خانه های آخر الزمان+ عکس


با پایان یافتن عمر جهان در سال 2012:

خانه های آخر الزمان+ عکس

https://i1.wp.com/khabaronline.ir/images/position1/2010/5/vivos-survival-shelter-7.jpg

پایان یافتن عمر جهان مطابق با 31 دسامبر 2012 و حوادث ناشی ازآن در غرب سوژه اقتصادی مناسبی برای برخی شرکتها ازجمله وی- وو بوجود آورده و این شرکت با طراحی 20 پناهگاه زیر زمینی نزدیک شهرهای عمده آمریکا زمینه زندگی اضطراری برای 4000 نفر را فراهم می سازد.

مطابق با برخی پیش بینی ها که منشا آن پایان یافتن تقویم قوم مایا است، جهان در 31 دسامبر 2012 به پایان خود می رسد و این موضوع سوژه جالبی برای فیلمسازان و تخیلی نویسان شده اما به تازگی شرکت خانه سازی وی- وو با ارایه طرحی نو برای ساخت پناهگاه های زیرزمینی فوق مدرن آنرا اقتصادی نموده و قرار است در فاز اول 20 پناهگاه مدرن در نزدیکی شهرهای عمده و پر جمعیت امریکا بسازد.

doomsday shelter

پناهگاه های مذکور چند منظوره بوده و برای محافظت از افراد خاص در امریکا در برابر حوادثی مانند حمله اتمی و یا برخورد سیارک ناشناخته به کره زمین ساخته می شود. این افراد خاص می توانند سیاستمداران و یا افراد متمول و مهم علمی باشند.

هر پناهگاه برای اسکان 200 نفر برای یک سال زندگی و یا بیشتر در نظر گرفته شده است. حوادث طبیعی، انفجار اتمی، بمبهای شیمیایی حتی بحرانها و اعتصابات احتمالی داخلی که به شورشهای اجتماعی منتهی می شود نیز از جمله دلایلی است که ساخت این نوع پناهگاه ها را ضروری ساخته است.پناهگاه 10 میلیون دلاری دارای ده بال یا راهروی اقامتی در دو طبقه بوده و تا نقطه مرکزی اش 60 فوت فاصله دارد. هر کدام از راهروها دارای دو فضای عمومی و خصوصی بوده و برای هر شخص فضایی معادل 100 فوت مربع (این رقم از نظر استانداردهای صلیب سرخ 50 فوت است) لحاظ گردیده است.

doomsday shelter4

هر پناهگاهی برای خود سیستم مستقل انرژی داشته و بانکی از باطریهای قابل شارژ نیز آنرا حمایت و پشتیبانی می کند. سیستم فیلترینگ هوا برای ممانعت از ورود تشعشعات رادیویی و اتمی، مواد شیمیایی و بیولوژیکی و چاههای آب عمیق دارد. ابزارهای امنیتی مورد نیاز، تجهیزات پزشکی فوق مدرن، سیستمهای تهویه تابشهای هوا و نور، سیستم انهدام فاضلاب، انبارهای غذا و پوشاک، تجهیزات پشتیبانی از جمله وسایل نقلیه برای مبارزه و جنگهای پیش بینی نشده در طوفان و گرد و غبار برای این پناهگاه ها در نظر گرفته شده است.

همه پناهگاه ها مبله و دارای اتاق خوای نیمه خصوصی بوده و در ضمن حمام لوکس و شیک و پیکی هم دارد. فضای غذاخوری و آشپزخانه، سالن بزرگ برای برگزاری میتینگها، رایانه و تیاترهای الکترونیک و تجهیزات ورزشی مناسب برای ساکنین تعبیه شده است. مرکز ضروری پزشکی و دندانپزشکی، وسایل تفریحی و سرگرمی در ابعاد کوچکف مکانی برای جاسازی وسایل گرانقیمت و تزیینی، تجهیزات خشک شویی،مرکز ارتباطات و کمدی بزرگ برای انتخاب انواع کفش و لباس  در تمام اندازه هااز دیگر امکانات این پناهگاه ها به شمار می رود. مدیریت پناهگاه ها با شرکت وی- وو است شرکت از نظر نگهداری و تعمیرات نیز تمامی امکانات خود را بسیج می کند و تمام اعضا باید در مواقع ضروری خود را به آن رسانده و عملیات مهر و موم پناهگاه نیز بر عهده شرکت بوده و در نهایت پناهگاه به شرکت یا افراد خریدار تحویل می شود و برای مدتی معین مهر و موم می شود.

doomsday shelter45

پناهگاه های مورد نظر مقاوم در برابر حملات هسته ای بوده و با نصب تجهیزات مورد نظر قرار است اولین آن تا انتهای سال جاری میلادی به بهره برداری برسد و سایر پناهگاهها تا قبل از دسامبر 2012 یعنی پایان جهان به بهره برداری خواهد رسید. قیمت هر فضا در داخل پناهگاه 50 هزار دلار تعیین شده که تا کنون بیش از هزار درخواست کننده فرمهای موجود را پر کرده تا شرکت از بین آنها افراد برگزیده را انتخاب نماید. اینکه آیا بر اساس میزان تقاضا این شرکت بتواند پناهگاه های بیشتری را ایجاد کند جای سوال دارد.

نظر ناسا درباره آخر الزمان 2012

ناسا در پاسخ به اینکه آیا تاریخ دسامبر 2012 صحت علمی دارد چنین آورده است:

هنوز عقاید خام و حوادث شایع شده در مورد «ترس سال 2000 » یا مشکل Y2K از یاد نرفته است. مطابق یافته های دانشمندان سال 2012 سال پایان زمین نیست و شروع انقلاب زمستانی خواهد بود. داستان آخر الزمان ابتدا به ساکن به عقاید سومریها در عهد باستان بر می گردد که آنها معتقد بودند که نی- بی- رو یا کوتوله قهوه ای سیاره ای خواهد بود که به زمین برخورد خواهد نمود و به آن Doomsday  یا روز قیامت می گفته اند. مطابق محاسبات باید این امر در ماه می سال 2003 رخ می داد که چنین نشد و بنابراین، این تاریخ به 2012 چرخش خورده است.این داستان به تمام شدن تقویم محاسبه شده توسط قوم مایا گره خورده و همگان این باور غلط را پیدا کرده اند که بنابر این 2012 (سال انقلاب زمستانی زمین ) سال پایان عمر زمین خواهد بود.( انقلاب زمستانی کوتاه‌ترین روز سال در نیمکره شمالی است (اول دی ماه) و شروع رسمی زمستان محسوب می‌شود. خورشید در این زمان در پایین‌ترین ارتفاع در آسمان قرار دارد چرا که در این زمان جهت محور قطب شمال سیاره ما که نسبت به سطح مداریش دارای انحراف است، در جهت خورشید قرار ندارد. از هنگام انقلاب زمستانی به بعد روزها بتدریج بلندتر می‌شوند و در طول شش ماه زمین در طرف دیگر خورشید قرار می‌گیرد و ساکنان نیمکره شمالی انقلاب تابستانی را در بلندترین روز سال (اول تیرماه) تجربه خواهند کرد)

نکته ای که در تقویم قوم مایا وجود دارد اینکه تقویم رومیزی آنها تا این تاریخ است و این بدان معنی نیست که پایانی برای زمین تصور کرده اند. دقیقا شبیه تقویم رومیزی برای انسانهاست که آخرین روز هر تقویم دسامبر است و این یعنی فردایش روز از نو و روزی از نو می شود.

doomsday shelter456

و اینکه آیا نشانه ای از برخورد سیاره یا شهاب سنگ به کره زمین وجود دارد دانشمندان ناسا معتقدند در چند دهه آینده چنین نشانه ای حاکی از برخورد احتمالی سیاره ای به کره زمین به چشم نمی خورد.هر دسامبر زمین و خورشید در مرکز کهکشان راه شیری قرار گرفته و هیچ اتفاقی نمی افتد و اگر قرار بود باید سالیان گذشته رخ می داده است.

ماردی مانند نی- بی- رو نیز وهمیات و خیالات اینترنتی است و اگر قرار بود شی ای به زمین اصابت کند دانشمندان باید ده ها سال قبل آنرا کشف و ردیابی می کردند تا حدس بزنند چه روزی به زمین برخورد خواهد کرد. اما در مورد ایریس که کوتوله ای مشابه پلوتون است واقعا وجود دارد منتها فاصله اش تا زمین 4 میلیارد مایل است.

mayan calendar

نظریه چرخش قطبها نیز صحت ندارد.نظریه جابجایی هسته با قطب در کمتر از یک روز و چند ساعت نیز صحت علمی ندارد. واژگونی در چرخش کره زمین نیز امکان پذیر نیست.جنبش آهسته قاره ها وجود داشته و نمونه آن نزدیک بودن قطبها به استوا و بعد جدایی آنها از هم حدود صدها میلیون سل پیش است اما این با ادعای چرخش ناگهانی و تغییر قطبها با هسته زمین فرق دارد و از نظر علمی بی اساس است.واژگونی مغناطیسی که از آن یاد می شود نیز بسیار بعید به نظر می رسد که در هزاران سال آینده رخ دهد. زمین بعنوان مروارید آبی در معرض تاثیرات ناشی از حرکت ستارگان دنباله دار بوده است و آخرین نمونه آن مربوط به 65 میلیون سال پیش و انقراض دایناسورها بوده است.دانشمندان ناسا با انجام تحقیقات وسیع شروع به یافتن نزدیکترین دنباله دارهایی که احتمال برخورد با زمین را دارند، زده اند.اما چیزی شبیه به دنباله دار نابود کننده دایناسورها نیافته اند.

در نهایت اینکه دانشمندان ناسا درباره وقوع توفان بزرگ خورشیدی نیز اظهار نموده اند که هر 11 سال پیک فعالیت خورشید بالا می رود که می تواند روی ارتباطات ماهواره ای و .. تاثیر بگذارد که بین سالهای 2012 تا 2014 رخ خواهد داد اما هیچ اتفاق خاصی علیه زمین رخ نخواهد داد.

Posted on مه 3, 2010, in 2012, Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. 36 دیدگاه.

 1. salam
  dost aziz in matlabo manam az site tabnak gozashtam
  rasty keyfiyat matalebet khaili bala rafte albate avalam khob boda
  man doset darim
  batgharar bashi

 2. جالبه آدما هر کاری رو میکنن تا زنده بمونن و همشونم میدونن نهایت عمری که تو رفاه و اسایش یه آدم میتونه تو این دوره زمونه داشته باشه مثلا 100 ساله یا یکم بیشتر تازه از این 100 سال 50 سالشو ادم جوونه و بعدش تو دوران فرسودگی باید زندگی کنه..
  یهنی اگه بالایه یه کوه بایستیم و آدمارو نگاه کنیم مطمئنا از یه نوزاد گرفته تا ادمای بزرگ هیچکدومشون 100 ساله دیکه نیستن و آدمای دیگه هستند که تو این خیابونا راه میرند
  بابا بیخیال اینهمه خرج میکنن تا بیشتر زنده بمونن !!! مسخره ها
  حالا اگه فیلم تایتانیک دو به دقت دیده باشی این فاصلهی طبقاتی اول فیلم نمایان میشه که این یک کشتیه اقیانوس پیماست و بسیار ایمن و مجهز و طبقه به طبقه نسبت به آدما و ثروتشون متفاوته
  ولی جالبه تو یک چشم به هم زدم و برای یک اشتباه احمقانه
  همه ی اینا بیمفهوم میشه و کف اقیانوس تبدیل میشه به آرامگاه همشون …
  اقا بعد از این حرفا مطالبت خیلی خوبه من با وبلاگت حال میکنم ممنون

 3. سلام.
  میشه راجع به اسرار جنگی و غیر جنگی علمی نازی بنویسید ؟

 4. با سلام و خسته نباشید
  دست گلت درد نکنه واقعا مطالبت عالیه جدیدا هم که داره روز به روز بهتر میشه بخدا اینو راست میگم واقعا دستت درد نکنه که به فکر کاربرای سایتت هستی و زود به زود با مطالب جدید و زیبا مارو پای وبلاگت مینشونی
  با تشکر فراوان

  • سلام
   اولا ممنون.
   ولي بايد از دوستي كه زحمت ترجمه و ارسال اين مطلب را انجام داده تشكر كرد.
   يحيي جان مطالب بسياري در نت هست كه ما فارسي زبانان به 1 در صد آن هم دسترسي نداريم.
   اگر كسي را ميشناسي كه ميتونه در زمينه ترجمه كمك كنه معرفي كن.زبانش فرقي نميكنه.البته الان چند تا از دوستان واقعا زحمت ميكشند.

 5. سلام…اگه مطلبی گیر اوردی کوتاه..من در خدمتم..ترجمه می کنم.!!!

 6. دو هزارو شونصد

  ای بابا من که دیگه این حرف ها رو دنبال نمیکنم
  شما که میدونستی این چیزا رو مارو مسخره کردید؟هی تبلیق کنی دو هزارو شونصد مردم هم باور کنن!!!!

 7. هان به پایان نمیرسه اما طبق تحقیقات من تمامی اتفاقات نه آنجه که هالیوود به تصویر کشیده اما اتفاق میافته حالا حتا در حداقل.

 8. salam mamnoon bekhatere on siti ke asamie khodaiane mesri tosh bud
  on kamele dige ?iani hamash hast

 9. سلام خسته نباشید
  آقای رامتین آیا در مورد آقای نوسترآدموس پیشگوی بزرگ جهان مطلبی می خواید یا نه؟
  – پیشگوئی در مورد آینده جهان و حتی ایران
  در مورد این مساله از سایتهای خارجی و هم از کتب جدید و قدیم هم کمک گرفتم مخصوصا قطعا بی ارتباط با سال 2012 میلادی هم نیست!
  به شرطی که دیگه نظرمو از سایتت پاک نکنی!!!
  میدونی که کدوما را میگم؟
  یا حق.

 10. من اگه2012 رو باور نداشته باشم، حرف اين دانشمندان رو هم قبول ندارم. چون اولا دانشمنداي ناسا طبق قانون داخلي عدم افشاي اسرار امنيتي مجاز به بازگو كردن همه حقايق نيستند تا موقعش برسه. در ثاني بايد به اين قضيه با همه جوانبش نظر كرد. ديشب در سايت جستجوي حقيقت ميخوندم كه امام محمد باقر(ع) فرمودن: در اخر الزمان حساب منجمين كاملا به ميخوره.(منبع حديث ،النعماني، شيخ مفيد). به هر حال منظورم اينه كه بايد بيشتر بررسي بشه وساده نبايد اين قضيه رو رد و يا قبول كرد.

  • بله .مطمئنا 2012 آخر دنيا نيست ولي حوادثي اتفاق مي افته كه مردم از بعضي چيزها خبردار ميشوند.

 11. man faghat ino midounam ke age 2012 payane hame bashe khaili khoube

 12. سلام
  مرسی از مطالب زیبات
  به نظر من بزگترین تهدیدی که میتونه سال 2012 همه انسانها رو رو نابود کنه
  خود انسانها هستند

 13. سلام دوستان
  رامتین جان اکه دوست داشتی پیشگوئی های شاه نعمت اله ولی رو برات میفرستم.
  چالبه همه بدونن که ظهور منجی بشریت خیلی نزدیکه و به وضوح توی متن اونو ذکر کرده در ضمن این تنها متنی هست که بنظر من از سال 1947 میلادی دست نخورده باقی مونده و از یک سایت دانلود کردم که نسخه دست نویس با تفسیر پشتو بود.
  از زحماتت ممنون
  اگه ترجمه متن در حد یک صفحه باشه من در خدمت هستم

  • بله ممنون ميشم بفرستيد.

   • سلام
    رامتین جان فقط بدلایل امن*ی*تی مواظب باش که سایتت ف**ت*ر نشه ها چونکه پیشگوئیهای شاه نعمت الله ولی در مورد این حکو*ت هم چیزهایی نوشته همین جوری بدون سانسور نگذار چون سایتتو دوست دارم نمیخوام به این زودیها سایت توهم فی**ر بشه.
    یا حق.

   • ممنون. من هنوز نخوندمش .چشم .

 14. با توجه به مطالبی که در سایت در مورد سال 2012 نوشتید و نزدیکی ظهور امام زمان (عج) و پیشگویی تقویم مایا که میگن خیلی دقیقه میشه اینطور نتیجه گرفت که شاید سال 2012 برای مسلمانان نه پایان دنیا بلکه آغاز یک دوره جدید در زندگی بشره نظر شما چیه ؟
  راستی اگر مطالبی در مورد اریک فن دنیکن هم دارید با عکس از ایشون در سایت بذارید. ممنون

  • بله من هم در وبلاگ گفتم كه آغاز يك دوره جديد است.
   راجع به دانيكن هم چشم.كتاب ارابه خدايان در وبلاگ هست دانلود كن.

   • یک چیز جالب می دونید چرا اینقدر بر روی پیش گویی های مایا ها دقت به خرج میدن و خیلی باورشون دارند ؟
    مایا در تقویمشون چیز هایی از قبیل زمان دقیق جنگ جهانی اول و دوم و زمان منقرض شدن خودشون و… رو پیشبینی کرده بودند و در اواخر سال 2012 تاریخشون تموم میشده و به همین دلیل می گن چرا در این زمان تاریخشون توم میشه
    و یک چیز جالب تر هر قومی که نابود میشد(در زمان های گذشته) به طور کامل ودر یک زمان نابود میشد و بعد از اون قوم جدیدی به وجود می آمد این یعنی پایان یک دوره و از بین رفتن انسان های دوره ی قدیم و آغاز یک دوره ی جدید ه که می تونیم آتلانتیس و خود مایا ها رو مثال بزنیم اهالی آتلانتیس همه با هم مردند مایا ها هم همین طور ولی من خودم اعتقادی به پایان دنیا و مردن بسیاری از مردم ندارم ولی مطمنم یک اتفاقی می افته .

   • طبق نظریات الهیات مسیحی ، ظهور عیسی(ع) برای داوری مردگان و رستاخیز می باشد برای همین در فرهنگ غربی آخرالزمان و ظهور مترادف با قیامت و نابودی جهان است (اگه به این نکته توجه کنید جو گیر نمیشید و خیالتون راحت میشه که سال 2012 دنیا به پایان نمیرسه بلکه با حوادثی غیر عادی نوید زندگی نو در جهانی نو رو میده)
    اما بر طبق الهیات اسلامی ، ظهور حضرت مهدی (عج) نه برای قیامت بلکه هزاران سال قبل از آن است /ایشان می آید تا اتوپیا و اکرونیا را بسازد و تحت یک حکومت جهانی که تمامی کهکشان ها و عوالم را هم در بر می گیرد ، هدف از زندگی را به موجودات بچشاند و انسانها در تعادل کامل به زندگی دنیوی خود با خوشبختی کامل بپردازند و با رعایت اصول زندگی به سعادت اخروی نایل شوند

 15. سلام من نوشته هایی دارم که سال 2012 را از طریق آیات قرآن اثبات کرده دلم میخواد برای شما هم بفرستم و بزارین روی سایتتون مطلب جالبیه فقط به خاطر این که به قرآن نسبت داده شده باید یه خورده احتیاط کرد و یه خورده تحقیق کرد. به من بگید این مطلب و چطور به دست شما بفرستم.

 16. من حساب کردم که 21 دسامبر 2012 میشه روز جمعه پس …

 17. سلام
  خیلی جالبه .ای کاش زودتر اتفاق بیفته.

 18. علی تسلینم

  ممنون از شما شاید جمعه باشد که اتفاق بیاقتد

 19. سلام میخواستمبپرسم چطور میشه علم اعداد رو بصورت صحیح اموخت ؟ ایا امکان داره مرجعی به من معرفی کنید؟ ممنون میشمbabaei.md@gmail.com

 20. داداش تا اونجایی که من اطلاع دارم 21 دسامبر است
  نه 31 دسامبر!

 21. بنظرتون این اتفاقاتی که هر 11 سال یه بار میافته جالب نیست:
  1990.9.11 اعلام پروژه نظم نوین جهانی
  2001.9.11 سقوط برجهای دو قلوی مرکز تجارت جهانی
  در سال 2012 هم که میگن جهان تموم میشه
  سوال:
  بنظرتون کی از این اتفاقات سود میبره؟

 22. يك چيزي مسلم است اينه كه اين خرافات كاره اين پدر سوخته انگليسيي هاست ( منظورم جانوران انگليسي )

  2012 ميگن پايان كاره انسان و جهان هست بعد كع المپيك 2012 ميزبان لندن شد الان 2022 علم كردن . جام جهاني 2022 ميزبان امريكا شد الان ميگن پايان كاره حيات 2055 هست.

  بشنويد باور نكنيد. همجا ميگن نيوتن پيشگويي كرده كه پايان جهان 2055 هست ولي من هيچ ثند مكتوبي در هيجا كه نشون بده اين حقيقت رو نديدم. تو هيچ موزه اروپايي نبود.
  فقط تو اينترنت چندتا كاغذ پاره نشون دادن كه اونم رمزي نوشته شده.

  خوده اين پدر سوخته ها نوشتن اينجوري ملت نفهمن چي نوشته.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: