کتاب گمشده انکی the lost book enki 1


سلام

من در پست هاي آينده ترجمه كتاب گمشده انكي كه نويسنده ان زكريا سيچين و مترجم آن دوست خوبم مهر عزيز است را ميگذارم.

منبع :www.mehr02.blogfa.comتوصيه ميكنم حتما بخوانيد.

مقدمه

خوب دوستان عزیز کارم را با یک سورپرایز نصفه نیمه شروع میکنم واونم ارائه بخشهای اولیه کتاب گمشده انکی هست البته هنوز یک مقداری ویرایش لازم دارد اما چون دوستان نزدیک بود سرم را بکنند وگوشم را ببرند که چرا دیر کرده ام و وعده بیخود داده ام تصمیم گرفتم چند صفحه ای از ترجمه را به سمع ونظر شما برسانم . امید است که با تشویقهای شما که همان گذاشتن هندوانه زیر بغل بنده است !!! دلگرم به ادامه کار شوم فعلا از عکس خبری نیست چون خیلی کار دارم ووقت ندارم ناخونک زدن به این ترجمه هم فی هر صورت !!! ممنوع می باشد یعنی لا کش رفتن !!! و یک جورایی پلیز تا حق منه مادر مرده ضایع نشود !!!

از این به بعد هم از مقالات جور واجور خبری نیست و تمرکز روی ترجمه کتاب قرار دارد تا یک عاقبت به خیری حداقل بنده داشته باشم و جمیع مومنین بنده را مشمول دعاها خودشان قرار بدهند !!! ای بابا شوخی هم نمیشه کرد .

خوب روده درازی بسه اینم صفحات اولیه خود کتاب بیشتر ازدویست صفحه هست پس حالا حالا مطلب داره برای سریال نوشتاری !!!

کتاب گمشده ی انکی

(رسالت و سرگذشت ِ  یکی ازخدایان)

حدود 445000 سال پیش فضانوردان سیاره ا ی ناشناخته در جستوجوی طلا به زمین آمدند.

پس از فرود ناموفق در یکی از دریا های زمین،تا ساحل قدم زنان ادامه داند و در آنجا اریدو(Eridu)- خانه ای در دوردست- را به پا کردند.

مدتی بعد اریدو ی تازه تائسیس به یک  پایگاه ماموریتی کامل با یک مرکز کنترل ماموریت،یک ایستگاه فضایی،فعالیت های معدنی و حتی پایگاهی بین راهی در مریخ دگردیسی پیدا کرد.

نیاز به نیروی انسانی آن ها را مجبور کرد تا از مهندسان ژنتیک برای خلق انسان های اولیه ی کارگر، استفاده کنند.

طوفان سهمگینی که زمین را در نوردیده بود شروعی دوباره را تحمیل کرد.فضانوردان فرا زمینی به خدایان زمینیان تبدیل شدند،نوع بشر را ساختند و آن ها را به پرستش کردن تعلیم دادند.

نزدیک به 4 هزار سال پیش همه ی آنچه ساخته شده بود در یک فاجعه ی اتمی به ویرانه ای تبدیل شد، فاجعه ای که در خلال سلطه جویی ها و جنگ های  مهاجران فرا زمینی رخ داد.

آنچه بر روی زمین رخ داده،به ویژه اتفاقاتی که از شروع تاریخ بشر گذشته است، توسط

«Zecharia Sitchin»  از کتب مقدس،کتیبه های رسی،افسانه های اساطیری و یافته های باستان شناسی، در سری کتاب های «تاریخچه ی زمین» جمع آوری شده.

اما پیش از همه ی این اتفاقات چه بر زمین گذشته،چه بر Nibiru،سیاره ی مادری فضانوردان رخ داده که آن ها را در جستجوی طلا به سفر فضایی وا داشته و در ادامه،خلق نوع بشر…

چه احساسات،رقابت ها،اعتقادات و روحیاتی ( و شاید هم فقدان همه ی این ها) بازیگران اصلی ِ این حماسه های فرازمینی و فضایی را برانگیخته است؟

چه روابطی مسبب بروز کشمکش ها بر روی زمین و Nibiru شد؟ تنش هایی بین سنت وتجدد،مهاجران Nibiru و اهالی زمین و اینکه هرآنچه رخ داد حکم سرنوشت برای اتفاق افتادن بود؟

 آیا سرنوشتی که اتفاقات گذشته را در خود جای داده،کلید آینده را به همراه دارد؟

 آیا امکان نداشت که یکی از بازیگران اصلی این ماجراها یا یک شاهد و کسی که می توانست destiny و fate را تمیز دهد این وقایع را برای آیندگان ثبت کند؛چرایی و چگونگی،زمان و مکان رخ دادن اولین و شاید آخرین اتفاقات.

چیزی که بعضی از آن ها انجام دادند مشخص است،بهترین آن ها که رهبر خوبی هم بود فرماندهی ِ اولین گروه فضانوردان را بر عهده داشت.

محققان الهیات و متخصصان علوم الهی تشخیص داده اند که داستان های مقدس آفرینش،آدم و حوا،باغ عدن،طوفان نوح و برج بابل همگی برداشتی از متونی اند  که هزاران سال پیشتر در بین النهرین به خصوص توسط سومریان  نگاشته شده بود.و آن ها همگی به وضوح بیان کرده اند که سومریان اطلاعات گذشته ی خود را از نوشته های Anunnaki (آنان که از آسمان ها به زمین آمدند)-خدایان باستان-به دست آورده اند.اتفاقاتی که پیش از شروع تمدن ها و حتی پیش از زمانی که بشر پا به عرصه ی گیتی بگذارد رخ داده اند.

نتایج یک و نیم قرن یافته های باستان شناسی در خرابه های آثار باستانی به خصوص در خاورمیانه تعداد زیادی متون تاریخی پیدا شده است؛این یافته ها فقدان برخی از متون را آشکار می کند،متونی که از آن ها به عنوان «کتب گم شده» یاد می شود و فقدان آن ها در اکثر متون تاریخی ذکر شده یا از دیگر متون مشابه استنتاج گردیده و یا موجودیتشان در فهرست کتابخانه های سلطنتی و معابد اثبات شده است.( پایان صفحه ی 1)

گاه قسمتی از «اسرار خدایان» در افسانه های حماسی  آشکار می شد،مانند افسانه ی Gilgamesh که بحث میان خدایان برای تصمیم گیری در مورد انسان را فاش می کند-تصمیمی که به نتیجه ی از بین بردن نوع  بشر در طوفانی سهمگین انجامید-،یا متنی با عنوان Atra Hasis یاد آور عذاب کشیدنAnunnaki   در معادن طلاست که به خلق زمینیان کارگر اولیه انجامید.

گاه فرماندهان فضانوردان خود، این متون را تالیف می کردند:گاه متنی را به نسخه ای منتخب دیکته می کردند مانند نسخه ای که در آن یکی از خدایان که مسبب رخ دادن فاجعه ی اتمی بود سعی کرد گناه خود را به گردن خدای دیگر-رقیبش- بیاندازد.

گاه خدایان خود نسخه را نگارش می کردند،مانند موردی مربوط به » کتاب رموز Thoth – خدای دانایی ِ مصری- که در تالاری زیر زمینی توسط خدای پنهان شده بود!

وقتی خداوندگار یهوه –بر اساس کتب مقدس-فرامین خود را به فرد منتخبش اعطا کرد ابتدا خود در 2 کتیبه ی سنگی حکاکی کرد که در کوه Sinai احکام را به موسی اعطا کردم.

  وقتی کتیبه های مربط به وقایع بت گوساله ی طلائی از دست موسی افتاد و شکست، او 40 شبانه روز بر روی کوه به ثبت سخنان خداوند یهوه گذراند و کتیبه های جایگزین را خود بر روی 2 طرف  بازنویسی کرد.

اگر به خاطر افسانه های مربوط به کتاب رموز Thoth که بر روی پاپیروس های دوران پادشاه مصری Khufu (Cheops)  ثبت شد نبود،وجود چنین کتابی کشف نمی شد.اگر به خاطر روایات ِ هجرت بنی اسرائیل به کنعان و كتاب‌ تثنيه‌ نبود ما هرگز از کتیبه های الهی و محتوای آن ها اطلاعاتی به دست نمی آوردیم؛ همه ی این ها به بدنه ی مبهم ِ » کتب گم شده» تبدیل می شدند و هرگز وجود حتمیشان روشن نمی شد.

واقعیت دیگری که با آن رو به رو هستیم این است که در بعضی موارد می دانیم که برخی متون وجود داشته اند،اما از درون مایه ی آن ها اطلاعی نداریم.مانند مورد مربوط به کتاب » جنگ های یهوه» یا کتاب «تاریخ یهود»(the book of Dasher)  که به صراحت در انجیل به آن اشاره شده.

حدا اقل در 2 مورد وجود کتب باستانی-که متون آن ها داستان کتب مقدس شده است-را می توان استنتاج کرد.

فصل پنجم تورات با این جمله آغاز می شود:

«این کتاب ِ  Toledoth of Adam  است.Toledoth  معمولا زایش ترجمه می شود،اما معنای دقیق تر آن «شجرنامه یا ثبت تاریخی است».مورد دیگر در فصل 6 تورات است جایی که واقیع مربوط به نوح و طوفان بیان شده و با این کلمات شروع می شود؛» این همه ی حکایت  ِ نوح است».

نسخه های ناقصی از کتابی که به اسم » کتاب آدم و حوا» شناخته شده از هزاران سال پیش در زبان های ارمنی،سریانی،اسلاوی و زبان های باستانی دیگر از قبیل زبان سامی به جای مانده است.

و کتاب انوش( یکی از به کتاب های به اصطلاح جعلی در مقدس بودن) شامل بخش هایی است که به نظر محققان پیش از کتاب نوح وجود داشته است.

یکی از نمونه های بارز برای درک حجم کتاب های گم شده کتابخانه ی مشهور ِ اسکندریه در مصر است. بطلیموس آن را 323 قبل از میلاد در زمان مرگ اسکندر تاسیس کرد و گفته می شود شامل بیش از نیم میلیون کتب چند جلدی بود که بر روی جنس های مختلفی همچون سفال،سنگ،پوست و پاپیروس نوشته شده بود.

آن کتاب خانه ی عظیم که مجتمع گرد هم آیی ِ محققان برای آموختن دانش بود در جنگ های ویران کننده و متمادی که از سال های  48 قبل از میلاد تا 642 بعد از میلاد با پیروزی اعراب ادامه داشت در آتش سوخت و تبدیل به خاکستر شد.آنچه از این گنجینه  ی با ارزش باقی مانده،ترجمه ی یونانی کتاب اول از 5 کتاب مقدسHebrew  است و دست نوشته های پراکنده ای از محققان ساکن کتاب خانه است.

تنها به همین علت است که می دانیم پادشاه دوم،بطلیموس در حدود 270 قبل از میلاد  روحانی مصری که یونانی ها او را Manetho  می خواندند را برای گرد آوری ِ تاریخ مصر گماشت.

ابتدا Mantheo تنها در مورد خدایانی که در آنجا حکمرانی کرده اند نوشت و سپس نیمه خدایان(نیم انسان و نیم خدا) و بعد از آن در حدود 3100 سال قبل از میلاد را به سلسله ی فرعونیان اختصاص داد.

 

(پایان صفحه ی 2)

آن طور که او نوشت،حکمرانی خدایان هزاران سال پیش از طوفان مهیب آغاز شد و برای هزاران سال پس از آن ادامه داشت و در سال های پایانی با جنگ بین خدایان همراه بود.

در قلمرو آسیایی ِ اسکندر،جایی که حکومت در دست ژنرال Seleucos  و قائم مقام او بود نیز از دانشمندان یونانی برای جمع آوری تاریخ آن منطقه استفاده شد.

Berossus یکی از روحانیون خدای بابلی Marduk ، با دست رسی به کتیبه های رسی که منبع آن ها معبد کتابخانه ی Harran ( هم اکنون در جنوب ترکیه)بود در 3 جلد تاریخ خدایان و مردمان را که از 432000 سال پیش از طوفان مهیب یعنی زمانی که خدایان از آسمان ها به زمین آمدند، شروع می شد را ثبت کرد.فهرست نویسیی بر اساس نام و مدت حکومت 10 فرمانروای ابتدایی،Berossus  گزارش داده که اولین فرمانده لباسی همچون ماهیان به تن داشته و از دریا به خشکی ها آمد.او اولین کسی بود که به بشریت تمدن آموخت و نام او به یونانی Cannes  بود.

در مقایسه ی بسیاری از جزئیات،هر دو روحانی،خدایان را کسانی که از آسمان ها به زمین آمدند به حساب آورده اند،از زمانی که خدایان به تنهایی بر روی زمین حکمرانی می کردند،از زمان طوفان فاجعه آمیز.در نمونه ها و تکه های پراکنده ی دیگر( دیگر نوشته های هم دوره) از آن 3 جلد کتاب،Berossus به طور ویژه وجود نوشته هایی پیش از طوفان سهمناک را گزارش کرده،کتیبه های سنگی که در جهت حفاظت در شهر باستانی که Sippar  نامیده می شد مخفی شده بودند،یکی از شهرهایی که به وسیله ی خدایان باستان بنا شدند.

به هر حال Sippar،همانند دیگر شهرهای پیش از طوفان ِ تاسیس شده ی خدایان،در فاجعه ی طوفان نیست و نابود شد،یک مرجع مربوط به نوشته های پیش از طوفان در کشف تاریخچه پادشاه آشوری Ashurbanipal (668 تا 633 پیش از میلاد) پیدا شد.وقتی باستان شناسان در میانه های قرن نوزدهم پایتخت ِ باستانی آشوریان نینوا را پیدا کردند،در خرابه های آن محل کتاب خانه ای همراه با باقی مانده ی 2500 کتیبه ی رسی ثبت شده یافتند.

یک گردآورنده ی مستعد متون قدیمی- که شیفته ی آشوریان است-در ثبت های تاریخی خود آورده است: «خدای کتابت، هنر دانش خود را به من ارزانی داشته است و من به رموز نوشتن آگاه شده ام،من حتی می توانم کتیبه های پیچیده ی سومری را نیز بخوانم،من می توانم کلمات مبهم ِِ سنگ نوشته های مربوط به روز های قبل از سیل مهیب را بخوانم.»

هم اکنون می دانیم که تمدن آشوریان  تقریبا هزار سال پیش از شروع حکمرانی فرعونیان در عراق امروزی شکوفا شد و هر دو بعد ها تبعه ی تمدن هندی ها در شبه قاره ی هند شدند.همچنین حال می دانیم که سومری ها اولین کسانی بودند که دست به نوشتن افسانه ها و تاریخچه -های ِ  خدایان و انسان ها و از همه ی شخصیت های دیگر شامل یهودیان،افسانه های آدم و حوا،قابیل و هابیل،طوفان نوح و برج بابل و جنگ و صلح های خدایان.همان طور که  بازتاب و بازآوریشان در نوشته های یونانی،سوری،کنعانی،پارسی و ارینی وجود دارد. به گواهی ِ این نوشته های قدیمی، منابع مورد استفاده متون تاریخی بوده که برخی از آن ها یافت شدند و بسیاری از دست رفتند.

تعداد نوشته های قدیمی از این دست اعجاب انگیز است؛ نَه هزار بلکه ده ها هزار کتیبه رسی در خرابه های خاورمیانه  ی باستانی کشف شده است.بسیاری مربوط به امورات زندگی روزانه مانند تجارت و دستمزد کارگران و عقد و ازدواج ها بوده.باقی آن هایی که بیشتر در کتابخانه ها قرار داشته اند مربوط به تاریخچه های سلطنتی بوده،باقی آنچه در خرابه های ِ معابد ِ کتابخانه ها یا مدارس آموزش کتابت کشف شده، نوشته هایی که مقدس شمرده می شوند را تشکیل می دهند،یک ادبیات محرمانه که در زبان سومریان ثبت شده و سپس به آکادی(اولین زبان سامی)و پس از آن به دیگر زبان های تاریخی ترجمه شده.و حتی در این نوشته های تاریخی که تنها به 6 هزار سال پیش باز می گردند منابع کتب گمشده بوده اند،کتب گمشده که بر سنگ حجاری شده بودند.

 

(پایان صفحه ی 3)

 

Posted on سپتامبر 27, 2009, in کتاب گمشده انکی and tagged . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: