کتاب گمشده انکی ( قسمت سوم )


آنها به اوج رسیده بودند در آخرین قرن ، حدود سومین هزاره پیش از میلاد . درزمان مردوک همسر رسمی انکی فرزند ارشد ، اعلام کرد که انکی به هیچ عنوان نخستین فرزند محسوب نمی شود بلکه این نینورتا هست که باید وارث زمین باشد . چالشهای تلخی بوجود آمد که در نهایت منجر به بکارگیری سلاح اتمی گردید . نتیجه نا خواسته بعدی انهدام تمدن سومری بود .

در آغاز افرادی که انتخاب شده بودند برای فراگیری اسرار خدایان بصورت کاهن شناسایی می شدند . دودمانی که رابط بین خدا و دیگر انسانها بودند . انتقال دهنده واژگان فرشتگان ( دراینجا به فرشتگان اشاره شده که انتقال دهنده کلام خدایان هستند که در واقع به آنها دیوان گفته می شود ـ مترجم )به موجودات فانی .

بابیان سخنان وحی گونه از جانب فرشتگان  و راهی برای فنا در جهت مشاهده علائمی از بهشت . این مساله بصورت روز افزونی برای بشریت توسعه پیدا کرد که خداپرستان در تضادهای زیادی قراربگیرند و پیشگوییها شروع به نقش آفرینی نمودند . دراین دوره کسانی نقش سخنگوی خدایان را داشتند که دریافتهایشان را بیان می کردند .

 Nabih صفتی بود برای پسر ارشد مردوک نابو که ازجانب پدرش تبعید شده بود . برای اینکه بر سر مردوک فریاد بر آورده بود که چرا گروهی از بشریت را به جهت دریافت نشانه هایی از بهشت بر دیگران برتری داده است .

این خواسته ها زمانی توسعه پیدا میکردند که کسانی می توانستند بین مساله اراده و سرنوشت( Fate and Destiny.) تفاوت قائل شوند . پاره ای از اعلامیه های انیلیل و گاهی اوقات آنو بی چون چرا به این موضوع می پرداخت که چه تفاوتی وجود دارد بین سرنوشت و تحرکات ارادی .

سیاره دوست داشتنی اوربیت در دوره تعیین شده و غیر قابل تغییر در مدار NAM.TAR قرار می گرفت . عیناً این سرنوشت بود که در حال شکستن بود و داشت تغییر پیدا میکرد . با مرور حوادث و تسلسل آنها به تشابهات جالبی میرسیم بین آنچه که در سیاره نیبیرو اتفاق می افتاد و آنچه که در روی زمین رخ می داد .انکی و انلیل فیلسوفانه به فکر فرورفتند و تصمیم گرفتند از چیزی که سرنوشت نامیده شده دور بمانند . واینکه نتیجه منطقی فقط تقدیر اندیشی و یا انتخاب درست ونادرست و انتخاب آزادانه دراین میان چیست ؟ آخرش قابل پیش بینی نیست . قبلاً پیش بینی های مخصوصی وجود داشت در مورد همه چیز که مثلاً سیاره اوربیت در مدار خود خواهد چرخید . و اودوباره به وضع اولیه خود بر می گردد و این شیئی همان اولی هست که در آخرین حرکت خود به نمایش می گذارد . (عقیده ای وجود داشت که می گفت سرنوشت هر چیزی از قبل مشخص شده است و تغییر در طبیعت ناممکن است .ابتدا و انتهای هر چیز مشخص است  ـ مترجم )

اینگونه رویدادهای فکری ـ فلسفی در میان ویرانه های ناشی از انفجارهای هسته ای بین رهبران آنوناکی شعله ورتر می شد . این امر نیاز به توضیح داشت که اگر گروههای انسانی نیز به همین راه بروند آیا فرجامشان نابودی است ؟ یا نه این سرنوشتی بود که فقط برای آنوناکی پرداخته شده بود ؟ چه کسی مسئولیتش را می پذیرد و چه کسی جوابگو است ؟

در انجمن آنوناکی شامگاهان به مجلس مصیبت تبدیل شده بود . و این فقط انکی بود که مخالف کاربرد سلاحهای ممنوعه بود . برای انکی مهم بود که به باقیمانده افراد درد جانکاه آن را توضیح بدهد . و این نقطه انحرافی بود برای ساگای برون  زمینی ها چون ناوگان جنگی به راه افتاده بود وهمه چیز به پایان خودنزدیک می شدند . (saga اله ای است که در افسانه های اسکاندیناوی هم وجود دارد . منظور نویسنده این است که برای نیبیرویی ها دیگر چاره ای جز جنگیدن باقی نمانده بود وامیدی نیز وجود نداشت ) وانکی نخستین کسی بود که شاهد عینی این حوادث بود وهمه را گام به گام شرح میدهد .اما آیا میتوان آینده را نیزاینگونه پیشگویی کرد ؟ بهترین سخن همین گزارش اول شخصی است که انکی به ما می دهد . و مطمئناً او یک زندگینامه خودنوشتی (autobiography معادلی که دکتر بهاءالدین خرمشاهی وضع نموده ) نیزبرای خود فراهم آورده است در نوشته ای بسیار طولانی . ( که برروی دوازده لوح گلی مفصل شرح داده شده ) ودر کتابخانه ها کشف شده .

آنچنان که نیپور از انکی نقل قول می کند اینچنین است  : زمانی که من به زمین نزدیک شدم آن راسیل فرا گرفته بود . وزمانی که نزدیک تر شدم چمن زارهای سبزرا دیدم . و توده هایی را دیدم که روی تپه ها قرار داشتند در حالیکه خارج از توانایی من بودند فرود آمدن برروی آنها  . مجبور شدم در مکانی خاص خانه خود را بسازم ومن اسم مناسبی برای آن انتخاب کردم . این متن ادامه میباید اینگونه که انکی درنهایت چگونه عمل میکند وبه زیر دستانش چه دستوراتی را می دهد و چگونه ماموریتش را در روی زمین پیش می برد .

این داستان ادامه دارد

پایان ترجمه صفحه 5

http://www.mehr02.blogfa.com

Posted on سپتامبر 29, 2009, in کتاب گمشده انکی and tagged . Bookmark the permalink. 2 دیدگاه.

  1. سلام خسته نباشید .فوق العاده بود.

    این کتاب گمشده انکی. به صورت کتاب کامل در بازار وجود داره ؟
    اگرهست به همین نام هست ؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: