اربابان زمين (ماياها)


«مایا»ها از چرخ استفاده نمیکردند – اما جاده های پهن و یکدست انها باستان شناسان را به این فکر انداخت که انها چه نیازی به این جاده های پهن داشتند.؟!!

در میان بناهای باشکوه » مایا «ها در » په لنگ » و شهر» چیکن ایتزا » نقوش حجاری شده بسیاری بر تخت سنگها و دیوارها بچشم میخورد – اما سرامد تمام انها تابوت حجاری شده ای است, که بسیاری از باستان شناسان و دانشمندان علوم فضائی را به تعجب و تحسین وادار کرده است – این تابوت در سال 1952 توسط تیم کاوشگران پرفسور » البرتو روزلهالیر » بعد از گذشت 2 سال تلاش بی وقفه بدست امد . در کنار این تابوت انواع لوح های سنگی که وزن بعضی از انها بیش از 5 تن میباشد , بهمراه یک ماسک سنگی که با ظرافت بینظری ساخته شده است – بدست امد .

بر روی این تابوت – تصاویر پیچیده ای نقش بسته بود که سالها تصور می شد این اشگال معنا و مفهوم خاصی ندارند .

پرفسور » ریماند کارتایر » باستان شناس نامی جهان که سالهای بسیاری صرف تحقیق و بررسی تمدنهای امریکای لاتین و بخصوص تمدن شگفت انگیز » مایا «ها کرده است, بعد از یک کار طاقت فرسا توانست رمز کتیبه ها و همچنین تابوت حجاری شده را پیدا کرده و انرا ترجمه نماید. کار پرفسور » ریماند کارتایر » چون طوفان سهمگینی بود که بر اندیشه دانشمندان امروزی ما تازیانه می زد – خبر بسیار حیرت انگیز و شگفت اور بود – مایاها هزاران سال پیش, از نیروی الکترو مغناطیس زمین با خبر بودند .!!

انها درک عمیقی از سیستم خورشیدی و پرتوهای حرارتی ان داشته اند . سئوالی که دانشمندان از خود میپرسیدند این بود : چگونه .؟!! مایاها از کجا به این دانش عظیم دست پیدا کرده بودند.؟ این سئوالی است که دانش امروز جوابی برای ان ندارد . متاسفانه بخش عظیمی از کتیبه ها «مایا»ها نابود شده است – اما همان اندک مدارک, دال بر دانشی می کنند که دانش امروز قادر به درک ان نیست .

به عنوان مثال باستان شناس امریکایی –» هایات وریل » بیش از 30 سال از عمر خود را صرف تحقیق پیرامون تمدنهای از بین رفته در امریکای جنوبی و مرکزی نمود . او در کتاب بینظیر خود تحت عنوان » پلی از نور » از یک شهر ماقبل » اینکاها» نام میبرد که در حفاظ یک دژه مستحکم و غیر قابل نفوذ سنگی قرار داشت و تنها راه رسیدن به داخل ان پلی از نور یا یک ماده یونیزه بود که بنا بدلخواه ساکنین انجا ظاهر و یا ناپدید می شده است.!! »

هایات وریل » که در سن هشتاد سالگی چشم از جهان فرو بست – تا اخرین لحظه عمرش ان را تائید مینمود و همسر وی نیز که بعد از او هنوز در قید حیات بود از نقطه نظرات شوهر متوفی اش حمایت میکرد . اما » هایات وریل » با کدامین مدرک اینچنین محکم از یک پل نوری حرف میزند.؟! در کشور مکزیک یک قلعه مستحکم که دیوار به بلندی 14 متر و پهنای بیش از 5 متر میباشد وجود دارد – که بصورت مربع است و هیچ دربی ندارد .

وزن سنگهای بکار رفته در این بنای اسرار امیز هر کدام بیش از 25 تن میباشد – که بصورت باور نکردنی صیقل داده شده است – در اطراف این قعله اسرار امیز هیچ مدخل یا وردی کشف نشده است. ایا » اینکا»ها بخود انهمه زحمت طاقت فرسا میدادند که یک بنای بی درب بسازند.؟!! یا انها میدانستند چگونه از این دیوارهای غول پیکر عبور کنند؟! همانطور که در بالا اشاره کردم – من قبلا توضیحات مفصلی از «اینکا»ها و «مایا»ها در وبلاک قرار دادم و همانگونه که میدانید این قوم اسرار امیز خبرگان علوم ریاضیات – نجوم و ستاره شناسی بودند – «مایا»ها از چرخ استفاده نمیکردند – اما جاده های پهن و یکدست انها باستان شناسان را به این فکر انداخت که انها چه نیازی به این جاده های پهن داشتند.؟!!

محاسبات بسیار دقیق ریاضی – ستاره شناسی و نجوم بینظیر از «مایا»ها تمدنی ساخته که بقول پرفسور «اریک فن دانکین» «مایاها» ربوتیک ترین تمدن جهان هستند.!! تمام زندگی و دانش انها از روی تقویم و برنامه شکل میگرفته است. تمام بناهای باشکوه از روی برنامه و تقویم مایائی ساخته شده است.!! چه کس این تقویم را در اختیار انها قرار داده است.؟!! سئوالی که هنوز پاسخی به ان داده نشده.!! در یک افسانه مایائی بنام «پوپول وه » اینچنین میگوید : خدایان قادر به شناختن و دانستن همه چیز بودند, کیهان و چهار جهت اصلی – قطب های زمین و همچنین گرد بودن شکل زمین را میدانسته اند.!! چگونه اجداد «مایا»ها از گرد بودن زمین باخبر بودند.؟!

انان نه تنها صاحب یک تقویم افسانه ای بودند بلکه محاسبات باور نکردنی هم انجام داده اند که تا امروز چون یک معما حل نشده است . انان می دانستند که سال زهره 584 روز است و مدت سال زمینی را هم در حدود 2410و 365 روز محاسبه کرده اند ( محاسبه دقیق امروزی عدد 2422و 365 است) – محاسبات مایائی به 64 میلیون سال پیش برمیگردد .

نوشته های دیگر در جزئیاتي بحث میکند که قریب به 400 میلیون سال قدمت دارد . این فرمولهای مشهور زهره ای را- تنها ميتوان با يك كامپیوتر امروزی محاسبه کرد . به هر تقدیر بسیار مشگل است که منشاء این حقایق را از مردمانی جنگل نشین که بسیاری انها را وحشی میدانند بدانیم . فرمول مشهور نجومی «مایا»ها از قرار زیر است : تزولکین 260, سال زمینی 365 و سال زهره ای 584 روز است . این اعداد ظاهرا حاصل يك تقسیم ساده عجیب را, پنهان نگاه میدارند . اما 365 مساوی حاصل ضرب 73 در 5 و584 مساوی حاصل ضرب 73 در 8 است .

960 37 = 73 × 2 × 260 = 73 × 2 × 13 × 20 ( ماه )

960 37 = 73 × 5 × 104= 73 × 5 × 13 × 8 (خورشید)

960 37 = 73 × 8 × 65 = 73 × 8× 13× 5 (زهره )

به عبارت دیگر تمام این ادوار بعد از 37960 روز با هم تقارون پیدا می کنند . اساطیر مایائی مدعی است که بعد از این ,خدایان به محل استراحتگاه بزرگ خود باز خواهند گشت . براستی این محاسبات پیچیده – شگفت انگیز نیست .؟!! در مدت 8 سال زمینی – زهره 13 بار به دور خورشید میگردد و این محاسبات را «مایا»ها به شکل بینظیری انجام داده اند .

استفاده از تقویم زهره ای یک حقیقت قابل ملاحظه است, زیرا درست است که درخشش چشمگیر ان احتمالا توجه «مایا»ها را به خود جلب کرده است اما محاسبه مدت زمان گردش انتقالی ان نسبت به کره زمین دانش نجومی عظیمی را می طلبیده است . شاید باور کردنی نباشد اما انها کسوف و خسوف را تا چندین هزار سال بطور دقیقی محاسبه کرده اند . تا چند سال پیش نوعی تقویم در کشورمان دیده می شد و احتمالا الان هم وجود دارد . این تقویم کوچک که شکل گردی داشت ازچهار لایه فلزی تشکیل شده بود و هر کس که میخواست مثلا بداند 5 سال دیگر 23 بهمن در چه روزیست – انرا به روی اعداد تنظیم میکرد و مثلا متوجه می شد که انروز یکشنبه است, تعجب نکنید این راز را هزاران سال پیش مایاها میدانستند و از ان برای پیشگوبینی خسوف و کسوف استفاده میکردند . تزولکین ریاضیات و محاسبات پیچیده مایا است, این ریاضیات جدولی از یک قرینه سازی اعدادی شکل میگرفته است .

Posted on اوت 27, 2009, in قوم مايا and tagged . Bookmark the permalink. 16 دیدگاه.

 1. دیدگاه ارابه کتاب هایی مثل ارابه خدایان هیچ وقت به صورت جدی توی مراکز تحقیقی دنبال نمی شه شاید دلیلش این باشه که یا دیگه اعتقادی به این ادعا نیست و یا اینکه برای بشر هنوز درک این موضوع سخته

 2. من فکر میکنم گردانندگان این دنیا مشغول یک جور معامله با موجودات فرازمینی هستند بطور مثال طلا….یا حتا آب…! برای همین نمیخواهند که مردم زمین زیاد پی گیر این جود مطالب باشند …کتال کمیته 300 را توصیه می نمایم…
  با سپاس فراوان

 3. دور ترین احتمالات را برای نظریه پردازی توجیه نکید. بد ترین نظریه ها از نظر فلسفه علم نظریاتی است که موونه زیادی برای اثبات می بره .

 4. به نظر من هیچ ارتباطی بین فرازمینی ها با زمینی ها نیست و اینها توهماتی بیش نیست هزاران فاکتور در تغییر سیاست ها وتصمیم گیری ها و جنگ ها دخالت دارن . اگه موجودات فرازمینی انسان را بازیچه قرار دادن پس این وسط خداوند متعال چه کاره است. تنها موجوداتی که ممکنه با انسان سرو کار داشته باشه همون شیاطین هستن که نامرئی هستن و در حد وسوسه می تونن ادم رو گمراه کنن. ولی در مورد بشقاب پرنده من دوبار اونا رو دیدم بار اول حدود دهسال قبل دوتادیدم کهاز بالای سرم عبور کردن با سرعتی حدود 100 متر بر ثانیه گرد با نور زرد رنگ در پایین و ارتفاع نه چندان زیاد ساعت ده شب – یک بار هم سال گذشته شب هنگام وقتی رفتم تو حیاط یهو متوجه شدم سه شی پرنده بدون هیچگونه صدایی از سمت چپم دارن عبور میکنن یعنی وقتی من دیدم که از بالای سرم گذشته بودن و من با چشم اونا را تعقیب کردم تا دور شدن . اما اون دوتای اولی رو خیلی واضح دیدم چون قبل از اینکه از بالای سرم عبور کنن دیدم تا وقتی که عبور کردن حتی یه نفر دیگه هم که پیشم بود دید.

 5. بادرود_
  باتشكرتمام اينها اثبات شده است ودرست است.من حاظرم براي كساني دوست دارند ثابت بكنم بامن تماس بكيريد09367744868
  باتشكر

 6. با عرض سلام /از سایت خوبتان ممنونم/امیدوارم روز به روز بهتر شود./تاثیری که کوکولکن در زندگی قوم مایا دارد را هیچ کس نمی تواند رد بکند . انسان به علت علم ناقصش نمی تواند بگوید چیزی وجود دارد یا نه بلکه باید سعی در شناخت بیشتر و علمی کندوتا جایی که می تواند پیش رود .پس بجای صحبت های فلسفی کمی مطالعه کنید و احتمال همه چیز را نیز بدهید.از همه ممنونم.

 7. سلام. با تشکر از مطالب بی نظیری که در سایت قرار دادین میخواستم پیشنهاد بدم در بعضی از مطالب منتخب ، مستندات تاریخی و علمی رو هم در نظر بگیرید و نوشته ها رو مطالعه کرده و پس از ویرایش در دسترس طرفداران سایتتون قرار بدین.
  از جمله این موارد اشاره به قدمت نوشته های مایایی هاست که 400 میلیون سال ذکر شده و تاریخ انجام محاسبات تاریخیشون که 64 میلیون سال نوشته شده و… ، جسارتا به تاریخ پیدایش انسان ، پیدایش خط و همچنین پیدایش و توسعه قوم مایا و… دقت فرموده و مطالعات کاملتری در جهت تصحیح این مورد انجام بدین.
  ممنون

 8. اگر علاقمند به خواندن ترجمه ای فارسی از پوپول وه هستید به نشانی این وبگاه یا وبگاه دیگر من در http://www.books.vcp.ir مراجعه کنید . این اولین ترجمه فارسی از کل پوپول وه است و در ترجمه آن از چندین ترجمه انگلیسی استفاده شده است . ان شاء اله امیدوارم در آینده ویرایش جدیدی از ان در شبکه منتشر کنم . با احترام

 9. با عرض معذرت اگر علاقمند دانلود ترجمه فارسی پوپول وه و دانلود کتاب مصور ارابه های سرنگون کلیفورد ویلسون با ترجمه حقیر هستید ترجیح می دهم شما را به وبگاه pegasusqqqq.blogspot.com راهنمایی کنم .

  • هادي جان واقعا عالي. يك خواهشي دارم كتابهاي اريك فن دانيكن را كه در ايران چاپ نشده ترجمه كنيد . ميتونيد يك مطلب به فارسي در رابطه با اين نويسنده بگذاريد تا با لينك دانلود كتابتان در وبلاگ بگذارم.

 10. دانلود پوپول وه در pegasusqqqq.blogspot.com

 11. واقعا خوشحالم كه ادماي با سوادي مثل شما هستن تا دونباله رو جهالت ساختگي اينا نباشه نمي دونم چه دليلي داره سايت علمي رو في.لتر كنن شما نظري دارين؟ از سايت بينظيرتون ممنون

 12. فقط میتونم بگم وبلاگت عالیه .
  من حدود 1 سال هستش که جسته و گریخته به وبلاگت سر میزنم . اما تا الان جرات اینو پیدا نکرده بودم که برات کامنت بذارم .
  راستش در مورد کتابهای فون دانیکن دوست دارم بدونم . کلا از آدمای جسوری مثه فون دانیکن خوشم میاد .
  در مورد زندگی حضرت موسی هم ابهامات زیاد دارم . به نظرم ایشون بیشتر بجای اینکه با خدای متعال در ارتباط بوده باشه با خدایان!! فضایی در ارتباط بوده . این مطلب در مورد تابوت عهد بسیار شک برانگیز تر میشه . اگر مطلبی در اینمورد دارید بیزحمت لینکش رو برام میل کنین .
  ممنون از زحماتتون .

 13. وبلاگت بی نظیره … معتاد شدم بهش ، منتظر مطلب جدید و هر چی میتونی راجع به مایا ها و تمدن های قدیم بنویس لطفا

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: