رويت بشقاب پرنده ها در جهان


اولين رويت رسمي بشقاب پرنده : 1947

”كنت آرنولد“ خلبان با تجربه و بازرگان اهل “بويس آيداهو“ در حال هدايت هواپيماي شخصي خود بر فراز كوه هاي كسكيد واشنگتن بود كه ناگهان احساس كرد در يك لحظه نوري خيره كننده به چشمانش تابيد . اين نور بازتاب اشعه خورسيد بر بدنه ي شئ پرنده ديگري بود. آرنولد نگاه كرد و 9 جسم پرنده را در اسمان ديد كه به شكل پرواز دسته جمعي اردك ها به سوي جنوب پرواز مي كردند. و بر فراز قلل كوه ها بالا و بايين مي رفتند.

آرنولد نتوانست آنها را با چشم دنبال كند. هنوز از جنگ جهاني دوم زماني نگذشته بود و هواپيماي جت كمياب بود. با اين وجود فكر كرد كه انچه را كه ديده مي بايستي هواپيماهاي جت باشند. از روي كنجكاوي زمان عبور آن اشيا را ميان مرتفع ترين قله كوه هاي رينر و ادامز اندازه گرفت. اين هواپيماهاي عجيب فاصله 47 مايلي را در زمان باور نكردني 1 دقيقه و 42 ثانيه طي كردند! بر اساس محاسبات بعدي در نيروي هوايي اين اجسام مي بايستي با سرعت 2/2 برابر سرعت صوت پرواز كرده باشند. در سال 1947 هيچ هواپيماي شناخته شده اي قادر نبود كه حتي به گرد اين سرعت نيز برسد (كما اينكه امروزه نيز سرعت بسياري از هواپيماها به 2 ماخ نمي رسد)

طولي نكشيد كه اين ماجرا به مطبوعات كشيد و خبرنگاران كنجكاو براي مصاحبه او را احاطه كردند. آرنولد شخصي قابل احترام بود و سخنانش براي مردم اعتبار داشت. اندكي بعد سخنان او در مطبوعات سرتاسر جهان به چاپ رسيد و از آنجايي كه در يكي از مصاحبه ها ارنولد ان اشيا را “بشقاب هايي كه بر سطح آب مي لغزيدند“ توصيف نمود كلمه ي “بشقاب پرنده“ وارد فرهنگ لغات شد و از آن پس در بسياري موارد اينگونه اشيا را بشقاب پرنده Flying saucers ناميدند.

سرعت غير قابل تصور و ظاهر عجيب آنها تنها به يك نتيجه منتهي مي شد. آنچه را كه ارنولد ديده بود مي بايستي ديدار كنندگان مافوق زميني بوده باشند. از آن پس سيل گزارشات بشقاب پرنده در سرتاسر جهان به گوش رسيد. و دولت ها و دانشمندان را به فكر واداشت. در ابتدا بسياري از دانشمندان سوفسطايي مسلك آنها را تنها خطاي ديد و شهاب هاي آسماني مي پنداشتند اما با گذشت زمان و رويت بشقاب پرنده توسط بسياري از انها امروزه بيشتر دانشمندان به صحت وجود بشقاب پرنده ها اعتقاد دارند.

Posted on مه 24, 2009, in رويت بشقاب پرنده ها در جهان. Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: