درباره ستاره حضرت داوود(ع) چه مي دانيد؟


اين ستاره شش پر از دو مثلث متساوي الاضلاع تشكيل شده كه يكي از قاعده بر زمين است
و ديگري از نوك .مثلثي كه از قاعده بر زمين است نشان از حفظ موقعيت و آرامش و تعادل است و مثلثي كه از نوك بر زمين است زيبايي در حين حفظ تعادل را نشان مي دهد.زيبايي و تعادل مجموعا ستاره شش پر را مي سازند كه در ميانه پرچم رژيم صهيونيستي نشسته است.و همه جا در آثار تاريخي يهود ، در كنيسه هايشان،محل اجتماعاتشان و حتي وسايل زندگي شان ديده مي شود.
  يك يهودي فلسفه دان به نام فرانتس روز نتسوايگ(1929-1886)متولد كتسل آلمان ،كتابي دارد به نام «ستاره نجات»كه در آن سير يهود در مكان و زمان را با استفاده از اين ستاره نشان داده است .هر پر ستاره يك اسم دارد :خداوند،جهان و انسان از يكسو و آفرينش،تجلي و نجات از سوي ديگر.در نظر او اينها مفاهيمي واقعي هستند :خداوند در جهان به وسيله انسان به واقعيت مي پيوندد.تجلي خدا در انسان رويدادي واحد و يكباره نيست بلكه آن نيز سيري دنباله دار است كه انسان را وا مي دارد تا براي همه بشريت نجات را به جهان آورد.راه يهوديت از آغاز به وسيله تاريخ و روح يهودي كه در آن فعاليت مي كند ،تعيين شده است.

بعضي از علماي يهود هم اعتقاد دارند كه این نماد شش گوشه، شکلی است که از یک مرکز شکل گرفته و وجود یافته است. مرکز شکل نمایش دهنده بعد معنوی جهان است که توسط ابعاد مادی احاطه شده است. همچنین شش گوشه می تواند نشانگر شش روز کاری هفته باشند که طی آن ها خداوند جهان را آفریده است. در این تفسیر مرکز شکل، سبت (شنبه، روز استراحت و دعای یهودی ها) خواهد بود که شش روز دیگر هفته را در تعادل قرار می دهد.
در متون کابالا (مجموعه آموزه های یهود كه امروزه در قالب مكاتب عرفاني جديد زياد ديده مي شود) دو مثلث به دوگانگی درونی انسان تعبير شده است: خیر در برابر شر، روح در برابر جسم و غیره. در عین حال گفته می شود که دو مثلث، نمادی از رابطه دو طرفه قوم یهود و خدا است. مثلث رو به بالا، نشان دهنده کارهای خوبی هستند که به سمت بالا جریان می یابند و به نوبه خود خیر را از سمت خداوند به سمت پایین جاری می کنند. این جریان دوم، با یک مثلث به سمت پایین نشان داده می شود.
اما اينكه چرا اين ستاره به داوود نبي منتسب است را علماي يهود اين طور پاسخ داده اند كه داوود نبي(س)در جنگ ها اين ستاره را به نشانه تحت حمايت بودن قادر متعال بودن خود به بر سپرش نقش مي كرده است.يعني كه خداوند از هر شش جهت (شمال ،جنوب،شرق،غرب،بالا و پايين) بر كهكشانها و زمين احاطه دارد و از همه اين جهات نيز از او و قومش محافظت مي كند .به همين دليل يهود به اين ستاره سپر داوود Magen David نيز مي گويند.
فراماسون ها هم از اين دو مثلث به تنهايي ويا با هم زياد استفاده مي كنند.طبق اعتقادات آنها كه برگرفته از مكتب يهود است بر دو ستون ورودي معبد سليمان اين دو مثلث نقش بسته بوده است.يكي بر ستون راست (ياكينJ ) ،و ديگري بر ستون چپ(بوعز،B).و به همين دليل بر دو ستون ورودي لژهاي فراماسونري اين دو مثلث ديده ميشود.

 ستاره پنج پر هم در آداب و رسوم فراماسونها زياد ديده ميشود كه آن هم برگرفته از تورات است:
«به ستاره ،پنتاگرام ،به ستاره پنج پر كه نور ساطع مي كند،به ستاره اي كه در شرق قرار دارد،به ستاره اي كه در داخل آن حرف Gحرف رمز معمار كائنات نقش بسته است،توجه كنيد،اين ستاره سمبل انسان مترقي و متجدد است.»
«جاي دادن مسوولين در داخل ستاره شش گوش يعني مهر سليمان ،يا در داخل ستاره پنج پر .و يا داخل مثلث نور افشان ،امكان پذير است.در ستاره شش گوش استاد ارجمند و دو نگهبان در سه گوش يك مثلث،و هيئت تشكيل دهنده لژ،يعني نويسنده و خطيب و خادم در مثلث دومي جاي مي گيرند.در ستاره پنج پر استاد ارجمند در بالا،نويسنده و خطيب در زير آن و در پائين نگهبان ها جاي داده مي شوند.»
 

 در اجراي مراسم عضويت ماسونها در لژ فراماسوني نامزد عضويت پس از اينكه طنابي به گردنش انداختند اولين كاري كه بايد انجام دهد بوسيدن ستاره داوودي است.
لازم به ذكر است شبيه به اين ستاره درتاريخ زياد ديده مي شود و حتي در دوران پيش از تاريخ هم رد پاي آن ديده شده است
برای مثال ستاره شش گوشه نشانه چاکرای قلب است، به عنوان نماد مقدس اتحاد زن و مرد استفاده شده، در یونان نشانه ازدواج مقدس (Hieros Gamous) بوده و در هند به عنوان نماد رقص کیهانی شیوا و شاکتی به کار رفته است.
منبع:گروه اينترنتي مبين

اولین بار که این نشان در تاریخ یهود ثبت شده در قرن ۱۲ میلادی توسط یهودا حدسی بوده است.

 
ستاره داوود آبی، نماد کنونی کشور اسراییلبرخی از یهودیان اعتقاد دارند که ستاره داوود نشانه آمیزش نهایت و بی نهایت، جهان دیدنی و جهان نادیدنی است. بر طبق نظر برخی علمای تورات ستاره شش گوشه دارد که نشان از شش روز هفته دارد. مرکز ستاره را نماد روز هفتم می‌دانند که روز استراحت است. این معنا به نوعی همان جامعیت و تقدس عدد هفت است.

اما برخی دیگر بر این باور هستند که این نشان داوود پیغمبر نیست، بلکه نشانهٔ داوود الروی فرزند سلیمان بن دوجی، که با ادعای مسیح بودن در مقابل سلجوقیان شورش کرد. سپس پس از مرگ وی نشانه پرچم او در بین یهودیان اشکنازی مشهور گردید.

برخی از گروههای سنتی یهودی بجای این نشان که آن را بدعت می خوانند، از نشان سنتی یهود، منوره، استفاده می کنند.

بجز یهودیت، این نشان در ادیان و عقاید بسیاری مانند مسیحیت، زرتشتی، هندو، بودایی، اسلام کاربرد داشته‌است. امروزه در برخی عقاید و گروههای سِرّی مانند اشراقیون و فراماسونها از این نشان استفاده می‌شود.

برخی اعتقاد دارند این نگین به‌ سلیمان نیرویی جادویی برای تسلط بر جنیان می‌بخشید

گمان می‌رود که این نشان برای اولین بار توسط ادیان شرقی و بخصوص در دین هندو استفاده شده باشد. در این دین، این ستاره نشان تعادل فکر و توازن بین خدا و انسان است. این نشانه مانند سایر نشانه های ادیان ریشه اجتماعی دارد نه دینی≠ در سمبل گرایی این نماد ترکیب زن و مرد میباشد که مثلث رو به پایین نشانه زن و مثلث رو به بالا سمبل مرد میباشد.

Posted on سپتامبر 3, 2009, in ستاره حضرت داوود(ع) and tagged . Bookmark the permalink. 13 دیدگاه.

 1. فکر کنم کم کم داری رو دست اریک فون دنیکن بلند میشی d:

 2. اگه راست میگی درباره بیت المقدس ، مسجد الاقصی و مسجد قبه الصخره و راز های آن بنویس

  اگه دوست داشتی میتونم درباره چند تا زبان باستانی هم اطلاعاتی بدم بهمراه علوم غریبه و سفارشات ابو علی سینا در مورد اینها

  منتظر ایمیلت هستم

 3. سلام ممنونم از نوشته هات
  میخواستم بدونم منابعت چی بوده
  و اگه در این موردا مطلب داری برام بفرست

 4. خیلی خوب و علاقه مند فعالیت میکنی موفق باشی

 5. odin عزیز سلام لطفا اگر ممکن است مطالبی رو که گفتید در مورد بو علی سینا و علوم غریبه دارید ارایه کنید ممنون میشیم….مرسی

 6. در بعضی از پاسخهای افراد بوی نفرت و حسادت و خود کمبینی نسبت به قوم یهود میاد و این زشترین صفاتیست که یک انسان مذهبی می تونه داشتبه باشه و اینکه اونها می خواهند که قوم یهود را در همه زمینه ها حذف کنند و شمشیر بر پیدایش آنها کشیده اند .

  برای رسیدن به یقین خداوند از حسد ورزی انتقام جویی ،کینه و نفرت و کلیه صفات ناپاک دور بمانید تا خدا و عشقش را در خود بیابید .

 7. ممنون . مطلب جالبی بود

 8. جالب بود مرسی

 9. دوست عزیز ی که نوشته بودند : در بعضی از پاسخهای افراد بوی نفرت و حسادت و خود کمبینی نسبت به قوم یهود میاد …….!!!
  باید خدمتشون عرض کنم که اولا» مسلمانها به قوم یهود نه تنها دشمنی نمیکنن بلکه اونها رو اصحاب پیامبر بزرگ خدا موسی ع میدونن … ولی این راجع به صهییونیستها صادق نیست.
  میدونین چرا ؟ چون صهیونیستها اصلا» خداپرست نیستند ، بلکه برخلاف ضاهری که نشون میدم که یعنی یهودی متعصب هستند ، اونها شیطان پرستان آشکار و متعصبی هستند که چهره ی واقعی شونو تا روز موعود مخفی نگه داشتن …
  نشانه هاو دلایل بسیاری هم بر این امر حکایت میکنن که باید برید تحقیق کنید. ما لزومی نداره برای شیطان پرستها احترامی قائل باشیم و آشکارا دشمن اونهاییم.
  دوما» : گفتین که این نوشته ها بوی مخالفت میدن ؟؟؟ اینها که اتفاقا» کاملا» جانبدارانه و به طرف اسراییل نشون میدن !!
  تحقیق درست تر و گسترده تری از نویسنده میتونه ریشه های شیطانی این نماد و صاحبانش رو رو کنه …. البته اگه چنین عزمی و جهتی وجود داشته باشه …

 10. عزیزم، با عرض پوذش مفهوم واقعی ستاره داوود اینها نیست . معنای آن بسیار عمیق تر است.
  به بیانی ساده: آنچه که در بالاست شبیه آن چیزی است که در پایین است و… با شکوفا شدن علم قابل فهم است که: آنچه با تلسکوپ های پیشرفته در آسمان میتوان دید، با میکروسکوپ شبیه آنرا در ریزماده میتوان رویت کرد.
  زمان آن فرارسیده که فهمیدن را جایگزین ایمان کنیم تا بتوانیم گذشته اندوهبارناشی ازجهل را پشت سر گذاریم وآینده را ببینیم و با پیشرفت، عظمت انسان را درک و اثبات کنیم. با تشکر ف

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: