آیا نیبیرو در حال نزدیک شدن است ؟آیا نیبیرو در حال نزدیک شدن است ؟

نیبیرو که به آن دوازدهمین سیاره ، یا سیاره ایکس هم می گویند، گفته می شود که جسمی سرگردان است و به سرعت در حال نزدیک شدن به زمین می باشد ، و می تواند باعث ویرانی سیاره ما گردد.

در سال 1976، زکاریا سیتچین، با چاپ کتاب خود بنام دوازدهمین سیاره، بحثی جنجال آمیز پیش کشید. در این کتاب و همچنین کتابهای بعدی، سیتچین ، ترجمه های خود از متون قدیمی سومری ها را آورد که داستانی شگفت انگیز در مورد منشا انسانها روی سیاره زمین نقل می کردند- داستانی متفاوت و بسیار جذاب تر از آنچه که تمامی ما تا بحال شنیده ایم.

کتیبه های خطوط میخی باستانی که قدمت آنها به شش هزار سال پیش باز می گردد ،  قصه ای می گویند . آنها از نژادی از موجودات بنام آنوناکی Anunnaki نام می برند. طبق عقیده سومری ها  ،  آنوناکی ها از سیاره دیگری در منظومه شمسی ما ، بنام نیبرو به روی زمین آمدند.  اگر تابحال در این مورد نشنیده اید، علت آن است که علم نجوم ما ، نیبیرو را بعنوان یکی از سیاراتی که دور خورشید می گردند، قبول ندارد. سیتچین مدعی است که نیبیرو وجود دارد، و حضور آن نه تنها برای گذشته نوع بشر ، بلکه برای آینده او هم نقش مهمی دارد.

طبق کتابهای سیتچین، مدار نیبیرو به دور خورشید بیضی است، که این مدار، نیبیرو را بسیار دورتر از پلوتو در دورترین نقطه قرار دارد، و  نزدیکترین فاصله ای که با خورشید خواهد داشت، منتهی الیه کمربند سیارکها ( آسترویدی) است. ( کمربند سیارکها نواری از فضا را بین مدارهای مریخ و ژوپیتر اشغال می کنند.  3600 سال می کشد تا نیبیرو  مدار خود را یک دور کامل کند. و آخرین باری که مدارش را کامل کرده است، حدود سال 160 بعد از میلاد مسیح بوده است.

همانطور که الان می توانید تصور کنید، تاثیرات جاذبه ای یک سیاره بزرگ و قابل ملاحظه – وقتی که به قسمت داخلی منظومه شمسی نزدیک می شود، می تواند اثرات ویرانگری بر مدارهای دیگر سیارات داشته باشد .

خوب، بهتر است برای یک کشف بزرگ احتمالی دیگرآماده باشیم، چون اینطور که می گویند، نیبیرو یک بار دیگر دارد به طرف ما می آید، خیلی زود.

مختصر شرح داستانهایی که سیتچین در کتابهای خود می گوید ، چنین است :

حدود450 هزار سال پیش، آلالو، حاکم معزول آنوناکی در نیبیرو، با سفینه ای از آن سیاره گریخت و زمین را پناهگاهی مناسب یافت. او کشف کرد که زمین طلای بسیاری دارد، و این همان چیزی بود که نیبیرو برای محافظت از جو  رو به زوال خود احتیاج داشت.  آنها شروع به استخراج طلای زمین کردند ، و بسیاری جنگها و نبردهای سیاسی بر سر قدرت بین آنوناکی ها در گرفت.  سپس، حدود 300 هزار سال پیش، آنوناکی ها تصمیم گرفتند که  با دستکاری کردن ژنهای میمونهای روی زمین ، نژادی از کارگران ایجاد کنند. نتیجه ، انسانهای هوشمند بودند، یعنی ما. بالاخره، فرمانروایی بر زمین به انسانها سپرده شد و آنوناکی ها زمین را ترک کردند- حداقل برای حال حاضر.  سیتچین تمامی اینها ، و بسیار بیشتر ، را داخل داستانهایی از اولین  کتابهای انجیل و تواریخ تمدنهای باستانی علی الخصوص مصری می کند.  این داستانی حیرت انگیز است. بیشتر تاریخ شناسان، انسان شناسان و باستان شناسان آن را بعنوان یک افسانه سومری در نظر می گیرند. اما کار سیتچین مجموعه ای از هواداران، و محققان سرسخت ایجاد کرده است که داستان را بسیار ارزشمند می دانند. و برخی از آنها ، که عقایدشان بخاطر اینترنت ، دارد همگانی می شود و توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند، بر این باورند که بزودی نیبرو دوباره به ما نزدیک می شود،  و زمان تخمینی آن بین سالهای 2003 تا 2013 است.

نیبیرو کجاست و چه زمانی به ما می رسد؟

حتی منجمین و ستاره شناسان برجسته هم مدت مدیدی این فرضیه را که سیاره ناشناخته ای  سیاره ایکس – ممکن است در آن طرف مدار پلوتو وجود داشته باشد ، مورد مطالعه قرار داده اند.  وجود چنین سیاره ای در آنجا می تواند شرحی از بی نظمی هایی را که در مدارهای نپتون و اورانوس وجود دارد بدهد.  این جرم غیر قابل رویت به نظر می رسد آنها را به شدت می کشد. این یافته در نوزدهم ژوئن سال 1982 نشریه نیویورک تایمز گزارش شد :

چیزی در دورترین نقطه منظومه شمسی ما وجود دارد که اورانوس و نپتون را به شدت با خود می کشد. یک نیروی جاذبه قوی که این دو سیاره غول پیکر را دچار آشفتگی می کند ، و باعث ایجاد بی نظمی هایی در مدارهای آنها می شود. این نیرو حاکی از حضوری نامرئی و دور است ، حضور یک جرم  بزرگ» – یا همان سیاره ایکسی که مدتها دنبالش بوده ایم.  ستاره شناسان چنان از وجود این سیاره اطمینان دارند که نام آن را »  سیاره ایکس – دهمین سیاره  »   گذاشته اند.

این جرم اولین بار در سال 1983 توسط ایراس ( ماهواره ستاره شناسی مادون قرمز) دیده شد.  گزارش واشنگتن پست چنین است : یک جرم آسمانی که احتمالاٌ به بزرگی سیاره مشتری است و احتمالاٌ چنان به زمین نزدیک است  که قسمتی از منظومه شمسی خواهد بود که تابحال در سمت صورت فلکی اریون (شکارچی) یافت شده است.  این جرم چنان اسرارآمیز است که ستاره شناسان نمی دانند یک سیاره است ، یا یک ستاره دنباله دار غول پیکر ، یا یک شبه ستاره که هرگز آنقدر داغ نبوده که تبدیل به ستاره شود ، یا یک کهکشان دور که بسیار جوان و هنوز در مراحل آغازین شکل دهی اولین ستارگانش است و یا یک کهکشانی که چنان در غبار فرورفته که هیچ نوری از ستارگان آن هرگز از آن عبور نمی کند.

طرفداران نیبیرو بر این عقیده هستند که تلسکوپ ایراس در حقیقت سیاره سرگردان را رصد کرده است.

http://www.andromeda2012.blogfa.com

Posted on مارس 16, 2010, in پایان دنیا در 2012, سياره نيبيرو and tagged . Bookmark the permalink. 21 دیدگاه.

 1. عالی بود عزیزم خسته نباشید

 2. سلام
  بهت تبریک میدم چون تویکی از مقالاتت نزدیک شدن نایبریوروپیشگویی کردی
  اگراشتباه نکنم حدودا2یا3ماهپیش اخبارشبانگاهی شبکه 3اعلام کردکه تا26سال دیگه یه سیارک بزرگ به مابرخوردمیکنه باقدرتی10هزاربرابربمب هیروشیما
  اینم نایبریو

 3. خیلی عالی بود دستت درد نکنه ولی اخر سر نیبیریو کی به زمین میرسه؟

 4. سلام
  مرسی با این مطالبت منو به وجد آوردی که دیگرانو از این واقعه بهتر با خبر کنم.

 5. يك سوال گفته شده نیبیرو هر 3600 سال یکبار مدار خود را به دور زمین کامل میکند و اخرین بار که از نزدیکی زمین عبور کرده سال 160 میلادی بوده ئ با این حساب دور بعدی که به زمین میرسد 3600+160 = 3760 یعنی حدودا 1750 سال بعد خواهد بود و نه در سال 2012
  نظر شما چیست؟

 6. سید ایمان(دانشجوی نجوم)

  خانم سارا مومنی مدار حرکت نیبیرو بیضی است
  نیبیرو سال 160 میلادی با عبور از یک طرف مدارش رد شد الان سمت دیگه مدارشه حله؟ اگه متوجه نشدید تاپیک بزارید بیشتر توضیح بدم

 7. علی سالاری

  سلام. خیلی جالبه شباهتهای زیادی بین نیبیرو و ستاره قرمزی که در روایات آمده در زمان ظهور در اسمان مشاهده میشود وجود داره. یه جایی هم خوندم که صدایی از نیبیرو منتشر میشه که شبیه کوبیدن دو جسم بهم میباشد که اتفاقا با معنی طارق که یکی از سوره های قران هست و به معنی کوبش میباشد یکیه

 8. آقای سید ایمان ( دانشجوی نجوم ) در پاسخ سارا مومنی – فرمودید که نیبیرو سال 160 میلادی با عبور از یک طرف مدارش از کنار زمین عبور کرد ، حالا با توجه به اینکه مدارش نیز بیضی می باشد و از طرفی به نظر می آید که خورشید در یکی از کانون های این بیضی است به نظر می رسد که زمان برگشتن این سیاره از طرف دیگر مدارش ، خیلی بیشتر از 2/3600 یعنی 1800 سال باشد. یا اینکه از سمت محیط کوچکتر بیضی هم اگر این گردش را در نظر بگیریم ، این زمان خیلی کمتر از 2/3600 یعنی 1800 سال خواهد بود ، که طبیعتاً این زمان نیز گذشته است. ( البته اگر زمان 160 میلادی درست باشد.) اگر حدود مشخصات مداری این سیاره نیز مشخص بوده و در دسترس باشد می توان دقیقتر اظهار نظر کرد. نظر شما چیه ؟

 9. دانشجوی فیزیک

  سلام احمقهای بزرگ

  • Why? Chera Azizam injori Harf mizani? Faghat dalil biyar. OK!

  • سلام پر ادعای بزرگ تو فقط یه دانشجوی فیزیکی حالا ترم چندم کاردانی هستی خدا میدونه. خودتو یه فیزیک دان ندون خیلی زوده آقای دانشجوی فیزیک

  • اگر استاد فیزیک هم بودی حق نداری اینطور حرف بزنی . خودت را معرفی کردی . یک شب به اسمان نگاه کن . عظمت را ببین . با مغز چند گرمی که از 7 درصد ان بیشتر استفاده نمی کنی دقت کن چه میگویی .

 10. حالا فهمیدم این نیبیرو چیه.
  تحقیقات کامل تر رو ارائه میدم.

 11. بنام خداوند هستی بخش
  دوستان خواستم چند نکته بگم . البته ، نه درباره اینکه جه اتفاقاتی خواهد افتاد .
  شکر خدا در کشور ما یک قشر تحصیل کرده از نوع » تاریخ » بسیار داریم.
  عزیزانی که تاریخ خوندند میدونند که یکی از اولین قوم های متمدن جهان قوم » سومر » واقع در » بین النهرین » میباشد.
  از ویژگی های خاص این قوم اینه که از هیچ نژاد و فرهنگ دیگه ای منشعب نشده اند
  زبان و خط آنها متعلق به هیچ خانواده ای نیست
  (» بعدها عیلامی ها خط میخی را از سومریان اقتباس کردند «)
  آنها 600 سال زودتر از تمدن آشور ، فنیقیه ، مصر به نوشتن کتاب ، تاریخ و حتی شعر نایل شده بودند.
  اولین کتاب شعر ، که حماسی هم میباشد متعلق به سومریان با نام » گیل گمش » میباشد .
  از دوستان تقاضا دارم ، سعی نمایند این کتاب را مطالعه نمایند.
  اولین بار در این کتاب به » آنوناکی ها » و … پرداخته شده . البته دوستان بهتر است بدون یکجانبه نگری ، و با اطلاعات بیشتری در این مورد تحقیق نمایند.

 12. دوستان عزیز با سلام
  من فکر میکن ستاره X منظور ستاره مجهول نباشد بلکه X همان ده به خط لاتین باشد و منظور دهمین ستاره باشد . موفق باشید.

 13. دوستان به لحظات مشخص شدن واقعیت داریم نزدیک میشیم آیا واقعا همه چیز تموم میشه؟ و یا اینهم ساخته ذهن خودمون بوده ؟بهر حال جسته گریخته نیبیو دیده شده حتی عکسهاش توی زنجان داخل سایت های خبر ایرانی هم هست کسی اگر خبری داره لطفا قرار بده شاید لحظات آخر تمدن بشری باشه ،شایدم نه…………………

 14. البته ناسا خوش بین بود که با سونامی که در تایلند اومد و مدار زمین 1 درجه تغییر کرد این سیاره از کنار زمین رد بشه بره. یه جا هم خوندم که دانشمندان یه دستگاهی میخوان بسازن که بتونن جلوی این سیاره رو بگیرن بعد یه جا دیگه ناسا میاد منکر همچین چیزی میشه نمیدونم چطوریه. ناسا هم دروغ زیاد میگه در اصل تما حقیقت رو به بشریت نمیگن.

 15. سیاره نیبیرو خیلی وقته از مدارش خارج شده به خاطر فاصله زیاد از خورشید.برخورد شهاب سنگ های عظیم نیبیرو را سرگردان کرده

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: