینی بازدید کرده است. در ضمن یکی افسرانی که در آنزمان وظیفه نگهبانی از تاسیسات مخفی ای که سفینه را در آن نگاه می داشتند را عهده دار بود، در هنگام مرگ خود شهادتنامه ای رسمی را امضا نمود که در آن وی شهادت می دهد که با چشمان خود فرازمینیان را دیده و اینکه داستان بشقاب پرنده ی راسول یک حقیقت است.
   با در نظر گرفتن تمامی این موارد می توان انتظار داشت که آمریکاییان موفق به کسب نتایج علمی از بررسی های خود بر روی سفینه سقوط کرده شده اند و به کمک مهندسی معکوس توانسته اند بخشی از دانش امروزی خود را از دل بشقاب پرنده استخراج کنند.
   در رابطه با تاریخ کهن و ارتباط انسان با فرازمینیان نیز همین نکته کافیست که هنوز انسان مدرن از چگونگی ساخته شدن بناهایی همچون اهرام مصر بی خبر است و از ساختن بنایی مشابه آن نیز عاجز. چگونه این بخش از دانش بشری به طور کامل از خاطره ها حذف شده است؟ چگونه است که ما رد کهن ترین آداب و روسوم را در خط و زبان خود به جا گذاردیم ولی از راز چگونگی ساخت بناهای اعجاب انگیز هیچ نشانی در دست نیست. مسلماً این بناها با زور و شلاق ساخته نشده اند. مسلماً هرچه قدر هم که زمان صرف شده باشد، نیروی خام انسانی قادر به انجام امور ساخت این بناها نمی باشد. برای یافتن پاسخی برای این همه پرسش، جوابی به جز دخالت موجودات فرازمینی باقی نمی ماند.
   در رابطه با ماهیت و نیت موجودات فرازمینی نیز چندین نظریه ی شاخص وجود دارد. عده ای مانند هاوکینگ می اندیشند، و باور دارند که موجودات فرازمینی در نهایت باعث نابودی بشر می شوند چرا که اختلاف تکنولوژیک بسیار زیادی ما بین انسان و فرازمینیان وجود دارد.
   اما دسته ای دیگر مانند پروفسور کارل ساگان (Carl Sagan) معتقدند که یکی از نشانه های اعتلا و رشد فرهنگی تمدنها، برقراری ارتباط (مثلاً رادیویی) با دیگر گونه های حیات هوشمند در کیهان است. این نظریه دقیقاً مقابل تئوری هاوکینگ قرار می گیرد. ساگان معتقد است حیات هوشمندی که رادیو ساز باشد قطعاً از درونِ ساختار خود به ضرورت برقراری ارتباط با هم نوعانش پی برده و چنین تمدنی بعید است که خود را به نابودی بکشاند چرا که بر اساس وجدان همگان به پیش می رود. اینگونه است که ساگان اطمینان می یابد که برقراری تماس با حیات هوشمند غیر زمینی نمی تواند به ضرر نوع بشر باشد. آنان (فرازمینیان) نیز حتماً به این ضرورت پی برده اند. این نوعی بلوغ در راه رشد تمدنها به شمار می رود.
   اما دسته دیگری نیز در ایباره وجود دارند. آرتور سی کلارک (Arthur C. Clark) ، مخترع ماهواره و نویسنده ی رمانهای علمی/تخیلی ای همچون 2001 یک اودیسه فضایی، میعاد با راما و پایان کودکی نظری غیر از این دارد. او معتقد است که انسان در راه پر مشقت متمدن شدن و رسیدن به جایگاه رفیع انسانیت (آنچانکه فلاسفه ای همچون نیچه می گفتند) کوتاهی های غیر قابل چشم پوشی کرده است و هنوز انسان در دوران طفولیت خود به سر می برد. انسان از نظر سی کلارک چاره ای برای بلوغ ندارد مگر اینکه یک ابرموجود ، یک تمدن فرازمینی پیشرفته بالای سر او قرار گیرد و برای مدتی نسبتاً مدید با نظارت تام، از پیشرفت انسان اطمینان حاصل نماید و در مواردی که انسانها به دلیل کودکی شان به خود و دیگران آسیب می رسانند جلو گیری کنند. او باور دارد که انسان می بایست بی صبرانه منتظر چنین روزی باشد و گرنه حتماً بشریت به دست انسانها از بین خواهد رفت.
   افسوس که این مجال اجازه نمی دهد چرا که گفتنی بسیار است…

  • ماني جان كتابهاي اريك فن دانيكن را پيشنهاد ميكنم بخواني.

 7. اولا موجودات فضایی نژادها و انواع مختلفی دارند پس گفتن کلی اینکه فرازمینیان به حال بشر مفیدند یا مضر درست نیست . بعضی هاشون جنگجو و منفعت طلبند و بعضی هاشون صلح طلبند و حامی بشر البته تا اونجایی که ما اطلاع داریم .مگر اینکه آقای هاوکینگ در این زمینه چیزی بدونن که ما نمیدونیم . مثلا اینکه همه نژادهای فضایی منفعت طلبن و در اینجا دنبال سودی هستند. در اینکه بعضی از دولتها مراوداتی با بعضی از نژادهای فرازمینی دارن هیچ شکی نیست . من فکر میکنم این تکنولوژی هایی که دوستان میگن از اونها دریافت شده در ازای اون تکنولوژی چیزی از ما زمینیان گرفته شده . حالا باید پیدا کنیم اونها چی بوده . شاید بقول دوست عزیزی هم اکنون کنترل زمین در دستان اونها باشه . نوعی قرارداد ترکمن چای از نوع فضایی . مرسی از رامتین عزیز و Legion1992 گرامی .

  • من با شما کاملا موافقم
   در ضمن اگر قرار بر این بود که شرایط با وجود موجودات هوشمند دیگه ای متفاوت از چیزی که الان هست باشه الان متفاوت بود
   و یک سوال
   به نظرتون جوجه فنچی که تو قفس به دنیا میاد و بیرون از قفس رو ندیده میدونه که تو قفسه؟:D

  • ممنون از نظرت.دوستان اگر فصل يكي مانده به آخر كتاب خدايان آنسوي فضا ي اريك فن دانيكن را بخوانند جواب همه سوالها را مي گيرند.
   7 نوع موجود فضايي هست. هم خوب هم بد.

 8. merc ramtine azizam.motmaenan tanavo faghat mokhtase zamin va zaminian nist.bedune shak mojudate fazai niz mesl ma daraye aghayed va sakhtar haye fekrie khase khodeshun hastand ke mitune mobtani baz jang ya solh bashe.vojude tanavo che dar shekle mojudat che dar akhlaghe mojudat raze khelghat va takamole.agar gheyr az in bood ke takamoli shekl nemigereft

 9. in mojodat mitavannand dar pishraft moaser bashand va ta be shayad asare bozorgi chon ahrame salase mesr tavasote in mojodat faraham gashte ast.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: